Skoči na vsebino

Blokada in večja "obraba motorja"


wakum

Priporočene objave

Zdravo,

slišal sem, da v kolikor je skuter blokiran, prihaja do večje obrabe delov motorja. Tako naj bi bojda bolj trpela sklopka, obstajala naj bi večja verjetnost, da se zamaši izpuh, itd.

Zanima me koliko je resnice v vsej stvari.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so zame pleskavice pri šiptarju za 300 tolarjev .)

Bi te prosil, da to malo boljše argumentiraš oz. podpreš s kakim relevantnim linkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ob odstanitvi kvačjem pridobi kot izgubi na delovanju, ker ko odstraniš blokade motor sprostiš in dela kot more. Pri obrabi delov je pa tko, normaln je de če motor več dela so tut obrabe večje sam to je pri original mašinah res minimaln. Obraba materialov se pozna pri resnejših predelavah kar je pa normalno.

Zamašitev izpuha je pa odvisna od izgorevanja, kar povzroča nepravilna zmes zraka in goriva.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, sm mislu podobn napisat, pa si me prehitu :D

delj maš zablokiranga, delj ti bo zdržu, ampak to gledano dolgoročno... ampak lajf je prekratek za blokade.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi te prosil, da to malo boljše argumentiraš oz. podpreš s kakim relevantnim linkom.

oprosti, ne da se mi. samo to lahko povem da ima prijatelj kimkota pa ma 4000kilometrov narejenih z zablokeranim brez kakršnih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, sm mislu podobn napisat, pa si me prehitu :D

delj maš zablokiranga, delj ti bo zdržu, ampak to gledano dolgoročno... ampak lajf je prekratek za blokade.... :OK:

Ja je prekratk za blokade še bl pa za 50cc cilindr, tko de hit našparat in smuk v trgovinco po celotno 70 predelavo :D :D :D hehe

wakum- blokade dej pa ven de ne zamoriš motorja :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wakum:

YOU ARE KILLING HIM, MAN!

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je itak odblokiran, mi pa gre na živce, da ga morem vedno nazaj blokirat za tehničnega.

zakwa ne? to se pa ja komot da... maš več načinov... :D

men osebno je najbolj všeč blokada na računalniku, torej omejevalnik obratov, grem serviserju in mi omeji moj računalnik na 6000 obratov in ne pride več ko do 55 km/h.

eni nimajo(te) tega kompa, se pa da podložko dat na zajlo za gas, lohk si original auspuh zamaši (tm k pride na cilinder), maš velik takih načinov, kolega ma aeroxa pa mu gre 95, pa mu je na tehničnem šou 35, ka si je auspuh zamašil, pa zajlo podložu... :lol1: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokade se vgrajujejo zato, da skuter oz. moped ustreza zakonom, ki veljajo za naš trg. Brez blokad se ne bi smeli prodajat, ker ne bi bili skladni s pravilnikom.

Blokade samo dušijo motor in ko jih odstraniš, motor veliko bolje deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Blokade se vgrajujejo zato, da skuter oz. moped ustreza zakonom, ki veljajo za naš trg. Brez blokad se ne bi smeli prodajat, ker ne bi bili skladni s pravilnikom.

2. Blokade samo dušijo motor in ko jih odstraniš, motor veliko bolje deluje.

1. Vau stroj, ti si pa res rojena pravna oseba...pa mimgrede... to mi že vsi vemo... :D

2. Ja, tukaj se pa strinjam, sam...ka nism to že nekje vidu? :)

Drž se... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, morem rečt, da bi mi nabolj pasalo, če bi se nekako dokopal do softwara za skuter (Di-tech) in kabla za povezavo. No če SW sploh obstaja za PC varjanto. Sem slišal, da je vsa stvar podobna GameBoyu in disketam s kablom.

Servisi te stvari mastno računajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisi te stvari mastno računajo.

Ka si ti ***? Iz kje pa si drgač? Moj serviser nč ne računa, mi odpre obrate na kolk se zmislim... ne, res, v Krškem ne stane to in stvar ni podobna gameboyu, saj je velika kot en kompresor mašina :D

za PC varjanto sm pa že gledu neki na netu...Nemčija, sam to se ne dobi SW posebej za vsak motor, to je vse univerzalno oz. odvisno od računalnika na motoru...

bom povedu še kj več, jutr mam servis v zvezi s to zadevico... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a bi lahko en mau bl natančn razložu ko bi odblokiran skuter spravu na 50km/h brez da bi šu blokade not dajat??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam ko pride izpuh prišraufan na cilinder daj vmezvmes neko podložko tako da zmašnja lukno...

zablokiran skuter bi naj bil bojše? aha...

zato so pa skuterji direkt z tovarne odblokirani...to da so zablokirani je kriva zakonodaja...skuterji so v realnosti narejeni za 70kmh/h + še neke rezerve je vedno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!