Skoči na vsebino

Avtomobilisti proti motoristom


moto rider

Priporočene objave

A je kaj čudnega. Sodeč po temah , ki so na MS.

Manjka le še tema "Stavnica: Od točke A do točke B".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še jaz povem svojo zgodbo glede ponorelih motoristov. Vračala sem se iz kopra domov. Dohitela sem kolono avtomobilov in opazila da me je dohitel motorist. Počakam še zadnji nasproti vozeči avtomobil in začnem prehitevati un k***c je v tistem trenutku začel prehitevati še mene tako da se je skoraj odpeljal v obcestni jarek.

Jaz ga nisem videla v zadnjem trenutku sem ga slišala in bolj pospešila da se je obema sešlo. Jaz nevem eni so res kreteni :BUA:, da ne more malo počakati da se vse skupaj varno odvije <_< .

Tudi jaz sem bila z motorjem.

Ej Tinca zgleda, da je imel hitrejši reflex kot ti in je po dirkaško stopil po gasu pred tabo. Praviš, da si opazila motorista za sabo - a si pogledala v vzratno ogledalo tik preden si šla prehitevat, ker če je bil on na prehitevalnem pasu pred tabo je napaka tvoja. Saj ne kurim ampak takšna situacija je nevarna in se kar naprej dogaja, zata samo uporabljam tvoj primer kot opozorilo; VEDNO ŠE ENKRAT HITRO POGLEJTE V VZRATNO OGLEDALO PRED PREHITEVANJEM, ker se vedno en "tumplne" najde k leti k sneta skira za vami! ;) Če pa sam voziš hitro pa to postane to še bolj ključno, ker si podzavestno misliš, da si tako hiter, da itak ni nobenega za tabo!

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Tinca zgleda, da je imel hitrejši reflex kot ti in je po dirkaško stopil po gasu pred tabo. Praviš, da si opazila motorista za sabo - a si pogledala v vzratno ogledalo tik preden si šla prehitevat, ker če je bil on na prehitevalnem pasu pred tabo je napaka tvoja. Saj ne kurim ampak takšna situacija je nevarna in se kar naprej dogaja, zata samo uporabljam tvoj primer kot opozorilo; VEDNO ŠE ENKRAT HITRO POGLEJTE V VZRATNO OGLEDALO PRED PREHITEVANJEM, ker se vedno en "tumplne" najde k leti k sneta skira za vami! ;) Če pa sam voziš hitro pa to postane to še bolj ključno, ker si podzavestno misliš, da si tako hiter, da itak ni nobenega za tabo!

pogledala v špegu pa tudi žmigovc sem dala in je bil še za mano, ko sem prehitevala že drugi avtomobil pa se je kar mimo mene hotu zrint. Drgač pa sem pelala za svojim fantom in sva čist pravilno začela prehitevat. Tako da jaz tu ne vidim moje napake.

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne vem zakaj se še vedno čudite, da nas imajo za divjake, ko pa sami na forumu ugotavljamo, da obstajajo ekstremni primerki, ki nam vsem delajo "uslugo" in se mi sami - motoristi zgražamo nad njimi ...

... poleg tega je na forumu v različnih temah (najdite jih sami) zaslediti hvalisanje v "nespametnih" debatah o raznih "črnih dirkališčih", pa na temo moj je najhitrejši itd. itd ...

... tudi sam ugotavljam, da se je zadeva pripeljala v nekakšen cirkus, ki mu ni videti konca ...

... ob vse večji popularizaciji motociklizma in ker so motorji postali cenovno bistveno bolj dostopni je število motoristov čedalje večje, pri tem pa se število "neprilagojienih" povečuje ...

... v razmislek resnična zgodba iz trgovine enega največjih dilerjev v Sloveniji, pri kateri sem bil sam prisoten ...

... v trgovino vstopi možakar, po moji oceni star okoli 45 let, nakar trgovec, ki ga poznam že vrsto let in sem se z njim zapletel v razgovor, takoj posveti svojo pozornost stranki, ki se je takoj "zapičla" v R1. Trgovec mu razloži vse tehnične podatke, možak se čedalje bolj segreva, vendar je bilo iz njegovih "čudnih" vprašanj zaznati, da o motorjih ve le malo. Po približno 10 minutah je kupec povedal, da zadnjih 20 let ni sedel na motrju, prej pa je v "nulo" obvadal MZ-ja in APN-e .... Trgovec mu je na zelo nevsiljiv način skušal ponuditi druga motorna kolesa, vendar kupec ni hotel slišati nič. Razlog: sosedov mulc ima R6... Po približno 20 - 25 minutah je zapustil salon s pripombo, da mora še malo razmisliti ... in je razmislil ... naslednji dan je vplačal R1 ...

