Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Je že res, kar trdiš, ampak ti na Lubnik nauš pršu do vrha, ampak samo do Naceta, do koder je asfalt, (s tvojim kolesom)

na Jošta se pa pripelješ do vrha po asfaltirani cesti, ki je resda že mal načeta, ampak... Probej :rolleyes:

toj tut res. Bom šel enkrat drug teden probat na Lubnik, da vidim, do kterga ovinka pridem ... :) Takisto enkrat Jošta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš po urejeni makedamski poti gor je skor isto :D

Če greš pa po pešpoti gor je pa mal težje, pa mal moraš že beciku obvaldat. Jst grem ponavadi gor po najlažji možni, tko da prideš še spočit gor in še kej okoli sebe opaziš, ne da se ti že vrti :D, dol pa po pešpoti.

Fejst je ker imaš koker tolk mir pred avtomobili, se mal spočiješ :)

Sicer maš pa kar ene par takih ne preveč zahtevnih hribov v okolici ljubljane pa sprobaj, katarina(podalšek do jakoba), rašica, debenc, krim itd... Vse se da lepo prevozit s trekingom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dons, k se je tko lep dan naredu, sm si reku: "Grem na Ride"

in sm šu... Štart iz Kranja, proti Škofji Loki, naprej za Žiri in čez Rovte na Logatec, od tam gre pa

proti Kalcam kar samo, očitno sem mel dobro pomoč vetra. Še dobre pol ure in sem bil v Planini,

zavil desno na Strmico in končno na Ridah. Števec je pokazal dobrih 75 km s povprečno hitrostjo

29. 1km/hpost-15567-0-44972200-1313007525_thumb.jpg

Kratek oddih, par požirkov in Frutabela pa pot pod pedala...

post-15567-0-18749500-1313007586_thumb.jpg

Ob povratku je povprečna kar lepo padla, je bla utrujenost hmmmm, velika,

ampak smo zmagal! Na koncu je števec kazal 147 kilometrov in čas 5 ur in 17 minut.

post-15567-0-08575600-1313007744_thumb.jpg

Noge so mal trde, ampak zadovoljstvo je pa nepopisno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons, k se je tko lep dan naredu, sm si reku: "Grem na Ride"

in sm šu... Štart iz Kranja, proti Škofji Loki, naprej za Žiri in čez Rovte na Logatec, od tam gre pa

proti Kalcam kar samo, očitno sem mel dobro pomoč vetra. Še dobre pol ure in sem bil v Planini,

zavil desno na Strmico in končno na Ridah

......

Na koncu je števec kazal 147 kilometrov in čas 5 ur in 17 minut.

bravo, gandi, bravo :worship: :worship: :worship:

in hvala za idejo, se bom šla tudi jaz preverit :yes:, sam da hribovska vinsko rdeča barva (v pasovih :lol1:) na mojih nogah malo zbledi :rolleyes:

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo, gandi, bravo :worship: :worship: :worship:

in hvala za idejo, se bom šla tudi jaz preverit :yes:, sam da hribovska vinsko rdeča barva (v pasovih :lol1:) na mojih nogah malo zbledi :rolleyes:

Gandi ti pa si dober kolesar a laufaš tudi. Kaj maš za en bicikl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gandi ti pa si dober kolesar a laufaš tudi. Kaj maš za en bicikl.

Dober kolesar, ha ha ha, sej gre skor vse na trmo :whistle:...

Bicikel je pa en star Author, sicer že alu okvir, ampak useen. Važno je, kakšen

motor ima človek v prsih. Tečem pa ne, se mi ne da pa še kolena preveč trpijo. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober kolesar, ha ha ha, sej gre skor vse na trmo :whistle:...

Bicikel je pa en star Author, sicer že alu okvir, ampak useen. Važno je, kakšen

motor ima človek v prsih. Tečem pa ne, se mi ne da pa še kolena preveč trpijo. :whistle:

Gandi to glede trme pa ti dam prav saj sem sam maratonec in tudi nekaj vem o trmi vztrajnosti in tudi bolečinah ki se včasih pojavijo tu in tam vendar jaz zase pravim,če se ne preznojiš ornk se tudi gibaš ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj je po 2 do 3 tedenskem uvajanju - treniranju po Rožniku in Golovcu, padlo v enem kosu Toško čelo in Katarina ! Potem pa je med drevesi in lubjem kar pošteno hoblalo proti Podutiku ! Uhaa ! :kva2:

pripravljam napad na alpe ! naslednji teden ! še kdo za akcijo ?!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri tedne nazaj po dolenjski

