Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Saj to sem mislila :doze:.

Pardon, se opravičujem, sem mislil, da si me "pocukala za rokav", da temu oporekaš. :blush:

Meni je urgenca in delo s poškodovanci vsakdan. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipično razmišljanje Slovencev, katero slišiš skoraj vedno... nisem si upala nič narest, kaj če ga za****m in me potem toži?!!?!?!! Kaj je z vami????

V Sloveniji NI BILO primera, v katerem bi poškodovanec tožil osebo katera mu je nudila PP in pri tem dobil sodbo!!!

Glede obvezne PP za motoriste, tisti, ki smo jo že uporabili vemo, da je potrebna tako za nas, kot za druge. Če ste pa nekateri egoisti vam pa pač ni pomoči.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Miha27 pravi:

Tipično razmišljanje Slovencev, katero slišiš skoraj vedno... nisem si upala nič narest, kaj če ga za****m in me potem toži?!!?!?!! Kaj je z vami????

V Sloveniji NI BILO primera, v katerem bi poškodovanec tožil osebo katera mu je nudila PP in pri tem dobil sodbo!!!

Glede obvezne PP za motoriste, tisti, ki smo jo že uporabili vemo, da je potrebna tako za nas, kot za druge. Če ste pa nekateri egoisti vam pa pač ni pomoči.. 

Me prav zanima, če je Solist to prebral. Mogoče je pa preskočil z zaprtimi očmi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo pomoč imam v prtljažniku in še dodatno avtomobilsko starejšo v nahrbtniku. Oboje ti pride prav ko se porežeš na piksni ko odpiraš pivo. Za vse ostale stvari, ki sem jih doživel je totalno neuporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še vedno ne vem kje jo naj vozim.

Prosim za konkretne odgovore, ne žaljive in ponižujoče. Tisti ki bo na to vprašanje odgovarjal (tudi Borut), naj konkretno ogovori kam naj jo dam, ne da jo moram imeti, ali pa dako predpisuje zakon, ali pa da si jo naj vtaknem kamor hočem (v tem zadnjem primeru predlagam najprej preizkus predlagatelju take rešitve, tudi tistemu policistu omenjenemu ene par strani nazaj).

Pod zadnji sedež, tam kjer šprica od gume, ali pa da bi jo tlačil nekam za oklep mi ne pride na misel. Predvsem pa bo zasvinjana in verjetno zaradi okoljskih vplivov degradirana bolj kot kakšna 20 let stara iz prtljažnika avtomobila.

Zakonodajalec je predpisal da moraš imeti na motorju obvezno PP, naj še predpiše kje jo moraš imeti, in če homologiran motor za naše ceste nima prostora za PP, da jo pač ne rabi meti.

Volk bo sit, koza cela, tisti ki pa želijo, bojo pa lahko PP še vedno vozili s sabo v nahrbtnikih in kovčkih (ali pa zataknjene nekam za oklep, kjer je ne bo nihče iskal tudi če bi jo hotel uporabiti).

Da ne bo napačnega razumevanja, ala egoist, neumnež, itd, z veseljem peljem PP, ne bom pa zato vozil okoli nahrbtnika ali kovčka. Če bom kdaj v sitaciji da bi lahko pomagal, tudi bom kolikor bom znal, upal, in bil v tistem trenutku razsoden (kolikor se poznam glede na dosedanje izkušnje, bo to zadnje najmanjši problem).

In ja, sem pod sedežem rezal in odstranjeval plastične prečne ojačitve da bi naredil prostor za PP, pa je še vedno premalo prostora.

Glede uporabe ste že povedal. Glede obvezne PP, pa še vedno menim in zagovarjam, da naj bo obvezna če ima motor prostor za njo. In to je to.

 

Pa ko smo glih pri PP, menim da bi bilo bolje da s seboj vozim dežno prevleko kakor pa PP. Če me bo dobil dež, bo za varnost več vredno to da bom suh (zaradi zbranosti in manjše verjetnosti za napake), kot pa da bom imel sabo PP.

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PP je žal obvezna in kam jo shraniti o tem predlagatelj ter ta, kateri je z dvigom roke tudi glasoval ni razmišljal in ga za to ne boli glava. Njena uporabnost je subjektivna. To malo kocko povojev in dodatkov boš moral nekam pospravit na motorju in najti mesto ali pod sedežem ali pa montirati kakšno majhno torbico. Možnosti je veliko:tank torba, stranska torba, torba za krmilo, tube za podvozje... Če se bojiš umazanije na PP si jo vakumsko pakiraj v vrečko, ker sem pred leti zaradi umazane PP v službenem vozilu že odštel nekaj tolarjev v proračun. Poišči si PP katera je že vakumsko stisnjena in je zelo majhna. Plac se pa bo že našel, ker PP ti bodo redno preverjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, twom pravi:

Jaz pa še vedno ne vem kje jo naj vozim.

