Skoči na vsebino

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka


Dry

Istospolni partnerji lahko posvojijo otroka...?  

93 članov je glasovalo

  1. 1. Se strinjate, da lahko istospolni partnerji posvojijo otroka?

    • Da.
      20
    • Ne.
      73


Priporočene objave

v končni fazi lahko Simon_the_feg stopi do ženske, jo prosi za "najem" maternice v trajajoči dobi 9 mesecev in nato v gejevski skupnosti, kot oče otroka, brez matere, živi srečno življenje s partnerjem po imenu Rudi....

:)

:lol1:

yasno, to je nekaj naenostavnejšega na svetu ..

lahko odpre fabriko in naredi bizz

"Rozakloni d.o.o."

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v končni fazi lahko Simon_the_feg stopi do ženske, jo prosi za "najem" maternice v trajajoči dobi 9 mesecev in nato v gejevski skupnosti, kot oče otroka, brez matere, živi srečno življenje s partnerjem po imenu Rudi....

:)

Ali pa lahko Blaž the Narrow Minded Fag morda posvoji otroka in ne rabi gnjaviti nataše za 'najem'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zato, da lahko posvojijo otroka. Problem je pa v druzbi, ki takega otroka ne bi sprejela tako, kot vse ostale. Po domače rečeno:"Vsi bi ga zafrkaval."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni nič jasno kako bi vplivale takšne posvojitve na posvojence. Pa ne samo zaradi okolice. Zanima me vpliv homoseksualnega para na psiho posvojenca. Ali so strokovnjaki naredili kakšne raziskave ali vsi tu samo prodajamo lastna gnila jajca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni nič jasno kako bi vplivale takšne posvojitve na posvojence. Pa ne samo zaradi okolice. Zanima me vpliv homoseksualnega para na psiho posvojenca. Ali so strokovnjaki naredili kakšne raziskave ali vsi tu samo prodajamo lastna gnila jajca?

Om,................prdajamo gnila jajca, ja :whistle: :yes: , izražamo svoja mnenja, čeprav se je to spremenilo že v pravo boljišče besed.

Meni se ne zdi prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrava debata je odpovedala. Če se ne strinjaš z določenimi, si pač debil, revček, se mu/ji smiliš.... po domače povedano če nisi z njimi si debil. Tema je že zdavnaj šla v neko drugo smer. .)

Kar se tiče raziskav - nekaj je baje že bilo v tej smeri narejenega, vendar je vprašanje, če bi bili rezultati isti v Sloveniji (najprej bi homo pari že morali imeti pravico do posvojitve). Saj veš tudi demokracija ne laufa v vsaki državi, pa jo poskušajo postaviti (Irak...). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni nič jasno kako bi vplivale takšne posvojitve na posvojence. Pa ne samo zaradi okolice. Zanima me vpliv homoseksualnega para na psiho posvojenca. Ali so strokovnjaki naredili kakšne raziskave ali vsi tu samo prodajamo lastna gnila jajca?

Lej

Lobo - tule je srž nesporazumov. Če bi idealen roza par živel nekje v vesolju povsem ločen od tega planeta in tam posvojil otroka, bi verjetno ne bilo nobenih bistvenih razlik glede na idealen klasičen par. In največjo napako delajo vsi, ki poizkušajo to dvoje ločiti - roza par ločiti od družbe. To ne gre. To je tako kot, če bi znanstvenik ločil drevo od korenin in hotel opazovati kakšna jabolka bodo to sezono. Mi smo vsi del te družbe, psihosocialnih odnosov v njej, v njej smo zrasli, upoštevamo njena pravila, od nje živimo, živimo za njo in to se mora upoštevati pri takih odločitvah. Eno brez drugega pa ne pomeni nič.

Tako

bi dobil definitivno povsem neuporabne in lažne rezultate kakršne koli raziskave, ki ne bi upoštevala psihosocialnih aspektov družbenega vpliva na posvojenca roza posvojiteljev .

In

verjemi - to niso gnila jajca - nit moja niti tvoja.

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo niso vsi ljudje (govorim o posameznih osebkih) sposobni delati otroke, pa imajo kljub temu ENI (ne pa vsi) možnost posvajati otrok.....

Ja ce so zdravstvene tezave krive, da nekdo ne more spočeti otroka, je seveda tu opcija posvojitve. Če se pa Jože odloči da bo pikal v rito Janeza, namesto da bi občeval z žensko katera mu lahko rodi otroka, se pa seveda s tem tudi odreče otrokom. Simpl ko pasulj.

