Skoči na vsebino

Spolna diskriminacija


Priporočene objave

Spolna diskriminacija je že kar nekaj časa aktualna tema. Glasne so predvsem ženske, ki se počutijo zapostavljene.

Zdaj sicer res ukinjajo obvezno služenje vojaškega roka, a mi vseeno neda miru.

Diskriminacija, domene moških, prevlada....?

Koliko moških izkoristi "porodniški" dopust??? Aaaaa, pravite, da raje strmijo za uspešno kariero??

Koliko let, je vsako leto ukradenih mladim fantom, ko gredo v vojsko bogu čas krast??? 1000 let, 2000 let, 5000 let, morda več??? A nebi v tem času raje storili kaj koristnega zase? Nekaj, kar bi jih napolnilo z zadovoljstvom?

Stopite na jeziku besedo "5000 let". Poskusite si predstavljati kakčna doba časa je to. Pred 5000 leti o rimljanih ni bilo še ne duha ne sluha. In toliko časa je fantom vsako leto vzetega.

Kaj je torej največja spolna diskriminacija, ki smo ji priča?

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvecja diskriminacija je to, da clovek ne more narediti tega, kar bi zelel....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji......DOMOVINA JE PAČ NA PRVEM MESTU!!!!!!!

Potem je pa vse ostalo

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem raj se enkrat za 1 leto v vojsko kot pa rodit ... hough I have spoken....

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Jaz grem raj se enkrat za 1 leto v vojsko kot pa rodit ... A govorimo o pojavu, ki je družbeno, ali biološko pogojen?

BTW...jaz bi tudi raje letal, kot pa hodil.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YFZ imas kar prav, dostikrat bi bile zenske rade enakopravne samo ko jim pase (zdejbompatepenpress)

P.S.: najbolj ociten primer, kako 99.99% studentov gleda na vojsko je nekako tak ... Stalno se zavedas, da ce ne naredis pogojev, gres za eno leto afne guncat v vojsko, kjer te ne naucijo nic pametnega ...

Pri meni je celo tako, da jaz *bi* rad streljal, orozje me zanima, itd., ampak vse to se da poceti na streliscu.

P.P.S.: zakaj "samo ko jim pase" -> ce bi jim bilo kaj za stvar, bi zahtevale, da je sluzenje vojaskega roka obvezno tudi za zenske (enakopravnost je pac enakopravnost

--

Andraz, cyc

Popravil/a - cyc dne 25/05/2002 ob 13:52:16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna jajca!Uboge reve trpeče!Mi je zelo žal,da se moram po argumente zateči k ženskim reproduktivnim organom in njihovim nalogam ter nadlogam,ampak tako pač je.Tako kot ženski del populacije ne bo nikdar izkusil barvne slepote, hemofilije ali tegob prostate,se vam moškim ni potrebno ubadati z dismenorejo,šivanjem presredka po porodu,menopavzo ipd.

Stvari torej SO biološko pogojene(že od kromosomske zasnove dalje-xy,xx),iz česar tudi sledi,da 95% žensk VSAJ 2 dneva v mesecu ni zmožna plazenja po travi in raznih "stojalistreljam!".

Vojne zadeve tako padejo na ramena moških(ne sicer ekskluzivno)zgolj zaradi boljšega prilagajanja vašemu spolu in ne "spolne diskriminacije".

Toliko za danes,gospe in gospodje,pa en pozdrav "Dragi naši Lidiji",pa še hvaljen Alah za razlike med spoloma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tok, da te opozorim, 0.1 % lepšega dela populacije ima barvno slepoto, tut popolno, ampak, ta procent velja za daltonizem...

Tok, da veš!!!! Se pa strinjam s Hockotom, rajš še enkat u vojsko, kokr rodit!!!

Bom še kej napisov, sam da se spomnm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....tok, da te opozorim, 0.1 % lepšega dela populacije ima barvno slepoto, tut popolno, ampak, ta procent velja za daltonizem...

Tok, da veš!!!! Se pa strinjam s Hockotom, rajš še enkat u vojsko, kokr rodit!!!

Bom še kej napisov, sam da se spomnm....

Pi..,ravn ti si se mogu oglasit!Sm vedla za ta 0.1%,pa upala da sem edina...Se opravičijem zavedeni javnosti,posipam s pepelom,odevam v raševino in grem za kazen gledat Telebajske(animirani film za bolesnu decu)...

Pričakujem pa čestitke in "standing ovejšons" za moj jubilejni 50. post!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole je dragi moji....narava je naredila tako da obstajata dva spola(za verne:bogec). s kakšnim razlogom , ne vem. vem samo to da smo na svetu zato da se dopolnjujemo si pomagamo, da nam ni dolgčas, se imamo radi se včasih skregamo......zame sta oba spola enakovredna, to so spoštovali že stari egipčani, ampak potem se je našlo nekaj pametnjakovičev( omejenih ljudi) , ki jim to ni bilo všeč in so si začeli izmišljati čudno čudne stvari zakaj naj bi bila ženska manjvredno bitje. in potem po dolgih stoletjih so ženske dosegle tisto kar jim je bilo odvzeto. a glej ga zlomka...stvari se bodo začele obračati v nasprotno smer(seveda če ne bo zmagala zdrava pamet) in kaj lahko se zgodi da se bodo mogli moški čez par stoletji boriti za enakopravnost...seveda če jih bo še kaj ostalo....

zato imejmo se radi in spoštujmo drug drugega....

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si dobr povedala, zlasti se strinjam z zadnjim delom...

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nataška nč se bat, vojska je za dece.Ta cajt ko je soldat na fronti boš pa otroke merkala pa pojstlo grela.

Tega nisem rekla...Če ženske želijo v vojsko je to njihova želja in izbira,prav tako pa tudi rojevanje otrok...To NI "naloga", je le možnost...Kakor vam drago...Jaz že nisem za vojsko,ker se mi še sobe ne da pospravt...

Noben "dec" se pa ne bo pretegnu če bo mal otroke merku!

Če jih že rodimo še ne pomen da so samo "naši",ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Vojne zadeve tako padejo na ramena moških(ne sicer ekskluzivno)zgolj zaradi boljšega prilagajanja vašemu spolu in ne "spolne diskriminacije".

Boljšega prilagajanja??? Pol pa naj vas vtaknejo k saniteti, ali pa v kuhinjo.

In še zmeraj mi mešate biološko razlikovanje z družbenim.

Pa da dam še en primer nelogične diskriminacije: Ženske statistično dokazano živijo v povprečju 5 let dlje od moških, pri tem pa gredo prej v pokoj?!?!

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki malo. kdo pa si je zmislu vojno in vojsko? a mogoče ženske? torej če ste si moški vojsko izmislili, jo pa še služite!

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa mislite, da so nastale vojne. Kdo pa mislite, da je zakuru svoje moške "jaz bi pa mela tistle, ko ma una ud unga". Pol je pa dec šou, pa poskusu vzet "tist ud unga", ker je bilo lažje kot doma poslušat "jaz bi pa mela tistle, ko ma una ud unga". Pa je blo...

Se mal hecam, ker vem, da moja šefica tole ne bo brala, he, he.

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Popravil/a - tomy dne 26/05/2002 ob 12:13:19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, Tomy. Vojna ni nadaljevanje politike z drugimi sredstvi, kot nekateri to zmotno razglašajo, ampak "zakaj nimam tudi jaz ...".

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!