Enkrat sem ti že napisal - v ruzak jo daj. Nazadnje ko sem jo vozil naokoli na 690 (tam ni prostora niti za kak zobotrebec kam vtaknit) pa sem jo zavil v par plasti kuhinjske folije in jo z elastično 'gurtno' privezal na zadnji blatnik. Je prišla nazaj popolnoma suha (za razliko od voznika in motorja). Kolega jo vozi v tošlu, ki se ga pripne na sprednji blatnik pod luč. Zdaj pa če enduro voznikom uspe rešit ta neverjetno zakompliciran problem vožnje PP na motorjih, ki nimajo extra prostora nikjer... bo verjetno to ratalo komu drugemu.

Lahko pa seveda vložiš zakonodajni predlog (rabiš 5000 overjenih podpisov) s katerim se bo določilo da se lahko pri nas homologirajo samo motorji, ki imajo original predviden in ustrezen prostor za PP. Glede na velikost slovenskega trga verjamem, da večina modelov ne bo šla v homologacijo. Kolegi motoristi ti bomo spričo tega blazno hvaležni. Aja, seveda ni nobene garancije da bo predlog sprejet.

Eni ljudje rešujemo probleme, po možnosti s čimmanj kompliciranja. Eni pa iz malih problemčkov delajo Titanik, pol pa se čudijo da hudič noče plavati. Takle mamo, knede?

Btw, kam pa dežno prevleko vtakneš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, dr.looney pravi:

To da ti niso slikali noge nima vec veze s PP ampak z zdravniki na urgenci.

Ne ne delam na urgenci. In prepoznavanje poskodb v PP na terenu ne poteka v detajle. Kaj ti tu ni jasno. Ce je noga otecena , res ne pomeni da pa je 100 % zlomljena , in ce nisi preprican jo obravnavas kot da je.  Razumes.

 

Kaj bi ti vesoljnem svetu dokazal, razen tega da tisis z glavo skozi zid.

Zivljenje ni crno-belo pa kaj ti to govorim saj si dovolj star da bi to ze moral vedeti.:friend1:

Ce si ti ne znas pomagat z moto PP se ne pomeni da pa je za ostale neuporabna. :friend1:

ravno to tumblam že dolgo. Živlenje ni črno belo. in PP ne pomaga kaj dost :P

Hotel sem ti napisati, ker si strokovnjak za nesreče in vsem vse lepo poveš kako in kaj se naredi, da so meni profiji na urgenci zajebali...pa jim niti ne zamerim, ko je sila je sila :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, twom pravi:

Jaz pa še vedno ne vem kje jo naj vozim.

Pod zadnji sedež, tam kjer šprica od gume, ali pa da bi jo tlačil nekam za oklep mi ne pride na misel. Zakonodajalec je predpisal da moraš imeti na motorju obvezno PP, naj še predpiše kje jo moraš imeti, in če homologiran motor za naše ceste nima prostora za PP, da jo pač ne rabi meti.Volk bo sit, koza cela, tisti ki pa želijo, bojo pa lahko PP še vedno vozili s sabo v nahrbtnikih in kovčkih (ali pa zataknjene nekam za oklep, kjer je ne bo nihče iskal tudi če bi jo hotel uporabiti).

ne bom pa zato vozil okoli nahrbtnika ali kovčka.

 

 

 

@twom....mislim, da namenoma postavljaš vprašanja za katera v naprej veš, da ni možno podati odgovora, ki bi TEBE zadovoljil.

Noben avto nima homologiranega prostora za PP, in je PP obvezen del opreme. Ti preprosto ne želiš voziti s seboj PP, kljub vsem možnim predlogom in rešitvam, ki so bile podane. Noben odgovor ne bo dovolj dober, ker ne želiš vozit s seboj torbice, nahrbtnika itd. Preprosto NE želiš. Zakon pa tvojih individualnih želja preprosto ne bo upošteval.

In po vseh tvojih zahtevah in omejitvah, ter negiranju vseh predlaganih rešitvah, obstaja le še en potencialni prostor kamor lahko vtakneš PP, ki je obvezna...ga pa iz etičnih in vljudnostnih razlogov ne bom imenoval. Verjamem pa, da vsi vemo kaj ti še ostane na voljo...pa tudi ta del ni homologiran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

:lol1:Misliš, da bo štekal ? Verjetno se bo spomnil kakšnega primera z odrezano glavo in neuporabnostjo prve pomoči :lol1:.

ne rabim, povejte mi kdaj ste jo uporabili, pri kaki nesreči, kaj ste z njo počeli :P

 

pred 10 urami, Hornet pravi:

Prvo pomoč imam v prtljažniku in še dodatno avtomobilsko starejšo v nahrbtniku. Oboje ti pride prav ko se porežeš na piksni ko odpiraš pivo. Za vse ostale stvari, ki sem jih doživel je totalno neuporabno.

na, zdej pa ti govoriš bogokletno. :P

ps. moja žena je medicinka, pa pravi isto kot jaz, z moto PP si bore malo lahko pomagaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Twom, da ti bomo odgovorili na vprašanje prosim za nekaj slik tvojega motorja, sploh rabimo slike z odstranjenimi sedeži, odstranjenimi oklepi, ppo možnosti še od spodaj. Ni hudić  da ne bomo našli placa. Če ne drugače jo bomo prerazporedili po celem mopedu.

