Skoči na vsebino

Študentske zahteve


premza

Priporočene objave

Priporočam redno zaposlitev :grim

O tem jaz zelo razmišljam, samo problem je, ko zdej redno študiram in se redno zaposlit ne morem (predavanja, itd.). Da bi šla izredno-ja je problem šolnina ampak ob solidni plači bi tut to znesl. :)

Ne samo bog, tudi jaz vem kaj bo. Eno leto brez možnosti legalnega zaslužka. Motor prodat :(

Ah no, sej boš pač delal več in plačal tisti davek. Pomoje zarad tega ne bo treba prodajat motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem jaz zelo razmišljam, samo problem je, ko zdej redno študiram in se redno zaposlit ne morem (predavanja, itd.). Da bi šla izredno-ja je problem šolnina ampak ob solidni plači bi tut to znesl. :)

Ah no, sej boš pač delal več in plačal tisti davek. Pomoje zarad tega ne bo treba prodajat motorja.

Ni več možnosti spljoh dobiti napotnica, če nisi študent. Kapiš :(

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo bog, tudi jaz vem kaj bo. Eno leto brez možnosti legalnega zaslužka. Motor prodat :(

nisem vedel, da je zaslužek, od katerega plačal davke, nelegalen ...

Ni več možnosti spljoh dobiti napotnica, če nisi študent. Kapiš :(

pol pa nisi pavzer ampak brez statusa (razlika je taka, kot med nezaposlenimi in "občani").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am je to po novem, al si ti že kdaj pavziral :?

Nisem še pavziral. In ja to je po ta novem :(

pol pa nisi pavzer ampak brez statusa (razlika je taka, kot med nezaposlenimi in "občani").

Razloži prosim? Ker teta na študenskem servisu je rekla, da pavzerji več ne morajo delati prek študenskih servisov.

"Pavzerji lahko na podlagi napotnice, ki je bila dvignjena v letu 2006 delajo še največ 90 dni od izstavitve napotnice."

http://www.stud-serv-mb.si/

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 1. 1. 2007 spremembe za pavzerje

6.b člen Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o zaposlovanju in zavarovanju za primer brezposelnosti prinaša spremembe pri opravljanju začasnih in občasnih del za pavzerje.

Pavzerji od 1. 1. 2007 ne morejo več dvigniti napotnice.

Napotnice, ki so bile izdane v letu 2006, veljajo do izteka obdobja, za katerega so bile izdane, vendar ne več kot 90 dni od izdaje, nakazilo pa bomo seveda izvedli tudi po obdobju 90 dni od izdaje napotnice. V primeru, da študent ne ve, kdaj je bila izdana zadnja njihova napotnica, lahko pokliče v eno izmed poslovanic.

Začasna in občasna dela preko študentskega servisa lahko še vedno opravljajo:

osebe s statusom dijaka v Republiki Sloveniji, ki so že dopolnile 15 let,

osebe s statusom študenta v Republiki Sloveniji,

osebe s statusom udeležencev izobraževanja odraslih, ki so mlajše od 26 let in se izobražujejo po javno veljavnih programih osnovnega, poklicnega, srednjega in višjega strokovnega izobraževanja.

Začasna in občasna dela preko študentskega servisa lahko opravljajo tudi:

dijaki in študenti, državljani Republike Slovenije, ki imajo status dijaka ali študenta v tujini (kar se dokazuje s potrdilom o vpisu, izdanem po predpisih v državi tuje šole)

osebe, ki so zaključile srednjo šolo v tekočem šolskem letu in bodo (na podlagi vpisa na visokošolski zavod) pridobile status študenta ob začetku novega šolskega leta.

študentje tujih univerz, ki v okviru mednarodnih izmenjalnih programov opravljajo študijske obveznosti v Republiki Sloveniji.

Spremembo je sprejel Državni zbor republike Slovenije, dne 14. 7. 2006, objavljena pa je bila tudi v Uradnem listu RS 79/206, dne 27.7.2006.

Ja pol pa tle problem nastane.

Rešitev (legalna seveda): redna zaposlitev

Pomoje se bom kar vpisal na agroživilsko v šentjerneju. Smer vinogradništvo. Je pa tut šansa, da bi se dal koga malo pretentat, da bi v primeru, da ne nardim vseh 12-ih izpitov ponavljal letnik in tako obdržal status.