Ne moremo meti vsi vsega. Enim je najpomebnejša kariera, enim družina, enim motor, enim pa ritopikanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mislim, da je vseh 462 postov baba čula, baba rekla.

Naj dajo desetim, stotim homoseksualnim parom v posvojitev deset, sto, dvesto otrok. Naredijo strokovnjaki raziskavo in se bo videlo kako in kaj.

Aja, to še. Nekdo je postavil vprašanje zakaj dat v posvojitev otroke homoseksualnim parom, če je dovolj heteroseksualnih parov, ki čakajo na posvojitev? Ko čakaš na posvojitev se postaviš v neko vrsto. Prav bi bilo, da najprej dobi otroka par, ki je najprimernejši za posvojitev (finančno, starostno, psihično, ... ). Tako bi posvojenec največ profitiral in bi neprimerni krušni pari odpadli. In potem se lahko zgodi, da bo tudi kakšen homo par zelo visoko uvrščen po merilih socialne službe. To pa mislim, da bi nekatere hudičevo bolelo.

In še vedno zagovarjam to, da je na prvem mestu sreča in brezskrbna mladost otrok in šele potem želje po otrocih odraslih oseb, pa naj bodo to hetero ali homo osebki.

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce so zdravstvene tezave krive, da nekdo ne more spočeti otroka, je seveda tu opcija posvojitve. Če se pa Jože odloči da bo pikal v rito Janeza, namesto da bi občeval z žensko katera mu lahko rodi otroka, se pa seveda s tem tudi odreče otrokom. Simpl ko pasulj.

Ne moremo meti vsi vsega. Enim je najpomebnejša kariera, enim družina, enim motor, enim pa ritopikanje.

:stupid: točno tako; vse povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zato, da lahko posvojijo otroka. Problem je pa v druzbi, ki takega otroka ne bi sprejela tako, kot vse ostale. Po domače rečeno:"Vsi bi ga zafrkaval."

"A Boy Named Sue"

My daddy left home when I was three

And he didn't leave much to ma and me

Just this old guitar and an empty bottle of booze.

Now, I don't blame him cause he run and hid

But the meanest thing that he ever did

Was before he left, he went and named me "Sue."

Well, he must o' thought that is quite a joke

And it got a lot of laughs from a' lots of folk,

It seems I had to fight my whole life through.

Some gal would giggle and I'd get red

And some guy'd laugh and I'd bust his head,

I tell ya, life ain't easy for a boy named "Sue."

Well, I grew up quick and I grew up mean,

My fist got hard and my wits got keen,

I'd roam from town to town to hide my shame.

But I made a vow to the moon and stars

That I'd search the honky-tonks and bars

And kill that man who gave me that awful name.

Well, it was Gatlinburg in mid-July

And I just hit town and my throat was dry,

I thought I'd stop and have myself a brew.

At an old saloon on a street of mud,

There at a table, dealing stud,

Sat the dirty, mangy dog that named me "Sue."

Well, I knew that snake was my own sweet dad

From a worn-out picture that my mother'd had,

And I knew that scar on his cheek and his evil eye.

He was big and bent and gray and old,

And I looked at him and my blood ran cold

And I said: "My name is 'Sue!' How do you do!

Now your gonna die!!"

Well, I hit him hard right between the eyes

And he went down, but to my surprise,

He come up with a knife and cut off a piece of my ear.

But I busted a chair right across his teeth

And we crashed through the wall and into the street

Kicking and a' gouging in the mud and the blood and the beer.

I tell ya, I've fought tougher men

But I really can't remember when,

He kicked like a mule and he bit like a crocodile.

I heard him laugh and then I heard him cuss,

He went for his gun and I pulled mine first,

He stood there lookin' at me and I saw him smile.

And he said: "Son, this world is rough

And if a man's gonna make it, he's gotta be tough

And I knew I wouldn't be there to help ya along.

So I give ya that name and I said goodbye

I knew you'd have to get tough or die

And it's the name that helped to make you strong."

He said: "Now you just fought one hell of a fight

And I know you hate me, and you got the right

To kill me now, and I wouldn't blame you if you do.

But ya ought to thank me, before I die,

For the gravel in ya guts and the spit in ya eye

Cause I'm the son-of-a-bitch that named you "Sue.'"

I got all choked up and I threw down my gun

And I called him my pa, and he called me his son,

And I came away with a different point of view.

