Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Ja ampak 2016 se začne z 1.januarjem.Gor pa piše do leta 2016.Če ga kupim 2011 1.1.velja do 1.1.2016.Če pa ga kupim31.12.Se mi pa rok skrajša za eno leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse to je res... ampak glejmo realno:

... ne rečem, če je govora o stvari s kratkim rokom uporabe.... takrat je jasno napisano npr: Proizvedeno takrat in takrat...uporabno do takrat in takrat.

...če je pa ena stvar, ki ima rok uporabe 5 let....pa piše samo letnica....in po moji logiki je to za tvoj primer "vključno z letom 2016" ...in mislim, da ti nihče ne more oporekati glede tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/2/2016 at 11:15 PM, Borutt said:

Ti sploh ne razločiš med obvezno opremo in med tehničnimi karakteristikami v povezavi s homologacijskimi zahtevami. 

Morda res ne razločim tako strokovnjaško razlike med obvezno opremo in tehničnimi karakteristikami, znam pa morda zato doma žarnico zamenjat, ali pa kaj drugega...

Še vedno pa mi ni jasno sledeče...
pred zakonom smo vsi (kao) enaki, ampak...
- zakaj moram jaz kot avtomobilist s seboj voziti trikotnik, motorist pa ne? A nisva na cesti enakovredna?
- zakaj moram kot motosrist s seboj voziti PP, če za to ni predvidenega mesta na motorju (tehnična karakteristika)?

Predvsem bi dal povdarek na odebeljeni del (v povezavi z npr da starodobnik ki nima vgrajenih vzglavnikov in varnostnih pasov, le teh ne rabijo vgrajevati naknadno). V čem se tukaj, v smislu enakosti pred zakonom, razlikuje med motorjem ki nima prostora za PP?

Pa ne mi s predpisi, ker jih je spisal človek. Če bi bili predpisi in zakoni univerzalni, potem nebi bilo vsak teden v uradnih listih polno sprememb, dopolnil, popravkov in tolmačenj...

Popravljeno . Popravil .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varnost je na prvem mestu ... neki sm sliši, da bodo moral met motoristi, ko se bodo peljali po avtocesti, na hrbtu tablo in v primeru nevarnosti, pritisne gumb in se vklopi znak za nevarnost ... 

avti bodo moral table vlečt za sabo :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, . pravi:

Pa ne mi s predpisi, ker jih je spisal človek. Če bi bili predpisi in zakoni univerzalni, potem nebi bilo vsak teden v uradnih listih polno sprememb, dopolnil, popravkov in tolmačenj...

.... to pa zato...ker noben noče več delat... in bi vsi radi bili samo birokrati...odvetniki.... sodniki...itd... in potem se vse to vrti v krogu... in drug drugemu mečejo papirje....in če se kej zalomi (oz. ni nekomu v prid) ...se to potem spremeni..ali dopolni... ali ukine ali predpiše (tudi za kratek čas če je treba ) ..... zato je tko.

Amerikanarji imajo mende svojo ustavo napisano v parih točkah na listu papirja...in se je držijo ko pijanc plota... to je tako, ker so enkrat rekli tako..in to je tko in nič drugače.. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, gusar said:

Ja ampak 2016 se začne z 1.januarjem.Gor pa piše do leta 2016.Če ga kupim 2011 1.1.velja do 1.1.2016.Če pa ga kupim31.12.Se mi pa rok skrajša za eno leto

Se vedno sem mnenja, da velja celo leto 2016. Do leta 2016 naceloma pomeni vkljucno z letom 2016.

Primer: Ce kupis jogurt v trgovini, na katerem pise rok uporabe do 6.4.2016 to ne pomeni, da uradno velja rok zgolj se danes, ampak tudi se jutri; do izteka jutrisnjega dneva. V nasprotnem primeru bi moralo pisati "uporabno do izteka tega in tega dneva" (se pravi do izteka leta 2015) oz. "uporabiti pred tem in tem datumom" (se pravi pred letom 2016).

