Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 1 minuto, . pravi:

Gre se za princip, bi se morala množica vladajoči eliti začet upirat, ne pa da nas na vsakem koraku strižejo in ožemajo kot ovce.

Je pa res da bi se bilo pametneje upreti pri bolj pomembnih stvareh, kot pa pri 7.34€ na 5 let. na primer pri obdavčitvah plač, dodatnem zdravstvenem zavarovanje (tudi slovenski unikat v svetovnem merilu), pri tajkunskih prevzemih, pri slabi banki, pri ceni kvadratnega metra stanovanja, pri tem da ne smeš več doma klobas delat (ne čist dobesedno), in tako naprej...

Še mal pa nam bojo obdavčili tudi odpiranje oken za zračenje.

Dodam še prodajo vodnih virov ,stratežkih firm in trgovinskih sporazumov med ZDA in EU .....vse zelo škodljivo ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Očitno še vedno ne razumeš, da si lahko pomagaš s tistim, kar imaš in ne s tistim, česar nimaš. 

Narobe, pomagaš lahko s tistim kar znaš, ne s tistim, kar pod sedežem imaš.

Pa obrniva situacijo, prepričan sem, da boš znal odgovor, saj se nemalokrat srečaš s podobnimi situacijami (kar ti ne zavidam):

prometna nesreča, poškodbe ali nepoškodbe ponesrečenca (izberi sam), kaj lahko kot laik storim?

Odgovor črpaj iz lastnih iskušenj (situacij v katerih si bil službeno ali privat prisoten), in če bo tule kjerkoli v prvem planu moto prva pomoč....ti kava s smetano ne uide :D 

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Prvo pomoč v vsak slovenski žep ! Tudi pešec lahko pomaga !

in psom za ovratnico!! Naj živi tosama :P

pred 23 minutami, Zivnorc pravi:

... jest sem danes dobre volje... pa grem kupit ene 20 paketov prve pomoči... pa jih razdelim, če je komu težko dat tistih 7,34 €  :P

za novo PP...

:D

...pa še nekaj:

Jaz še nisem doživel, da bi policaj zahteval, da mu pokažem PP ... na tehničnem pa je samo pogledal datum veljavnosti...pa še to samo enkrat se mi zdi...... v tujini pa tudi se mi zdi da ti nihče ne bo kompliciral...oz. zahteval kaj drugače, kot organi v SLO.

men je pa gledal, celo če je prava. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Narobe, pomagaš lahko s tistim kar znaš, ne s tistim, kar pod sedežem imaš.

Pa obrniva situacijo, prepričan sem, da boš znal odgovor, saj se nemalokrat srečaš s podobnimi situacijami (kar ti ne zavidam):

prometna nesreča, poškodbe ali nepoškodbe ponesrečenca (izberi sam), kaj lahko kot laik storim?

Odgovor črpaj iz lastnih iskušenj (situacij v katerih si bil službeno ali privat prisoten), in če bo tule kjerkoli v prvem planu moto prva pomoč....ti kava s smetano ne uide :D 

in psom za ovratnico!! Naj živi tosama :P

Pojdi osvežit (tečaj prve pomoči) da ne boš takšen laik :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, dajte razumet, ne gre se za 7,89€ ampak za:

-kam spraviti pp

-neuporabnost le te

-astronomsko visoke kazni, če je ni

-90% ljudi nima niti znanja da jo bi uporabilo

-da smo v SLO še vedno bolj papeški od papeža

Amen

Namesto PP pod sedežem, bi bilo bolje imeti navodila:

kako ravnam v primeru nesreče!!!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miško sej ti bom jaz pomagal ......:Ppa ne se razburjat :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34...in se pripelješ na kraj ne sreče pa vidiš komaj diha in ima zlomljeno nogo, pa odpreš sedež in gleš lepo počasi brat navodila, kaj storit v teh primeru.

Eno pa drugo ni baš nešto.

Bolje bi bilo, relativno poceni organizirana predavanja in vožnje pred pričetkom sezone v večjih mestih po SLO. Simpl. Pa bo koristno tudi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Prosim, dajte razumet, ne gre se za 7,89€ ampak za:

-kam spraviti pp

-neuporabnost le te

-astronomsko visoke kazni, če je ni

-90% ljudi nima niti znanja da jo bi uporabilo

-da smo v SLO še vedno bolj papeški od papeža

Amen

Namesto PP pod sedežem, bi bilo bolje imeti navodila:

kako ravnam v primeru nesreče!!!!

za to pa mas zdej aplikacijo prva pomoč :lol1:

 

pa uceri sm mela namen zvakumirat prvo pomoc, pa je izginila neznano kam.