And I think about him, now and then,

Every time I try and every time I win,

And if I ever have a son, I think I'm gonna name him

Bill or George! Anything but Sue! I still hate that name!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni nič jasno kako bi vplivale takšne posvojitve na posvojence. Pa ne samo zaradi okolice. Zanima me vpliv homoseksualnega para na psiho posvojenca. Ali so strokovnjaki naredili kakšne raziskave ali vsi tu samo prodajamo lastna gnila jajca?

to je zelo pomembno....trenutno smo/so vsi pametni kako naj bi bilo, če bi bilo...praksa, katera se bo izvajala več let/generacij bo pa čisto druga ....

Naj dajo desetim, stotim homoseksualnim parom v posvojitev deset, sto, dvesto otrok. Naredijo strokovnjaki raziskavo in se bo videlo kako in kaj.

:yes: nujno potrebno za kakršno koli resnejšo debato/ugotovitev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem zato, da lahko posvojijo otroka. Problem je pa v druzbi, ki takega otroka ne bi sprejela tako, kot vse ostale. Po domače rečeno:"Vsi bi ga zafrkaval."

sej zdaj tut žgoljavce zajebavajo, pa tega nihče ne prepreči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Matex_46' date='28 Apr 2006 @ 15:09' post='692290'.

To da je estetika zgolj nek družben konsenz, velaj za sociološko definicijo (čeprav pomanjkljivo napisano), naravno je, da čutiš lepoto. Danes je pomen estetske vrednosti zgolj to, kako imaš izpiljen okus, mar ne?

Otroku lahko ponudimo vsaj hetero-naravno vzgojo, da mu vsaj malce olajšamo pot naravnega razvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh. Na nekaj pozabljate. Če naj bo posvojitev otroka s strani homoseksualnega/lezbičnega para OK ... da torej zanemarite dejstvo da bi otrok moral imet očeta in mamo ... oz. imel osebi ki bi bila v tej vlogi ... Potem je vendar enako dobro če kar en samec ali samka posvoji otroka. Saj ... ta druge vloge otrok ne bi imel, a ne? Če ni materialnih ovir je skratka vse kul? Ali kje nekateri vidite kvaliteto v tej dvojini ... ker sta dva je pa kar kul, četudi istega spola ... :devil:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam.. Zakaj bi moral met otrok očeta in mater? Čist iz sociološkega stališča je 'univerzalna družina', kot jo je opredelil Murdock (odrasli obeh spolov, med katerimi najmanj dva vzdržujeta družbeno priznano spolno razmerje; skupno bivanje, ekonomsko sodelovanje.. ) bila deležna kritik že od vsega začetka.. Če pogledate mal po svetu in po različnih časovnih obdobjih, vidite, da je tale konvencionalna družina, kot se je mi poskušamo držat in vztrajat pri njej, proizvod moderne industrijske družbe.. Drugje in v drugih časih imaš pa vse živo, od matrilinearnih družb (kjer so otroci last žensk in moški nimajo nobene besede pri vzgoji, sploh ne živijo z njimi), poliginije, razširjene družine, nenazadnje kibuci.. pa ločenci, vdovci, na novo poročeni, življenje na koruzi.. vse to je bilo še pred leti tabu in otroci takih staršev zasmehovani.. Pa niso več, a ne..

Pa v 4 letih študija na pdagoški mi ni nihče znal pokazat ene same znanstvene študije, ki bi dokazovala, da so otroci iz enostarševskih družin (in potem bi pač lahko isto trdili za istospolne.. ) kakorkoli prikrajšani. (OK, če pustimo pri miru matere samohranilke, kjer so otroci lahko prikrajšani zaradi nižjega življenjskega standarda - ni pa nujno) Tle je spet problem tele zgornje opredelitve družine.. Oče, mati, otroci.. Ostali so pa izobčeni. V tem primeru je kriza, ja, če maš samo en spol za identifikacijo. Ampak normalni ljudje imajo prijatelje, znance, različnih spolov, a ne? Pa otrok gre v vrtec, kjer spet spozna ljudi različnih spolov..

Popravljeno . Popravil Sabine
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam.. Zakaj bi moral met otrok očeta in mater? Čist iz sociološkega stališča je 'univerzalna družina', kot jo je opredelil Murdock (odrasli obeh spolov, med katerimi najmanj dva vzdržujeta družbeno priznano spolno razmerje; skupno bivanje, ekonomsko sodelovanje.. ) bila deležna kritik že od vsega začetka.. Če pogledate mal po svetu in po različnih časovnih obdobjih, vidite, da je tale konvencionalna družina, kot se je mi poskušamo držat in vztrajat pri njej, proizvod moderne industrijske družbe.. Drugje in v drugih časih imaš pa vse živo, od matrilinearnih družb (kjer so otroci last žensk in moški nimajo nobene besede pri vzgoji, sploh ne živijo z njimi), poliginije, razširjene družine, nenazadnje kibuci.. pa ločenci, vdovci, na novo poročeni, življenje na koruzi.. vse to je bilo še pred leti tabu in otroci takih staršev zasmehovani.. Pa niso več, a ne..

