Skoči na vsebino

Člani in njihova anonimnost !


Priporočene objave

Vsak večer rad posedim ob računalniku vsaj kakšno urco ali dve in prebiram Motosvet.

Določene forume zelo skrbno sledim in včasih bi komu napisal kaj več, pa si z nekom, ki ni pripravljen zaupati svojih osnovnih podatkov ( Fižolčkov Poldi iz Tunguzije itd ... ) ne mislim debatirat pa naj bo stvar pomembna ali ne.

Če so že nekateri zmožni takšnih in drugačnih mnenj, mišlenj ali obtožb, na za njimi tudi stojijo.

Kaj mislite o tej anonimnosti ostali ?

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani se strinjam s tabo, ampak po drugi strani je pa glih čar interneta, da se lahko nekdo predstavlja za kogarkoli. Sej a ni načeloma vseeno če veš ime in priimek osebe s katero kontaktiraš prek foruma, bolj nej bi bli važni pogledi in razmišljanja te osebe. Just my humble opinion.

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne vem...kaj ti bo pa pomagalo ce ti povem da sem Jure, star 20 let, iz MB, delam tam pa tam...a bos zato vedo kak clovek sem in ce mi lahko zaupas? Nikol se ne sklicujem na anonimnost, ker mi je prakticno vseeno ce je ta zagotovljena ali ne, se boljse se pocutim ce koga poznam in s tem anonimnost itak zgubim...vsi se pa itak ne morm poznat med sabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puzdrauleni !

Meni osebno je anonimnost članov popolnoma zgrešena in se pridružujem mnenju Ikea. Če te anonimnosti ne bi bilo, bi se na forumu pisalo dost več pametnih idej, obtožbe, bedarije ki nikamor ne sodijo bi izpuhtele. Vsak bi stal za tistim kar je napisal in zato tudi odgovarjal.

Recimo...folk sprašuje vse živo, nasveti, primerjave, ocene itd. Potem določeno temo obvladaš in se mu odločiš napisati odgovor, v upanju da mu pomagas njemu in ostalim. Ker smo vsi ljudje in pod kožo "krvavi" se nam podatki v profilu..npr. fižolčkov Polde iz Tanguzije.., starost..npr.110 let..in nadaljne neumnosti, zdijo še bolj neumni.

Če so podatki vsaj normalni, pa nima veze ali so izmišljeni ali ne, se ustvari en popolnoma drugačen - neviden stik,deluje neka nevidna ali kibernetska iskrenost in predstava o nekom ki je nekje drugje.

Vsa zadeva deluje bolj človeško,osebnostno, kar podzavestno vpliva na to da takšnemu prej odgovoriš, več napišeš in z večjim veseljem svetuješ. Ustvariš si neke vrste predstavo o nekomu, ki bo tvoj nasvet koristno uporabil, mogoče ga kdaj tudi srečaš!

No takšnega ko ga srečam..npr..forumaš iz motosveta..in če ima nik Fižolčkov Polde, potem je zame Fižolčkov Polde in doma iz Tanguzije..pa četudi mi dopoveduje in krili z rokami in se predstavlja kot Tomaž, Jure, doma iz Ljubljane itd. Zame ostaja

Fižolčkov Polde, tako ali drugače, zvoniti po toči je prepozno.

Popravil/a - Gianni dne 30/05/2002 ob 04:31:22

Popravil/a - Gianni dne 30/05/2002 ob 04:41:42

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mnenja, da naj se predstavi kdor se hoče.

Te podatke lahko kdo zlorabi in s tem ne mislim na Motosvet. Pač če želiš podatkom s foruma verjet verjemi.

Saj tisti, ki se hočejo poznat se itak že poznajo.

Je tako?

Tako da sem za pogojno anominost (če hočeš biti si, če ne ne)

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz sem pa mnenja, da naj se predstavi kdor se hoče.

Saj tisti, ki se hočejo poznat se itak že poznajo.

