Skoči na vsebino

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka


Dry

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka...?  

93 članov je glasovalo

  1. 1. Se strinjate, da lahko istospolni partnerji posvojijo otroka?

    • Da.
      20
    • Ne.
      73


Priporočene objave

Zato ker:

in bi - če potencialnih posvojiteljev ne bi izločil na podlagi njihove spolne preference - dobil večjo skupino potencialnih posvojiteljev iz katere bi izbral najbolj ustreznega. In potem to ne bi bil nujno heteroseksualni par, niti nujno homoseksualni par, ampak samo še najbolj ustrezen par.

Je to zadostna korist za otroka?

Ali imaš ti vedno probleme z razumevanjem napisanega, ali samo danes, ko čitaš tole ali pa za nalašč preskočiš tiste dele, ki tebi ne odgovarjajo. Vsekakor si narobe razumev in odgovoril. Jaz mislim, da za nalašč to delaš, da potem lahko pišeš nekaj česar sicer ne bi mogel.

Preskočil si del, kjer je napisano, da je teh otrok že tako ali tako premalo, da so čakalne dobe za posvojitev doooooolge že za klasične pare in ne vidim nobene realne potrebe za to, da vrste daljšamo s pedrolezbičnimi osebki .

Še enkrat - posebej za tebe:

Zakaj bi spreminjali vse to - razlog prosim in ne blabla - razlog je recimo:

- otroci bodo veliko bolj srečni v roza družini

- otroci bodo veliko bolj zdravi v roza družini

- otroci bodo v šoli dosegali boljše uspehe

- ipd

ne srat z roza propagando o boljšem svetu, o odprti družbi in podobnimi nakladanji

mene zanima posvojenec - konkreten otrok - kaj je toliko bolje, kar mu lahko nudi roza družina od konvencionalne?

In

tule ste vsi v slepi ulici!

Otroku roza posvojitelji ne nudijo nebene prednosti glede na konvencionalne posvojitelje.

Za kaj takega nimate niti dokazov niti argumentov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja saj vem. Tudi trudim se študirati nekaj takega .) Ampak za mene še vedno drži. Jaz sprejemam njihovo mnenje, oni pa mojega ne. In kaj je potem to?

sicer bi se dalo trditi tudi, da so partizani in zavezniki ogrožali Hitlerja in njegove načrte ... pač, zagovorniki svobode so ogrožali skrajnega desničarja pri njegovi politiki, za katere je, tako je vsaj videti, imel celo močno podporo naroda ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zdaj? Boš takole vehementno zanikala, da ga ne gledaš redno, da se ne treseš v pričakovanju naslednje zgodbe iz vesolja kjer hameame jejo pridne Pupike, potem jih pa maščujejo vrli vesoljci?

Kako

si pa potem vedela kaj to je in nisi mislila, da gre za kak motozbor, novo modno znamko ali kaj podobnega.

Ys

sem moral sosedovega fanta vprašati, da mi je razložil pomen besede - najprej sem mislil, da gre za delovske obleke rudarjev.

TE SMEM NEKAJ VPRAŠATI?

KAJ IMA TO VEZE S TEMO???? :hmm:

dej kaj pametnega napiši, če sem po tvojem mnenju že jaz tako brezvezna in mimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat - posebej za tebe:

Zakaj bi spreminjali vse to - razlog prosim in ne blabla - razlog je recimo:

- otroci bodo veliko bolj srečni v roza družini

- otroci bodo veliko bolj zdravi v roza družini

- otroci bodo v šoli dosegali boljše uspehe

- ipd

saj ne bodo vseh posvoijtev sedaj realiziralo v roza odtenku :-)

tako, kot bi lahok otroka posvojil pek in njegova žena, ali pa doktorica prava in njen pizdunski lizunski možek, tako ga bo pač lahko nek homoseksualni par avtomehanik + prodajalec avtomobilov recimo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej malce še po politoloških bukvah, pa boš videl ,da so 'zrele demokracije' (VB, Francija, ZDA ... ) ta argument (strpni so nestrpni do nestrpnih) že davno zavrgle kot butast in da se ga že 20-30 let ne uporablja več, ker je navadna puhlica ...

potem avstrija ni "zrela demokracija" (whatever that is).

ali zakaj se bosnanec, ki studira v graz-u, dere "diskriminacija" ce ga prfoks vrze, ker se v dveh letih ni zadosti naucil nemscine in ne razume kaj je bil vprasan ?!

