Skoči na vsebino

Avtomobilisti proti motoristom


moto rider

Priporočene objave

V zadnjem obdobju, je čedalje več prometnih nesreč, kjer so žrtve motoristi. Predvsem zaradi malomarnosti med avtomobilisti!

Kdaj bodo avto šole začele osveščati voznike avtomobilov, da so v prometu tudi ranljivejši udeleženci na dveh kolesih?

Najpogostejši vzrok;

- Odvzem prednosti motoristu.

- Spregledal motorista.

- "Mislil sem, da je skuter", itd...

Le resni komentarji!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je takole podpihovanje nestrpnosti rahlo nepotrebno..sploh glede na to, da je sovraštva med obojimi ze brez tega dovolj....bolj smiselno se mi zdi opozorit motoriste naj bodo pozorni na to kaj se dogaja okoli njih in ne samo na to kam bo zavila cesta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem obdobju, je čedalje več prometnih nesreč, kjer so žrtve motoristi. Predvsem zaradi malomarnosti med avtomobilisti!

Kdaj bodo avto šole začele osveščati voznike avtomobilov, da so v prometu tudi ranljivejši udeleženci na dveh kolesih?

Najpogostejši vzrok;

- Odvzem prednosti motoristu.

- Spregledal motorista.

- "Mislil sem, da je skuter", itd...

Le resni komentarji!!!

Je tudi "čedalje več motoristov", "čedalje več divjakov", "čedalje več novincev" in nasploh je prometa po javnih voznih površinah "čedalje več".

Menim, da jih v avtošolah že opozarjajo na motoriste ... in da tudi motoristi premalo pazijo nase. Ne mreš krivde valiti na avtošole in avtomobiliste, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem tle ni še pomoči.

Smo še zmeraj balkanski narod, kjer ni nekega medsebojnega spoštovanja in je še vedno uveljavljeno prerivanje in prehitevanje kjer se le da.

Ne počakat v vrsti kot vsi ostali, "ne jst sem prebrisan in bom prehiteval po odstavnem pasu", pred tabo pa en podoben tebi, ki ti zapre cesto, "mene pa že ne boš prehiteval". Pa poči.

Potem je tu še hitenje, ko se ti vedno nekam mudi.

Pa med vožjno si zamišljen, bereš, telefoniraš, se prehranjuješ, vse razen zbrane vožnje.

Pa pokne.

Pa tudi vedno več avtov in motorjev je na cesti.

Nekoč je bil avto ali dva pri hiši, sedaj ima že vsak član svojega.

Vzgajat bi bilo potrebno že od rosnih nog, pa tudi zgled jim je treba dat.

Ker človek, ko pride do avtošole, je že prepozno za ga naučit strpnosti in čuta za okolico.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne vesta, kaj sem hotel s tem povedati.

Povsem konkretno;

Letos, pa je šele začetek motoristične sezone, bi mi skoraj ubili tri prijatelje. Pa je bil vsak samo toliko kriv, da je bil tam, kjer izgleda nebi smel biti, čeprav je imel kljub vsemu to pravico. Npr;

- Stal je pred semaforjem in ga je avto nabasal od zadaj.

- Zapeljal - obračal (avto) preko dvojne neprekinjene črte in ga tako rekoč "ubil"!!!

- Spregledal ga je, ker ga pač ni videl (vmes pa telefoniral) itd. itd. itd... Teh primerov je še in še...

Res pa je, da smo tudi "mi" večinoma prehitri. Toda, takšne je potrebno izločiti!

To ni nikakršno podpihovanje in nestrpnost, ampak opozorilo, da bi se kljub temu "da smo divjaki, arogantneži in pocestni tolovaji", nebi več dogajalo.

Tudi sam sem avtomobilist, a se prav zaradi tega, še toliko bolj zavedam, da je potrebno bolj paziti na, ponavadi hitrješe udeležence na dveh kolesih v prometu.

Naj se debata (zdrava) nadaljuje. Nikomur ne bo v škodo, temveč le v korist!