MM

Jap, imaš popolnoma prav! Saj tudi Horjotov Horjo Vulgarni Horjulis izhaja iz Bezenica valley (hmm, a sem tole prov napisu?). Tist, ki ve kje je to, bo tud HHVja najdu. Pa ne da bi se skrival, sam spoznamo se takrat, ko skupi pridemo in se hočemo spoznati! Takrat mi je pa tudi čisto prav da sem HHV. Nekak ni prav, da bi se celemu svetu in s tem celi gori cepcev kazal. S komer pa želim vzpostaviti kontakt, imamo pa maile, a ne, pa tel. št. pošlješ, pa sva že na kofet!

Je kar prav tako kot je!

Kar se pa tiče tega, kaj kdo klamfa, je pa to čisto stvar njegove zrelosti. Verjemi, sčasoma se to tudi na forumu vidi! Kar mene poglejte, ha, ha, ha!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je to, da ce hoce biti kdo anonimen, naj bo. Kajti car interneta/chata je to. Dost ljudi hocejo biti anonimni, ker ne marajo svojo identiteto in jo na internetu preoblikujejo v svojo-sanjsko. Samo, ce hoces folk poznat osebno, potem je brezzveze skrivat identiteto. To pa se vsak posameznik odloci, kako se bo predstavu. Kot prav HHV, zrelost cloveka.

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Jaz sem pa mnenja, da naj se predstavi kdor se hoče.

Te podatke lahko kdo zlorabi in s tem ne mislim na Motosvet

Nihče nikogar ne sili, da se mora predstaviti, čeprav sem istega mnenja kot Ike. Bilo bi tudi manj bedarij na forumu. Se še spomnite, Nitrogene je enkrat tu nekaj željivk izrekel proti meni. Ga še kdaj vidite? Ne. Zakaj ne? Ker je bil to človek, ki ni vedel, da vem, kje ga najti. Od mene je namreč kupil motor.

Pa nima veze. Vsakemu svoje.

Ampak izjava, da bi kdo podatke zlorabil, je pa za umret prismojena.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok... moje mnenje!! Imaš možnost da vpišeš podatke, imaš pa tudi možnost, da ne vpišeš podatkov. In tako je tudi prav. Mogoče je pa za nekatre bolje, da nihče ne ve, kdo je... in kakor je HHV napisal, saj imaš mail, pa se mailaš, pa izmenjaš tel. št. pa je..... je pa res, da mene veliko forumašev pozna, pa tudi tistih motoristov, ki nima veze z motosvetom. In sem Pupa.... že dolgo časa... in bom Pupa... za vse.... torej.. saj ni potrebno, da bi vedeli, kako mi je dejansko ime, ker mi je ime Pupa - za vas!!

Imate pa drugače mojo slikico.... in... lahko me prepoznate, ne glede na to, kje sem.....

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Po eni strani se strinjam s tabo, ampak po drugi strani je pa glih čar interneta, da se lahko nekdo predstavlja za kogarkoli. Sej a ni načeloma vseeno če veš ime in priimek osebe s katero kontaktiraš prek foruma, bolj nej bi bli važni pogledi in razmišljanja te osebe.

Res je čar interneta, da lahko kontaktiraš s komerkoli in o vsem mogočem, a po nekaj kontaktih ali debatah si želiš tega Fižolčkovega Poldeta tudi spoznati ... vsaj jaz, da vem s kom debatiram.

Najboljše je če ga spoznaš osebno, a nas omejujeta prostor in prosti čas, ki si ga pri šestih delovnih dnevih na teden težko vzamem. Na forumskih srečanjih, ki pa tudi niso pogosta pa tudi ne morem požreti vseh obrazov in identitet naenkrat.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, koliko smo o tej temi že debatirali.

Kot sem napisal 10.5.2001:

quote:Car internetnega sveta je ravno v tem, da lahko ostaneš anonimen (relativno dolgo)...

Rubrike pri registraciji so, samo 1. cemu in 2. kako bi jih preverjali?