To bi lah še mene poklicala k si bla tak bliz mene,js sm 12,5km do Brežc oa ene ¸3-¸4km do Krškega,oa bi oršu,bi energy drink oz cvičk prnesu,en dcl se ne bi poznalo,pa zram mene je še srce cvička,pa->Gadova Peč,bi te pelu v eno zidanco sam pogledat,k pit tak ne smeš neki velik.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, že kr mal pozno, sem skočil do Železne kaple. Mal sem pozabil, kako se vleče

štirinajstkilometrski klanec nazaj na Jezersko pa sem si šel osvežit spomin... :whistle:

post-15567-0-49059500-1314103639_thumb.jpg

Kranj-Zg. Jezersko-Železna kapla in nazaj.

Na koncu je števec pokazal 105 kilometrov, o času pa raje ne bi :rolleyes: .

Povprečna je bila pa 24km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, če si zlezu Šmarjetno, ti bo Lubnik mala malca halooooo! Na Jošta se sprav, ga je za ene tri Šmarjetne... :naughty:

Ok, sam da povem - v soboto sem šel probat na Lubnik ... uletel do Naceta, in ker se mi je še malo gonilo, sem zmogel še preko na Stari vrh :) Priznam, nisem vedel, da si lahko drznem poskusiti.

BTW, 3. septembra bo grupna gor do Naceta in žurka ob zaključki najbolj vroče poletne sezone. Ma, da sem tam trance_30_punk.gif

Pa še PDF Loške kolesarske poti - ta etapa, imenovana ob stari Blegoški, je 2. po vrsti in ena od treh najtežjih ... upam, da bodo vse ostale šle prav tako easy :)

http://www.skofja-lo...i%20poti(1).pdf

Spust dol je bil tudi krasen, tak popoldanski, brez neke gužve ...

post-19673-0-81274600-1314113603_thumb.jpgpost-19673-0-18485500-1314113518_thumb.jpgpost-19673-0-29843700-1314113496_thumb.jpgpost-19673-0-96804000-1314113466_thumb.jpgpost-19673-0-12295600-1314113436_thumb.jpgpost-19673-0-55882000-1314113421_thumb.jpg

post-19673-0-58973000-1314113886_thumb.jpg

post-19673-0-09907600-1314113408_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, že kr mal pozno, sem skočil do Železne kaple. Mal sem pozabil, kako se vleče

štirinajstkilometrski klanec nazaj na Jezersko pa sem si šel osvežit spomin... :whistle:

post-15567-0-49059500-1314103639_thumb.jpg

Kranj-Zg. Jezersko-Železna kapla in nazaj.

Na koncu je števec pokazal 105 kilometrov, o času pa raje ne bi :rolleyes: .

Povprečna je bila pa 24km/h

če bi bla tale frišna, bi bla dvojezična tabla :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, bom še jaz dodal moje ture v tem in preteklem tednu, morda s tem komu, ki je brez prave ideje, malo pomagam.

Prejšnji petek sem se odvlekel na Grossglockner, od koder je slikca. Vsekakor tura, ki je vredna napora, ki ga vložimo in po mojem mnenju ostane bolj pristno zapisana v duši z svojo pokrajino in razgledi narejena s kolesom, kot pa priguljufana na motorju...

Druga turca, morje, z mojega kraja okroglih 100km v eno stran sem opravil v dveh dneh, včeraj tja, danes nazaj. Slik ni, ker niti ni bilo kakšne posebne lepote v tej peklenski vročini. En nasvet, ki ga lahko dam bi bil; odpravi se od doma prej kot ob 11. dopoldan, če veš, da bo 35 stopinj. Ampak, tudi to smo preživeli....

Kolo pa itak....se ve...KTM

post-9980-0-40210000-1314216757_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bla tale frišna, bi bla dvojezična tabla :winkiss:

Frišna frišna, posneta 22.08.2011 ob 17.31h.

