Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 1 minuto, maus pravi:

učer si jo pa skrivu ko zmija noge :O

zgrožen sem :dry:

Ti bi jo imel ravno za 5 let .... Tko kt prvo pomoč :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Ti bi jo imel ravno za 5 let .... Tko kt prvo pomoč :blush:

itak ... namest "kaplc" bi jo meu .. za pred spanjem :lol1:

pred 2 minutami, cikadina pravi:

mene zanima na kake dimenzije ste spravli prvo pomoc po vakumiranju? al morem jst narest to raziskavo?

dj nared... pol pa še js pridem k teb, da se vakumirava :P

ampak nared tko, da se bo videl datum veljavnosti.

Nekatere prve pomoči moraš odfršlusat, da se vid veljavnost, pa ti predlagam, da ta listek vzameš vn, in daš na vrh, ter zavakumiraš ... štekaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... bl k je blond.... bl vakuum vleče...   :D

...simpl...

.... ampak ne več vakumirat kot do konca... k drgač lahko oči not potegne...  :P

 

...cikadina.... drugač pa stisne prvo pomoč za cca 1/4 volumna.

... če druzga ne... ostane novo in sterilno... lahka pereš s štrajfixom..pa se ne zmoči.

...edino problem je... če si recimo glih prste polomiš, pa ne moreš pol odpret tiste vakuum vrečke... z jezikom pa tut ne moreš prenucat tistega polivinila... to je recimo tko, kot da te fejst tišči...pa že misliš, da boš hlače takoj dol dala...že skoraj spustiš... pol se ti pa štrikec od pasu zafeclja....  :P

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Nisi mi še odgovoril. 

sm ti že:

ne ne bom se. Izgovor" lahko ni več sterilno" se zgodi tudi po dveh letih, ali če jo tlačiš kam drugam še prej. Navedel sem možnost. (ali izgovor zakonodajalca, da se dela biznis)

Sej tudi na soli in sladkorju je datum uporabe....ki ga ne rabiš.

pred 14 urami, Rokic pravi:

Kaj pa kupuješ tak motor, ki nima placa niti za prvo pomoč :ras:

zase se brigi :P oziroma, zato ker si ga lahko privoščim :D

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

.... bl k je blond.... bl vakuum vleče...   :D

...simpl...

.... ampak ne več vakumirat kot do konca... k drgač lahko oči not potegne...  :P

 

...cikadina.... drugač pa stisne prvo pomoč za cca 1/4 volumna.

... če druzga ne... ostane novo in sterilno... lahka pereš s štrajfixom..pa se ne zmoči.

...edino problem je... če si recimo glih prste polomiš, pa ne moreš pol odpret tiste vakuum vrečke... z jezikom pa tut ne moreš prenucat tistega polivinila... to je recimo tko, kot da te fejst tišči...pa že misliš, da boš hlače takoj dol dala...že skoraj spustiš... pol se ti pa štrikec od pasu zafeclja....  :P

 

 

no če gremo po črki zakona, Borutt je lepo povedal, citiral napisal zlepil zakon kako mora bit. Taisti zakon pravi da mora bit  prva pomoč v motorju, sedaj pa hipotetično:

dam jo pod prvi sedež, ki se ga lahko odvijači samo z določenim imbus ključem, katerega pa žal nimam s sabo.

torej prvo pomoč imam, žal pa ne morem do nje....mogoč ma pa policaj ,ki me je ustavil kak imbus s seboj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

sm ti že:

ne ne bom se. Izgovor" lahko ni več sterilno" se zgodi tudi po dveh letih, ali če jo tlačiš kam drugam še prej. Navedel sem možnost. (ali izgovor zakonodajalca, da se dela biznis)

Sej tudi na soli in sladkorju je datum uporabe....ki ga ne rabiš.

zase se brigi :P oziroma, zato ker si ga lahko privoščim :D

no če gremo po črki zakona, Borutt je lepo povedal, citiral napisal zlepil zakon kako mora bit. Taisti zakon pravi da mora bit  prva pomoč v motorju, sedaj pa hipotetično:

dam jo pod prvi sedež, ki se ga lahko odvijači samo z določenim imbus ključem, katerega pa žal nimam s sabo.

torej prvo pomoč imam, žal pa ne morem do nje....mogoč ma pa policaj ,ki me je ustavil kak imbus s seboj :P

....u bistvu.... kukr sklepam....

.....  MORAŠ ČIMPREJ NA MOTOR!!

... ker imaš ćist preveč cajta...  :P

:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domišljije prjatu, domišljije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Zivnorc pravi:

...cikadina.... drugač pa stisne prvo pomoč za cca 1/4 volumna.

...aja.... pa potrudi se stlačit v vrečko za šalam.... da nimaš tistih odvečnih vogalov štrlečega polivinila, ko zvakuumiraš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, cikadina pravi:

štekam. zdej recimo @Zivnorc k obvlada to vakumiranje bi lahko dal se kak napotek.

