Skoči na vsebino

Priporočene objave

Torej dobil sem PS2 imam par špilov na disku, rad bi si jih zapekel na DVD in igral na PS2. Problem je v tem da mi nikakor ne rata narediti swap diska (to je nekakšen boot disk---torej diska, ki naj bi ga dal v PS in zagnal takoj za tem pa špil not). Imam slim verzijo. Kakršn koli nasvet, link do delujoče zadeve bi bil zaželjen.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da je s temi zadevami tako, da pali samo na original cdje. Če hočeš pa sam kopirat moraš met mod chip v PSju da bo zagrablo.

Tko sem slišu, nimam pa PSja tko, da kolk mi gre verjet :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ja točno tako, če hočeš na svojem PS2 špilat emmm 'varnostne kopije' si moraš dat vgradit mod čip, da bo zadeva pol delala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ena varijanta je ta "cip", mas pa se drugo opcijo, gre za "koscek" plastike, ki ga montiras na PS in ima to funkcijo, da lahko odpres PS (pokrov samo do polovice) in ti PS ne zazna da je odprt, nato lepo zamenjas SWAP MAGIC CD ali DVD in vstavis CD ali DVD, torej vse kar rabis je tista "plastika" in pa 2 SWAP MAGIC disca (en je za "CD verzije" drugi za "DVD verzije"); zdej plastiko bi naceloma lahko sam naredil, SWAP MAGIC discov pa ne, ker so nekak posebno zapeceni, zgledajo kt bi bli zapisani pa mal ne pa spet mal ja pa spet mal ne... skratka ne mors to na pekacu narest ampak zgolj na nekem posebnem.. zato mors le-te kupit;

to drugo verzijo ima kolega... in laufajo spili (khm, legalne kopije) tko kt morjo, je pa mal zamudno, ker ce hocs spilat drug spil mors spet swap boot cd/dvd not pa mal pocakat da naloada pa pol zamnejat... dela pa le.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz imam MOD chip noter in mi delajo vsi v Sarajevu kupljeni spili (original :grim ). Vgrajevalec je pa iz Ljubljane, ima na bolhi oglas (vsaj imel ga je), je pa ful v redu decko, vse razlozi, pa se garancijo ti da. Jaz sem dal cca 20 jurjev in mi ni zal.

A kdo kaj ve, kako je s temi zadevami za Sony PSP?

LP

Schtabec/Sarajevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me, če se da igrat play station 2 s tipkovnico od PC-ja... Aja, a pol se ne da špilat igrc k si jih skineš z neta(na torrentih) če nimaš tistga čipa notr u ps-ju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobi se tak pretvornik, pa lahko potlej gor priklučiš tipkovnico pa miša, al se pa kupi prov tipkovnica za ps2(je draga). Z usbjem mislem da bi bil problem z gonilniki, lahko pa probaš :). Igrat se ne da piratov na ne-modani konzoli.

Veliko stvari dobiš tu, sam so po mojem mnenju cene kar navite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobi se tak pretvornik, pa lahko potlej gor priklučiš tipkovnico pa miša, al se pa kupi prov tipkovnica za ps2(je draga). Z usbjem mislem da bi bil problem z gonilniki, lahko pa probaš :). Igrat se ne da piratov na ne-modani konzoli.

Veliko stvari dobiš tu, sam so po mojem mnenju cene kar navite.

Zelo zanimiva stran... Kam pa ta mod čip montiraš? Kaj pa swap cd? Na kakšn princip to dela? A to sam enkrat poženeš pa ti pol dela naprej(kot firmware pri divx playerjih)? Pa še to me zanima, če je nujna pomnilniška kartica al ma že ps kej trdega diska gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimiva stran... Kam pa ta mod čip montiraš? Kaj pa swap cd? Na kakšn princip to dela? A to sam enkrat poženeš pa ti pol dela naprej(kot firmware pri divx playerjih)? Pa še to me zanima, če je nujna pomnilniška kartica al ma že ps kej trdega diska gor?

Oj!

- Za swapanje imas napisano par postov nazaj.

- Ta chip montiras na podlagi nacrta. Monataza za laika ni enostavna, poleg tega lahko chip skuris, garancije nimas. Predlagam ti, da kupis chip skupaj z vgradnjo, ti dajo tudi garancijo. Poglej na bolhi, je na firma v NM, ki se s tem ukvarja. Vcasih se je tudi en tipo iz Lj, samo nima vec oglasa na bolhi. On je montiral meni in dela tako, kot mi je rekel. In to ze 3 leta, na polno!

- lahko spilas brez spominske kartice, vendar se ti dosezki pri igrah (npr. napredovanje v druge stopnje, novi avtomobili, orozja, itd.), nimajo kam zapisati. Ce ne silas ravno ogromno stevilo razlicnih spilov, je 4MB cist zadosti. Dobi se tudi nastavek 4MB, kamor lahko vtaknes se eno pomnilnisko kartico (skupaj 8MB), samo pri meni npr. ne dela.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi je še najbolš varjanta kupt čipan playstation na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) za dobrih 100€, pol pa kupm še spominsko kartico 8 al pa 16mb, pa še tist umesnik za miško pa tipkovnco. A ma tist umesnik tud usb priklop za miško al ma sam ps2? A volan od pc-ja(sej ubistvu ne vem če je prou za pc, sam zdej ga mam na pc) paše na konzolo(na usb) al je isti šit k s tipkovnco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi je še najbolš varjanta kupt čipan playstation na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) za dobrih 100€, pol pa kupm še spominsko kartico 8 al pa 16mb, pa še tist umesnik za miško pa tipkovnco. A ma tist umesnik tud usb priklop za miško al ma sam ps2? A volan od pc-ja(sej ubistvu ne vem če je prou za pc, sam zdej ga mam na pc) paše na konzolo(na usb) al je isti šit k s tipkovnco?

