Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 16 minutami, sunnygirl pravi:

Stranski kufri so zakon.

Jih kr pogrešam k jih nimam...pol morm pa skoz prestavljat stvari v zadnjem kufru, da dobim notri čelado :dry:

On se samo hvali z mojimi kufri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2016 at 21:36, sayo pravi:

Veljavna do 6. 2020

.

Jaz sem jo naročil in prevzel v petek in je veljavna do 02.2021.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tosami plačaš toliko , kolikor je še veljavna ..če je cena 10e , rok uporabe pa 4 leta plačaš 8e..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pet let, da je rok veljavnosti....? Jebentinazaj... mopi je v devetem letu, notri pa (ziher, ker je nisem menjal) še prva. Sem jo pa kak teden nazaj na tehničnem ven vlekel iz torbe in je kot nova, suha in lepa. Grem gledati veljavnost....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupila Tosamino na Petrolu v akciji, še čisto sveža - rok trajanja do feb.2021.

Pa še vedno sem rabila 5 minut, da sem jo stlačila pod sedež... skoraj skakala po motorju, da se je zaprl. Dobro da ni bilo ljudi na bencinski. Predvsem zato, ker sem odkrila ogromnega pajka spodaj, zraven orodja, in sem imela mini heart attack.
No, po resnici povedano je bil full blown panic mode. :blush: 

Tako da če bo kakšen policist zahteval, da mu pokažem prvo pomoč, jo bo tudi kar lepo on sam nazaj pod sedež spravil. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš prvič odklenila sedež, ga bo izstrelilo v zrak.

Ampak potem se bo prva pomoč polegla in bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, KARMEN1 said:

Ko boš prvič odklenila sedež, ga bo izstrelilo v zrak.

Ampak potem se bo prva pomoč polegla in bo ok.

Dbest, bom potem palicaju rekla naj še sedež on odpre... mi sploh ne bo treba kazati prve pomoči. :devil::whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem registriral avto, me tudi vprašal ni če imam PP, do sedaj so me vsaj vorašal če jo imam, preveril pa ni še noben nikoli.

Čakam pa da me ta prvič ustavijo na motorju, bom policaja (če bo želel vudeti PP) zelo vljudno vprašal "zakaj me jebe s PP na motorju, ker me pred tem v 25 letih še noben kiflc ni vprašal zanjo". Pa da vidim kako se bo pogovor nadaljeval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Yoghurt pravi:

Ja goddamnit, no. Bom rekla naj se čimbolj približa sedežu, da ga bo knockoutiralo al kaj...:hmm:

:ninja:

pred 39 minutami, . pravi:

Danes sem registriral avto, me tudi vprašal ni če imam PP, do sedaj so me vsaj vorašal če jo imam, preveril pa ni še noben nikoli.

Čakam pa da me ta prvič ustavijo na motorju, bom policaja (če bo želel vudeti PP) zelo vljudno vprašal "zakaj me jebe s PP na motorju, ker me pred tem v 25 letih še noben kiflc ni vprašal zanjo". Pa da vidim kako se bo pogovor nadaljeval...

7. člen

(nedostojno vedenje)

(1) Kdor se na javnem kraju prepira, vpije ali se nedostojno vede na način, opisan v 5. točki 2. člena tega zakona, se kaznuje z globo od 25.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

(2) Kdor se prepira, vpije ali se nedostojno vede do uradne osebe pri uradnem poslovanju, se kaznuje z globo od 100.000 tolarjev do 200.000 tolarjev.

(3) Kdor na javnem kraju spolno občuje, razkazuje spolne organe ali na vsiljiv način ponuja spolne usluge in s tem koga moti, povzroči vznemirjenje ali zgražanje ljudi, se kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

:ninja:

7. člen

(nedostojno vedenje)

(1) Kdor se na javnem kraju prepira, vpije ali se nedostojno vede na način, opisan v 5. točki 2. člena tega zakona, se kaznuje z globo od 25.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

(2) Kdor se prepira, vpije ali se nedostojno vede do uradne osebe pri uradnem poslovanju, se kaznuje z globo od 100.000 tolarjev do 200.000 tolarjev.

(3) Kdor na javnem kraju spolno občuje, razkazuje spolne organe ali na vsiljiv način ponuja spolne usluge in s tem koga moti, povzroči vznemirjenje ali zgražanje ljudi, se kaznuje z globo od 50.000 tolarjev do 100.000 tolarjev.

o tolarji.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

moja pismenost je prebrala tolarje...

kaj si pa ti hotu povedat, pa ne vem? mogče da si kej druzga napisu pa sem slepa?

še kar piše tolarji ...po kerem tečaju pa se potem to obračuna? sory nisem šla do konca zakona brat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

...