Smo pa večkrat že podali nekaj rešitev, kam lahko daš, od torbic na krmilu, roll barih, do torbice na zadnjem sedežu itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, twom pravi:

Pod zic, če bo manjša od PP, bom v torbico od PP zbasal dežno prevleko. Sem prepričan da mi bo večkrat in bolj koristila kot PP.

Zvakumiraš kot salame....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, BIF said:

@twom....mislim, da namenoma postavljaš vprašanja za katera v naprej veš, da ni možno podati odgovora, ki bi TEBE zadovoljil.

Jaz mislim da ni odgovora ki bi zadovoljil ZKP (zdravo kmečko pamet).

Obstaja čisto enostavna, smiselna, in razumska rešitev. Za vozila, ki imajo prostor kamor se lahko odloži PP, naj bo PP obvezna, za tista vozila, ki tega prostora nimajo, pa ne.

Sicer je pa res, da je še veliko več bolj butastih, in bolj pomembnih zakonskih ureditev, ki so zelo nesmiselna, celo nepravična in neustavna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, twom pravi:

A na trial motorju tudi rabiš PP? Sicer scene s trial motorji ne poznam, srečal sem jih samo na Vranskem, tako da ne vem kje in kako se uporabljajo...

Če imaš registriranega seveda...Ne rabiš na mopedu do 50 km/h

pred 49 minutami, twom pravi:

Jaz mislim da ni odgovora ki bi zadovoljil ZKP (zdravo kmečko pamet).

Obstaja čisto enostavna, smiselna, in razumska rešitev. Za vozila, ki imajo prostor kamor se lahko odloži PP, naj bo PP obvezna, za tista vozila, ki tega prostora nimajo, pa ne.

Sicer je pa res, da je še veliko več bolj butastih, in bolj pomembnih zakonskih ureditev, ki so zelo nesmiselna, celo nepravična in neustavna. 

Joj...predstavljaj si res tako bedast zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, twom pravi:

A na trial motorju tudi rabiš PP? Sicer scene s trial motorji ne poznam, srečal sem jih samo na Vranskem, tako da ne vem kje in kako se uporabljajo...

Trial ni homologiran za na cesto in kot tak tudi ne potrebuje PP...

Jaz na motorju tudi nimam PP, niti je ni imel lastnik ki ga je vozil pred mano. V prostoru pod zadnjim sedežom vozim komplet orodja, me pa ima da bi nekam stisnu vsaj nekaj osnovnih stvari, če že ne cele. Se zavedam da je lahko zaradi tega kazen, pač nimamo vsi lukzunih potovalnikov da bi lahko s sabo tolk krame tovoril :) na tehničnem pa zaenkrat nisem mel problem oz. me ni noben nič vprašal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, blazzarss pravi:

Trial ni homologiran za na cesto in kot tak tudi ne potrebuje PP...

So tudi homologirani...za sherco sem 100% ker sem se vozil z registriranim

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, twom pravi:

In kje si imel PP?

V peder tašni okoli pasu,kot cigarete,denarnico,gsm...in ne boš verjel (cigareti,vžigalnik,gsm in denarnica zavzamejo več prostora! Ne vem kaj tuk jokate za to malo PP...verjemi da je uporabna le če ti malo teče kri,da zaustaviš...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Joj...predstavljaj si res tako bedast zakon

Da nisi ti to morda pomešal s PZKP (pomanjkanjem zdrave kmečke pameti)? Namreč tega jaz opazim zelo zelo zelo zelo zelo veliko...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, twom pravi:

Da nisi ti to morda pomešal s PZKP (pomanjkanjem zdrave kmečke pameti)? Namreč tega jaz opazim zelo zelo zelo zelo zelo veliko...

Zakon pa bi zgledal tako?

Voznik  motornoge kolesa nima prostora za 15cm*15cm ali 10cm na 10cm in je homologirano za vožnjo po cesti ne rabi imeti poleg prve pomoči

.

..

Njemu itak ni možno,da teče kri ali,da naleti na situacijo,kjer bi bila PP uporabna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, sesir pravi:

Zakon pa bi zgledal tako?

Voznik  motornoge kolesa nima prostora za 15cm*15cm ali 10cm na 10cm in je homologirano za vožnjo po cesti ne rabi imeti poleg prve pomoči

.

..

Njemu itak ni možno,da teče kri ali,da naleti na situacijo,kjer bi bila PP uporabna?

sej kri se da tut drugače ustavit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, sesir said:

Zakon pa bi zgledal tako?

Voznik  motornoge kolesa nima prostora za 15cm*15cm ali 10cm na 10cm in je homologirano za vožnjo po cesti ne rabi imeti poleg prve pomoči

V homologacijskem kartončku bi pisalo ali ima prostor za PP ali ne, tako kot piše ali je vozilo registrirano za 2, 5 ali 7 potnikov... 

Saj pravim... uporaba ZKP bi rešila veliko problemov, veliko jih niti nastalo nebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!