(BTW je za tujce obvezen izpit iz nemscine, da lahko sodelujejo v kolokvijih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TE SMEM NEKAJ VPRAŠATI?

KAJ IMA TO VEZE S TEMO???? :hmm:

... če sem po tvojem mnenju že jaz tako brezvezna in mimo

vprašaš lahko vedno - ni pa gotovo samo to, da boš dobila odogovor

:lol1:

jah, Pupek, kaj ti jaz morem, če spet ne štekaš ..

:lol1:

pa ne samo po mojem mnenju - ne samo po mojem ..

:lol1:

saj ne bodo vseh posvoijtev sedaj realiziralo v roza odtenku :-)

tako, kot bi lahok otroka posvojil pek in njegova žena, ali pa doktorica prava in njen pizdunski lizunski možek, tako ga bo pač lahko nek homoseksualni par avtomehanik + prodajalec avtomobilov recimo ...

Aha - in potem otrok, ko zraste prevzame firmo .. no ja .. hmmm .. ne rečem, da tale kombinacija

očkatov ni v redu .. ampak vseeno, spreminjati vse samo zaradi te kombinacije ...

:hmm:

TOREJ:

kaj pa ta 2 lahko nudita posvojencu več kot recimo gospa, ki uspešno prodaja avte in njen mož, ki vodi mehanično delavnico istega podjetja ...

No - v čem je razlika? Zakaj sta ona2 rozkota boljša opcija?

ZAKAJ STA BOLJŠA??

:hmm:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAKAJ STA BOLJŠA??

:hmm:

v čem sta pa slabša?

v primeru, da se jaz in ti zaljubiva :wub: in vzgojiva otroka...kaj bi mu manjkalo? jaz bi prevzel očetovstvo, ti materinstvo....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No - v čem je razlika? Zakaj sta ona2 rozkota boljša opcija?

ZAKAJ STA BOLJŠA??

ker dlje časa v vrsti čakata :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opaaa, tegale pa ne kupim!

Narava je narava s svojimi zakonitostmi, pa če se ljudje s vso svojo brihtnostjo na glavo postavijo. In nekaj kar je deviantno ali neproduktivno (in s tem obsojeno na propad) v naravi, še ne postane normalno in produktivno zato, ker družba to sprejme. Pomeni le, da celotna družba postaja neproduktivna in je anomalijo sprejela za normalno. Ampak le družba, narava tega ne bo priznala nikoli!

Ali je to odgovor narave na prenaseljenost tega opičjega planeta je pa že druga debata.

In to zgoraj napisano je osnova mojemu nesprejemanju in neodobravanju. Enostavno zame homo seks ni v službi narave in ne more biti enačen s hetero partnerskim odnosom.

In do takega mnenja menda človek ima pravico, ali pa ga je treba označiti za neumnega nestrpnega in ga osebno napadati, ko ugotovi, da prizadeti radikalneje zastopajo svoja stališča?

No, najprej naj te potolažim, da jaz nikakor nisem zagovornik homoseksualcev. Trudim se imeti nevtralen odnos, čeprav priznam, da se v njihovi prisotnosti (če jo pač razkrijejo) počutim neprijetno. Toda trudim se pač biti strpen.

Glede (ne)naravnega: kaj je sploh naravno? Jaz si s popolno gotovostjo ne upam podajati nekih definicij. No, za obnavljanje človeštva in bolj razvitih živih bitij je heteroseksualni odnos potreben. Ampak...podobno je z agresijo...v primitivni družbi je za preživetje potrebna, v tehnološko razviti pa lahko privede do uničenja civilizacije (npr. potencial jedrskega orožja). Glej, dokler bodo "homiči" v manjšini se za "naravno" družbo kot jo sam dojemaš ni bati. O tem ali je prav, da bi naj takšni pari imeli otroke ali ne pa sam ne upam podajati sodb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preskočil si del, kjer je napisano, da je teh otrok že tako ali tako premalo, da so čakalne dobe za posvojitev doooooolge že za klasične pare in ne vidim nobene realne potrebe za to, da vrste daljšamo s pedrolezbičnimi osebki .

