Skoči na vsebino

Zivljenje v bloku in motor


PeterK

Priporočene objave

5 dni na teden v bloku- takrat je parkiran v kletni garaži bloka, 2 dni na teden v hiši takrat je v hišni garaži oz. zmeraj od streho. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf..Jest živim v bloku,v Kranju...In je včasih kr kriza z motorjem...Kleti imajo tako čudne prostore da morm motor prjet za sopotnikove tačke in ga povlečt k sebi ker drugače ne odvijem :( ...Je pa malo zoprno, ker nermoš šraufat pa se veliko posvečat motorju saj je klet v bloku le majhna pred blokom karkoli delat je pa tud mal čudno, ker so že tko zoprni sosedje :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prijazno strarejšo sosedo sem nafehtal, da mi je odstopila del garaže :D V zameno jo pa kdaj peljem do zdravnika, pa sva oba vesela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimate kolesarnice?

Kako so pa ponavadi sostanovalci veseli motorja v kolesarnici?

Pr nas je ze itak guzva od koles, je pa res da je tut dost starga pohistva not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kolesarnico ne vem ... pred cirka 3-4 leti sem živel v novem bloku na Topniški, imel je kletne garaže (odprte, brez boksov)... imel sem več sreče kot pameti, po mojem, ko sta mi spodaj stala dva nova motorja (FZS600 in FZS1000), zaklenjena vsak samo z enim disklockom, včasih pa še to ne ... nekajkrat sem celo pozabil zagonski ključ v ključavnici ... in v tisti garaži so audiji zginevali kot po tekočem traku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včas ga mam v bloku. Pa prvo sezono sta dva že zelo v letih možakarja, težila, da jima krompir smrdi po hlapih. Pol sm se pa z ostalimi stanovalci zmenila, da ga mam med sezono lohk v bloku. Kolesarnica je, samo so vrata preozka, da bi ga notr dala, tko da ga mam v predprostoru. Je pa mal smotan, ker je precejšen klanček od dovozne poti do vhodnih kletnih vrat. Ga morm direkt pred vrati zalaufat, da ga spravm po klancu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 let sem imel motorje pod blokom v garažni hiši v garažnem boksu. V tem času trikrat vlomili, ukradli čelado, dvakrat star moped APN 6 - dvakat pišem zato, ker sem moped dobil nazaj, ostale tri motorje (xj 600, VN 800, P 200E), ki so bili istočasno v garažem boksu so pa začuda pustili pri miru.

V zdajšnjem bloku ga puščam na označenem parkirnem mestu, ki pa žal ni ograjeno. Imamo pa 24 urno varovanje. Tko, če ga bi ga kdo ukradel, bi mogoče škodo povrnila družba, ki parkirna mesta varuje...

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej najbolje bo, da vprašaš službo ki parkplac varuje, če odgovarjajo v primeru kraje. Po mojem bi morali, če že zagotavljajo varovanje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej najbolje bo, da vprašaš službo ki parkplac varuje, če odgovarjajo v primeru kraje. Po mojem bi morali, če že zagotavljajo varovanje :hmm:

Kako je pa kaj s krajami motorjev, ki so že na daleč razpoznavni( barva, dodatki)? Gre za dela, al se tega izogibajo?

Alarm kaj pomaga?

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimate kolesarnice?

Imamo vsak svojo klet ... do katere vodi natančno 25 stopnic :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja pr nam je pa to malo drugače,v tistem bloku kjer jest živim so kleti,če lahko tako rečemo,1mx1m iz lesa,te kleti so za stanovalce da kakšne vložene kumarce pa kolesa not vržejo,te kleti so pri nas v dveh letih tudi že dvakrat gorele.

V tisti kleti,kjer imamo pa avte parkirane pa so boksi,samo tja not jest ne dam motorja,ker ni varno

edina varjanta je da ga v dvigalo peljem pa ga pred stanovanjskimi vrati na hodniku zaklenem

druga varijanta je pa da ga pri kakšnem kolegu pustim,samo to bi prišlo v poštev,če ga registriram pa da ga imam v supermoto varijanti,samo je pa smotan,ker je ozek hodnik

samo do sedaj še nisem imel motorja v bloku kjer živim,motor imam 20km stran od doma,pri stari mami,kjer imamo parcelo sedaj tudi delamo hišo in upam da se čimprej dol preselimo in gremo po 20 letih ven iz tega posranga bloka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno deset let sem stanoval v bloku, kolesarnico pa smo si priborili štirje motoristi zase.Kolesarnica je bila zapuščena, saj so v kolesarnici kradli ventilčke ali pa celo kolesa. Zato so stanovalci kolesa pospravljali v svoje kletne prostore. Razširili smo lesena vrata, napeljali luči in eno vtičnico. Števc za elektriko smo tudi dali, ker so nam en čas težil, da ful štroma porabmo. Izkazalo se je da smo plačevali po 500 sit za dva mesca-ne na osebo, potem, pa se nam je prdružilo še par mopedov. Smo pa imeli od začetka res težave, ker so nam nekateri stanovalci nagajali. Moral smo nabavt tudi gasilni apaprat. Je blo pa fino, ker si si lahko kak servis naredu, pa motor spucu, pa še bolj na varnem je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bloku, kjer sem prej zivel, je bilo kul. Kolesarnica v kleti in seveda "dovoz" do tja. In je tudi fotr cijazil motorje dol. Ampaka jest jih ne bom več. V drugem bloku stanovanje, drugje garaža. Zaenkrat.

Ko mi jo bo pa baba spulila, bojo pa motorji....ne vem....kjerkoli, samo da bom tam tudi jaz....magar v najeti garazi. Fotrova je prepolna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja situacija je še bolj zabavna...

imamo dvorišče in veliko hišo....

IN starša , ki mi motorja ne :nono: dovolita imeti ne v hiši ne na dvorišču!

tako , da plac še iščem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja situacija je še bolj zabavna...

imamo dvorišče in veliko hišo....

IN starša , ki mi motorja ne :nono: dovolita imeti ne v hiši ne na dvorišču!

tako , da plac še iščem...

a motor pa ti dovolita imet ?!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a motor pa ti dovolita imet ?!?

lp

Sej je napisala, da ji ne dovolita motorja niti da bi biu motor parkiran na dvorišču ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v torek in četrtek so recimo za oz. niso proti....

v petek in pondeljek pa se zgražajo...

v soboto so pa celo za...

ma glede parkiranja na "njihovem" pa so vs teden na jasnem :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

eno leto je mimo..morem posodobit situacijo...

TATA MI JE GARAŽO SAMO ZA MOTOR ZGRADIL!!

:worship: :kva2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!