To je moje mnenje, (ne enosmerna odločitev, da imam prekleto prav)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 % s fičotom.

V zadnjem obdobju se je pleh nenormalno namnožil, cestne povezave pa so le malo spremenile od časov stoenk. Kot je vsako leto več motoristov je tudi avtomobilistov.

Nikogar ne obsojam, vendar se tisti v avtih (ki sami niso motoristi) premalo zavedajo kakšno škodo lahko naredijo nekomu na enoslednem vozilu (motor, skuter, bicikel). In seveda se v kletkah počutijo varne.

Zakaj nekdo kar naenkrat zavije, zabremza itd.. Ker je v avtu in ga boli k...

Zakaj avti sovražijo motorje: zato ker so strašno ljubosumni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne vesta, kaj sem hotel s tem povedati.

Povsem konkretno;

Letos, pa je šele začetek motoristične sezone, bi mi skoraj ubili tri prijatelje. Pa je bil vsak samo toliko kriv, da je bil tam, kjer izgleda nebi smel biti, čeprav je imel kljub vsemu to pravico. Npr;

- Stal je pred semaforjem in ga je avto nabasal od zadaj.

- Zapeljal - obračal (avto) preko dvojne neprekinjene črte in ga tako rekoč "ubil"!!!

- Spregledal ga je, ker ga pač ni videl (vmes pa telefoniral) itd. itd. itd... Teh primerov je še in še...

Res pa je, da smo tudi "mi" večinoma prehitri. Toda, takšne je potrebno izločiti!

To ni nikakršno podpihovanje in nestrpnost, ampak opozorilo, da bi se kljub temu "da smo divjaki, arogantneži in pocestni tolovaji", nebi več dogajalo.

Tudi sam sem avtomobilist, a se prav zaradi tega, še toliko bolj zavedam, da je potrebno bolj paziti na, ponavadi hitrješe udeležence na dveh kolesih v prometu.

Naj se debata (zdrava) nadaljuje. Nikomur ne bo v škodo, temveč le v korist!

To je moje mnenje, (ne enosmerna odločitev, da imam prekleto prav)!

absolutno :)

samo pazi kaj in kako boš formuliral misli...ker vroča kri se hitro vname...in motoristi so pač vročekrvni (eh kako patetično) :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno :)

...in motoristi so pač vročekrvni (eh kako patetično) :rolleyes:

Glede na nekatere zagrizene avtomobiliste je VELIKO vprašanje kdo je bolj vročekrven (verjetn si to itak mislila negativno). In kdo kaj komu dokazuje.

Motorist lepo mirno odvijuga mim kolone in gre naprej, vse pozabljeno, zafrustrirani voznički pa bi ga ravno zato najraj povozili! In z avti obtičijo v kolonah potem pa čim je 5m placa gas v škarje in nepregledne ovinke.

Običajno tisti zagrizenci, ki non-stop nažigajo z avti ostanejo v svojih "varnih" kletkah. Redki istočasno vozijo tudi motor. Zakaj? Morda ravno zato ker se bojijo takih kot so oni sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja

itaq... :doze:

tako kot se razume večina pripom na forumu...negativno

get a life :doze:

avto vozim tudi jaz, pa moja mama in moj oče...pa tudi priblizno ne sodimo v skupino ki si jo omenil...

pa moj sosed in soseda, pa sodelavec in moj šef pa tudi od teh nihče ne sodi v omenjeno skupino...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikogar ne obsojam, vendar se tisti v avtih (ki sami niso motoristi) premalo zavedajo kakšno škodo lahko naredijo nekomu na enoslednem vozilu (motor, skuter, bicikel). In seveda se v kletkah počutijo varne.

In ko se bodo nekateri (precej jih je) tega zavedali tudi na enoslednih vozilih, takrat bo šele red, in manj poškodovanih, mrtvih. Žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj, avtomobilčki ogroženi!

Očitno odgovarjajo samo avtomobilisti ker takoj nekam preusmerjajo temo.

NAGAYA - zgleda zagrizena avtomobilistka. Ne vem kako vozi tvoj oče, mama, sodelavci... itd, me niti ne zanima. Sam na cesti VIDIM kako se vozi.

