Skoči na vsebino

Študentske zahteve


premza

Priporočene objave

Mi je nekam znano, samo z majhno korekturo: Kako čimprej zaključiti fax z čim manj napora :D

Težke poti si izmišljajo alpinisti. Ostali letijo z letalom. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študij je čedalje manj kvaliteten. Lepo sem se zmenil, zdaj pa una hoče, da ji prinesem še 1000 EUR za magisterij, ki sem ga že pred enim mesecem v celoti plačal. Če bi ga delal, bi bilo ziher ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se pa milijon % strinjam :yes:

Kvaliteta gor ali dol. Ko boš videl, kaj boš v službi počel za plačo, ti bo kmalu jasno, da je že skoraj srednja šola bila odveč za funkcije, ki jih opravljaš. Če jo boš sploh dobil. Da ne bo pomote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta gor ali dol. Ko boš videl, kaj boš v službi počel za plačo, ti bo kmalu jasno, da je že skoraj srednja šola bila odveč za funkcije, ki jih opravljaš. Če jo boš sploh dobil. Da ne bo pomote.

Ja ampak če nekdo študira izredno in da več kot 2100 € za letnik (ki ga mora narest v enem letu seveda, vsaj pri nas je tko), potem tut pričakuje neko resnost s strani fakultete-redna predavanja (ne pa da kar nekaj odpadajo), pravično ocenjeni izpiti (ne pa tako kot se je men zgodil, da mi je ocenil čist eno tretjo različico izpita in mi ni hotel dat pozitivne ocene, na koncu pa še reku: Sej bodo še izpitni roki. Boste naslednjič pršla pa še 10.000 SIT plačala za dodatni rok). :blink:

Malo morgen veš, ampak z mene (in verjetno tut ostalih) se norca ne bojo delal na tak način. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že ocenu, da si ne zaslužiš...

(kar me ne bi čudilo, glede na to, da si nedavno iskala že narjeno seminarsko in se ti ni dalo niti malo mrdnit - vsaj tako je zgledalo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak če nekdo študira izredno in da več kot 2100 € za letnik (ki ga mora narest v enem letu seveda, vsaj pri nas je tko), potem tut pričakuje neko resnost s strani fakultete-redna predavanja (ne pa da kar nekaj odpadajo), pravično ocenjeni izpiti (ne pa tako kot se je men zgodil, da mi je ocenil čist eno tretjo različico izpita in mi ni hotel dat pozitivne ocene, na koncu pa še reku: Sej bodo še izpitni roki. Boste naslednjič pršla pa še 10.000 SIT plačala za dodatni rok). :blink:

Malo morgen veš, ampak z mene (in verjetno tut ostalih) se norca ne bojo delal na tak način. :nono:

In kuk si si pol zrihtala pozitivno oceno, če ni blo znanja dovol? :P

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jz študiram redno in je takih stvari še več.. gre bolj na oko..sploh pri ustnih izpitih gre nekako takole:

1. znaš ali ne znaš ---neznaš pač padeš

če pa že slučajno znaš:

si simpatična ali ne (kako imaš ritko, dekolte.. )

Potem nam drugi predavatelj iz faxa pove da pač to vsi vejo pa nič ne naredijo.. in smo tam..

ne ali znaš ampak ali dobro zgledaš ko greš na izpit..

pri temu predavatelju še zakon ni dober.. ker po njegovih besedah "pol stvari manjka ali niso dobr dorečene" tako da mormo znati njegov zakon..

vse živo se dogaja na naših faxih..in najlepše je ko si enkrat mimo...

lp

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno, vecina profesrojev je tam ker pac morajo bit.

pri nas je isto. vsi vejo do potankosti vso teorijo, da bi pa kdo poklazu kej prakticno pa ne.ce pa ze kdo kj pokaze pa je to cist drugac kot odpredava...jebat ga vsak ma svoj prou. zarad tega se sploh ne splaca sekirat ker prej al slej znoris....

pri nas na eni par izpitih je blo treba vedt dobesedno profesorjevo knigo. recimo nastev sm enih 40 stvari, pa sm eno pozabu pa zarad dveh takih odovorov nism prsu niti na zagovor. BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dva kolega, eden je profesor na faksu, drugi zaenkrat še asistent. Še pred kratkim sta bila prav v redu pubeca, zdaj sta pa totalna kretena. Zgleda, da je to nalezljivo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že ocenu, da si ne zaslužiš...

(kar me ne bi čudilo, glede na to, da si nedavno iskala že narjeno seminarsko in se ti ni dalo niti malo mrdnit - vsaj tako je zgledalo)

No sym, hotla sem povedat sam to da mi je ocenil napačno različico izpita kot bi jo mogu. Če bi po pravilni bi blo 8, kar je na koncu tut obvelal. Sam sm pa mogla mal zagrozit, da se je spravu pravilno ocenjevat.