Borut, z vsem spoštovanjem...,

tvoje odgovore zmeraj z veseljem preberem (sicer ne vse copy-paste zakonov, kjer še vedno ni jasno kako se zakoni tolmačijo in uporabljajo v praksi - včasih rabijo celo ustavni sodniki razlagat tolmačenje...), za razliko od dežurnih spamerjev na forumu (tisti ki se bojo prepoznal se bojo verjetno oglasil :) )...

menim, da gre v primeru da kiflc (namenoma tako zapisano) zahteva od motorista da pokaže PP za diskrimitorno ravnanje (ne glede na zakonitost postopka) na podlagi prevoznega sredstva (tako kot spola, barve kože, spolne usmerjenosti, ...), ker od avtomobilistov kolikor vem (iz parih svojih izkušenj) le te ne zahtevajo!

Zagovarjam stališče da bi bila PP za motoriste obvezna samo v primeru da ima motor za to (PP) pripravljeno mesto za shranjevanje..., tako kot avti ki nimajo vgrajenega vzglavnika ali varnostnega pasu, le tega ne rabijo imeti.

Popravljeno . Popravil .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, . pravi:

Borut, z vsem spoštovanjem...,

tvoje odgovore zmeraj z veseljem preberem (sicer ne vse copy-paste zakonov, kjer še vedno ni jasno kako se zakoni tolmačijo in uporabljajo v praksi - včasih rabijo celo ustavni sodniki razlagat tolmačenje...), za razliko od dežurnih spamerjev na forumu (tisti ki se bojo prepoznal se bojo verjetno oglasil :) )...

1. menim, da gre v primeru da kiflc (namenoma tako zapisano) zahteva od motorista da pokaže PP za diskrimitorno ravnanje (ne glede na zakonitost postopka) na podlagi prevoznega sredstva (tako kot spola, barve kože, spolne usmerjenosti, ...), ker od avtomobilistov kolikor vem (iz parih svojih izkušenj) le te ne zahtevajo!

2. Zagovarjam stališče da bi bila PP za motoriste obvezna samo v primeru da ima motor za to (PP) pripravljeno mesto za shranjevanje..., tako kot avti ki nimajo vgrajenega vzglavnika ali varnostnega pasu, le tega ne rabijo imeti.

1. Veliko lažje in boljše bi bilo, če bi prepustil razlago policijskih postopkov meni, ker bom tako iz prve roke razložil, koliko diskriminatorski je 3. odstavek 16. člena Zakona o pravilih cestnega prometa v povezavi z 8., 14. in 15. členom Zakona o nalogah in pooblastilih policije. Si pa iz lastne izkušnje iz izjeme naredil pravilo. 

2. Prvi del stavka še razumem, medtem, ko je drugi del, kjer so omenjeni avti, vzglavniki in varnostni pasovi, nerazumljiv. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

1. Veliko lažje in boljše bi bilo, če bi prepustil razlago policijskih postopkov meni, ker bom tako iz prve roke razložil, koliko diskriminatorski je 3. odstavek 16. člena Zakona o pravilih cestnega prometa v povezavi z 8., 14. in 15. členom Zakona o nalogah in pooblastilih policije. Si pa iz lastne izkušnje iz izjeme naredil pravilo. 

2. Prvi del stavka še razumem, medtem, ko je drugi del, kjer so omenjeni avti, vzglavniki in varnostni pasovi, nerazumljiv. 

.... pa tut to... kar je napisala Yoghurt ni nič tazga... sej si bo sam razbil nos, ko bo odprl zic in mu ga bo vrglo v glavo...   :P

...v obrambo mu lahka reče, da si lahko gre pogledat videoposnetek na petrolu, kako se je trudla stlačit ga not...pa skakala po njem.... :P

.... pa da ni sama kriva, če je bl suha pa lahka, da ga ne more do konca potlačit not...  :P

...še čez lukne je vozila....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Borutt said:

1. 2. Prvi del stavka še razumem, medtem, ko je drugi del, kjer so omenjeni avti, vzglavniki in varnostni pasovi, nerazumljiv. 

Kolikor vem avto ki ob izdelavi ni imel vzglavnikov ali varnostnih pasov (verjetno so sedaj vsi taki avti že oldtimerji) tudi sedaj za registracijo in legalno vožnjo ne rabijo imeti vzglavnikov, se pravi jih ne rabiš vgrajevat naknadno.

Enako velja tudi za okoljske predpise, novega lahko kupiš samo če ustreza trenutnim standardom, ni pa ti treba starega golfa 2 na odpad peljat.