Verjetno se očka pred hčerjo dela vzornega voznika, ko pa je sam... Opa, muzika in gremo... tastar še ni za staro šaro...

Meni praviš "get a life", jaz pa tebi pravim "GET A MOTORBIKE" pa boš pol začutla kak je to!

Preveč se držimo načela meni se ne more zgoditi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se bodo nekateri (precej jih je) tega zavedali tudi na enoslednih vozilih, takrat bo šele red, in manj poškodovanih, mrtvih. Žal!

Vse kaže, da so vozniki enoslednih ponavadi posredno krivi za nesrečo, čeprav se ta ne bi zgodila, če ne bi vozniki dvoslednih zaj**al v kakšnem križišču, izsiljevanje prednosti in take...sorri, ampak jaz kot skuterist in motorist pokažem takšnemu sredinski prst... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist lepo mirno odvijuga mim kolone in gre naprej, vse pozabljeno, zafrustrirani voznički pa bi ga ravno zato najraj povozili! In z avti obtičijo v kolonah potem pa čim je 5m placa gas v škarje in nepregledne ovinke.

Običajno tisti zagrizenci, ki non-stop nažigajo z avti ostanejo v svojih "varnih" kletkah. Redki istočasno vozijo tudi motor. Zakaj? Morda ravno zato ker se bojijo takih kot so oni sami.

Se strinjam, da so avtomobilisti največkrat tisti, ki povzročijo neserčo motoristu...vendar ne iz foušilje...lepo vas prosim....človek (ženske so žal kar pogoste povzročiteljice nesreč motoristov), ki te izsili oz. izvede manever, kot da je sam na cesti....te enostavno ne vidi oz. ne oceni pravilno tvoje hitrosti....foušija in namernost pa tu ne igra nobene vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rekel, da je ta debata stopnjevanje nestrpnosti. Bolj kot to je še ena debata med motoristi, ki jo bomo slišali oz.brali samo mi, ki nam motor predstavlja del življenja in tudi prometno sredstvo. To ni nestrpnost, ker potem bi bili nestrpni tudi do samega sebe, saj nas je večina tudi avtomobilistov, ki pa imamo to prednost, da poznamo lastnosti motoristov, njihove zmožnosti, možnost odreagiranja, našo ranljivost itd.

Drugim avtomobilistom pa je to treba pač na neki način to dopovedati. Na kakšen, ne vem, ker nimam ideje, mogoče z obcestnimi jumbo plakati podobimi kot so na avtocesti ( "HITROST UBIJA"), je pa to verjetno naloga tistih, ki delajo letos plane kako bodo motoristom stopili na prste.

Največji naš problem pa je, da se nam vsem skupaj zdi za malo, če nas nekdo opozarja na naše napake in nas hoče celo podučiti kako je prav. Ka boš ti men pamet solil ? Tukaj smo motoristi zopet v prednosti saj imamo med kolegi izvrstne inštruktorje, ki se na Maxi delavnicah trudijo, da nam predočijo nevarnosti, ki prežijo na nas in kako se jim izogniti. Žal za avtomobiliste to ne velja saj jih na druge udeležence nobeden in nikjer ne opozarjajo. Video na programu TV v večernih urah o motoristih (tuje TV) je odlična ideja.

Za konec moram povedat, da mi pa grejo izjave o motoristih in valjenje krivde na motoriste že orenk na k...c in to iz lastne prakse, saj sem imel nesrečo pred mesecem dni. Pijani AVTOMOBILIST me je pri zavijanju levo izsilil na polno in sem treščil. Človek me ni niti videl in sploh ni dojel zakaj se gre, ampak policiji je pa znal povedat, da on je samo speljal s parkirišča, motorist je pa prletu k strela hik.

Po enem tednu na bolniški srečam šefa, ki mi pravi nekaj bo treba naredit z motoristi poglej kaj delate. Ko mu vljudno razložim, da pač ni bila moja krivda, mi pravi, če pa ne bi bil z motorjem se pa ne bi to zgodilo.