Tale je pa od danes...

post-15567-0-11512600-1314387572_thumb.jpg

Prijetnih 70 kilometrov, ponekod je blo že mal hladno pa

čeprav sredi popoldneva. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes končno izpolnil sebi dano obljubo, da prevozim s kolesom 2 vrha. Idejo mi je dal prijatelj, ki je to furo prevozil pred leti.Štart v zgodnjih jutranjih urah v Kranjski gori, prečil mejni prehod Rateče do Trbiža, odcep na levo mimo Rabeljskega jezera na mejni prehod Predel nato spust do odcepa na levo, vspon na Mangart, zgoraj ujel še zadnjo modrino neba, ki so ga kasneje zakrili oblaki, spust v dolino do križišča levo proti Trenti, vspon na Vršič, spust v Kranjsko goro, kolo v avto in domov v Lj. Na poti na Vršič srečal ogroooomno avtomobilo in se več motorjev izgleda da so danes vse poti vodile preko Vršiča. Domov prišel utrujen vendar zadovoljen. Je pa ves podvig mejil na moje skrajne kolesarske zmožnosti, tako da mi kaj takega ne pade več na pamet. Je bilo le malo preveč.Pa srečno Vsem skupaj na peciklu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes končno izpolnil sebi dano obljubo, da prevozim s kolesom 2 vrha. Idejo mi je dal prijatelj, ki je to furo prevozil pred leti.Štart v zgodnjih jutranjih urah v Kranjski gori, prečil mejni prehod Rateče do Trbiža, odcep na levo mimo Rabeljskega jezera na mejni prehod Predel nato spust do odcepa na levo, vspon na Mangart, zgoraj ujel še zadnjo modrino neba, ki so ga kasneje zakrili oblaki, spust v dolino do križišča levo proti Trenti, vspon na Vršič, spust v Kranjsko goro, kolo v avto in domov v Lj. Na poti na Vršič srečal ogroooomno avtomobilo in se več motorjev izgleda da so danes vse poti vodile preko Vršiča. Domov prišel utrujen vendar zadovoljen. Je pa ves podvig mejil na moje skrajne kolesarske zmožnosti, tako da mi kaj takega ne pade več na pamet. Je bilo le malo preveč.Pa srečno Vsem skupaj na peciklu.

Tale furca mi je zlo ušeč,bravo, samo brez Mangarta in v obratni smeri. Verjetno se je bom polotil enkrat v naslednjih dnevih, tednih...

Me pa ima tudi Podkoren iz Avstrijske smeri, samo naštudirat bo treba pravo pot, da ne bo samo gor in nazaj po isti poti. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediš krožno. Iz K. gore na Trbiž, nadaljuješ skozi center Trbiža, na krožišču zaviješ za Avstrijo, 15-20 minut do Avstrije in potem skozi Avstrijo do Harta, odcep za Podkoren.

Prvi del (K. gora - Hart) ti ne more vzeti kaj več kot uro in pol, ajde, dve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem skital po Alta Badii.....Standard: Passo Gardena , Passo Campolongo, Passo Valparola/Falzarego.....aja pa malo : La Villa-San Cassiano-Armentarola-Pralongia-Monte Cherz-Arabba-Passo Campolongo-Corvara......tak fajn trije dni...

post-18094-0-59531500-1314620743_thumb.jpg

post-18094-0-02998600-1314620899_thumb.jpg

post-18094-0-33246000-1314620982_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GRUNF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediš krožno. Iz K. gore na Trbiž, nadaljuješ skozi center Trbiža, na krožišču zaviješ za Avstrijo, 15-20 minut do Avstrije in potem skozi Avstrijo do Harta, odcep za Podkoren.

Prvi del (K. gora - Hart) ti ne more vzeti kaj več kot uro in pol, ajde, dve....

Nč ni treba v center Trbiža. Ti se drži kolesarske steze in boš šel pred Trbižem preko enga lepga mostu za kolesarje in pešce čez še lepšo sotesko, zavij desno in potlej lepo po gozdičku gori doli do meje in naprej v Arnoldstein in proti Podkorenu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, madona, čist pozabu na kolesarsko na oni strani....ko sem nazadnje šel tja čez, še ni bilo niti K od kolesarske...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

bravo, gandi, bravo :worship: :worship: :worship:

in hvala za idejo, se bom šla tudi jaz preverit :yes:, sam da hribovska vinsko rdeča barva (v pasovih :lol1:) na mojih nogah malo zbledi :rolleyes:

Kar sem rekla, sem rekla :naughty: .... barva je zginila in danes sem šla, sam sem furco čist en mal :whistle: skrajšala (jest lahko, sej sem punčka :P):

Medvode – Šk. Loka – Žiri – Rovte – Logatec - ker mi je bila všeč, kar po isti nazaj.

122km pod budnim očesom unga tam gor, ki je vztrajno na ogenj nalagal :rolleyes:. Aja, noge še nič ne bolijo, :hmm: bom videla jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!