Najbolje je po moje kupit chipanega, rabljenega, za ta denar. Ne vem, koliko je sedaj cena mod chipov. Jaz sem dal mod chip vgradit naknadno. Cena je bila okrog 80EUR. Mod chip brez montaze je bil cca 30 EUR (ce se prav spomnim).

Sem pa nasel mejl od tega tipa iz Lj., ki je monitiral meni: dragan@si.d-vices.com. Imel je tudi cel kup novih PS2, chipanih.

Baje pa niso vsi mod chipi OK?

V tisti firmi v NM, ki sem jo omenjal v prejsnjem mejlu, prodajajo tudi nove PS2, chipane. Tole je oglas bolha.

Ne vem, za katere igrice bos uporabljal tipkovnico in misko na PS2. Pri nas PS nabija vecinoma sin, in to vecinoma z game pad. Razne igrice tipa NFS spila z volanom. Volan je pa ze v osnovi za PS2 in PC (ima priklop za PS2 in USB). Mislim, da je Logitech Formula FX (ali pa nekaj takega - ne morem preveriti, ker me ni doma). Volan je pa bil 150EUR, vendar je pa spica (zelezen lezaj, obracanje za 720 stopinj, dvojno povratno vibriranje... kot za pravi avto :-)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še neki me zanima: Nameravam prklopit konzolo na lcd monitor od pc-ja. Mam pa zamišljeno od konzole na činč(tak kabel dobiš že zraven konzole), iz činča(unga k je za sliko) pa na vga na lcd monitor(kupil bi kabel iz činč na vga), zvok pa posebej. A bo slika OK al more bit kšn poseben monitor za play station?

Drgač pa jst nemorm s tistim gamepadom špilat k sm se navadu na tipkovnco...A se da gamepad sploh fiksirat, ker mislm da se ne da in to me najbolj moti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še neki me zanima: Nameravam prklopit konzolo na lcd monitor od pc-ja. Mam pa zamišljeno od konzole na činč(tak kabel dobiš že zraven konzole), iz činča(unga k je za sliko) pa na vga na lcd monitor(kupil bi kabel iz činč na vga), zvok pa posebej. A bo slika OK al more bit kšn poseben monitor za play station?

Drgač pa jst nemorm s tistim gamepadom špilat k sm se navadu na tipkovnco...A se da gamepad sploh fiksirat, ker mislm da se ne da in to me najbolj moti...

PS2 dela na navaden TV, na cince, ali pa na SCART (Video in audio).

Sicer ne poznam tvoje situacije, ampak na splosno velja, da se skupaj s filmom pojavi spil za PS2 in za PC (za druge igralne konzole ne vem, verjetno tudi)... Poleg spilov, ki niso na osnovi filmski predlog, ofkors. Torej, ce imas PC, lahko iste igrice spilas na PC...

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS2 dela na navaden TV, na cince, ali pa na SCART (Video in audio).

Sicer ne poznam tvoje situacije, ampak na splosno velja, da se skupaj s filmom pojavi spil za PS2 in za PC (za druge igralne konzole ne vem, verjetno tudi)... Poleg spilov, ki niso na osnovi filmski predlog, ofkors. Torej, ce imas PC, lahko iste igrice spilas na PC...

Vem, sam jst mam ful predpotopni PC in nemorm kšnih pametnih igrc špilat, nov PC je drag, zato bi si zravn postavu PS2(ki je zdej tud dost poceni) pa bi prklopu na monitor od PCja. Sam sm nekje prebrau da je pol slika za kozlat če prkopiš PS2 na lcd monitor. Sam ne vem kje je logika če dela na vsaki televiziji(ene televizije so tud lcd) da ne dela na lcd monitorju. Je pa res da lcd monitor nima scart al pa činč priklopa, ampak to bi s kšnim vmesnikom rešu. Zdej pa ne vem, mogoče je glih tle fora da se pol zarad tistga vmesnika slika pokvar, al je fora pa u monitorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lep pozdrav vsem.

Playstation 2 je kot vemo že kr neki časa med nami in tut pohekana in nategnjena je že iz vseh smeri. Včeraj preberem na rač. novicah da jo bojo še pocenili in da bo manj kot 100€ nova. Grem gledat koliko zdaj nova sta in vidim big bang nova točno 100€. Si mislim super, jaz itak nisem tako izbirčen in bom kupil eno rabljeno z tem mod chipom na bolhi. Pričakoval sem cene tam okrog 50 - 60 € za kakšno leto ali dve staro konzolo. Sej to je zabavna elektronika in cene hitro padajo, sploh odkar je novi PS3 in Xbox odzunaj.

Pol pa doživim hladen tuš ... malo pogledam in vidim rabljena konzola z mod chipom 130€ :? Si mislim WTF??? Gledam naprej in pod 100€ nisem našel nič pametnega. Vsi ponujajo neke igre zraven ... hvala lepa, če je čipirana potem jaz tega ne rabim.

Ok saj vem da je mod chip z vgradnjo vred 60€ ampak če kupim novo in jo dam čipirat dam 160€ za novo, tam dobim pa eno staro za 130€? A mi lahko kdo prosim razloži v čem je finta teh cen? Ker jaz tega enostavno ne razumem!?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač oni so ga kupil za mal več, pa se jim zdi še zmer vreden :)

Pa tud odvisen kaj vse zraven dobiš, kontrolerje, memory card, kašni kabli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!