Skoči na vsebino

Wakeboarding


ak

Priporočene objave

IPB Slika

IPB Slika

Tole sam mal za 'lušte', sicer je vejkanje je zelo podobno bordanju...

Drugače so slovenski vejkerji kar dobri (ok boljši kot hrvati :P ). Lokacije (nam najbližje) za Cablelift so Krk Punat, Poreč Plava laguna in FZZ pri Grazu. Lahko pa se telovadi tudi s pomočjo vleke (gliser, jet).

Govori se o več možnih lokacijah za postavitev v SLO :OK: , vendar je vprašanje časa (in investitorjev) o realnih možnostih za postavitev Cablelifta (Vlečniški sistem za smučanje na vodi).

Mene zanima, kdo od vas je poskusil, bi poskusil oz. vejka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi razlika med kajtanjem in vejkanjem je pri kajtanju je pogon na kajt pri vejkanju pa ... stolp in kake gumice kot pri bungeeju? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med vejkom in kajtom :

1.Deska

-Vejk deska je praviloma daljša, ima več smernikov, ima vez z čevljem

IPB Slika

IPB Slika

- Kajt deska je lažja in krajša, nima vezi (zgolj jermen za noge)

IPB Slika

2.Tehnika vožnje

- Vejkanje je podobno vožnji snowboarda po celcu, lahko celo karvaš, vlečno vrv držiš v rokah (vrv je toga in ne bungeerope), vleče te vlečnica (Cablelift) ali plovilo

IPB Slika

- Kajtanje je večinoma 'glide' po vodi in triki, vlečna vrv je pripeta na trapez, vleče te padalo

IPB Slika

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je ful dobra stvar! S kolegom imava wakeboard, samo lani nisem bil niti enkrat na Krku. Upam, da bo letos boljše. Definitivno meni šport številka ena na vodi! :OK: Nisem nek mojster, peljem pa se. Upam, da se bom letos kej novga naučil, pa natreniral.

Na žalost nimam nobene slikce s Krka. Mogoče bo letos kej ratal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fino zgleda,ampak simpl pa ni.sm se neki cajta trudil štartat iz vode z vleko gliserja,pa ni šlo in sm prepustu dilo frendu k mal bl zna...je pa res,da nism nikol bordal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fino zgleda,ampak simpl pa ni.sm se neki cajta trudil štartat iz vode z vleko gliserja,pa ni šlo in sm prepustu dilo frendu k mal bl zna...je pa res,da nism nikol bordal

ej bat a dam kakšno sliko tvojo gor? (podmornica :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komot,nej vidjo kuko to delajo profiji :slap: :D

mimo grede:teh slik še niti nism vidu,tko da...mail ali pa cd .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fino zgleda,ampak simpl pa ni.sm se neki cajta trudil štartat iz vode z vleko gliserja,pa ni šlo in sm prepustu dilo frendu k mal bl zna...je pa res,da nism nikol bordal

Lažje je startat na vlečnici kot na vodi... poleg tega je pri vleki s čolnom treba zračunat 'pravo' hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lažje je startat na vlečnici kot na vodi... poleg tega je pri vleki s čolnom treba zračunat 'pravo' hitrost.

Nic ni treba računat hitrosti sej nismo einstajni, roke in noge naredijo vse pri štartu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem to probal na Krku in v Poreču!!! če so ti všeč športi povezani z deskami(skate, snow boarding) tako kot meni pol je to prava stvar..:))) je pa z čolnom druga pesem!!! pa poseben čoln more bit da ti dela val čez katirega se skače in izvaja razne trike!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že leta smučam na vodi v Poreču na žičinci, lani pa sem šel pogledat tudi na Krk. Meni so te žičnice super. V primerjavi s čolnom (rentanim ali pwnanim) so zelo poceni. Tukaj smučam cel vikend za ceno dveh fur za čolnom. Največ se vozim z enojno smučo (ena noga za drugo), občasno pa tudi z wakeboardom, ki si ga zaenkrat še sposojam.

link do Poreča: http://www.istraweb.com/skilift/

link do Krka: http://www.waterski-krk.com/

še en link do "vodnih" žičnic: http://www.cablewakeboard.com/

Priporočam vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic ni treba računat hitrosti sej nismo einstajni, roke in noge naredijo vse pri štartu!

(Teža osebka / 10) + 20 mpH = Idealna hitrost (ca. približno)

To je hkrati hitrost, s katero že gre po podplatih. Če je hitrost vleke prenizka, v vodi plužiš, če je hitrost vleke previsoka, ni kontrole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lani osvojil osnove....pa se par vozenj ostal za letos...

je pa ena fajn varijanta>>>

>> par ljudi z motorji na KRK, pa pac vsaj eden z avtom, da pripelje bord+ostalo...kupi se karta ( mislim da je 50 krogov 250 podlasic), pa ni stroškov rentanja. pa še futr majo kar ok.

zapleti???

- po koncu pase spit pivo, dva-najst (kako domov)

- zacetnika bolijo roke, noge skratka cel žvot! (kako domov 2.)

zna bit pa lepo ponucan dan!

PS:

če bo šlo u redu s $$$, nabavlam dilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Hej folk!