Jaz sem princip razširil še na motorje in PP, če v motorju ni predvidenega prostora za PP, je pač ne rabiš notri tlačit. Sicer se bo nekdo dovolj visoko spomnil da bi nekaj zaslužil še pri varnostnih trikotnikih (tako kot pri nalepkah za avte pred leti, dimnikarjih, upravljalcih stavb, itd) in bomo moral še trikotnike na motorje tlačit. 

V čem je razlika med trikotnikom in PP? Zakaj ne rabim imeti trikotnika? Aaaa, predpis je tak! In zakaj je predpis tak? Verjetno bi več ljudi rešil z upozarjanem s trikotnikom kot pa s PP ki jo ne znam uporabljati.

En se naj zmisle še za rezervne gume da naj bojo obvezna oprema, pa da ne smejo bit več kot tri leta stare, že razmišljam kam bom montiral nosilce...

Razlika med PP in okoljskim standardom je v nulah. Približno treh. Folk lahko nateguješ da morjo nov PP za 10€ kupit vsake par let, bi prišlo pa do upora če bi moral vsake par let nov avto kupit za 10000€ ker ne ustrezajo okoljskim standardom.

Saj vem, mal že pretiravam, sam moj point hočem pokazat...

Popravljeno . Popravil .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje, pa se mi da brat cele teme nazaj. Sem kupil nov moped, skor 20k€, pa nima dovolj placa pod sedežem za PP. Le kam naj jo dam?

lp

Prestrašen občan brez PP

pa prosim sam resni, ne mi tleleelele bučk nabijat

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Mam eno vprašanje, pa se mi da brat cele teme nazaj. Sem kupil nov moped, skor 20k€, pa nima dovolj placa pod sedežem za PP. Le kam naj jo dam?

lp

Prestrašen občan brez PP

pa prosim sam resni, ne mi tleleelele bučk nabijat

Prepocen si kupu :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zvakuumiraj....ali pa pokliči Yoghurt, pa PP potrese s cimetom, pa ti malo poskače po tvojem tanovem, da potem celega stlači not....

..pa ostane placa še za sendvič...

:P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Borutt said:

1. Veliko lažje in boljše bi bilo, če bi prepustil razlago policijskih postopkov meni, ker bom tako iz prve roke razložil, koliko diskriminatorski je 3. odstavek 16. člena Zakona o pravilih cestnega prometa v povezavi z 8., 14. in 15. členom Zakona o nalogah in pooblastilih policije.

Saj vsi vemo kako je z zakoni. Baje so napisani dobro, problem je ker se jih ne izvaja ali pa se jih zlorablja kot statistiko...

Če nekdo dobi 10 let zapora za poizkus uboja policista, nekdo drug pa dobi 2 leti vikend zapora ker je povozil mladega človeka na pločniku (ker je po pločniku vozil, ni ga tja zaneslo), je nekaj hudo narobe z zakoni, da dovoljujejo tako različno tolmačenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Zivnorc said:

...zvakuumiraj....ali pa pokliči Yoghurt, pa PP potrese s cimetom, pa ti malo poskače po tvojem tanovem, da potem celega stlači not....

..pa ostane placa še za sendvič...

:P

 

Da si ne boš kaj naredil. Ti... ti... ti norc! :ras:
Ste veliki in močni fantje in si lahko sami prvo pomoč zatlačite kamor želite. :jezik:

Mi pa ni jasno zakaj je na sprednjo stran PP naliman navaden bel list, kjer piše prva pomoč za motoriste pa to... Ker pri moji se je to vse pomečkalo pa črnilo se je zbrisalo na nekateri delih, ko sem ugotavljala kako jo umestiti pod sedež. A ni to natiskano tudi na sami embalaži? Preverjat ne grem, ker ne upam odkleniti sedeža. Pajek in zlomljen nos? Nebi. :ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Yoghurt pravi:

Da si ne boš kaj naredil. Ti... ti... ti norc! :ras:
Ste veliki in močni fantje in si lahko sami prvo pomoč zatlačite kamor želite. :jezik:

Mi pa ni jasno zakaj je na sprednjo stran PP naliman navaden bel list, kjer piše prva pomoč za motoriste pa to... Ker pri moji se je to vse pomečkalo pa črnilo se je zbrisalo na nekateri delih, ko sem ugotavljala kako jo umestiti pod sedež. A ni to natiskano tudi na sami embalaži? Preverjat ne grem, ker ne upam odkleniti sedeža. Pajek in zlomljen nos? Nebi. :ninja:

... jp... Dami je močan fant.... z eno roko bi jo not zatlačil z lahkoto... sej ima polno železja v njej..  :P

...jasno ti pa ni zato.... ker nisi zvakuumirala...   :ras:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!