Skoči na vsebino

Študentske zahteve


premza

Priporočene objave

Eh no, eni majo magisterije, pa doktorate in so vsaj zame še vedno navadni luleki... Izobrazba pač ni vse. Če ma človek dve leve roke je bolj slab kirurg, kljub povprečni oceni 9,8 .)

Kar se pa študentskih zahtev tiče, se premalo govori o posodobitvi študijskih programov. Na strojnem faksu še vedno programiramo v 20 let starem Fortranu... Potem je tukaj še slabo povezovanje z gospodarstvom (ena ekskurzija pomeni zame več kot 50 ur predavanj). Obvezna praksa običajno pomeni delo z fotokopircem. Seminarske naloge pa so prevajanje različnih brošur in knjig za potrebe profesorjev. Po končanem študiju bom torej diplomirani inženir, ki v nulo obvlada kuhanje kave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bolj malo denarja, se je treba pač čemu odpovedati. In si narediti spisek, kaj se rabi bolj in kaj manj!

Marsikdo na MS je že omenil v stilu: 'ali si bom kupil motor ali pa to in to, za oboje ni denarja'. Zakaj pa ne gre še on pred parlament in vpije : 'HOČEM OBOJE' ? Saj bi se mu vsi smejali!

Veš Andi, jaz osebno sem taka študentka, ki študira redno (sem 3.letnik), hodim na predavanja 1x tedensko za eno uro in pol, ker drugače zaradi šihta ne morem.

Ja, služim si denar sama, ker ne pomnim, kdaj mi je kdo nazadnje dal doma kej, pa avto mam tut ja-sm si ga tut sama kupla. Ni buh ve kaj, ampak takratnih 1,2 mio SIT (2 leti nazaj) tudi ni kar tako za neko študentko takrat staro 20 let.

Pa se ne pritožujem :grrr

Lahko bi bla mal luftarke in bi tko kot večina mojih sošolcev 24 ur na dan gledala v luft in se smilila sama seb, kako mi je težko hodit na faks, pa da še dnarja nimam nč.

Vse to si lah privoščijo ker jim nekdo doma daje dnar za sprot. Jaz te sreče ali bolje rečeno-nesreče nimam.

Pa tut ta cilj mam da se mi kej kmal pripelje motor na dvorišče (ki ga bom seveda mogla sama kupit).

Lahko pa ti še povem, da letnike zdelujem uredu in mi je prou figo mar, če grem kdaj pa kdaj kak izpit 2x delat. Ker na koncu mi bo v indeksu pisalo samo da je izpit narejen in ne kolkrat sem ga delala.

Pa tut noben me ne bo sprašval po diplomi kaka je bila moja povprečna ocena skozi vsa 4 leta študija. Poznalo se bo samo takrat ko se bom odločila za magisterij-če bom lahko šla redno, al ga bom mogla zarad nizkega povprečja plačat. Seveda ga bom spet plačala SAMA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem taka študentka, ki študira redno ...

Ja, služim si denar sama, ker ne pomnim, kdaj mi je kdo nazadnje dal doma kej...

Pa se ne pritožujem :grrr

... Vse to si lah privoščijo ker jim nekdo doma daje dnar za sprot. Jaz te sreče ali bolje rečeno-nesreče nimam.

Seveda ga bom spet plačala SAMA!

Ja seveda, draga moja, tisti, ki se trudi in redno - torej pridno - študira, med katere glede na letnik faksa in leta starosti sodiš tudi ti, ne more imeti ne vem koliko časa za pizdarije in jamranje.

Ti dobro veš, kaj si lahko privoščiš in česa ne, ker si moraš vse sama zaslužiti. In sem prepričan, da si velikokrat rečeš, danes si lahko kupim le to in to, ostalo pride drugič na vrsto. Le če si sam služiš denar, ga znaš ceniti. Se strinjaš?

In zakaj se ne pritožuješ? A ti povem? Zato, ker nisi razvajena! In ker (očitno) hočeš čimprej dokončati študij. Posledično to pomeni veliko učenja, ker pa zraven še delaš, da sploh imaš denar za študij, ti ostane prekleto malo prostega časa. In tega raje porabiš za kaj bolj koristnega, kot pa za jamranje in pritoževanje.

Kar pa se tiče podiplomskega študija, ti ga bo morda plačala firma, v kateri boš delala. Če bodo seveda imeli ta interes, ti pa srečo. A se bojim, da je za to majhna verjetnost in da ga boš morala res sama plačati. A sem prepričan, da boš tudi to speljala po svojih željah in načrtih. Se namreč že iz tvojega posta razbere, da z obema nogama trdno stojiš na realnih tleh in ne živiš v oblakih in si ne delaš nekih utvar.

