Skoči na vsebino

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka


Dry

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka...?  

93 članov je glasovalo

  1. 1. Se strinjate, da lahko istospolni partnerji posvojijo otroka?

    • Da.
      20
    • Ne.
      73


Priporočene objave

.. Tu pa se vse suče okoli tega, da smo vsi ljudje enakopravni in je to alfa in omega za zagovornike.

:yes:

Jasno

tudi jaz nimam nič proti njihovemu osebnemu in zasebnemu življenju. Posvajanje optrok pa ni osebna ali zasebna zadeva ampak je družbena in javna - tu mislim na zakonodajo, med tem ko je posvojitev po veljavni zakonodaji pač do neke mere zasebna zadeva. In kot si rekel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini tukaj, ki rabi pomoč, si ti...in dobil jo boš, v smislu hlajenja za par dni brez možnosti pisanja objav, če misliš nadaljevat z žalitvami....

neverjeten si.... :BUA:

dej, dete, ne se šopirit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej, dete, ne se šopirit ...

:topic:

Symčy .. kam so pa izginili tisti podpisi:

"batine rules"

vidiš, potem so pa ljudje takoj predrzni in že grozijo

;)

A bi ti tud rad praznike preživel za rešetkami?

ys

bi na tvojem mestu bil previdnejši ..

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 1. saj je vsakomur jasno, da želiš otrokom le najboljše. Tako kot mislim, da vsi tukaj.

Problem je edino v tem, da eni so proti tem posvojitvam brez kakršnega koli dokaza, eni za posvojitve in tudi brez kakršnega koli dokaza o vplivu na posvojence. Peščica pa jih je skeptična do enih in drugih. Je pa tako, kot je že nekdo napisal par sto strani nazaj, da bi morali dokazat neškodljiv vpliv zagovorniki sprememb in ne obratno. Tudi graditelj tovarne mora pred gradnjo dokazat, da ta ne bo škodljivo vplivala na okolico in ne okolica dokazovat, da je tovarna škodljiva za njo.

Tu pa se vse suče okoli tega, da smo vsi ljudje enakopravni in je to alfa in omega za zagovornike.

Lažje je flancat naokoli kako nekdo nima prav, kot pa izpostavit argumente. Tako je enih par strani z drugimi besedami napisala pupa.:angry:

@No1: Popolnoma podpiram tvoja stališča. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi ti tud rad praznike preživel za rešetkami?

če že mora moderator komu 'groziti z ukrepom' naj to naredi na PM... tam se da načeloma stvari lepše 'zmenit'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lažje je flancat naokoli kako nekdo nima prav, kot pa izpostavit argumente. Tako je enih par strani z drugimi besedami napisala pupa.:angry:

@No1: Popolnoma podpiram tvoja stališča. :OK:

Kaj pa, če bi še ti izpostavil svoja stališča? Al bi samo kimal drugim?

Sicer pa, flancarije. Noben ni v taki situaciji tukej gor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premnogokrat sem jim zdajal celo svojo mesečno plačo, da sem malce popravil njihov standard. Nekajkrat sem bil na disciplinski komisji, ko sem v borbi proti odraslim za njih, prestopil mejo družbeno dovoljenega.

Od česa si pa živel, če si razdajal celo plačo? Mislim, da bo veliko motosvetovcev ponosnih na "plemenitega viteza sirot."

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej, dete, ne se šopirit ...

komu ti to dete? a tudi ti rad žališ?

če že mora moderator komu 'groziti z ukrepom' naj to naredi na PM... tam se da načeloma stvari lepše 'zmenit'

če je žalitev javna, naj bo tudi opozorilo javo...a si ti mogoče moderator?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima: enkrat sem gledala polnočni klub s temo o posvojitvah in posvojencih itd....bila je ena, ki je posvojila (ok poročen par) otroka na kitajskem, ker pri nas sta čakal več kot 10 let al neki takega...torej: ali je možno, da slovenski homoseksualni par posvoji otroka iz države, ki nima nobenih takih ,,strogih,, meril?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.csd-lj-siska.si/dejavnosti/rejn...oPosvojitve.asp

mogoče tukaj kaj piše....