Več o / na to temo:

http://www.motosvet.com/1forum/topic.asp?TOPIC_ID=32

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej ne vem...kaj ti bo pa pomagalo ce ti povem da sem Jure, star 20 let, iz MB, delam tam pa tam...a bos zato vedo kak clovek sem in ce mi lahko zaupas? Nikol se ne sklicujem na anonimnost, ker mi je prakticno vseeno ce je ta zagotovljena ali ne, se boljse se pocutim ce koga poznam in s tem anonimnost itak zgubim...vsi se pa itak ne morm poznat med sabo

Jure poglej, sva v bistvu iz istega kraja, pa bi se že lahko kje srečala ... mogoče sva se že, lahko bi se pridružil našemu krogu in se z nami redneje srečeval ... seveda če ti je to v interesu.

Motoristi se v mariboru dobivamo poleti in pozimi že več kot deset let vsak zvečer v Radvanju pri Mladi Lipi. Pade debata na debato, gledajo se albumi in nasploh čas hitro mine. Prihaja nas redno vsaj deset, velikokrat pa tudi več kot dvajset. Si to vedel ?

Ko je , saj je bil lastnik pred leti velik motorist, zdaj pa ga je delo pokrilo.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če so podatki vsaj normalni, pa nima veze ali so izmišljeni ali ne, se ustvari en popolnoma drugačen - neviden stik,deluje neka nevidna ali kibernetska iskrenost in predstava o nekom ki je nekje drugje.

Vsa zadeva deluje bolj človeško,osebnostno, kar podzavestno vpliva na to da takšnemu prej odgovoriš, več napišeš in z večjim veseljem svetuješ. Ustvariš si neke vrste predstavo o nekomu, ki bo tvoj nasvet koristno uporabil, mogoče ga kdaj tudi srečaš!

Gianni, lepo povedano !!!

Mogoče pa beseda anonimnost ni bila ravno posrečena ali najbolje izbrana.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Saj tisti, ki se hočejo poznat se itak že poznajo.

Je tako?

Ni tako !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ok... moje mnenje!! Imaš možnost da vpišeš podatke, imaš pa tudi možnost, da ne vpišeš podatkov. In tako je tudi prav. Mogoče je pa za nekatre bolje, da nihče ne ve, kdo je... in kakor je HHV napisal, saj imaš mail, pa se mailaš, pa izmenjaš tel. št. pa je..... je pa res, da mene veliko forumašev pozna, pa tudi tistih motoristov, ki nima veze z motosvetom. In sem Pupa.... že dolgo časa... in bom Pupa... za vse.... torej.. saj ni potrebno, da bi vedeli, kako mi je dejansko ime, ker mi je ime Pupa - za vas!!

Imate pa drugače mojo slikico.... in... lahko me prepoznate, ne glede na to, kje sem.....

Pupa ti kar ostani Pupa, imaš pa podatek o starosti in tudi lokacija je znana ... pa HHV je tud OK ... saj se da človeka tudi po topicih spoznat.

Samo še to kar se tiče mailov ... če dobim mail od Fižolčkovega Poldeta ga vržem v koš ... sorry !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups ... kot vidim ... kot je povedal Noise, se je o tej temi ža debatiralo in koliko sem prebral prejšno - lansko tematiko, bi lahko še pa še nastrelali.

Kaj moremo, še en strel v prazno, pa lepo pozdravljeni !

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kaj moremo, še en strel v prazno, pa lepo pozdravljeni !

IKE,

pazi malo s streli v prazno ... saj veš da jih ima moški samo omejeno število ... strelov namreč ...

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

Ampak izjava, da bi kdo podatke zlorabil, je pa za umret prismojena.

Z vsem dolznim spostovanjem, George, ampak tule se pa zal HUDO motis. Evo preprost primer (seveda so tudi se druge moznosti): obstajajo mozakarji, ki ne delajo nic drugega kot to, da s crvi iscejo emajl naslove (kar je zelo simpl - v bistvu isces niz znakov ki nekje vsebuje afno (@). In potem to prodajajo. In potem npr jest dobim emajl iz Sudana, kjer me njihov kmetijski minister prosi, ce bi lahko nakazal nekaj mega ameriskih zelencev na moj racun in jih potem prenakazal nekam drugam, seveda za debele procente... pa tone bejb, ki mi ponujajo vse mozne uzitke (ne bi verjel kaksne vse!) za malenkostno financno protiuslugo (ali samo obisk njenega HPja), pa financni znalci, ki bi radi iz mene naredili milijarderja... samo nekaj deset USD naj jim posljem in... diete... zdravilni zvarki... nema sta nema...