Popravljeno . Popravil Slow
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Embalaža kompleta ne sme biti nepredušno zaprta oziroma vsebina kompleta ne sme biti otežujoče dostopna. 

Se pravi, če imam zraven vakuumirane še eno nevakuumirano prvo pomoč, je pa v redu...

Sej počasi bom vse razumel :P

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... če delam do 14h... pridem domov po 15h.... če je v igri eno pivo... če jih je pa več.... pa pridem ...al pa sploh ne pridem tisti dan..  :P

A ti pivo piješ :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Malo za hec, malo za res. Če delaš do 14h, kdaj potem končaš ? 

Potemtakem ob 13. :P

Je pa relavanten podatek splosna norma in dolocila, ki so se ustvarjala skozi daljse casovne obdobje modernega sveta. Kadar nekaj govorimo in uporabljamo podatek o urah, minutah, sekundah itd, velja precej bolj striktna dolocitev casa; obicajno v nekih krajsih intervalih (npr. doloceni medicinski pripravki imajo rok uporabe v urah in celo minutah). Zlasti kadar bi zloraba neuspostevanja omejitev lahko drasticno vplivala na kakovost clovekovega zivljenja. In menda imas znotraj enega delovnega dneva manjse enote, ki ti dolocajo delovni cas?! Vecina ljudi le poredko dela preko 24 urnega intervala brez obveznih prekinitev. Zatorej je logicno in razumno, da po splosnih normah do 14 ure, velja do 14 in ne do npr. 15 (ali 16, 17,...,24, ali nemara celo 25 itn).

Statisticno bi se lahko tudi debatiralo, kdaj tocno je ura 14. Je 14 analogna ali digitalna "vrednost" itd. Statistika in stohastika omenjeni problem lepo resujejo z intervali oz. oglatim oklepajem, ki lepo zajema se neko zacetno ali koncno vrednost. Kaksen modrec bi celo trdil, da ce dela do 14 ure, lahko preneha z delom ob 13:00:xxx...xxx...:1. :D

Pri rokih uporabe "do tega in tega datuma" pa so naceloma podane casovne oznake, za katere velja uporabnost do in z vkljucno omenjenim casom.

Torej, se vedno sem mnenja, da je njegova prva pomoc deklarirana za uporabo v letu 2016. :)

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem kupil PP za avtomobil. Avto ima za trikotnik in PP predviden predal v desni zadnji steni prtljažnika. Do sedaj je bila tam originalna PP, ki je bila kupljena skupaj z novim avtomobilom, katera kot sem ob menjavi ugotovil, sploh ni imela nobenega datuma trajanja, se pravi, da je bila nelegalna.
Ker je tale naša Tosamina v modri veliki in trdi škatli in seveda ne gre v tale naprej predvideni predal, sem vsebino preložil v etui od stare PP, iz Tosamine škatle pa izrezal dno z nalepko na kateri je datum, ga dodal v etui, zraven pa sem dodal še račun o nakupu. 

Upam, da sem zadostil roki pravice ... ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, valda moram kupit novo PP, ker je "stara" "potekla".
 Iščem PP z letošnjim datumom, torej 2016 ---> 2021. Za seboj imam že kar nekaj prodajnih mest in nikjer še ni letošnje. WTF? Če država zahteva PP z datumom, pol mora tudi omogočiti, da vsako leto kupiš frišno, in prepovedati prodajo starih, ne pa da že v štartu popušim eno leto.

Je kdo letos kupil PP letnik 2016?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, dlicen said:

OK, valda moram kupit novo PP, ker je "stara" "potekla".
 Iščem PP z letošnjim datumom, torej 2016 ---> 2021. Za seboj imam že kar nekaj prodajnih mest in nikjer še ni letošnje. WTF? Če država zahteva PP z datumom, pol mora tudi omogočiti, da vsako leto kupiš frišno, in prepovedati prodajo starih, ne pa da že v štartu popušim eno leto.