Drugače pa lahko študent v letu 2007 zasluži 5.600 evrov preden ga obdavčijo, če ga nihče od staršev ne da v olajšavo.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je jeba je delat med pavziranjem zgleda:

ne moreš na napotnice, za določen čas težko dobiš, za nedoločen itak ne ampak....

odvisno od dela, ampak dostikrat se da zadeve rešit preko avtorskih pogodb (če ni delo ravno prenašanje omar), pridobitev statusa svobodnega delavca v X (kultura, šport,...) ali kot kakšna praksa ali kaj tretjega. če se malo preštudira zakone se kaj najde.

lahko pa pavzerji (ali ostali) ki imate kako bolj redno delo ali vir dohodka pa veste da vas nebodo zaposlili in rabite neko rešitev, razmislite tudi če se vam splača odpret s.p., d.o.o., d.n.o., kd itd., postopki so se zelo poenostavili in pocenili. skratka če imate vi željo delat in vas delaodajalec hoče se bo že našel način.

aja, v primeru da istanoviš kako firmo, se lahko dobi tudi kakšne subvencije ali olajšave, drugače pa se vam splača vsaj prijavit na borzo ker vas bo delodajalec prej vzel če dobi za vašo zaposlitev olajšave pa tudi nekateri programi javnega dela niso slabi, seveda pa si morate prej vse samo dogovorit, borza vam ne bo našla pametnega dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost in ravnanje... da si ne bo kdo kej preveč mislil... PREVARANTJE, ZLOČINCI!!! :lol1:

Rugljeva izjava:

Sem mnenja, da je vsak študent, ki pade na izpitu prevarant (se pravi - psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo, po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu študentu se ne more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za študij! Če obveznosti ne bi izpolnil, bi - po zgledu japonskih samurajev - napravil harakiri. Študij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak študent natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo jasno, da je asocialni parazit. Ko sem kot študent in študentski funkcionar na Univerzi ugotovil, da večina študentov površno študira in da bodo zato slabi profesorji, direktorji, politiki ..., sem si zgradil naslednje neomajno stališče: kdor ima privilegij, da študira, pa študija ne jemlje skrajno resno, živi na meji zločina, saj vendar "zabušava" na račun žuljev delovnih ljudi. Ko sem po diplomi, stažu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraževanja "ljudi v stiski" in ugotovil, da je velika večina med šolanjem živela na meji zločina, se pravi psihopatsko. Vsak zares priden učenec, dijak in študent je odličen. Kdor ni, je zabit (takšen ni za študij), len ali bolan - ali pa vse po malo. Ljudje, ki so zabušavali med šolanjem, ni možno zares (re)habilitirati. Vse kaže, da lahko usodno napako popravijo šele v naslednji inkarnaciji, če seveda obstaja.

Se grem izpisat iz faksa takoj zdele :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 Rugljeva izjava:

Sem mnenja, ...........

2 Se grem izpisat iz faksa takoj zdele :slap:

1 :lol1:

ampak če njegovo izjavo omilimo, vzamemo macolo in ji nekoliko sesujemo ostrino, iz čistega fantaziranja postavimo na realna tla - je pa fant povedal veliko resnice. Dejstvo je, da davkoplačevalci zbiramo denar in plačujemo šolanje študentom. Dejstvo je, da je med njimi veliko neresnih, ki to (status, zavarovanje) izkoriščajo na naš račun .. in dejstvo je, da to ni pošteno .. ni fer.

Ne nazadnje pa lahko mirno to toleriramo,

saj smo mi vsi bili taki (razen tistih 5 piflarskih budal, ki danes sede v parlamentu) in v načelu je od nekdaj tako:

- ko si mlad se zezaš in si neresen - tastari pa te financirajo ..

- neminovno pa pride čas ko to plačaš .. ko redno plačuješ davke

in

se drugi zezajo .. tisti, katere si pred kratkim srečeval v vrtcu

kot sovrtičkarje svojega naraščaja .. jebiga - tako se vrti ta planet,

pa če se Dr.R razpoči.