To sta samo dve cvetke, ki sem jih poslušal po karambolu, da ne utrujam preveč.

Zakaj smo si že zaslužili tak sloves ?! :?

Nisem pa niti slučajno preveč obupan, komaj čakam da se porihtam sebe in motor...pol pa Z MOTORJEM PROTI AVTOMOBILISTOM V BOJ :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kaže, da so vozniki enoslednih ponavadi posredno krivi za nesrečo, čeprav se ta ne bi zgodila, če ne bi vozniki dvoslednih zaj**al v kakšnem križišču, izsiljevanje prednosti in take...sorri, ampak jaz kot skuterist in motorist pokažem takšnemu sredinski prst... :angry:

Nope, nobenih komentarjev nisem dodajal, dodal si jih sam. pa če že hočeš, da mal pokomentiram, ko sem še sam vozil svojo enosledno črno zverinco, se mi je velikokrat zgodilo, da nisem bil ogrožen samo od dvosledcev, večkrat celo od "kolegov", ki so hoteli pokazati, kako se vozi, če imaš konje pod ritjo, in ne pred nosom. In ker se nekaj časa vozim samo s konji pred nosom, ti lahko povem marsikaj...kam sem bežal, zakaj sem bežel...zakaj nisem rekel kurc ga/jo gleda...saj je on enoslednik in posledično bolj občutljiv.

Seveda ne zanikam, da je tudi tega, kar ti pišeš preveč...ampak...tudi črno/bela fotografija ima neskončno sivin, verjemi, da več kot črnine in beline....

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno :)

...ker vroča kri se hitro vname...in motoristi so ( SMO :naughty: :naughty: :P ) pač vročekrvni (eh kako patetično) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... jaz pa tebi pravim "GET A MOTORBIKE" pa boš pol začutla kak je to

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojoj, avtomobilčki ogroženi!

Očitno odgovarjajo samo avtomobilisti ker takoj nekam preusmerjajo temo.

NAGAYA - zgleda zagrizena avtomobilistka. Ne vem kako vozi tvoj oče, mama, sodelavci... itd, me niti ne zanima. Sam na cesti VIDIM kako se vozi.

Verjetno se očka pred hčerjo dela vzornega voznika, ko pa je sam... Opa, muzika in gremo... tastar še ni za staro šaro...

Meni praviš "get a life", jaz pa tebi pravim "GET A MOTORBIKE" pa boš pol začutla kak je to!

Preveč se držimo načela meni se ne more zgoditi!

Jah seveda. Še en pametnjakovič, ki je požrl vso pamet sveta.

Sranje delajo tako avtomobilisti kot motoristi. Pa če se ti na trepalnice postaviš in odplešeš polko.

Letos sem videl "že" dve kritični situaciji, ki si jih je pred mano vozeč motorist čisto sam skuhal... Hvalabogu se je končalo samo z odkimavanjem (da ne rečem trkanjem po čelu). Ja, samo dve sta... vendar STA!

Pacijent letošnje pomladi je s polnim šusem v ovinku prehitel manjšo kolono motoristov (jaz v njej) in ko je prehiteval pred nami vozeče avtomobile je nasproti pripeljal avto. Pacijent je seveda zaviral na polno in rinil v avto, katerega je ravno prehiteval. Nasproti vozeč pa seveda skoraj po grabnu. Za nameček se je to dogajalo v naselju.

Ravno tako imam na zalogi nekaj zgodbic o visoko inteligentnih avtomobilistih... ampak kaj bi o tem tebi. Saj ti tako ali tako vidiš samo pacijente v avtomobilih.

In tisto načelo... res ne vem zakaj vso krivdo valiti na avtomobiliste? Za to, da se nam ne bo kaj zgodilo, moramo poskrbeti sami, tisti trenutek, ko smo na motorju. Ne pa s pljuvanjem na tem forumu. Kolikokrat je že bilo tu napisano "pamet v desno zapestje"??