Iz srca ti želim čimprejšen uspešen zaključek študija. Niti najmanj ne dvomim vate.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem še hodil v MB na faks je bilo vedno premalo parkplacov. predvsem zato ker je bilo ceneje stanovat doma in se vozit v MB kot imet stanovanje v MB česar se nebi branil. zato smo manj čagirali (žurirali za tiste ki ne razumejo) ker je bil vedno problem kdo bo vozil.

vseeno pa smo čagirali, pa luftali, pa na bone jedli namesto na predavanjih bili itd. od mojih frendov so razen mene vsi končali. ne z bleščečimi ocenami ampak so in imajo po večini dobre službe kolikor pač lahko dobiš dobro službo v naših krajih.

jaz še nisem končal, računam da bom drugo leto ampak tudi gre, je pa res da ne operiram, če zajebem ne bodo tako hude posledice :lol1:

mogoče je komu drugače, mene je predvsem od faksa stran vlekel denar ker je bilo boljše delat in služit in se fajn met z tem denarjem kot pa sedet na faksu. je pač faks postal sekundarnega pomena. no iz tega dela so nastale delovne izkušnje in sedanji kruh, faks pa bom enkrat naredil samo zaradi trme ker sem preveč dela vseeno vložil v njega da bi nehal sedaj malo pred koncem.

sicer pa se mi pizdenje "starejših" preko današnje študentarije zdi isto kot stare mame, ki šinfajo kako je bila mladina včasih lepše vzgojena :lol1:

ja ja za vaše generacije ("ta pravi študenti" 60-80) bi se pa našel marsikateri ki bi povedal kako so za čase marije terezije študenti skromno živeli in trdo študirali :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tut noben me ne bo sprašval po diplomi kaka je bila moja povprečna ocena skozi vsa 4 leta študija. Poznalo se bo samo takrat ko se bom odločila za magisterij-če bom lahko šla redno, al ga bom mogla zarad nizkega povprečja plačat. Seveda ga bom spet plačala SAMA!

vidim, da biješ podobno trnovo pot kot jaz, ampak to te izoblikuje in naredi trdnega, :xx:

zato pa motor toliko let kasneje, ker ni bilo denarja za študij, avto in še motor in vse kar spada zraven, verjemi, da če imaš dovolj veliko željo uspeš povsod, koliko noči sem bila v službi ko so drugi žurali, za preživetje in ugoditev lastnih želja, vse se da, ne First :grim :grim upam, da tudi diploma na faksu ni več tako daleč :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala vsem za te vzpodbudne besede. :blush:

To pomeni res veliko. :grim

Res je andi1, prostega časa res nimam kaj dosti. Tisti bori 2 uri na dan, ki itak minejo hitro ko ne vem kaj, pa izkoristim za nekoga, ki ga imam najraje. Z največjim veseljem.

Velikokrat sem sama pri sebi rekla, da bo treba nekaj ukrenit, nečemu se odpovedat, da bom imela več časa zase.

Pa kaj morem, če pa mi vsaka stvar s katero se ukvarjam še zraven, pomeni nekaj, s čimer si nabiram izkušnje, nekaj, kar bo moja referenca naprej v življenju, sploh ko končam s študijem.

Ravno zadnjič sem srečala bivšega sošolca iz srednje šole, ki nas je v 2.letniku zapustil in šel delat po izpitih. Ko me je spraševal, kaj študiram in s čim se ukvarjam, je preprosto ostal brez besed.

Ni mi do neke hvale, ampak vseeno si pa štejem v osebni uspeh, da sem bila na lokalnih volitvah izvoljena v občinski svet. Sem najmlajša članica našega občinskega sveta in tudi ne pomnim, da je bil kdo moje starosti že izvoljen v občinski svet v naši občini.

Pa mi taisti bivši sošolec pravi, da se počuti ful luzersko, ko je zabluzil že v srednji šoli, pa da so ga potegnile droge in družba. Lahko pa bi imel že vse to kar imaš ti, mi reče. Taisti trenutek sem se v mislih zahvalila staršem, ki me niso razvajali in so me pri 14.letih nagnali služit lastni denar. Da bom cenila stvari, ki jih moram sama kupit. :grim

In res je tako kot praviš, tati, vse se da :grim

Sej ne rečem-tut žurali smo kar dosti, ampak to so bili vikendi. Povdarek je na bili. Ker se mi ne da več, ker mi je zdaj prioriteta kaj drugega.

Od študentskega življenja praktično nimam nič, razen kolokvijev, izpitov in ostalih obveznosti povezanih s študijem.

Ampak, kot sem že rekla, to sem si izbrala sama in se ne pritožujem :grrr

Tati, diploma pa tut upam da bo kmal. Še en letnik in pol, pa diploma :grim

Lp, First

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš Andi, jaz osebno sem taka študentka, ki študira redno (sem 3.letnik), hodim na predavanja 1x tedensko za eno uro in pol, ker drugače zaradi šihta ne morem.