Slovenija ima trenutno samo 1 delni dogovor za MDN posvojitve - z Makedonijo.

V letih po osamosvojitvi so Slovenci posvojili 37 otrok iz drugih držav, največ iz Makedonije. Postopki so bili mučni in dolgotrajni, izid negotov. V prihodnje bodo posvojiteljem, ki so bili doslej prepuščeni lastni iznajdljivosti, pomagali strokovnj

http://www.neplodnost.info/forum/viewtopic.php?p=22449

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če bi še ti izpostavil svoja stališča? Al bi samo kimal drugim?

Sicer pa, flancarije. Noben ni v taki situaciji tukej gor....

Svoja stališča sem že jasno in glasno izrazil, če si pa ti len in se ti ne da brat 26 strani, pa je to tvoj problem. :angry: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komu ti to dete? a tudi ti rad žališ?

če je žalitev javna, naj bo tudi opozorilo javo...a si ti mogoče moderator?

Da best :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od česa si pa živel, če si razdajal celo plačo? Mislim, da bo veliko motosvetovcev ponosnih na "plemenitega viteza sirot."

Takole je bilo.

Živel sem sam in precej skromno, posebej zato, ker me je delo v celoti okupiralo. Pravzaprav sem najmanj delal preko delovnega tedna, ko sem bil v službi od 07:00 pa do 15:00 ali od 14:00 do 22:00 - večinoma sem potegnil kako uro čez. Ko sem imel "popoldansko" sem velikokrat potegnil čez noč v "nočno" in ostal enostavno v službi. Preko vikendov smo pa dežurali, in ker so vzgojiteljice v glavnem imele družine in jim nočna in dežurstvo ni dišalo, sem v večini primerov to prevzel ys - vikend tudi po 3X na mesec. Poteka je bil pa tak: petek - popoldanska, nočna, sobota - celodenvna, nočna, nedelja - celodnevna, nočna, ponedeljek dopoldanska, tako da sem začel v petek ob 14:00 in končal v ponedeljek ob 15:00. Hrana in kavč v zbornici je bilo v domu, spalko sem moral pa prinesti sam. Spal sem v domu lahko le med 24:00 do 04:00. V takem tempu mi lahko verjamete, da ena plača zadostuje za 3 mesece in ti ostaneta 2 plači v žepu. Zelo velikokrat je naneslo tako, da sem bil v domu sam s 100 otroci - razen kuharice, ki je prišla skuhat obroke, razdelili smo jih pa sami s pomočjo "tavelikih".

Otroci

so od občine dobivali nek drobiž za čez mesec - za kaka 2 sladoleda in kakšen kino ga je bilo. Ta denar smo vzgojitelji s spiskom "kdo-kaj-koliko-kdaj" hranili v svojih omaricah - običajno v škatli kake bivše bomboniere ali kaj podobnega. Meni se ni vedno, ko mi je dete reklo za sladoled, ys sem pa s tavelikimi igral košarko, hodilo v zbornico in sem dajal kar svoj denar iz žepa. Tamalim malo manj, tavelikim, ki so pa že punco/fanta peljali na kofi in v kino, pa malo več. In zaradi tega je tisti občinski drobiž do novega leta postal resen denar. In moja "družina" kakor smo rekli skupinam, je dobila nalogo Dedku Mrazu napisati svoje želje. In glej vraga (takrat sem dodal kako plačo za to, da sem vse izpolnil) res so dobili vsi to, kar so si želeli. Gramofon, plošče, avto na daljinsko (takrat so bili še povezani z el. žico), razne punčke in doječke, obleke po želji, nove šolske torbe.... Madona bil je cel kup resnih daril, ki nekako ne spadajo v sirotišnico.

Ravnatelj

pa mene na disciplinsko komisijo, katero je izjemoma sestavljal cel pedagoški zbor, saj nihče ni razumel od kje meni denar v skupini za kaj takega.

Seveda

sem zahteval, da zame priča (razen otrok) računovodkinja, vse smo pojasnili brez dilem in odnesel sem jo z opominom, ki mi je nalagal, da "moram sproti trošiti občinski denar namenjen otrokom in v bodoče izbirati manj razkošna darila ob novem letu."