 

drgac se pa strinjam z damijem, najboljse kar mas za nudenje prve pomoci je znanje, prisebnost pa telefon da poklices resevalce.

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Narobe, pomagaš lahko s tistim kar znaš, ne s tistim, kar pod sedežem imaš.

Pa obrniva situacijo, prepričan sem, da boš znal odgovor, saj se nemalokrat srečaš s podobnimi situacijami (kar ti ne zavidam):

prometna nesreča, poškodbe ali nepoškodbe ponesrečenca (izberi sam), kaj lahko kot laik storim?

Odgovor črpaj iz lastnih iskušenj (situacij v katerih si bil službeno ali privat prisoten), in če bo tule kjerkoli v prvem planu moto prva pomoč....ti kava s smetano ne uide :D 

in psom za ovratnico!! Naj živi tosama :P

Ti si res čudo od deteta. Kljub vsemu me poskušaš prepričati, da bo nekdo z znanjem pričaral material in nekomu pomagal. Če zdravnik nima pri sebi prve pomoči, jo pač ne bo mogel uporabiti. Ker bo moral improvizirati. Razumeš ? V primeru, ko jo bo imel pri sebi, jo bo uporabil, ker je temu namenjena bolj, kot neka improvizirana zadeva. Razumeš ? Ker boš pa še vedno trdil svoje, mi razloži, katera improvizirana zadeva je boljša od sterilne gaze ali sterilnega obliža. 

Kaj lahko, kot udeleženec v prometu narediš, ko naletiš na prometno nesrečo s telesnimi poškodbami ? Ti verjetno bolj malo, ker to sprašuješ. Če samo malo pomisliš, potem je prvo zavarovanje kraja prometne nesreče in nato pomoč poškodovancem. Mogoče boš pa našel kakšen kos cunje ali kos gat, da boš ustavil krvavitev nekomu. Ker tiste sterilne gaze so itak brez veze. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, cb650f said:

@DAMI34...in se pripelješ na kraj ne sreče pa vidiš komaj diha in ima zlomljeno nogo, pa odpreš sedež in gleš lepo počasi brat navodila, kaj storit v teh primeru.

Eno pa drugo ni baš nešto.

Bolje bi bilo, relativno poceni organizirana predavanja in vožnje pred pričetkom sezone v večjih mestih po SLO. Simpl. Pa bo koristno tudi.

Borutt to izvaja in menda čisto iz lastne dobre volje. Sicer je poligon improviziran, malo folkore, malo reševalcev in celo topel obrok za par urc v dopoldanskem času ponavadi na začetku sezone v par krajih po slo. Ni zdaj to popoln tečaj varne vožnje ampak lahko podarjenemu kolesu gledaš v ventil? Vsekakor svetlobna leta v koristnosti napram moto PP.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ti si res čudo od deteta. Kljub vsemu me poskušaš prepričati, da bo nekdo z znanjem pričaral material in nekomu pomagal. Če zdravnik nima pri sebi prve pomoči, jo pač ne bo mogel uporabiti. Ker bo moral improvizirati. Razumeš ? V primeru, ko jo bo imel pri sebi, jo bo uporabil, ker je temu namenjena bolj, kot neka improvizirana zadeva. Razumeš ? Ker boš pa še vedno trdil svoje, mi razloži, katera improvizirana zadeva je boljša od sterilne gaze ali sterilnega obliža. 

Kaj lahko, kot udeleženec v prometu narediš, ko naletiš na prometno nesrečo s telesnimi poškodbami ? Ti verjetno bolj malo, ker to sprašuješ. Če samo malo pomisliš, potem je prvo zavarovanje kraja prometne nesreče in nato pomoč poškodovancem. Mogoče boš pa našel kakšen kos cunje ali kos gat, da boš ustavil krvavitev nekomu. Ker tiste sterilne gaze so itak brez veze. 

In ti misliš da ga boš prepričal ......optimist :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj "oropan" denar od tosame dajo raje njemu je več naredil za sceno kot bodo kdaj oni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎6‎.‎3‎.‎2016 at 10:42, DAMI34 pravi:

1. ne moreš verjamit, ampak velik stvari je brez navodil v slovenskem jeziku in to pri nas

2. znam tuje jezike

3. tisti, ki gre brat navodila preden uporabi prvo pomoč....no ja od njega ne bi želel niti prve, niti zadnje pomoči :P

 

 

:lol1:

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

Prosim, dajte razumet, ne gre se za 7,89€ ampak za:

-kam spraviti pp

-neuporabnost le te

-astronomsko visoke kazni, če je ni

-90% ljudi nima niti znanja da jo bi uporabilo

-da smo v SLO še vedno bolj papeški od papeža

Amen

Namesto PP pod sedežem, bi bilo bolje imeti navodila:

kako ravnam v primeru nesreče!!!!