Pa saj imamo tudi pri nas na gradbišču ,eno tako napavo za vakumiranje, daš prvo pomoč spodaj in počakaš, da zapelje čez - uspeh zagotovljen... Saj v zakonu ne piše kako in kaj, samo da se vidi datum :P

valjar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pol lohk še mene mal povoziš s tem... sam bl na lahko... da se lažje spravim v kombinezon...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

...a pol lohk še mene mal povoziš s tem... sam bl na lahko... da se lažje spravim v kombinezon...   :P

Če bi pa to šlo, bi pa že s sabo to naredu ....

... pa prvo pomoč bi prej dal v žep :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...aja.... pa potrudi se stlačit v vrečko za šalam.... da nimaš tistih odvečnih vogalov štrlečega polivinila, ko zvakuumiraš...

ce sm prav vidla mamo to folijo za vakumirat v rolah in vrecke. sicer tudi ce se jo zvakumira mi pod sedez ne gre ker tam ni prostora popolnoma nic. tko da bo verjetno se vedno v torbi, samo ne bo zasedla toliko prostora.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... glej... pa sej si baba... hudiča.... se boš že znašla  :D

... dej to prvo pomoč pod sedež..pa se vsedi na sedež ... pa čez policaja zapeljat.... ležečega mislm.... pa se bo zic zapru.....pa ne pozabit noge v luft držat.... da lohka bolj prtisneš...  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zivnorc pravi:

... glej... pa sej si baba... hudiča.... se boš že znašla  :D

... dej to prvo pomoč pod sedež..pa se vsedi na sedež ... pa čez policaja zapeljat.... ležečega mislm.... pa se bo zic zapru.....pa ne pozabit noge v luft držat.... da lohka bolj prtisneš...  :P 

ja sej se bom znajdal v torbo bom dala. ni placa popolnoma nic pod nobenim sedezem. pod voznikovim je baterija, pod sopotnikovim je sraufenciger :slap:.

britanci so predvidli prvo pomoc ala @DAMI34, torej medicinsko sestro na zadnjem sedezu :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa sej ti pravim... da si baba.... pa se znajdi....

... če drugače ne... pa policaju reci... da ti je teta s krvavca prekmalu prišla za ene dva dni....in da nisi imela nič drugega pri roki kot gaze in flajštre od prve pomoči... pa si glih prejle ponucala....

..... pa še rečeš mu..  :    "gospod pulcaj... a vam pokažem, če ne verjameste...  "  :P

:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

sm ti že:

ne ne bom se. Izgovor" lahko ni več sterilno" se zgodi tudi po dveh letih, ali če jo tlačiš kam drugam še prej. Navedel sem možnost. (ali izgovor zakonodajalca, da se dela biznis)

Sej tudi na soli in sladkorju je datum uporabe....ki ga ne rabiš.

zase se brigi :P oziroma, zato ker si ga lahko privoščim :D

no če gremo po črki zakona, Borutt je lepo povedal, citiral napisal zlepil zakon kako mora bit. Taisti zakon pravi da mora bit  prva pomoč v motorju, sedaj pa hipotetično:

dam jo pod prvi sedež, ki se ga lahko odvijači samo z določenim imbus ključem, katerega pa žal nimam s sabo.

torej prvo pomoč imam, žal pa ne morem do nje....mogoč ma pa policaj ,ki me je ustavil kak imbus s seboj :P

Nisi odgovoril. Vprašanje se je nanašalo na sorazmernost višine kazni v zvezi izsiljevalke in prve pomoči. 

Za imbus ključ je pa spodnji člen. :jezik:

16. člen

(listine, ki jih morajo imeti pri sebi udeleženci cestnega prometa in obveznosti udeležencev pri kontroli voznikov, vozil, opreme, naprav in tovora)

(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu, veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru, dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.

(2) Voznik mora pooblaščeni uradni osebi na njeno zahtevo izročiti na vpogled listine, navedene v prejšnjem odstavku tega člena.

(3) Voznik mora na zahtevo pooblaščene uradne osebe omogočiti pregled vozila, opreme, naprav, tovora in pri njem sodelovati.

(4) Če vozilo ali voznik ne izpolnjujeta predpisanih pogojev za udeležbo v cestnem prometu, mora voznik na podlagi odredbe pooblaščene uradne osebe poskrbeti za takojšnjo odstranitev vozila.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

(6) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo drugega ali tretjega odstavka tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Nisi odgovoril. Vprašanje se je nanašalo na sorazmernost višine kazni v zvezi izsiljevalke in prve pomoči. 

Za imbus ključ je pa spodnji člen. :jezik:

16. člen

(listine, ki jih morajo imeti pri sebi udeleženci cestnega prometa in obveznosti udeležencev pri kontroli voznikov, vozil, opreme, naprav in tovora)

(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu, veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru, dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.

(2) Voznik mora pooblaščeni uradni osebi na njeno zahtevo izročiti na vpogled listine, navedene v prejšnjem odstavku tega člena.

(3) Voznik mora na zahtevo pooblaščene uradne osebe omogočiti pregled vozila, opreme, naprav, tovora in pri njem sodelovati.