Sm študentka ekonomske fakultete, pa mamo pr enem predmetu projekt in sicer, da bi wakeboarding prnesl v Slovenijo. Mormo pa mal poštuderat kok je sploh kej folka k bi bli prpravleni hodt v slovenijo. Lokacija je mišljena Lukovica(jezero), k je kr bliz Ljubljane.

Dejte mi mal povedat če bi blo to pr nas, če bi hodil sm, al bi še zmer rajš na Hrvaško, pa kok kej na Hrvaškem stane in kok bi bli prpravleni plačat, če bi mi to nardil v Sloveniji?

Lepo se mejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Že leta smučam na vodi v Poreču na žičinci, lani pa sem šel pogledat tudi na Krk. Meni so te žičnice super. V primerjavi s čolnom (rentanim ali pwnanim) so zelo poceni. Tukaj smučam cel vikend za ceno dveh fur za čolnom. Največ se vozim z enojno smučo (ena noga za drugo), občasno pa tudi z wakeboardom, ki si ga zaenkrat še sposojam.

link do Poreča: http://www.istraweb.com/skilift/

link do Krka: http://www.waterski-krk.com/

še en link do "vodnih" žičnic: http://www.cablewakeboard.com/

Priporočam vsem.

Lep pozdrav

Naj dodam še svojo spletno stran, ki je uradna stran Ski lifta na Pagu v slovenskem jeziku: www.cablewake.si

Na njej najdete vse odgovore zastavljene do sedaj v tej rubriki.

Na spletni strani si lahko rezervirate tudi pakete wakebooardanja in nastanitve v Novalji.

Trenutna vroča ponudba: 7 dnevna nastanitev v APP*** v Novalji + tedenska karta za ski lift Pag: SAMO 149 EUR!!! V paketu vključen najem smuči in obveznega life jacketa in pa osnovne inštrukcije wakeboardanja.

Ponudba velja za obdobje od 30.8. do 30.9.2008

Sezonska ponudba (od 1.7. do 29.8.2008): enak paket za ceno 395 EUR

Rezervacije in informacije: info@cablewake.si

p.s. Fotke sledijo;)

post-20506-1214664773.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej folk!

Sm študentka ekonomske fakultete, pa mamo pr enem predmetu projekt in sicer, da bi wakeboarding prnesl v Slovenijo. Mormo pa mal poštuderat kok je sploh kej folka k bi bli prpravleni hodt v slovenijo. Lokacija je mišljena Lukovica(jezero), k je kr bliz Ljubljane.

Dejte mi mal povedat če bi blo to pr nas, če bi hodil sm, al bi še zmer rajš na Hrvaško, pa kok kej na Hrvaškem stane in kok bi bli prpravleni plačat, če bi mi to nardil v Sloveniji?

Lepo se mejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

zdravo

a ve kdo povedat za kaj so pomembni smerniki pri wakeboardu?

v originalu sta na vsaki strani 2, vendar mi ponujajo še sredinskega na vsaki strani za 20€ (karbonski).

a se splača dokupit ta 2 smernika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti slučajno kj spoznaš na to...

kolko bi stala celotna oprema za wakeboard? tko čist rekreativno, 1x na mesec med poletjem : ))

misliš da je najbolš it po rabljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa vem...

odvisno kako dobro rabiš.

se ne spoznam kaj veliko na to, lahko ti dam samo naslove trgovin.

najceneje je v zda, če pošiljko prejme nekdo iz zda ali canade. samo jst nobenega ne poznam, ki bi jo lahko prevzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

a ve kdo povedat za kaj so pomembni smerniki pri wakeboardu?

v originalu sta na vsaki strani 2, vendar mi ponujajo še sredinskega na vsaki strani za 20€ (karbonski).

a se splača dokupit ta 2 smernika?

S smerniki je tko, odvisno od stila vožnje in želja. Pozna se, to ti lahko povem iz prve roke. Weak ti veliko bol smer drži in je stabilen, jest osebno jih mam gor, spet se najde kdo ki ih pa nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti slučajno kj spoznaš na to...

kolko bi stala celotna oprema za wakeboard? tko čist rekreativno, 1x na mesec med poletjem : ))

misliš da je najbolš it po rabljeno?

Z opremo je tko, nujno morš met rešilni jopič, neopren, priporočljive so še rokavice. Pa seveda sam weak z vezmi. Za ekstremiste (lahko bi rekli stopnja ADVANCE) še čelado. Ker poznam enga, k si je pri padcu na trebuh glavo preseku odozadi z lastnim weakom. :photo:

Kar se cen tiče za dobr občutek pri nas je trgovina : Vodnisporti ( http://www.vodnisporti.com/pages.php?pageid=5 )

Če maš lasten čoln pol se bi skor splačal kr novo kupit, ker te bo slej kot prej ta šport zasvojil in verjami nebo sam 1x na mesec oziroma 4x v eni sezoni, bo VEČKRAT :grim

Če mislš pa sm tko mal na vlečnce hodt, taka je npr. na Krku (Punat), tam lahk pa pol vse dost pocen najameš. Pa nima smisla kupovat.

P.S.: Amerika je pa itak .... :headbang::headbang::headbang: Mater jim .... :angry:

Popravljeno . Popravil xyznanixyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!