Je kdo letos kupil PP letnik 2016?

Jaz sem v ponedeljek (ali torek) narocil https://www.mimovrste.com/obvezna-oprema/konstill-prva-pomoc-za-motoriste-konstill in jo prevzel vceraj. Datirana je do februarja 2021.

Sedaj imam dve enaki. :) Le da na prvi ni vidnega datuma. Nova gre pod sedez, stara pa v kufer. Pa upam, da ju ne bo potrebno nikoli uporabiti.

Popravljeno . Popravil Slow
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem prvo pomoc pa se odlocam med tema dvema:

Masterplast: https://www.mimovrste.com/obvezna-oprema/masterplast-prva-pomoc-za-motoriste-masterplast

Konstill: https://www.mimovrste.com/obvezna-oprema/konstill-prva-pomoc-za-motoriste-konstill?tab=reviews

Ve mogoce kdo katera je manjsa? Na spletnih straneh proizvajalcev ni nobenih dimenzij.

Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, dlicen pravi:

OK, valda moram kupit novo PP, ker je "stara" "potekla".
 Iščem PP z letošnjim datumom, torej 2016 ---> 2021. Za seboj imam že kar nekaj prodajnih mest in nikjer še ni letošnje. WTF? Če država zahteva PP z datumom, pol mora tudi omogočiti, da vsako leto kupiš frišno, in prepovedati prodajo starih, ne pa da že v štartu popušim eno leto.

Je kdo letos kupil PP letnik 2016?

Jaz sem na mimovrste marca naročil in prevzel Konstilovo, ki je veljavna do februarja 2021. Seveda sem zadovoljen, ker sem dobil mesec dni staro prvo pomoč.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, dlicen said:

OK, valda moram kupit novo PP, ker je "stara" "potekla".
 Iščem PP z letošnjim datumom, torej 2016 ---> 2021. Za seboj imam že kar nekaj prodajnih mest in nikjer še ni letošnje. WTF? Če država zahteva PP z datumom, pol mora tudi omogočiti, da vsako leto kupiš frišno, in prepovedati prodajo starih, ne pa da že v štartu popušim eno leto.

Je kdo letos kupil PP letnik 2016?

Na Petrolu. Konstill. Rok uporabe feb. 2021.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snecer pravi:

Obe sem mel, mislim da je masterplast manjša, sicer pa daš kaj nepotrebnega lahko tudi ven.

točno tako, da sem jo stlačil v GTja sem vzel ven škarjice in en zloženc.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DAMI34 said:

točno tako, da sem jo stlačil v GTja sem vzel ven škarjice in en zloženc.

A malo bolj strateško zložit ni šlo? Sem se J&#$%# s konstilovo ene 30min. Potem pa je šla pod sedež tako da ne rabim več zvijat ključa za odpret. Je pa potrebovala veliko prepričevanja in strokovnih prijemov da ne rečem batin...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, da zaključim: danes sem kupil letošnjo PP na Petrolu. Na (sposojeno) kartico so mi vrnili slabih 8 €, torej te frišna PP stane slabih 5 €. Nej slabu, hvala za namige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potekla 2009 :ras:

20160415_120013.jpg

Nova do 2021

20160415_120342.jpg

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes mi postar prinesel  Masterplast-ovo. Ampak nikjer ne vidim datum veljavnosti..... a ni to obvezen podatek na vsaki PP?

20160426_214557.jpg

20160426_214609.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Pepper pravi:

danes mi postar prinesel  Masterplast-ovo. Ampak nikjer ne vidim datum veljavnosti..... a ni to obvezen podatek na vsaki PP?

20160426_214557.jpg

20160426_214609.jpg

V notranjosti je nalepka na kateri je navedena vsebina torbice in cisto na dnu je datum ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!