Skoči na vsebino

Študentske zahteve


premza

Priporočene objave

Devilka,

če se ne motim, si pred kakim letom ali dvema bila blazno jezna, ker so rekli, da bodo ukinili študentsko delo? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilka,

če se ne motim, si pred kakim letom ali dvema bila blazno jezna, ker so rekli, da bodo ukinili študentsko delo? :P

Temu se reče prilagodljivost .) ....seveda obstajajo tudi drugačni izrazi.... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Devilka,

če se ne motim, si pred kakim letom ali dvema bila blazno jezna, ker so rekli, da bodo ukinili študentsko delo? :P

prav imaš .) sem še mlado dekle in se vsak dan česa naučim.. takrat je marsikdo pod "ukinitvijo študentskega dela" podrazumeval, da študentje ne bodo mogli delati spljoh... ni blo še jasno kako naj bi ta zadeva delovala.. sploh pa nam je blo malo boljše... npr. akontacije nismo plačevali.. bili smo študentje in bili so zaposleni.. zdej so začeli pretiravat, jaz vem par stvari več.. vem tudi da bi študentje še vedno lahko delali... in mnenja se spreminjajo.. no, moje se zagotovo je :) nismo več študentje in zaposleni.. zdej smo "tisti v dreku" in zaposleni..

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Znižanje posebne davčne olajšave za študente

Vzdrževan dijak ali študent bo po novem lahko zasluþil približno 267 evrov mesečno (64.000 tolarjev), ne da bo zavezan plačila dohodnine.

Novi zakon o dohodnini, ki je skupaj s še šestimi davčnimi zakoni začel veljati 1. januarja, je prinesel nekaj sprememb tudi pri obdavčevanju študentskega dela. Dijak ali študent, ki dobiva dohodke iz študentskega dela, med letom ne bo plačeval akontacije dohodnine, če njegov mesečni zaslužek ne bo presegel 400 evrov ( 95.856 tolarjev). Vendar pa zakon predvideva zniþanje posebne osebne olajšave na raven splošne olajšave 2.800 evrov letno (670.992 tolarjev).

Posebna olajšava znižana s 5.012 evrov, ni pa pogojena z obsegom vseh dohodkov

Posebna osebna olajšava je na raven splošne olajšave znižana s 5.012 evrov (1,2 milijona tolarjev), ni pa več pogojena z obsegom vseh dohodkov študenta v davčnem letu, kot je to veljalo po prejšnjem zakonu o dohodnini ( 6.677 evrov oziroma 1,6 milijona tolarjev). Dijak ali študent, ki je samostojni davčni zavezanec, kar pomeni, da starši zanj ne uveljavljajo olajšave za vzdrževanega družinskega člana, ima pravico tudi do splošne olajšave, prav tako v znesku 2.800 evrov letno. Ta se je zvišala za približno 300 evrov (71.892 tolarjev), so pojasnili na ministrstvu za finance. Če je študent vzdrževani družinski član, pa splošno olajðavo uveljavljajo starši.

Zmanjšanje davčne osnove od dohodka za opravljeno začasno ali občasno delo v višini 2.800 evrov letno se bo osebam, ki se izobražujejo in imajo status dijaka ali študenta, priznalo do dopolnjenega 26. leta starosti. Po zakonu pa se bo priznalo tudi osebam, starejšim od 26 let, vendar le, če so se na študij vpisale do 26. leta starosti, in sicer za dodiplomski študij za dobo največ šest let od dneva vpisa in za podiplomski študij za največ štiri leta od dneva vpisa.

Ob preseženi davčni olajšavi bo študent plačal davek glede na novo dohodninsko lestvico

V kolikor bo dijak oziroma študent presegel posebno davčno olajšavo, bo moral plačati davek glede na novo dohodninsko lestvico: 16 odstotkov v primeru zaslužka do 6800 evrov (1,63 milijona tolarjev), 27 odstotkov v primeru zasluþka od 6800 do 13.600 evrov (1,63 milijona do 3,26 milijona tolarjev) ter 41 odstotkov v primeru zasluþka nad 13.600 evrov (3,26 milijona tolarjev).