Ja, služim si denar sama, ker ne pomnim, kdaj mi je kdo nazadnje dal doma kej, pa avto mam tut ja-sm si ga tut sama kupla. Ni buh ve kaj, ampak takratnih 1,2 mio SIT (2 leti nazaj) tudi ni kar tako za neko študentko takrat staro 20 let.

Pa se ne pritožujem :grrr

Lahko bi bla mal luftarke in bi tko kot večina mojih sošolcev 24 ur na dan gledala v luft in se smilila sama seb, kako mi je težko hodit na faks, pa da še dnarja nimam nč.

lohk bi pa na vsa predavanja hodila in se mal bolj kvalitetno naučila zadeve ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk bi pa na vsa predavanja hodila in se mal bolj kvalitetno naučila zadeve ;-)

Lahko bi ja, sam se mi ne da poslušat zgodbic predavateljev, kako so hodili po ZDA in kaj so doživeli, ker mi to ne koristi na izpitih in mi tut ne koristi tolk kot denar, ki ga zaslužim v tem cajtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si prava borka ..

:yea1:

Taki daleč pridejo!

:worship:

A sem jst tut borec?? :blush:

Ja seveda, draga moja, tisti, ki se trudi in redno - torej pridno - študira, med katere glede na letnik faksa in leta starosti sodiš tudi ti, ne more imeti ne vem koliko časa za pizdarije in jamranje.

JSt sem isti letnik, pa sem že 4. letnik B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da biješ podobno trnovo pot kot jaz, ampak to te izoblikuje in naredi trdnega, :xx:

zato pa motor toliko let kasneje, ker ni bilo denarja za študij, avto in še motor in vse kar spada zraven, verjemi, da če imaš dovolj veliko željo uspeš povsod, koliko noči sem bila v službi ko so drugi žurali, za preživetje in ugoditev lastnih želja, vse se da, ne First :grim :grim upam, da tudi diploma na faksu ni več tako daleč :hmm:

Ni več daleč 1. maj

O:-)

Najprej hvala vsem za te vzpodbudne besede. :blush:

To pomeni res veliko. :grim

Res je andi1, prostega časa res nimam kaj dosti. Tisti bori 2 uri na dan, ki itak minejo hitro ko ne vem kaj, pa izkoristim za nekoga, ki ga imam najraje. Z največjim veseljem.

Velikokrat sem sama pri sebi rekla, da bo treba nekaj ukrenit, nečemu se odpovedat, da bom imela več časa zase.

Pa kaj morem, če pa mi vsaka stvar s katero se ukvarjam še zraven, pomeni nekaj, s čimer si nabiram izkušnje, nekaj, kar bo moja referenca naprej v življenju, sploh ko končam s študijem.

Ravno zadnjič sem srečala bivšega sošolca iz srednje šole, ki nas je v 2.letniku zapustil in šel delat po izpitih. Ko me je spraševal, kaj študiram in s čim se ukvarjam, je preprosto ostal brez besed.

Ni mi do neke hvale, ampak vseeno si pa štejem v osebni uspeh, da sem bila na lokalnih volitvah izvoljena v občinski svet. Sem najmlajša članica našega občinskega sveta in tudi ne pomnim, da je bil kdo moje starosti že izvoljen v občinski svet v naši občini.

Pa mi taisti bivši sošolec pravi, da se počuti ful luzersko, ko je zabluzil že v srednji šoli, pa da so ga potegnile droge in družba. Lahko pa bi imel že vse to kar imaš ti, mi reče. Taisti trenutek sem se v mislih zahvalila staršem, ki me niso razvajali in so me pri 14.letih nagnali služit lastni denar. Da bom cenila stvari, ki jih moram sama kupit. :grim

In res je tako kot praviš, tati, vse se da :grim

Sej ne rečem-tut žurali smo kar dosti, ampak to so bili vikendi. Povdarek je na bili. Ker se mi ne da več, ker mi je zdaj prioriteta kaj drugega.

Od študentskega življenja praktično nimam nič, razen kolokvijev, izpitov in ostalih obveznosti povezanih s študijem.

