Skoči na vsebino

TGB


Priporočene objave

a ma kdo kšn predlog zakaj skutr kr naenkrat noče vžgat? je to mogoče prazn akukulator? al pa C.D.I. elektronka, k sm jo zamenala, kj upliva? dele že 14 dni šraufam, pregledala sm filtr, svečko, itd... lhk pa tud, d sm mešanco ulila u tank... drugih idj, zakva ne bi hotu skutr delat pa nimam :hmm:

prosim na dan s kšnimi idejami :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da šraufaš :blush:

em ja..če si cdi enoto zamenjala pol poglej prvo če ma iskro! Pol vzami narazn fergl..sčisti dizo pa celi fergl v bencinu...aja pa poskusi še z injekcijo špricnit minčkeno bencina v celinder pa zašraufaj svečko pa probaj vžgat! Če tak nebo vžgal pol maš neke narobe z elektriko

LP alex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da bi benz direkt v cilinder vlila ne delaj! preveč škodi cilindru :BUA:

preveri če dobi bencin in če ima iskro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da bi benz direkt v cilinder vlila ne delaj! preveč škodi cilindru :BUA:

to ti nič ne škodi cilindru...jao :slap:

vseeno prvo ostalo preveri :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no..teoretično bi lahko! V celinder pride mešanca olja in benica da maže celinder. v tem primeru pa špricnemo not čisti bencin! Samo saj pravim..da samo malo ne pa recimo 1l :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no..teoretično bi lahko! V celinder pride mešanca olja in benica da maže celinder. v tem primeru pa špricnemo not čisti bencin! Samo saj pravim..da samo malo ne pa recimo 1l :D

potem pa naj raje naredi mešanco al pa vzame mešanco od kosilnice in jo notr vbrizgne... simpl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa naj raje naredi mešanco al pa vzame mešanco od kosilnice in jo notr vbrizgne... simpl :D

bedak jaz :slap: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore! :)

Skuter užge samo ko dam gas pa ugasne. :(

Kje se to da kaj naštelat? Kaj in kje so te "lamele" k mi je prjatu reku d naj pogledam še so OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ga zaduši, dobi preveč zraka. Na vplinjaču je en šravf za nastavljane zraka, tisti ko nima fedre, tistega probaš malo zategnit, samo to probavaj ko bo skuter prižgan. Lamele pa so na lamelnem ventilu, ta pa je pod sesalnim kolenom. V sesalno koleno pa je prišravfan vplinjač, če slučajno nevem, kje je sesalno koleno :) . Tiste tri ali štiri sravfe na kolenu odšravfaš potem pa lamelni ventil samo ven vzameš, gor pa so prišravfane lamele.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal vrt šraufek na vplinjaču levo desno in boš vidu v kteri smeri ti motor bolš deluje, verjetn ti ga bo treba zašraufat... to deli ko je motor pržgan in probavi gas, če se ti kj zboljšuje, tko nastaviš in pališ dalje :D

lamele so pa na takem ventilu, le-ta pa je zašraufan pod sesalno loputo oz. pod sesalnim kolenom...ups...:)

sam po mojm niso lamele krive, drgač so pa nove pocen :D :OK:

edit: sorry simon, nism opazu, da si že napisu :(

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaši nasveti so mu ful pomagali tk da skuter zj dela in se da pelat. :D Samo ko ga ne štenderju užgem mi ta zadno gumo kar vrti :? in k se pelem se sploh noče ustavt. :o Po moje je temu kriva sklopka. Prosim povejte mi kaj mislte o tem in če že je kriva sklopka kaj se da nardit. Kje sploh je sklopka in kako se jo poprav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj motor na mestu hitro laufa in se kolo vrti..al skuter čist normalno laufa in se kolo vseeno vrti? Lahko da maš samo štangas premočn! Sklopko boš pa našla pod pokrovom kjer je nožni zaganjač! Torej odšraufaš pokrov z zaganjačem in sklopka se nahaja tam kjer je zadno kolo! Prosi enga kolega naj ti pomaga odtegnit matico ki drži kuplongo in zvon ter jermenice..najbolši pripomoček za to odtegnt je kluč za menjavanje šajbe na flexu! Ko bota dobla sklopko dol..poglej če je še kaj oblog na njej..se zna zgodit da maš obloge znucane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali kdo ve kje bi lahko najceneje kupil motorno gred za TGB acros.Mogoče če obstaja kakšen kit komplet.Original je precej draga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kompletu z kitom se ne dobi! najceneje boš dobil na skuter.kit še bol poceni pa da naročiš pri kakem dilerčku ki ti zrihta iz nemčije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Živjo!

js sm tud zej kupu enga tgb-ja k tut noče vžgat...

kaj naj nalijem malo bencina v cilinder pa naštelam zrak?

iskro ma dobro samo če še to nebo to nevem kaj naj potem

zanima me tudi ker zaliva svečko, ima to kje za naštelat bencin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi menjat svečko. Lahko se zgodi, da je kaka razpoka v keramiki in ti iskra ne steče čez elektrodo, ko je svečka montirana. Če je torej iskra OK pa če je svečka mokra zna bit to...itak je sam par eur..

Drugač pa sklepam da ima ta motor ferg. Na fergih motociklov je ponavadi šravf za štelat bencin, ampak ta je samo za štant gas in nizke obrate. Pri srednjih in višjih igra vlogo pozicija igle in velikost dize. Poglej še zaug da deluje pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

jaz pa štimam kitajca od prijatelja in imam iste probleme vžge malo ga držim na gasu ko spostim gas vrkne,nato zelo težko ponovno vžge.

mislim da je tikaj napaka v delovanju frgazarja.

ima frgazar jinxiong pd 19j vakum

ko snameš pokrov na frgazerju je notri en feder in mebrana.

na batku kjer je igla je zraven ena luknjica.

zanima me kam mora biti obrnjena ta luknjica.im a tudi nekakšno puščico na vrhu.

 

lp

Popravljeno . Popravil medvedr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!