Povprečni strošek študenta znaša 259 evrov

Po izračunih ŠOS je le približno dva odstotka dijakov in študentov takih, ki so upravičeni do posebne in splošne olajšave in bodo plačali dohodnino. Vzdrževan dijak ali študent pa bo lahko zaslužil dobrih 267 evrov mesečno ( 64.000 tolarjev), da ne bo zavezan plačila dohodnine - povprečni strošek slovenskega študenta po raziskavi Eurostudent 2005 znaša 259 evrov (62.000 tolarjev).

Nič več akontacije dohodnine pri mesečnem zaslužku višjem od 400 evrov

Da dijakom in študentom ne bo treba plačevati akontacije dohodnine v primeru zaslužka do višine 400 evrov, je ŠOS dosegla na pogajanjih s predstavniki finančnega ministrstva. Ministrstvo je namreč sprva predlagalo, da bi študent plačeval akontacijo, če bi zaslužil več kot 233 evrov mesečno, kasneje pa, da bi študent plačal akontacijo dohodnine v višini 16 odstotkov, če bi zaslužil več kot 250 evrov mesečno. Za primerjavo: lani je študent plačal akontacijo v višini 25 odstotkov, če je njegov mesečni zaslužek na napotnico presegel 417 evrov ( 100.000 tolarjev).

Posredovanje študentskega dela preneseno na zavode za zaposlovanje

Ob tem velja omeniti še, da je 30. decembra 2006 stopil v veljavo pravilnik o pogojih za opravljanje dejavnosti agencij za zaposlovanje, ki po novem lahko posredujejo tudi začasno in občasno delo dijakom in študentom. Novosti, po kateri se je posredovanje študentskega dela preneslo tudi na zavode za zaposlovanje, so v ŠOS močno nasprotovali, saj bo po njihovem mnenju povzročila propad manjših študentskih servisov in s tem zmanjšala sredstva študentskim organizacijam ter posledično ukinila avtonomijo študentskega organiziranja v Sloveniji.

Vir: www.finance-on.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedanji študentje so, kot kaže,veliko bolj "vodljivi", kot smo bili včasih. Zadovoljni takoj, samo da jim kdo pira ali čika ne vzame...

Jebešštudentakisenepritožujeinnedemonstrirapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedanji študentje so, kot kaže,veliko bolj "vodljivi", kot smo bili včasih. Zadovoljni takoj, samo da jim kdo pira ali čika ne vzame...

Jebešštudentakisenepritožujeinnedemonstrirapress

Mogoče pa nimamo razlogov za pritoževanje :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa nimamo razlogov za pritoževanje :doze:

"Pravi študent" se pritožuje in štrajka,četudi nima razlogov za pritoževanje.

"Pravi študent" mora v sebi imeti toliko idej in idealov, kako spremeniti svet , da mora že po "defaultu" biti kritičen do vsega , kar se dogaja. Le tako mu bo nekoč, ko se bo "prilagodil" večini, ostalo še kaj volje, da bi spreminjal,izboljševal,itd... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pravi študent" se pritožuje in štrajka,četudi nima razlogov za pritoževanje.

"Pravi študent" mora v sebi imeti toliko idej in idealov, kako spremeniti svet , da mora že po "defaultu" biti kritičen do vsega , kar se dogaja. Le tako mu bo nekoč, ko se bo "prilagodil" večini, ostalo še kaj volje, da bi spreminjal,izboljševal,itd... :yea2:

Smo pa v mal drugačnem času. Včasih ste demonstriral zaradi resnih stvari. Danes nekateri protestriajo zarad bedarij. In seveda se takih bedastih demonstracij ne bom udeležil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo pa v mal drugačnem času. Včasih ste demonstriral zaradi resnih stvari. Danes nekateri protestriajo zarad bedarij. In seveda se takih bedastih demonstracij ne bom udeležil.