@fičo

Niti ne vem, kaj si hotel z odpiranjem te teme. Take in podobne debate so se še zmeraj izrodile v kregarije. Dejstvo je, da smo vsi udeleženci v prometu. In da smo vsi ljudje... torej včasih storimo napako. In to, da kratko vedno potegne motorist, ne more biti razlog, da se avtomobiliste kar počez označuje za brezbrižneže.

To problematiko je nemogoče obdelovat samo z dvema barvama. Pa kakršnimakoli že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da smo vsi udeleženci v prometu. In da smo vsi ljudje... torej včasih storimo napako. In to, da kratko vedno potegne motorist, ne more biti razlog, da se avtomobiliste kar počez označuje za brezbrižneže.

To problematiko je nemogoče obdelovat samo z dvema barvama. Pa kakršnimakoli že.

...ja, samo zato, da nekdo včasih slučajno naredi napako, se lahko ti ali pa jaz preseliva dva metra pod zemljo, ampak nič hudega šit hepens...itak bo krivda v večini primerov na strani motorista .....lahko si še ne vem kako pozoren in previden, voziš po predpisih, pol te pa skine nekdo, ki mu je med vožnjo slučajno šminka padla pod sedež in medtem, ko jo je iskal, je slučajno malce zavil na nasprotni pas in pol :xx: .....torej veliko je dejavnikov v prometu na katere žal ne moreš vplivati in se jim včasih žal tudi ne izogniti, sicer je pa že Fičo zapisal da si včasih samo na napačnem mestu ob napačnem času in te doleti kaj hudega :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@fičo

Niti ne vem, kaj si hotel z odpiranjem te teme.

ernessto73

Ne zameri toda, a veš, da mi je resnično žal, da sem jo odprl!

Morda sem se preveč čustveno odzval na to, da so mi avtomobilisti že na samem začetku motoristične sezone kar tri, pardon štiri p'rjatle zaradi malomarnosti, skoraj pospravili s sveta!!! Še Mare65 se je pojavil zraven, ki sem prej pozabil nanj (oprosti Mare65)!

No, to je to!

Sedaj pa sami presodite. Morda sem za to potezo res sam kriv, ker sem zagrizen motorist!

Pustite mi vsaj to veselje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je takole podpihovanje nestrpnosti rahlo nepotrebno..sploh glede na to, da je sovraštva med obojimi ze brez tega dovolj....bolj smiselno se mi zdi opozorit motoriste naj bodo pozorni na to kaj se dogaja okoli njih in ne samo na to kam bo zavila cesta....

Največja nestrpnica nas poziva, da naj bomo strpni.......

Sicer pa ne rečem, da je SAMO avtomobilist kriv, ko motorist prileti s 100+ v naselju, pa mu z avtom odvzame prednost.

Lahko pa bi predvideval, da je motorist prehiter. So nam tudi o predvidevanju kaj povedali v avtošoli.

Kar pa se tiče nestrpnih avtomobilistov, pa sem enega takega prehiteval pred enim tednom. Kar naenkrat je začel lesti na levo stran ceste.

Če se mi ne bi mudilo na poroko v Rače, bi se ustavil in mu s čelado na glavi eno čelno stisnil.

In potem bi se našle osebe, ki bi me označile kot nestrpneža.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa bi predvideval, da je motorist prehiter.

ali pa če motorist predvideva, da v naselju nima kaj nad 50 km/h vozit, ker ga bo verjetno kdo izsilil..... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: ups....

Nič ups. Takoj ninđo prodat pa moped kupit, da vidiš kak se je z dvokolesnikom po cesti furat. Pa na croserje tud pozabi.

Je pa stvar takšna, da so me na cesti, ko sem z motorjem, večkrat ogrožali motoristi kot pa avtomobilisti. Skratka na cesti smo daleč prehitri (ali kot pravi znanec prepočasni, saj bi drugače ušli nesreči).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa stvar takšna, da so me na cesti, ko sem z motorjem, večkrat ogrožali motoristi kot pa avtomobilisti.

:? :? :?

Mene so do sedaj vedno ogrožali avtomobilisti - motoristi (še) ne!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!