Pa v 4 letih študija na pdagoški mi ni nihče znal pokazat ene same znanstvene študije, ki bi dokazovala, da so otroci iz enostarševskih družin (in potem bi pač lahko isto trdili za istospolne.. ) kakorkoli prikrajšani. (OK, če pustimo pri miru matere samohranilke, kjer so otroci lahko prikrajšani zaradi nižjega življenjskega standarda - ni pa nujno) Tle je spet problem tele zgornje opredelitve družine.. Oče, mati, otroci.. Ostali so pa izobčeni. V tem primeru je kriza, ja, če maš samo en spol za identifikacijo. Ampak normalni ljudje imajo prijatelje, znance, različnih spolov, a ne? Pa otrok gre v vrtec, kjer spet spozna ljudi različnih spolov..

Se strinjam. Oporekel bi le, da parna družina ni izključno produkt industrijske družbe, saj je obstajala že v srednjem veku, pa tudi v starem rimu in stari grčiji. Ne vem kako je bilo na Kitajskem. No, seveda je kup civilizacij, kjer je en tip in mnogo žen, dolgo nazaj so bile v večini še razne druge kombinacije, ki jih naštevaš. Tako da ja, smešno je postavljati parno družino heteroseksualcev kot nekaj edino normalnega, zveličavnega in večnega.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Avatar, res je. Verjetno je vedno obstajala. Samo ne kot edina in edino pravilna. Sam to sem hotela pokazat...

Kar se pa tiče argumenta, da bodo otroci zasmehovani v šoli.. Ja, verjetno bi bili res.. Zakaj pa?

Evo, en primer iz prakse: delala v vrtcu, je 4 leta star froc svojega prijatelja začel zmerjat s čefurjem. Mi ni blo nič jasno, sem ga mal po ovinkih pozneje vprašala od kje mu to.. ''Oči tko pravi sosedom, pa da so umazani in da nič ne delajo..'' Stereotipi se ne morejo nehat, če nekdo ne neha z njimi.. okuževat otrok.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''Oči tko pravi sosedom, pa da so umazani in da nič ne delajo..'' Stereotipi se ne morejo nehat, če nekdo ne neha z njimi.. okuževat otrok.. :(

Če ti uspe preprečiti "nadaljevanje" stereotipov, te predlagam za nobelovo nagrado (no...recimo, če bi bilo to v moji moči :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I wish... :rolleyes:

sam mal idealista je pa fajn bit pa vsaj zavedat se, da bi lahko, če bi... pa pometat pred svojim pragom, kolikor se da.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I wish... :rolleyes:

sam mal idealista je pa fajn bit pa vsaj zavedat se, da bi lahko, če bi... pa pometat pred svojim pragom, kolikor se da.. :P

A ni lažje pred tujimi pragovi pometat...no, predvsem je manj boleče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje...slej ko prej za slehernega izmed nas. Kako to, da smo tako v skrbeh za "normalnost" družbe in zdravega razvoja otrok, po drugi strani nam pa dol visi za razslojevanje, še posebej med zahodnim in preostalim svetom, uživamo če ga sosed najebe, se gremo skrajno "egoistično" preživetje. Enostavno ne razumem kako ob vsem tem najdemo mesto za širokogrudni altruizem...vsaj ko gre za neke otroke, ki nas sploh ne zadevajo.

jaz tu res vidim strah in predsodke izvirati predvsem v heteroseksualni seksistični populaciji, ki se tako zelo boji 'povečanja vpliva/moči homoseksualnih moških'. Domnevam ,da zaradi strahu pred uresničitvijo latence :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni lažje pred tujimi pragovi pometat...no, predvsem je manj boleče :)

Še lažje je smetit pred tujimi pragovi.

Pa ne boj se, da boš moral zrihtat Sabine nobelovo nagrado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še lažje je smetit pred tujimi pragovi.

Pa ne boj se, da boš moral zrihtat Sabine nobelovo nagrado.

Hja, če je luštna, potem bo imela več šans...kajti tisti ostareli fosili v komisiji pogledajo tudi sliko, preden izberejo predlaganega kandidata :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!