Tudi jaz ne :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajta še vidva vrla študenta definirat kaj je to: protestiranje zarad bedarij ?? :fredy:

Definicije mi ne grejo od rok :blush:

Glede na to, da sem za večji nadzor in omejitev moči študenskih servisov, me nove reforme na tem področju ne ganejo. Glede na to, da sem za ukinitev bone, za Ljubljančane, me tudi te reforme ne ganejo...

Protestiral bi za boljši jutri, za lačne v Afriki, za manjše onesnaževanje okolja, za Mir na bližnjem vzhodu...skratka protestiral bi za take stvari, za katere se v svojih mandatih borijo Misice :P

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo pa v mal drugačnem času. Včasih ste demonstriral zaradi resnih stvari. Danes nekateri protestriajo zarad bedarij. In seveda se takih bedastih demonstracij ne bom udeležil.

Tudi tisto naše se je marsikomu zdelo bedarija.nam pa ne.Sicer spremenili nismo nič, ampak občutek je pa le bil ....

Kot sem rekel,kritični bi morali biti že po defaultu,saj ste bodoči intelektualci, ki bodo imeli vzvode za spremembe v rokah... In če ste že sedaj z vsem zadovoljni... :hmm:

Moja dva sinova že sedaj "vesta" veliko več od mene..... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem rekel,kritični bi morali biti že po defaultu,saj ste bodoči intelektualci, ki bodo imeli vzvode za spremembe v rokah... In če ste že sedaj z vsem zadovoljni... :hmm:

Kdo pa je rekel, da smo z vsem zadovoljni in pa da nismo kritični. Samo protestirat se res ne splača (še tiste protestacije so samo izgovor za pijančevanje), ker se bo vlada itak kmalu menjala (bog ne daj, da se nebi :xx: ). Vi po drugi strani ste protestirali v totalitarnem režimu. Spremenit diktatorja se je izplačalo. Če si Titotu leta 60 uspel kej dopovedat, je to izvaju pol še 20 let. Spremenit J.J.-ja pa nima smisla, k bo itak odklenkal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajta še vidva vrla študenta definirat kaj je to: protestiranje zarad bedarij ?? :fredy:

Nimam niti cajta, da bi se ukvarjala še s takimi stvarmi kot so demonstracije. Razne črne srede me ne ganejo-raj naj bi se učil tisto sredo al pa počel kej pametnejšga :rolleyes:

Zarad mene tut če ukinejo bone (itak ne jem na bone) al pa študentsko delo. Se bom že znajdla, tko k sm se mogla že dostkrat u življenju in mislm da nebi bil nek problem to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi po drugi strani ste protestirali v totalitarnem režimu. Spremenit diktatorja se je izplačalo.

Ja,zdej si pa povedal... :headbang:

Če niste zadovoljni ,bi morali biti kritični tako, da bi to kdo opazil.

saj tudi mi nismo demonstrirali samo na ulicah ter razbijali, itd.

Smo pa venomer nekaj nergali in sitnarili. Skratka,poskušali spremeniti svet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,zdej si pa povedal... :headbang:

Predvsem sem malo hecal .)

Smo pa venomer nekaj nergali in sitnarili. Skratka,poskušali spremeniti svet

Jst protestiram na lokalnem nivoju :P

Včeraj sem nahrulul babo in ji dal vedeti, da sem nezadovoljen z njenim pospravljanjem :P

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem nahrulul babo in ji dal vedeti, da sem nezadovoljen z njenim pospravljanjem :P

Vidiš, vsak ima nekaj. Jaz si doma pa tega ne upam..... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, vsak ima nekaj. Jaz si doma pa tega ne upam..... :xx:

No sej ne rečem, da se je moje nerganje izplačalo. Na koncu sem jaz sesal in puzal potleh :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej se no pol mimgrede še na našmu ustav ;)

Mene je bolj skrbelo, kako čimprej zaključiti fax. Ostalo je manj :D pomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je bolj skrbelo, kako čimprej zaključiti fax. Ostalo je manj :D pomembno.

Mi je nekam znano, samo z majhno korekturo: Kako čimprej zaključiti fax z čim manj napora :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!