:lol1: 

 

... sej bo kmalu pomlad.... pa NOVGA MOPIJA BOŠ DOBU.... :yea2:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, StaraFeltna pravi:

Borutt to izvaja in menda čisto iz lastne dobre volje. Sicer je poligon improviziran, malo folkore, malo reševalcev in celo topel obrok za par urc v dopoldanskem času ponavadi na začetku sezone v par krajih po slo. Ni zdaj to popoln tečaj varne vožnje ampak lahko podarjenemu kolesu gledaš v ventil? Vsekakor svetlobna leta v koristnosti napram moto PP.

 

@Borutt, drži?  Kje, kdaj, kako? v okolici MS? MB?

Ma ja, po moje je tudi kar na tem, da je prva pomoč kar pomembna v primeru nesreče. Veliko bolj, kot trdi @DAMI34. Je pa res, da jo je težko spravit v določene motorje in ob enem marsikomu ne koristi kot bi mogla, dokler nima vsaj nekaterih osnovnih načel glede nje. Pa čeprav je vsak od nas dal skos izobraževanje prve pomoči, pa bi naj vedli. Vemo? dobro vprašanje..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, cikadina pravi:

za to pa mas zdej aplikacijo prva pomoč :lol1:

 

pa uceri sm mela namen zvakumirat prvo pomoc, pa je izginila neznano kam.

 

drgac se pa strinjam z damijem, najboljse kar mas za nudenje prve pomoci je znanje, prisebnost pa telefon da poklices resevalce.

...  :slap:

.... zih si jo preveč hotla zvakumirat... pa pa se je ustrašla....in ti je spizdila... ...mism... skrila nekam  :P

.... poglej pod zic..  :huh:

...aja... pa ko zvakumiraš.... daj še v eno vrečko, pa še enkrat zvakumiraj... ker če tlačiš kje, kjer so ostri robovi, da ne pretrgaš..  :P

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kmet2 pravi:

Miško sej ti bom jaz pomagal ......:Ppa ne se razburjat :)

pomagal? A maš Dunjo pod sedežem? Edin ta prime, ampak vsaj 40% alkohola :P

pred 23 minutami, cb650f pravi:

@DAMI34...in se pripelješ na kraj ne sreče pa vidiš komaj diha in ima zlomljeno nogo, pa odpreš sedež in gleš lepo počasi brat navodila, kaj storit v teh primeru.

Eno pa drugo ni baš nešto.

Bolje bi bilo, relativno poceni organizirana predavanja in vožnje pred pričetkom sezone v večjih mestih po SLO. Simpl. Pa bo koristno tudi.

bolje, kot nič znat pa vzet PP izpod sedeža....in kaj bo to pomagalo pri "težkem dihanju"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Prosim, dajte razumet, ne gre se za 7,89€ ampak za:

-kam spraviti pp

-neuporabnost le te

-astronomsko visoke kazni, če je ni

-90% ljudi nima niti znanja da jo bi uporabilo

Namesto PP pod sedežem, bi bilo bolje imeti navodila:

kako ravnam v primeru nesreče!!!!

a moram vsako leto ppisat ponovno al kaj?

-sem rekel , da motor brez prve pomoči sploh nebi smel dobit homologacijskega kartončka..od tu nazaj je pa stvar proizvajalca , da zagotovi prostor zanjo po naših predpisih..

-z eno iz motorja si ne moreš veliko pomagati.. pol se pa ustavi avto pa še pet motorjev pa je materiala dovolj

-glej prvi odstavek ( pa obrnite se na odgovorne institucije in orghane)

- zagovarjaš tezo da od 7-ih prav nihče ne bo znal nuditi prve pomoči ? ker materiala imamo dovolj - glej drugi odstavek

------ zakaj se enako ne razmišlja o gasilnem aparatu? res  da ni za na motor..sam eni pa hočejo na motor dat NOS jeklenko samo zaradi izgleda motorja ---------- pa se da začetni ogenj recimo od električne napeljave kar lepo pogasiti ..