... brez komantarja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, da morajo biti vsi previdni in tole se ne navezuje na vaju TinaRR, ampak včasih pa kateri motorist tud mučka, da ga čakam pol ure preden prehiti avte pred sabo in se vozi skoz čist po levem robu pasa, pol pa, ko pač ne zdržiš več vzadi in greš prehitevat se tud on odloči...in spet so tisti tahitri krivi... Dejte mal pogledat za sabo in če je kdo pač hitrejši ga spuste čimprej mim, ker je bolj varno za oba!!!

LP, Decaf!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... decaf ...

... ne srinjam se s tabo ... če pred teboj v koloni vozi motorist, ki kaže, da bo prehiteval, je potrebno počakati, da izvede manever prvi ... tudi, če "mečka" ...

... a nismo včasih tudi sami preveč nestrpni :? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo gledal odmeve danes?

Bladzo :OK: :OK: :OK: Srebrna strela motosvetova :OK: :OK: :OK:

Prispevek :BUA: :BUA: :BUA: Ponovno smo bili prikazani kot divjaki, ki se vozijo brez čelade in se pobijajo zaradi hitrosti. Kaj pa izsiljevanje s strani drugih udeležencev v prometu?

ja prou fajn motor je meu zravn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist tud mučka

nisem mečkala, na mojmu motorju ne moreš mečkat, vsaj jaz ne. Sam to se mi pa res ni zdelo prav da je tako naredil :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogledala v špegu pa tudi žmigovc sem dala in je bil še za mano, ko sem prehitevala že drugi avtomobil pa se je kar mimo mene hotu zrint. Drgač pa sem pelala za svojim fantom in sva čist pravilno začela prehitevat. Tako da jaz tu ne vidim moje napake.

Ok v tem primeru kul, saj se strinjam kakšni so pa res tumplni na kvadrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera reklama pa je to bila...? nisem zasledil.

Vsakdanja črna kronika v časopisu (v enem tednu umrlo cca 6 motoristov).

PS. Več kot se vozim bolj opažam da so nasprotivozeči avtomobilisti tisti ki vozijo po mojem pasu včasih celo do sredine in to v nepreglednih ovinkih. :nono: Boli njih k***c saj bo v zapisniku tako ali tako pisalo da sem jaz pripeljal prehitro ?! kljub temu da se zaenkrat več kot 60km/h ne vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v trgovino vstopi možakar, po moji oceni star okoli 45 let, nakar trgovec, ki ga poznam že vrsto let in sem se z njim zapletel v razgovor, takoj posveti svojo pozornost stranki, ki se je takoj "zapičla" v R1. Trgovec mu razloži vse tehnične podatke, možak se čedalje bolj segreva, vendar je bilo iz njegovih "čudnih" vprašanj zaznati, da o motorjih ve le malo. Po približno 10 minutah je kupec povedal, da zadnjih 20 let ni sedel na motrju, prej pa je v "nulo" obvadal MZ-ja in APN-e .... Trgovec mu je na zelo nevsiljiv način skušal ponuditi druga motorna kolesa, vendar kupec ni hotel slišati nič. Razlog: sosedov mulc ima R6... Po približno 20 - 25 minutah je zapustil salon s pripombo, da mora še malo razmisliti ... in je razmislil ... naslednji dan je vplačal R1 ...