In ja, zadnč sm iskala že narejeno seminarsko, ampak je nisem dobila in sm se pošten namatrala, da sm svojo napisala iz same angleške in nemške literature (kar pa je zame težko, ker nisem nek računalniški freak, da bi poznala vse detajle računalnika in računalniških izrazov). Nekateri smo pač za druge stvari talentirani, kaj čmo. :rolleyes:

In kuk si si pol zrihtala pozitivno oceno, če ni blo znanja dovol? :P

Popravu mi je po kriterijih za mojo različico izpita in dobila 8.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nič več akontacije dohodnine pri mesečnem zaslužku višjem od 400 evrov

Samo ta del mi nekako ni jasen.. sej sem prebrala 3x, pa še vedno - a to res pomeni, da ne bomo plačevali akontacije pri zaslužkih višjih od 400 €???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

First

Jst še zdej nism zihr če prav kapiram tvoje "različice izpitov". Kaj to je prfoks mel pač več različnih rešitev za teste in je tvojga popravu pač po napačni šabloni?? Ker če je tak, pol se bi pomoje itak vsak prtožu.

No, glavno da je blo pravega znanja dost. Čestitam .)

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

First

Jst še zdej nism zihr če prav kapiram tvoje "različice izpitov". Kaj to je prfoks mel pač več različnih rešitev za teste in je tvojga popravu pač po napačni šabloni?? Ker če je tak, pol se bi pomoje itak vsak prtožu.

No, glavno da je blo pravega znanja dost. Čestitam .)

Ble so 4 različice (A, B, C, D).

Jst sm mela npr. različico A (se ne spomnim več), ocenil mi je pa po pravilnih rešitvah različice C. Tko ne more bit tut en odgovor ne pravilni, če so pa vprašanja različna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pol sm prav mislu... .)

:)

Samo ta del mi nekako ni jasen.. sej sem prebrala 3x, pa še vedno - a to res pomeni, da ne bomo plačevali akontacije pri zaslužkih višjih od 400 €???

Vem ja mal čudn napisan, ampak če bereš naprej vidiš da ne bo več 25% akontacije pri zaslužkih nad 400 € (tko ko je bilo lani če si mel na napotnico več kot 100.000 SIT. Seveda pa si lahko znesek razporedil na več napotnic in ti ni blo treba plačvat davka.), ampak boš avtomatsko plačala 16% akontacije, če boš na mesec zaslužila več kot 250 €.

Tko jst to razumem.

.)

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ble so 4 različice (A, B, C, D).

Jst sm mela npr. različico A (se ne spomnim več), ocenil mi je pa po pravilnih rešitvah različice C. Tko ne more bit tut en odgovor ne pravilni, če so pa vprašanja različna.

no, zdj pa celo jst razumem :-)

in se opravičujem, k sm namigoval, da si lenoba :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo ta del mi nekako ni jasen.. sej sem prebrala 3x, pa še vedno - a to res pomeni, da ne bomo plačevali akontacije pri zaslužkih višjih od 400 €???

Jep :)

Sam mene bolj unih 250 evrotov na mesec moti :xx:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep :)

Sam mene bolj unih 250 evrotov na mesec moti :xx:

Včasih je blo prek študenta dovoljeno zaslužiti 5000 €, sedaj pa 3000 al kako?

D te starši še vedno lahko dajo v olajšavo itd, itd...

Kaj se pa zgodi če recimo presežeš ta znesek ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je blo prek študenta dovoljeno zaslužiti 5000 €, sedaj pa 3000 al kako?

D te starši še vedno lahko dajo v olajšavo itd, itd...

Kaj se pa zgodi če recimo presežeš ta znesek ?

Plačaš davek. Simpl.

In letos ga bomo očitno ogromno plačal, razen če...

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo pa drugo leto, v primeru da bom pavzer :xx:

Sam bog ve.

Predlani, ko sem jaz pavzirala, sem lahko neobdavčeno zaslužila nekaj preko 600k ostalo sem plačala davek.

Če pogledamo bo nekako isto zdej tudi za redne študente :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bog ve.

Predlani, ko sem jaz pavzirala, sem lahko neobdavčeno zaslužila nekaj preko 600k ostalo sem plačala davek.

Če pogledamo bo nekako isto zdej tudi za redne študente :rolleyes:

Ne samo bog, tudi jaz vem kaj bo. Eno leto brez možnosti legalnega zaslužka. Motor prodat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!