Ampak, kot sem že rekla, to sem si izbrala sama in se ne pritožujem :grrr

Tati, diploma pa tut upam da bo kmal. Še en letnik in pol, pa diploma :grim

Lp, First

:worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi ja, sam se mi ne da poslušat zgodbic predavateljev, kako so hodili po ZDA in kaj so doživeli, ker mi to ne koristi na izpitih in mi tut ne koristi tolk kot denar, ki ga zaslužim v tem cajtu.

ej, kaj pa sploh študiraš? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več daleč 1. maj

ja, ja vem dragi prjatu, da se bliža dobro vem, hvala za opozorilo, kdaj pa gremo :hmm: :hmm: , bom pa

motor ukradla iz garaže :ninja: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja vem dragi prjatu, da se bliža dobro vem, hvala za opozorilo, kdaj pa gremo :hmm: :hmm: , bom pa

motor ukradla iz garaže :ninja: :ninja:

pssst. (tud ključe rabiš )

Takoj ko bo sonček hremoooooo

Najprej v Planico na polete :grim

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da biješ podobno trnovo pot kot jaz, ampak to te izoblikuje in naredi trdnega, :xx:

zato pa motor toliko let kasneje, ker ni bilo denarja za študij, avto in še motor in vse kar spada zraven, verjemi, da če imaš dovolj veliko željo uspeš povsod, koliko noči sem bila v službi ko so drugi žurali, za preživetje in ugoditev lastnih želja, vse se da, ne First :grim :grim upam, da tudi diploma na faksu ni več tako daleč :hmm:

Mater kok je enim hudo. Oz. kako vam je bilo hudo :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater kok je enim hudo. Oz. kako vam je bilo hudo :friend1:

Brihta, ti si pa tako bogi, da je kar hudo :friend1: :friend1: , le kaj ti manjka.... .) :?

pssst. (tud ključe rabiš )

Takoj ko bo sonček hremoooooo

Najprej v Planico na polete :grim

:yea1:

že spet me j***** :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

First, Brihta.... kaj naj rečem... dobra sta.... sem isti letnik k vidva.... ma sem malo zabluzil.. ker sem komaj 2. letnik. Ampak sem pač rabil tisti dve leti po srednji da sem se zresnil (končno :rolleyes: ). Zaradi tega sem se tudi prepisal is UNI na VSŠ.

Zdej mi laufa fax, šiht, pa še motor mam :P. Avta trenutno še ni... ampak pride ko bo denar za to.

Zdej moram redkokateri izpit ponavljat, povprečje pa tut ni glih švoh.... 8,4 :) Tako da se mi malo porajajo plani tudi za nadaljni študij :OK:

Borci in borke :) bodite pridni še naprej... skupaj z mano .)

LP Burnout, FRI VSŠ 2.letnik, programska oprema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

First, Brihta.... kaj naj rečem... dobra sta.... sem isti letnik k vidva.... ma sem malo zabluzil.. ker sem komaj 2. letnik. Ampak sem pač rabil tisti dve leti po srednji da sem se zresnil (končno :rolleyes: ). Zaradi tega sem se tudi prepisal is UNI na VSŠ.

Zdej mi laufa fax, šiht, pa še motor mam :P. Avta trenutno še ni... ampak pride ko bo denar za to.

Zdej moram redkokateri izpit ponavljat, povprečje pa tut ni glih švoh.... 8,4 :) Tako da se mi malo porajajo plani tudi za nadaljni študij :OK:

Borci in borke :) bodite pridni še naprej... skupaj z mano .)

LP Burnout, FRI VSŠ 2.letnik, programska oprema

Eh Burnout nč se sekirat, če si šele v 2.letniku. Važno da si se zresnil :grim

Moj sošolec iz srednje šole-eden najbolj pridnih skozi vsa 4 leta, z res fajn ocenami, je danes v 1.letniku istega faksa ko jaz .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sošolec iz srednje šole-eden najbolj pridnih skozi vsa 4 leta, z res fajn ocenami, je danes v 1.letniku istega faksa ko jaz .)

To baje samo zato, ker se je v eno tršico zatreskal, ta pa žal uči samo 1.letnike. Drugače bi z lahkoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To baje samo zato, ker se je v eno tršico zatreskal, ta pa žal uči samo 1.letnike. Drugače bi z lahkoto.

Ahaaaaaaa, jst sm pa misnla da... :headbang: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

First, Brihta.... kaj naj rečem... dobra sta.... sem isti letnik k vidva.... ma sem malo zabluzil.. ker sem komaj 2. letnik. Ampak sem pač rabil tisti dve leti po srednji da sem se zresnil (končno :rolleyes: ). Zaradi tega sem se tudi prepisal is UNI na VSŠ.

Zdej mi laufa fax, šiht, pa še motor mam :P. Avta trenutno še ni... ampak pride ko bo denar za to.

Zdej moram redkokateri izpit ponavljat, povprečje pa tut ni glih švoh.... 8,4 :) Tako da se mi malo porajajo plani tudi za nadaljni študij :OK:

Borci in borke :) bodite pridni še naprej... skupaj z mano .)

LP Burnout, FRI VSŠ 2.letnik, programska oprema

khmm :D

a lahk jest tebe mal za rokav pocukam?

ste FRIjevci še kolegialni do starejših ... izgubljencev? :D

PS:sam povprečje maš pa isto kot jest, hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!