... brez komantarja ...

podobno zgodbo sem tudi jaz doživljal, mogoče je bila celo enaka, ker je bil izbrani motor prav tako yamaha r1. bilo pa je to pri enem od mariborskih prodajalcev yamah. gospod, ravno takšnih let kot si ti opisal je kupoval omenjen motor. in ko mu je prodajalec že pisal račun, je še vedno spraševal takšne banalnosti, da se je takoj videlo, da nima pojma kaj sploh kupuje.

pa tudi opreme ni imel ne vem kakšne. videl sem, da si je zraven naročil še neko tekstilno jakno in čelado nižjega cenovnega razreda. komentar pa je bil..."mislim, da bo to dovolj" :slap:

sicer pa zadnje čase opažam, da po motorjih segajo gospodje v 50-ih in več letih, ki pa prej sploh nikoli niso vozili motorjev, ali pa je vsaj 20 let minilo od zadnje vožnje z motorjem.

sicer nimam nič proti temu, ampak marsikdo se vsede na motor še pod vtisom kako je včasih v mladosti obvladal motor.....nobeden pa ne pomisli, da se je tehnika od takrat zelo spremenila in da njegove psihične in fizične sposobnosti več niso takšne kot so bile pred 20 leti.

ups, zdaj pa sem že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakdanja črna kronika v časopisu (v enem tednu umrlo cca 6 motoristov).

PS. Več kot se vozim bolj opažam da so nasprotivozeči avtomobilisti tisti ki vozijo po mojem pasu včasih celo do sredine in to v nepreglednih ovinkih. :nono: Boli njih k***c saj bo v zapisniku tako ali tako pisalo da sem jaz pripeljal prehitro ?! kljub temu da se zaenkrat več kot 60km/h ne vozim.

Napaka; hitrejši kot smo bolj smo nevarni. Priča crashu pri Litiji (čelno R6/Clio). ja motor je pristal na zadnjem zicu, voznik in motorist adijo - tako, da gremo na juriš kamikaza stil, da pokažemo avtomobilistiom, da se z nami ni za zajebavat! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... decaf ...

... ne srinjam se s tabo ... če pred teboj v koloni vozi motorist, ki kaže, da bo prehiteval, je potrebno počakati, da izvede manever prvi ... tudi, če "mečka" ...

... a nismo včasih tudi sami preveč nestrpni :? ...

OK, kakorkoli, se strinjam če manever žačne, počakaš, ampak potem je vspredi nov avto, kadar je malo več gneče in zopet se bo vozu čist po črti in zopet in zopet... torej ga po tvoje lahko čakaš tud 30km, ok sej ponavadi jih, samo nekateri so pa tudi taki, ki te pač spustijo, ki so malo bolj strpni ja in si ne mislijo, da so najhitreši, tudi jaz naredim enako, kadar se mi ne da divjat naj grejo naprej, pa tud avte sem že spuščal mimo...zakaj pa ne prej se jih rešim bol varen sem... vi pa kakor hočete!

Decaf!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, kakorkoli, se strinjam če manever žačne, počakaš, ampak potem je vspredi nov avto, kadar je malo več gneče in zopet se bo vozu čist po črti in zopet in zopet... torej ga po tvoje lahko čakaš tud 30km, ok sej ponavadi jih, samo nekateri so pa tudi taki, ki te pač spustijo, ki so malo bolj strpni ja in si ne mislijo, da so najhitreši, tudi jaz naredim enako, kadar se mi ne da divjat naj grejo naprej, pa tud avte sem že spuščal mimo...zakaj pa ne prej se jih rešim bol varen sem... vi pa kakor hočete!

Decaf!

... vse si povedal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa p.... res ne vem kam se vam tako mudi ko ste na motorju pa sej nismo na dirki smo na cesti ali je res tako težko peljati kakšen kilometer za avtomobilom ali pa ta motoristom in ga prehiteti ko je res varno vsi ki se vozimo z motorjem se vozimo za svoj užitek užitek pa ni ko ti pri prehitevanjih v škarje stopijo vse kocine pokonci

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse si povedal ...

Seveda da sem, sej nisem hinavc, da bom govoru, kako se vedno vozim po predpisih in da so za vse krivi ostali js sem pa angelček na cesti...mah konc debate, se mi ne da več..., delajte po svoje, js sem baje tako vse povedu!!! :D

Decaf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da sem, sej nisem hinavc, da bom govoru, kako se vedno vozim po predpisih in da so za vse krivi ostali js sem pa angelček na cesti...mah konc debate, se mi ne da več..., delajte po svoje, js sem baje tako vse povedu!!! :D

Decaf

pjab ti pa res neveš zakaj se uporablja motor! :D ...z mopedom je treba ovirat promet, vozit po odstavnem pasu, hitrost more bit cca pol majnša od omejitve, obvezno je treba dajat prednost šleperjom, trektorjem, vlačilcem itd. sej s tem namenom si pač ljudje kupujejo supersport mopede, da pač ovirajo ostale udeležence prometa :grim :devil:

Viking No.:2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 let stara debata pa še vedno sami angelčki kle.