(4) Če vozilo ali voznik ne izpolnjujeta predpisanih pogojev za udeležbo v cestnem prometu, mora voznik na podlagi odredbe pooblaščene uradne osebe poskrbeti za takojšnjo odstranitev vozila.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

(6) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo drugega ali tretjega odstavka tega člena.

Višina kazni je bila mišljena po ZKP, glede na storjeno dejanje. Pa ne pravim, da bi rabila večjo kazen, dovolj je (če je človeku žal za neumnost, ki jo je naredil) da se sekira, je velik huje kot olalala denarja. In normalni ljudje se sekirajo.

 

 

Za iimbus ključ, pa nič ne piše...pa pregled tut lahko omogočim, edin mal nespreten sm pri šraufanju sedeža. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Zivnorc pravi:

...Dami.

Vzemi s sabo imbus ključ...

ne bom!!! Borutt ga ni nikjer predpisal :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ne bom!!! Borutt ga ni nikjer predpisal :P

ti si itak pol ceuga odpru, da so lahko vse pregledal ... brez imbusa :jezik:

a bi se v tvojem primeru lahko plaziu do motorja in iskau prvo pomoč ?

mene, k sm u malinah, edin mraule motjo, ki mi lezejo po obrazku :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

ti si itak pol ceuga odpru, da so lahko vse pregledal ... brez imbusa :jezik:

a bi se v tvojem primeru lahko plaziu do motorja in iskau prvo pomoč ?

mene, k sm u malinah, edin mraule motjo, ki mi lezejo po obrazku :P 

10 ljudi je stal okrog mene, pa noben ni šel po prvo pomoč v moped (kljub odprtemu zlomu roke). Smo pa mau klepetali, pa selfije z razbitim mopedom so delali, drugi so merili dolžino mojga skoka, avtovleka se je ponudil, da mi moped odpele, povzročiteljica mi je ponudila, da pokliče kakega sorodnika, pa sm se na koncu zmenu da naj raj prvo pomoč pokliče.. Skratka mal smo se družl, brez prve pomoči.

Še dotikat se jim nisem pustil, do prihoda reševalcev. Oni pa majo VEEELKO prvo pomoč. Pa une flaškice s tako zanimivo tekočino tut majo. Le zakaj ni obvezna tut v mopedu :D (za u žilo)

 

Ampak, kar se malin tiče, če bi mel flajštrčke po obrazčku, bi te mraule težje pikale. Al pa če bi mel imbus kot sm prej omenu, bi jih lahko po buči tc tc, tc, tc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče predpisov, so predpisi in so predpisi, lahko bi pa bili bolj življenski kar se tiče velikosti in trajanja uporabe.

Glede predpisa je pri nas veljavna samo en pribor za prvo pomoč znanega proizvajalca, tuji ne ustrezajo, kako je to v skladu z EU normativami?

Glede uporabe je DAMI34 lepo napisal, da je nekdo, ki se mu zgodi nesreča, v šoku in si ni sposoben sam pomagati, drugi pa tudi ne znajo ali pa si ne upajo pomagati, se pravi je pribor prve pomoči koristen samo zaradi policije :(  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, stjan pravi:

Kar se tiče predpisov, so predpisi in so predpisi, lahko bi pa bili bolj življenski kar se tiče velikosti in trajanja uporabe.

Glede predpisa je pri nas veljavna samo en pribor za prvo pomoč znanega proizvajalca, tuji ne ustrezajo, kako je to v skladu z EU normativami?

Glede uporabe je DAMI34 lepo napisal, da je nekdo, ki se mu zgodi nesreča, v šoku in si ni sposoben sam pomagati, drugi pa tudi ne znajo ali pa si ne upajo pomagati, se pravi je pribor prve pomoči koristen samo zaradi policije :(  

 

Vidim, da je ZKP odpovedal. Spodnji člen je iz zakona, vse ostalo je pa ZKP. 

110. člen

(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)

(1) Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba:

-       rešiti človeška življenja;

-       preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa;

-       preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Vidim, da je ZKP odpovedal. Spodnji člen je iz zakona, vse ostalo je pa ZKP. 

110. člen

(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)

(1) Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba:

-       rešiti človeška življenja;

-       preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa;

-       preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo.

...

A da začnemo kaj je vse odpovedalo ...tud v policiji ..... si lahko svoj forum naredimo hahah 

Jebemti vreme ,kar policajem bom šel težit .....:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Vidim, da je ZKP odpovedal. Spodnji člen je iz zakona, vse ostalo je pa ZKP. 

110. člen

(dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)

(1) Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba:

-       rešiti človeška življenja;

-       preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa;

-       preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo.

...

aha...in kje je tu prva pomoč, flajštr in imbus?

Kot sem miljonkrat povedal, s tisto škatlico ne boš nič naredil. Kar lahko navaden smrtnik naredi je:

-očisti dihalne poti

-v primeru bruhanja žal ni druge kot na bok

-v primeru nedihanja, oživljanje

pogojno pride prav prva pomoč samo:

-če nekomu utrže ud za kompresijsko obvezo (za kar lahko uporabiš bilokaj, ne pa iz prve pomoči, ker tu štejejo sekunde)

in pa

če si se na žaru opekel, da daš flajštr na rano :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!