Dolžine vrst so relativno dolge. Tudi posvojitelji niso pripravljeni posvojiti kateregakoli otroka. Misliš, da so vrste za posvojitev recimo... duševno prizadetega otroka kaj posebej dolge? In če bi se našel istospolni par in morda bil pripravljen posvojiti takega otroka in mu dati topel dom? Bi ti prikrajšal takega otroka samo zato, ker je ta par istospolno usmerjen? Če ti je že korist otroka na prvem mestu.

ne srat z roza propagando o boljšem svetu, o odprti družbi in podobnimi nakladanji

mene zanima posvojenec - konkreten otrok - kaj je toliko bolje, kar mu lahko nudi roza družina od konvencionalne?

In

tule ste vsi v slepi ulici!

Otroku roza posvojitelji ne nudijo nebene prednosti glede na konvencionalne posvojitelje.

Za kaj takega nimate niti dokazov niti argumentov!

Nihče ne trdi, da bolje. Trdim, da ne nujno slabše in to samo zato, ker gre za roza družino. Barva družine naj ne bo kriterij. Naj imajo vsi pari enake možnosti.

In nehaj s podtikanji, da kdorkoli zahteva za istospolne pare prednost, gre samo zato, da se jim da enake možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede, kaj pa 'rejništvo'? Da ne boste samo o fancy schmancy posvojitvah govorili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom lažje menjala material s pupo kot ti s horjotom :)

Kar se Horjota tiče - z njim bi izmenjal kvečjemu kakšno rundo :beer2:

Za svoj genetski material pa že imam prejemnico in tudi rezultate mešanja tega materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..za posvojitev recimo... duševno prizadetega otroka kaj posebej dolge? In če bi se našel istospolni par in morda bil pripravljen posvojiti takega otroka ...

Vidiš

kakšen brezveznik in omejen nakladač si - duševno prizadetih otrok pri nas ne dajejo v posvojitev - jasno?

Mater - folk kr neki piše, sam da tipka - pa kaj vam je? A si prebral kaj si tipkaril???

Pa

si ti kdaj v svojem bednem življenju slišal kaj zahteva duševno prizadet otrok? Ys sem delal z njimi in točno vem kako gre to in kaj to zahteva. Mater, daj si dopovedat, da to niso igrače iz trgovine. Otrok zraste in gre po 30em letu danes (ys in moja sina pri 19em letu) od doma, na svoje! Duševno prizadet je pa to za zmeraj - in kako boš ti nesrečnik dajal takemu 50 letnemu otroku "topel dom", ko boš sam v domu za starce.

Pa

to je naravnost za popizdit, kaj pišeš.

:angry: :angry: :angry: :angry:

Mater

tebi se pa res vidi, da nimaš vse v glavi tako kot bi bilo treba.

Res ne sine - rabiš strokovno pomoč - definitivno. Pa

to ni žalitev - verjemi - to je kruta resnica.

Jasno,

da ti bodo tvoje oboževalke sedaj ploskale

in s tem pokazale, da so ravno tako praznoglave kot ti!

Groooza ...

sedaj si pokazal koliko pameti premore tvoja sorta:

nič - ampak res čisto nič

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nehaj s podtikanji, da kdorkoli zahteva za istospolne pare prednost, gre samo zato, da se jim da enake možnosti.

Ali ni bolj važno da imajo OTROCI enake možnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ni bolj važno da imajo OTROCI enake možnosti?

Ne

pedrolezbačam to gotovo ni važno.

Njih en drek briga za otroke - prav tako

kot njihove zagovornike in zagovornice.

Njim

je važno na hrbtih otrok dokazati svojo

ENAKOST IN NORMALNOST.

Na hrbtih otrok - lepo vas prosim - ali je to normalno?

Ali gre za normalne ljudi?

Očitno

ti ljudje nimajo pošlihtanih razmerij v glavah.

Ne vedo kaj je pomembno in kaj manj pomebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen brezveznik in omejen nakladač si -

si ti kdaj v svojem bednem življenju slišal

Mater

tebi se pa res vidi, da nimaš vse v glavi tako kot bi bilo treba.