Izjeme ki to priznajo so pa tako ali tako takoj spljuvane.

najbolj so mi ušeč tisti ki se kar sami grejo policaje (videno v večih temah) in bi prehitre (bolje rečeno hitrejše od njih, ker so tudi sami itak hitrejši od omejitve) sami na mestu dali ob glavo, jim privoščili padec, nesrečo, ...

živela, živela, živela dolina šentflorjanska ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:-)

ce bi pristali na brzino 40km/h, za vsa vozila

bi ze zdavnaj mel avtopilote

posledicno bi mel v avtu celo dnevno sobo s kuhinjo

jedu,spal, gledu tv, vse bi loh not delu

ta cajt ko se na morje vozs

in nobenih zastojev, nikoli

ker bi se vsi avtomatsko prej zmenil

ampak ne

v nasi naravi je cim hitreje in cim prej

v bistvu je nasa definicija napredka taksna

"nasledn model more met vec konj"

NIKOLI ne bojo naredl motorja k bo mel manj konj kot prejsni model

ker ga razn mene noben nebo kupu :naughty:

pol se pa vozi po pravilih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sm gledou :grim

Res je.... tut v napovedniku je blo rečeno, da so številne nesreče pogojene z neustrezno opremo in da mladi vozniki ne nosijo čelad :blink:

Sm pa prou čakou, kdaj bo tisti psiholog tam za pultom reku, da tut naša majhna državica potrebuje kako dirkališče, da bi se tam znoreli in ne na cesti.... pa nism dočakou :BUA:

Ravnokar pogledal prispevek... Ama itak bezveze. Najbolj mi je na tem svetu všeč "posploševanje" ama čist vsega, ko bi bilo življenje le tako simpl. Torej, da se dobi odgovor na vprašanje zakaj toliko nesreč z motorji posedemo na TV enega psihologa in ta ima kao odgovore na vse - pa še filozof je po izobrazbi :slap:

Določene stvari se ne da poštimat in konec. Poštimat se jih da le dolgoročno z razvojem in izobrazbo, ki pa ga/je pri nas ni - vse se dela iz danes na jutri in ravno zato se še dolgo časa ne bo nič spremenilo. Emocije, mladost, neizkušenost in temperament ljudi pa dela svoje - sploh pa na SS motorjih. Nobeni poostreni predpisi (kot je dokazano letos) ne bodo pripomogli k izboljšanju situacije. Zakaj? Ker je to samo poizkus quick fix-a oziroma prefinjen način polnjenja buđeta z izgovorom vlade "nekaj pa le delamo na tem" vendar je vsem jasno, da so to buče za rajo! :whistle:

Drugo leto bo še več motorjev na cestah in s tem bo na žalost še več nesreč - matematična enačba iz osnovne šole. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa zadnje čase opažam, da po motorjih segajo gospodje v 50-ih in več letih, ki pa prej sploh nikoli niso vozili motorjev, ali pa je vsaj 20 let minilo od zadnje vožnje z motorjem.

sicer nimam nič proti temu, ampak marsikdo se vsede na motor še pod vtisom kako je včasih v mladosti obvladal motor.....nobeden pa ne pomisli, da se je tehnika od takrat zelo spremenila in da njegove psihične in fizične sposobnosti več niso takšne kot so bile pred 20 leti.

Tole je sicer precej izven teme, vendar ti odgovarjam kar tu. Pravzaprav si opisal tudi mojo zgodovino ( v mladosti pri hisi vedno motor, nato 20 let pavze, ko sem prisel do denarja pa pri 40-ih ponovno ). Pravis, da se je tehnika od takrat spremenila; res se je, ampak na bolje ( danasnji motorji so mnogo laze vodljivi, lazji, zavore...). Psihicne sposobnosti? Pri 20-ih sem sedel na motor brez kakrsnekoli opreme in gasa do konca, danes niti pod razno ne. Fizicne sposobnosti? Danes, pri 50+, se vsak dan rekreiram, hodim v hribe, turno smucam in iz mojih izkusenj imam vec kondicije od povprecnega 20-letnika, v mladosti sem bil pa tako aktiven sportnik. Fizicne sposobnosti so vezane na aktivnost, ne toliko na leta. Tako mi je uspelo prestati 10 let ponovnega lajhanja z motorji v enem kosu ( z dvema padcema-en po tuji en po moji krivdi ).