2 :grrr

negasrat .. uživaj in parazitiraj .. sy boš še prekmalu na vrsti

:evilgrin:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Br1

:OK: :OK: :worship: :worship: :worship: :worship:

ta Rugelj je sam zase itaq oh in sploh najjači.... :slap: jači ko Chuck Norris.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta Rugelj je ..

Eh,

ys fanta zeloo dobro poznam in ga zato malo drugače razumem

kot večina ljudi .. veš, dejstvo je,

da je zeloo malo ljudi v preteklosti naredilo toliko

dobrega drugim ljudem, kot velki

dr.R.

:yes:

Po

drugi strani je pa malce popustil starosti in "zvezdništvu",

kar je izredno slaba kombinacija zanj, pa toliko boljša

za tisto sorto mrho(no)vinarjev, ki so popolnoma nesposobni

najti zgodbo in si zaslužiti za vsakdanji kruhek in v sili,

da zaslužijo vsaj za sol, potem provocirajo

dementnega starca.

Novinarske hijene - kaj hočeš.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo držalo.... sem pred časom bral njegovo knjigo "Težka pot" al nekaj takega... poučno.. samo tip očitno pretirava in hodi v skrajnosti.... po njegovih definicijah bi bil še Bog faliranec, pezde, prdec.... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 :lol1:

ampak če njegovo izjavo omilimo, vzamemo macolo in ji nekoliko sesujemo ostrino, iz čistega fantaziranja postavimo na realna tla - je pa fant povedal veliko resnice. Dejstvo je, da davkoplačevalci zbiramo denar in plačujemo šolanje študentom. Dejstvo je, da je med njimi veliko neresnih, ki to (status, zavarovanje) izkoriščajo na naš račun .. in dejstvo je, da to ni pošteno .. ni fer.

Ne nazadnje pa lahko mirno to toleriramo,

saj smo mi vsi bili taki (razen tistih 5 piflarskih budal, ki danes sede v parlamentu) in v načelu je od nekdaj tako:

- ko si mlad se zezaš in si neresen - tastari pa te financirajo ..

- neminovno pa pride čas ko to plačaš .. ko redno plačuješ davke

in

se drugi zezajo .. tisti, katere si pred kratkim srečeval v vrtcu

kot sovrtičkarje svojega naraščaja .. jebiga - tako se vrti ta planet,

pa če se Dr.R razpoči.

2 :grrr

negasrat .. uživaj in parazitiraj .. sy boš še prekmalu na vrsti

:evilgrin:

Kaj spet sereš :doze:

Se strinjam, da smo študenti neresni. Samo če ne delam, ne naredim letnika in pavziram. In te prav nič ne koštam. Status imaš lahko toliko časa, kolikor je letnikov (+1 za ponavljane in +1 za absolvenski staž).

Če grem pa 2x delat izpit, pa tudi ni nič takega :closedeyes: (nimaš ti nič več stroškov z mano)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..nimaš ti nič več stroškov z mano)

Ys

mam s tabo ne samo stroške,

ampak stalne težave, ker se včasih

obnašaš kot 12letna razvajena smrklja

in

se jajcaš vedno okoli nekih obrobnih zadew

ne, da bi poiskusil razumeti bistvo posta - spljoh.

Mulc frdaman!

:angry:

..............

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj Jedan je popolnoma pravilno komentiral Rugljevo izjavo. :OK:

Slab študent je kasneje (v veliki večini primerov) tudi slab strokovnjak. :angry:

In jaz osebno bi se zelo slabo počutil, če bi šel k zobozdravniku ali pod nož kirurgu, ki je faks naredil s povprečno oceno 6,3. :eek:

Sicer pa taki, hvala bogu, le redko naredijo specializacijo.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz osebno bi se zelo slabo počutil, če bi šel k zobozdravniku ali pod nož kirurgu, ki je faks naredil s povprečno oceno 6,3. :eek:

Kaj ti vsakega zobozdravnika, kirurga, strojnika in nenazadnje tudi mehanika vprašaš s kakšno povprečno oceno je zaključil šolanje :? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti vsakega zobozdravnika, kirurga, ..