pritisnite na zakonodajalca , da bo uzakonil poleg prve pomoči na mopedu tudi obvezen homologiran prostor zanjo pa bo ..če je nimate kam dat .. pa ni glih tk otežko no..skor vsak ma tank torbo - jaz v mojo spravim če je na minimum :prvo pomoč , ključ za svečko , svečko , dokumente , denarnico , žok s sončnimmi špegli,mobitel,ključe od bajte,par tamalih ključev za kej pošravfat pa kak izvijač - pa če jo raztegnem je še enkrat večja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

pomagal? A maš Dunjo pod sedežem? Edin ta prime, ampak vsaj 40% alkohola :P

bolje, kot nič znat pa vzet PP izpod sedeža....in kaj bo to pomagalo pri "težkem dihanju"?

Nič ,lahko ga pa posediš v polsedeč položaj mu pokrčiš noge še prej pa pokličeš PP :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Ti si res čudo od deteta. Kljub vsemu me poskušaš prepričati, da bo nekdo z znanjem pričaral material in nekomu pomagal. Če zdravnik nima pri sebi prve pomoči, jo pač ne bo mogel uporabiti. Ker bo moral improvizirati. Razumeš ? V primeru, ko jo bo imel pri sebi, jo bo uporabil, ker je temu namenjena bolj, kot neka improvizirana zadeva. Razumeš ? Ker boš pa še vedno trdil svoje, mi razloži, katera improvizirana zadeva je boljša od sterilne gaze ali sterilnega obliža. 

Kaj lahko, kot udeleženec v prometu narediš, ko naletiš na prometno nesrečo s telesnimi poškodbami ? Ti verjetno bolj malo, ker to sprašuješ. Če samo malo pomisliš, potem je prvo zavarovanje kraja prometne nesreče in nato pomoč poškodovancem. Mogoče boš pa našel kakšen kos cunje ali kos gat, da boš ustavil krvavitev nekomu. Ker tiste sterilne gaze so itak brez veze. 

čudo od deteta, al pa ne, prosim sem za konkreten primer...ga ni?

Že ti si PP postavil na zadnje mesto. Torej, lahko nadaljujem: vsaka zadeva, ko jo odpreš ni več sterilna (sploh če z umazanimi rokami tacaš po nji), al pa kasnej v bolnici fašeš MRSO :(

Ne trdim, da več kot imaš je bolje, vsekakor, potem naj bo v paketu še defibrilator. Pa trikotnik...Razumeš poanto?

 

pa ne pozabit, vse mora imet slovenska navodila, spisek sestavin in ROK UPORABE :P

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

čudo od deteta, al pa ne, prosim sem za konkreten primer...ga ni?

Že ti si PP postavil na zadnje mesto. Torej, lahko nadaljujem: vsaka zadeva, ko jo odpreš ni več sterilna (sploh če z umazanimi rokami tacaš po nji), al pa kasnej v bolnici fašeš MRSO :(

Ne trdim, da več kot imaš je bolje, vsekakor, potem naj bo v paketu še defibrilator. Pa trikotnik...Razumeš poanto?

 

 

na ga .. - "V Franciji bo teoretični izpit za avto po novem zastonj, v enosmernih conah 30 km/h pa bodo kolesarji lahko vozili tudi v nasprotno smer, obveščajo pri Adacu. Motoristi morajo nositi odsevni jopič in s seboj voziti varnostni trikotnik."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

čudo od deteta, al pa ne, prosim sem za konkreten primer...ga ni?

Že ti si PP postavil na zadnje mesto. Torej, lahko nadaljujem: vsaka zadeva, ko jo odpreš ni več sterilna (sploh če z umazanimi rokami tacaš po nji), al pa kasnej v bolnici fašeš MRSO :(

Ne trdim, da več kot imaš je bolje, vsekakor, potem naj bo v paketu še defibrilator. Pa trikotnik...Razumeš poanto?

 

 

Ampak jo tudi ti ne razumeš ..poanto namreč ....pomagaš s tistim kar imaš in je zakonsko predpisano ,tako upravičiš svojo dolžnost ,defibrilatorja ne potrebuješ 30:2  izvajaš  ,namesto trikotnika pa je mednarodni znak za pomoč motorista v težavah čelada pred prvim kolesom ......se umaikam iz te debate ker se odvija nekako tako kot vse ostale v parlamentu ,nekonstruktivno  in na varianto "ping pong " 

ajde sej bo še kakšna 2 tedna pa bo doma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, thumper said:

na ga .. - "V Franciji bo teoretični izpit za avto po novem zastonj, v enosmernih conah 30 km/h pa bodo kolesarji lahko vozili tudi v nasprotno smer, obveščajo pri Adacu. Motoristi morajo nositi odsevni jopič in s seboj voziti varnostni trikotnik."