Gume so bile pa po 3-5 tisoc km vsake take:

post-8667-1149054330_thumb.jpg

post-8667-1149054348_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je sicer precej izven teme, vendar ti odgovarjam kar tu. Pravzaprav si opisal tudi mojo zgodovino ( v mladosti pri hisi vedno motor, nato 20 let pavze, ko sem prisel do denarja pa pri 40-ih ponovno ). Pravis, da se je tehnika od takrat spremenila; res se je, ampak na bolje ( danasnji motorji so mnogo laze vodljivi, lazji, zavore...). Psihicne sposobnosti? Pri 20-ih sem sedel na motor brez kakrsnekoli opreme in gasa do konca, danes niti pod razno ne. Fizicne sposobnosti? Danes, pri 50+, se vsak dan rekreiram, hodim v hribe, turno smucam in iz mojih izkusenj imam vec kondicije od povprecnega 20-letnika, v mladosti sem bil pa tako aktiven sportnik. Fizicne sposobnosti so vezane na aktivnost, ne toliko na leta. Tako mi je uspelo prestati 10 let ponovnega lajhanja z motorji v enem kosu ( z dvema padcema-en po tuji en po moji krivdi ).

Gume so bile pa po 3-5 tisoc km vsake take:

Požrte do roba - divjak! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Buzdovan!! Mislim, da vsi vemo, da je tom govoril za povprečje ane? :hmm: Isto, kot vsi 20 letniki nis(m)o nevemkk hudi športniki tut ''tastari'' niste vsi kriplni prez občutka in bog ne daj-refleksov :yes:

Lih dons sem z nekom(iz vaše generacije) govoru, ki ima enega BMWja 1200 in je reku, d' se kar veliko vozi... Kar kakšnih 5 tisoč na leto nardi :slap:

Ne moremo pa zanikat, da bo 20 let star mulc lažje prebavu padec od 45 let starega možakarja(če sta recimo oba podobno fizično pripravljena)... Toliko o ''starih fotrih'' iz moje strani...

Jst se nebi hvalu s tako gumo, ker se lastna hvala pod mizo vala, če še nisi slišou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da sem, sej nisem hinavc, da bom govoru, kako se vedno vozim po predpisih in da so za vse krivi ostali js sem pa angelček na cesti...mah konc debate, se mi ne da več..., delajte po svoje, js sem baje tako vse povedu!!! :D

Decaf

... ne vem čemu jeza ... ali pa se meni samo zdi :? ...

... ne poznam lastnika motorja, ki bi se vozil 100 % po prometnih predpisih, mislim, da takega ni ...

... bistvena razlika pa je, če nekdo brezglavo divja in pri tem ogroža sebe in druge ali pa nekdo, ki ob dolčenih pogojih, ko je to varno zanj in za druge "pritisne" na plin, tudi "do daske" ...

... mene osebno najbolj motijo "pozerji", ki "nažigajo" od gostilne do gostilne, samo da jih drugi vidijo in pri tem hranijo samo svoj ego, ki je za :SS ...

... malo sem skušal analizirati, kolikor se to da po meni dostopnih fotografijah, nekaj zadnjih prometnih nesreč, pri katerih so žal umrli vozniki motorjev ...

... skupni imenovalec: prevelika hitrost ... ali bolje rečeno bistveno prevelika hitrost ...

... to je žal realnost v tem trenutku v deželi na sončni strani alp ...

... mogoče pa sem samo :stupid: ... kdo bi vedel :? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moremo pa zanikat, da bo 20 let star mulc lažje prebavu padec od 45 let starega možakarja(Toliko o ''starih fotrih'' iz moje strani...

:eek: :( Čez dobre tri leta bom toliko star tudi <_< :wacko: jaz. Eno tako še o starih fotrih :? :angry: pa jih dobiš po :fight1: :whistle: :whistle:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!