Verjemi da je to HUDO zoprno!!! Zavedaj se tudi, da si velik srecnez, ce se ti to (se) ne dogaja...

Brez zamere in

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Kaj moremo, še en strel v prazno, pa lepo pozdravljeni !

IKE,

pazi malo s streli v prazno ... saj veš da jih ima moški samo omejeno število ... strelov namreč ...

hotschko

KOLKO PA ??

Pa de se ne boš hvalu! Enajstmetrovke ne štejejo!

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

IKE,

pazi malo s streli v prazno ... saj veš da jih ima moški samo omejeno število ... strelov namreč ...

Hvala za skrb, vendar pa preve metke za prave strele skrbno razporejam ... ja zdaj kso pa topli časi, bi mi pa včasih lahko tud kaj v skladišču počlo.

Brez tega še nas ne bi blo !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Z vsem dolznim spostovanjem, George, ampak tule se pa zal HUDO motis. Evo preprost primer (seveda so tudi se druge moznosti): obstajajo mozakarji, ki ne delajo nic drugega kot to, da s crvi iscejo emajl naslove (kar je zelo simpl - v bistvu isces niz znakov ki nekje vsebuje afno (@). In potem to prodajajo. In potem npr jest dobim emajl iz Sudana, kjer me njihov kmetijski minister prosi, ce bi lahko nakazal nekaj mega ameriskih zelencev na moj racun in jih potem prenakazal nekam drugam, seveda za debele procente... pa tone bejb, ki mi ponujajo vse mozne uzitke (ne bi verjel kaksne vse!) za malenkostno financno protiuslugo (ali samo obisk njenega HPja), pa financni znalci, ki bi radi iz mene naredili milijarderja... samo nekaj deset USD naj jim posljem in... diete... zdravilni zvarki... nema sta nema...

Verjemi da je to HUDO zoprno!!! Zavedaj se tudi, da si velik srecnez, ce se ti to (se) ne dogaja...

Nism tolk računalničarja kot motorista, pa vseeno, če sem prav razumel, da razni hekerji iščejo po internetu splet znakov z @ ... to so e-mail naslovi in potem ...

Mar ni ravno pred kvadratkom za ta naslov rdeča zvezdica, kar pomeni, da je vnos potreben ... torej smo se z obveznim vnosom dali ostalim v zobe, če pa si potem Miha, Jure, Franca al kdogažebodi je pa itak prepozno. Tvoj oziroma naš naslov imajo in bombandiranje različne pošte se lahko začne.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril še eno stvar ... tudi za svoj poštni naslov lahko vpišeš kar hočeš ... travajezelena@volja.net ... pa te ne bo nihče več obremenjeval.

To pomeni, ostati popolnoen anonimnež ali pa se dati vsem možnim med zobe.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Preveril še eno stvar ... tudi za svoj poštni naslov lahko vpišeš kar hočeš ... travajezelena@volja.net ... pa te ne bo nihče več obremenjeval.

Ja, a z eno "cako"... Ljudi, ki sodelujejo v kakšnih "občutljivih" temah (kot primer: npr. najboljši in najslabši serviserji), in ki hkrati ostanejo anonimni, tukaj resno NE jemljemo.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceprav nisem napisal svojega pravega imena stojim za vsem,kar sem povedal stoodstotno.anonimnost zame ni neka carte blanche,da lahko zacnem pizditi po forumih,zalim sodelujoce in/ali jih zavajam z laznimi informacijami.to zame ni opcija (najbrz sem prekorekten).

drugace se pa s casom vidi komu lahko zaupas,da ne ustreli bedarije,zaradi katere lahko nastradas.mene so na zacetku tudi skepticno "gledali",potem smo se parkrat srecali,poklepetali IRL in to je bilo to.s tem v bistvu tudi pade anonimnost do soudelezencev foruma,kar,vsaj v mojem primeru,ni bil prvoten cilj nik-a,temvec samo tista mera anonimnosti,da vsak xy ne ve,kje te lahko najde.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!