Glede kolesarjev v nasprotno smer..., pač ne moreš proti vetru scat, narediš zakon življenjski in v njega vpišeš to kar ljudje normalno delajo, in ne obratno, da jih siliš v nekaj kar ne gre in imaš izgovor za polnjenje proračuna (in zasebnih žepov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

čudo od deteta, al pa ne, prosim sem za konkreten primer...ga ni?

Že ti si PP postavil na zadnje mesto. Torej, lahko nadaljujem: vsaka zadeva, ko jo odpreš ni več sterilna (sploh če z umazanimi rokami tacaš po nji), al pa kasnej v bolnici fašeš MRSO :(

Ne trdim, da več kot imaš je bolje, vsekakor, potem naj bo v paketu še defibrilator. Pa trikotnik...Razumeš poanto?

 

pa ne pozabit, vse mora imet slovenska navodila, spisek sestavin in ROK UPORABE :P

 

 

Vprašanje je bilo, kaj lahko, kot laik storiš. Odgovor sem napisal. 

Ne vem, kje sem postavil prvo pomoč na zadnje mesto. Če misliš na vrstni red opravil pri prihodu na kraj prometne nesreče, potem ne razumeš smisla takšnega vrstnega reda. 

Zaenkrat je samo prva pomoč obvezna oprema. Mogoče bere ta forum kakšen funkcionar in bo tvoj predlog razumel, kot potrebo in podal predlog za spremembo pravilnika. 

V Sloveniji je uradni jezik ... 

pred 31 minutami, cb650f pravi:

@Borutt, drži?  Kje, kdaj, kako? v okolici MS? MB?

V enem, vsem motoristom, poznanem kraju. Pa še nekje, kjer je sol v zraku in po želji še kje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, . pravi:

Glede kolesarjev v nasprotno smer..., pač ne moreš proti vetru scat, narediš zakon življenjski in v njega vpišeš to kar ljudje normalno delajo, in ne obratno, da jih siliš v nekaj kar ne gre in imaš izgovor za polnjenje proračuna (in zasebnih žepov).

potem morajo namesto opozorilnih znakov "za motoriste nevaren odsek " namestiti znake "minimalno dovolje kot nagiba motorja 47stopinj" pa sebomo vsi počas pa pokonc vozil ? potem pa v naseljih "omejitev za motoriste minimalno 90" , izven naselij 150 - no pol smo pa vse rešil , nesreč z motoristi ne bo več ------ in tako tudi rešili problem te prve pomoči , ki jo tudi ne bomo več rabili s sabo vozit .. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Borutt pravi:

Vprašanje je bilo, kaj lahko, kot laik storiš. Odgovor sem napisal. 

Ne vem, kje sem postavil prvo pomoč na zadnje mesto. Če misliš na vrstni red opravil pri prihodu na kraj prometne nesreče, potem ne razumeš smisla takšnega vrstnega reda. 

Zaenkrat je samo prva pomoč obvezna oprema. Mogoče bere ta forum kakšen funkcionar in bo tvoj predlog razumel, kot potrebo in podal predlog za spremembo pravilnika. 

V Sloveniji je uradni jezik ... 

V enem, vsem motoristom, poznanem kraju. Pa še nekje, kjer je sol v zraku in po želji še kje. 

Vprašanje je bilo:

ali veš konkreten primer, ko je moto PP prišla prav.

Zdaj pa takole, da se razumemo:

Več kot imaš, več lahko narediš dejstvo. Vprašanje je samo smiselnosti predpisa. Mene niti ne zanima, da spreminjam zakon, katere pišejo teoretiki z očitno zelo malo znanja v praksi, mogoče bi bilo prej še kak drug nesmiselen ali slabo napisan zakon prevetrit. Poanta je bila, in kar sem tudi dokazal, da s tistim, kar je (če je) pod sedežem ni nihče nič pametnega še uspel storiti.

In če že govorimo o ZKP, bi lahko Bruselj namesto EURO4 norm , predpisal proizvajalcem prostor in PP v mopedu.

Ampak to so samo zakoni. Kdo bo z njo v resnici znal in mogel pomagati je pa vprašanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest vem za rešitev....  :D

.... tko kot ima Dami že rešeno že nekaj let....

.... medicinko direkt na zadnji zic..... pa je problem rešen....  :D

 

Medicinka.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!