Res ne sine - rabiš strokovno pomoč - definitivno. Pa

in s tem pokazale, da so ravno tako praznoglave kot ti!

sedaj si pokazal koliko pameti premore tvoja sorta:

nič - ampak res čisto nič

edini tukaj, ki rabi pomoč, si ti...in dobil jo boš, v smislu hlajenja za par dni brez možnosti pisanja objav, če misliš nadaljevat z žalitvami....

neverjeten si.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini tukaj, ki rabi pomoč, si ti...in dobil jo boš, v smislu hlajenja za par dni brez možnosti pisanja objav, če misliš nadaljevat z žalitvami....

neverjeten si.... :BUA:

Daj TC pusti ga še vsaj čez praznike pri življenju. Baje bo te dni slabo vreme, pa da mamo kaj brat, če že na fure ne moremo.

Če glih se to nakladanje že vleče bolj kot kakšna španska limonada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neverjeten si.... :BUA:

Neverjetna je sploh tale kompletna debata. V večjem delu močno podobna debati dveh gluhcev, ki kričita drug na drugega in samo po nedvoumnih gestah uganeta, kdaj je eden drugemu rekel "bumbar", vse ostalo pa frči mimo. In zdi se mi, da za to ni zaslužen izključno Broj Jedan. Čeprav je res, da precej na glas kriči.

Kar je količkaj vrednega v celi štoriji je tolele:

...

sposobnost biti uspešen skrbnik, vzgojitelj ali starš je posledica emocionalne zrelosti in odgovornosti posameznika....ne njegove sexualna preferenca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, gospod Pepe.

In še vedno nisem siguren kako bi to vplivalo na posvojenca.

Je pa tako, da imajo froci probleme s psiho, če so njihovi starši ločeni, pijanci, narkomani, revni, bogati, pregrdi, prelepi, preveliki, premajhni, bolani, presuhi, predebeli, ... . Kateri froc je potem še sploh normalen?

Ob prebiranju teh postov ravno ne najdem nekega večjega števila ljudi, ki je zraslo iz normalnih frocov (Kar se Janezek nauči, ... ).

Pa tudi to. Naši otroci bi se povečini obnašali do takšnega posvojenca enako kot mi. Če bi to za nas bilo nekaj normalnega, bi to bilo tudi zanje. Ne mi rečt, da bi froci v vrtecu ali na začetku osnovne šole sami skužili, da nekaj ni vredu z njegovo družino, brez naše "pomoči".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem

skupaj se opravičujem, če sem koga prizadel s svojim pisanjem.

V

svoje opravičilo bi rad povedal, da NIHČE od vas ni videl toliko nesrečnih otrok, nihče od vas ni delal z njimi, nihče od vas ni delal z otroci s "posebnimi potrebami". V tem najlepšem obdobju svojega življenja, ko sem kot vzgojitelj delal v Mladinskem Domu Malči Beličeve s sirotami - normalnimi in zaostalimi (v skupinah smo imeli pol-pol takih in drugačnih otrok) sem nevem kolikokrat jokal v zbornici, sam in skupaj z njimi nad njihovo usodo, katere ni bilo mogoče spremeniti. Premnogokrat sem jim zdajal celo svojo mesečno plačo, da sem malce popravil njihov standard. Nekajkrat sem bil na disciplinski komisji, ko sem v borbi proti odraslim za njih, prestopil mejo družbeno dovoljenega. To so bile grobe, hudo grobe zgodbe. NIKOMUR ne privoščim, da doživi kaj takega. V meni so ostale brazgotine, ki se takoj odprejo v rane .. in spet se vrnejo slike in spomini. Zato sem mogoče pretirano zaščitniški, vedno ob debatah o otrocih burno reagiram, poskusim razložiti in če nekdo ne dojame, me lahko tudi takole zanese.

Sorry,

ampak upam, da nikoli ne boste v situaciji, da bi me lahko razumeli.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 1. saj je vsakomur jasno, da želiš otrokom le najboljše. Tako kot mislim, da vsi tukaj.

Problem je edino v tem, da eni so proti tem posvojitvam brez kakršnega koli dokaza, eni za posvojitve in tudi brez kakršnega koli dokaza o vplivu na posvojence. Peščica pa jih je skeptična do enih in drugih. Je pa tako, kot je že nekdo napisal par sto strani nazaj, da bi morali dokazat neškodljiv vpliv zagovorniki sprememb in ne obratno. Tudi graditelj tovarne mora pred gradnjo dokazat, da ta ne bo škodljivo vplivala na okolico in ne okolica dokazovat, da je tovarna škodljiva za njo.

Tu pa se vse suče okoli tega, da smo vsi ljudje enakopravni in je to alfa in omega za zagovornike.

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!