Ja .. a ne veü .. in potem ko zve, da je bilo povpreöje prenizko,

se dvigne iz opracijske mize, reöe : "Nein, danke!" in odmarüira skozi vrata

v halji in copatah po Zaloüki proti domu ..

................

:lol1:

sorry Andi .. ampak nisem si mogew pomagat

:blush:

uh .. pišuka črke sem pozabiw zamenjat .. no bo že

:blush: :blush: :blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti vsakega zobozdravnika, kirurga, strojnika in nenazadnje tudi mehanika vprašaš s kakšno povprečno oceno je zaključil šolanje :? :devil:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti vsakega zobozdravnika, kirurga, strojnika in nenazadnje tudi mehanika vprašaš s kakšno povprečno oceno je zaključil šolanje :? :devil:

ne, on takoj VE, s kako oceno je naredil :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz osebno bi se zelo slabo počutil, če bi šel k zobozdravniku ali pod nož kirurgu, ki je faks naredil s povprečno oceno 6,3. :eek:

si pa kekec..... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa kekec ...

ampak

tebi v kečevstvu .. če smo že pri kekcih, a ne ..

ne seže niti do malega prsta na nogi

kamoli do gležnjev

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In jaz osebno bi se zelo slabo počutil, če bi šel k zobozdravniku ali pod nož kirurgu, ki je faks naredil s povprečno oceno 6,3. :eek:

Sicer pa taki, hvala bogu, le redko naredijo specializacijo.

:slap: :slap: po tvojih izjavah lahko počasi začneš nadomeščati znanega in naj-pametnjejšega dr. Ruglja, ki ti

je očitno zelo dober vzor ali pa se naročiš k njemu na kakšno dodatno izobraževanje :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :slap: po tvojih izjavah lahko počasi začneš nadomeščati znanega in naj-pametnjejšega dr. Ruglja, ki ti

je očitno zelo dober vzor ali pa se naročiš k njemu na kakšno dodatno izobraževanje :slap:

ma kaki kar na operacijo naj se k nemu jau.Saj ga ne bo neč bolel mu bodo ta hudo nerkozo dal :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj poznate tisti star vic, ko se novopečeni kirurg zgrozi, ko zve, da je delal obdukcijo namesto operacije? Pa se pri tem vicu nihče ne vpraša, kako to, da ni ločil trupla od živega človeka! Pa sem prepričan, da se na faksu to učijo. A je morebiti slabo študiral? Pa ne mi sedaj nakladati v stilu: 'To je samo vic', kajti prav vsi vici imajo korenine v vsakdanjem življenju. Tudi ta. Zato pa je toliko zdravniških napak, od drobnih do usodnih.

Hja, moral bi napisati: 'če bi vedel, da je ta in ta naredil faks s tako in tako oceno'. Hvala bogu, tega ne vem, me je pa že imelo pri enemu mesarju, da bi kar pobegnil. V copatih po Zaloški.

Hotel sem reči, da se študentarija zadnjih 10 do 20 let v glavnem ukvarja z vsem drugim bolj kot s študijem. Pa naj bo to politika pa protestiranje proti temu in onemu ali pa kaj drugega.

V LJ pizdijo, da so boni za hrano predragi in da si jih ne morejo privoščiti, v isti sapi pa vpijejo, da je premalo parkirišč okoli faksov in študentskih domov. Dragi moji, če je denar za bencin in avtomobile pa za žuriranje, se bo menda našlo tudi kaj za hrano!

Če je bolj malo denarja, se je treba pač čemu odpovedati. In si narediti spisek, kaj se rabi bolj in kaj manj!

Marsikdo na MS je že omenil v stilu: 'ali si bom kupil motor ali pa to in to, za oboje ni denarja'. Zakaj pa ne gre še on pred parlament in vpije : 'HOČEM OBOJE' ? Saj bi se mu vsi smejali!

Pretirane zahteve nikoli ne padejo na plodna tla. Tudi študentske ne.

Še ena misel, čisto na koncu: v veliko primerih ima Rugelj hudičevo prav, a ga še velikokrat več hudo userje, pa njegov način izražanja je tudi za zjokat. Zato, TATI, nikar se ne boj, da je moj idol in da ga mislim nadomeščati. Sem pa žal tak tip, da pametni misli pritrdim, četudi jo pove bedak!

Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!