Deloma

so imeli prav, saj ys zaradi neizkušenosti nisem upošteval tega, da bodo drugi otroci v domu nevoščljivi ali pa vsaj žalostni, ker takih daril niso dobili.

Ampak

vseeno sem potem za "svoje" otroke naskrivaj dobro poskrbel.

Bila je prav mala zarota

o kateri drugi vzgojitelji niso nikoli

nič izvedeli.

Saj,

če ti otroci kaj znajo na tem svetu,

znajo čuvati skrivnost.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komu ti to dete? a tudi ti rad žališ?

če je žalitev javna, naj bo tudi opozorilo javo...a si ti mogoče moderator?

javna 'krcanja' uporabnikov nimajo efekta ampak zgolj prispevajo k konfliktom ... in le malo moderatorjev dejansko uživa avtoriteto ... ti nisi eden od njih (če že javno sprašuješ).

Da best :D

:blush: :OK:

hmnja, tko je to.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in le malo moderatorjev dejansko uživa avtoriteto ...

:topic:

evo,

časna - sploh nisem vedew, da je TC moderator - šele

ob tvojem postu sem pogledow pod njegow avatar ..

misliw

sm, da on krtkomal opozarja, ker je "dobra duša"

in ne želi, da bi ys mew težave

:yes:

sorry

TC .. ampak res ..

:blush:

a moderator da si ... no čestitam - malo pozno ampak od srca

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

javna 'krcanja' uporabnikov nimajo efekta ampak zgolj prispevajo k konfliktom ... in le malo moderatorjev dejansko uživa avtoriteto ...

govoriš iz lastnih izkušenj....kul....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne

pedrolezbačam to gotovo ni važno.

Njih en drek briga za otroke - prav tako

kot njihove zagovornike in zagovornice.

Njim

je važno na hrbtih otrok dokazati svojo

ENAKOST IN NORMALNOST.

Na hrbtih otrok - lepo vas prosim - ali je to normalno?

Ali gre za normalne ljudi?

Očitno

ti ljudje nimajo pošlihtanih razmerij v glavah.

Ne vedo kaj je pomembno in kaj manj pomebno.

KOLIKO OTROK SI PA TI VPRAŠAL, ČE BI JIM BILO VSEENO ALI NE, KAKE SPOLNE NAVADE IMATA NJEGOVA POSVOJITELJA???? KOLIKO OTROK SI TO OSEBNO TO VPRAŠAL IN ALI JIM MOGOČE NI VSEENO, SAMO DA IMAJO TOPEL DOM, NOVE IGRAČE, MOŽNOST BOLJŠEGA ŽIVLJENJA???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govoriš iz lastnih izkušenj....kul....

ne, govorim na podlagi splošne modrosti ...

mimgrede, a ti je včeraj stopil, ko si ga pokazal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOLIKO OTROK SI PA TI VPRAŠAL ...

262

:yes:

&

BMK za roza posvojitelje - in to total.

Ni

mi pa vseeno, da ti ne znaš čitati

:slap:

in potem tule "zjaš" name.

Če

pa misliš, da sedaj lažem, pa poprosi

enega, da ti prečita vsebino mojih postov

in

to tisti del, kjer pišem o tem koliko je otrok za posvojitev,

kakšne so čakalne dobe

in koliko je potencialnih posvojiteljev.

In tule ne potrebujemo nobenih novih roza kandidatov

za odvečno gužvo delat,

Püpsy, ker ti

roza kandidati posvojencem ne nudijo

poplnoma nič boljšega od klasičnih kandidatov.

Kapiš?

Zdaj

pa lepo pojej 1 kg persenčekof,

se skuliraj in nehaj "kričati",

kot da si v živalskem vrtu,

ne pa na MSju.

Sy

bo .. tudi to bo verjetno prišlo za kar

se zavzemaš - zelo verjetno pa ti ne

boš tega doživela saj bo trajalo še

najmanj 100 let - tako da res no

skuliraj se in daj času čas.

ok?

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!