Skoči na vsebino

Avtomobilisti proti motoristom


moto rider

Priporočene objave

Je pa stvar takšna, da so me na cesti, ko sem z motorjem, večkrat ogrožali motoristi kot pa avtomobilisti. pozdravljSkratka na cesti smo daleč prehitri (ali kot pravi znanec prepočasni, saj bi drugače ušli nesreči).

Lobo, nasproti vozeči motoristi, ki ti nekaj mahajo z roko, te samo pozdravljajo in ti nočejo nič hudega! :lol1:

Razen tistih redkih, ki ti pokažejo takšno gesto:

IPB Slika

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je smiselna in odlična. Je odraz prometne kulture v SLO!

Če ne bi dejstva kazala na to, da smo motoristi ogroženi od ljubosumnih avtomobilčkov, nihče tudi ne bi pisal o tem.

Ne vem zakaj avtomobilčki debatirate tukaj. Imate svoj Avtomobilizem.com

-Motorist lepo vozi v koloni za avtom ob levi strani. Avto pa tud začne kar naenkrat voziti bolj levo...

-Prideš na rdeči luči vzporedno z avtom in glej hauba kar začne lesti naprej v križišče, čeprav sveti še rdeča...

-Z motorjem dohitiš avtomobilček in kar naenkrat štop-lampe...

Najprej za stepst pa pol uprašat! Zakaj že? Zato ker pleh ob pleh ni nobene škode (razen za tiste ki imajo še tablice in vzglavnike v celofanu). Pleh in Telo pa je druga pesem!

Videl na lastne oči: avto od zadaj nabasal drug avto. Mladi voznik je stopil ven in najprej 2 min buljil v svoj prednji konc !!! Ga sploh ni zanimalo kaj je z žensko v drugem avtu, ki do takrat še ni stopila ven.

Seveda je veliko voznikov OK. Je pa med njimi tudi veliko izjem.

Zdej pa hitr avtomobilčki v protinapad...

Popravljeno . Popravil Matjažek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj avtomobilčki debatirate tukaj. Imate svoj Avtomobilizem.com

Zdej pa hitr avtomobilčki v protinapad...

Ne boš verjel, ampak prav vsi, ki so tukaj debatirali vozijo oboje. Se pravi avto in motor, mogoče že dalj časa kot ti. Nekateri sigurno. :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je smiselna in odlična. Je odraz prometne kulture v SLO!

Tako kot cel kup drugih tem na tem forumu. Da ne bo pomote, meni je všeč, če ljudje o tem debatirajo.

Ne vem zakaj avtomobilčki debatirate tukaj. Imate svoj Avtomobilizem.com

Kaj, a ti ni všeč, če ima nekdo drugačno mnenje? Potem ne govori o debatiranju in si odpri Vomitorium proti avtomobilistom, kjer boš lahko s somišljeniki tulil v isti rog.

-Motorist lepo vozi v koloni za avtom ob levi strani. Avto pa tud začne kar naenkrat voziti bolj levo...

-Prideš na rdeči luči vzporedno z avtom in glej hauba kar začne lesti naprej v križišče, čeprav sveti še rdeča...

-Z motorjem dohitiš avtomobilček in kar naenkrat štop-lampe...

Inu? Za prvim se še naprej lepo voziš in ga, če je prepočasen, prehitiš, ko je cesta zadosti pregledna in široka. Drugega prehitiš na semaforju ali pa 100m kasneje, ko bo spet stal v koloni, ti pa počasi mimo. Tretji primer - ne vem, v čem je problem. Ehm, varnostna razdalja mogoče?

Seveda je veliko voznikov OK. Je pa med njimi tudi veliko izjem.

Tako kot pri motoristih. Na cesti se ti nesreča lahko zgodi kadarkoli in ni nujno, da boš zanjo v kakršnikoli meri sam kriv. Se zgodi. Dejstvo pa je, da lahko s predvidevanjem, opazovanjem, defenzivno vožnjo... zmanjšaš možnost, da se ti bo kaj zgodilo. Prvo moraš sam misliti nase, drugi ponavadi ne bodo. Bodi najbolj odgovoren do sebe in do tistih, ki te imajo radi. S tem bo prišla tudi odgovornost do drugih. In to je največ kar lahko storiš.

Zdej pa hitr avtomobilčki v protinapad...

Hem, tukaj si za "avtomobilčke" označil ljudi, ki imajo za seboj precej več let in km motorizma od tebe. To pa govori več o tebi kot o njih :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pa niti slučajno preveč obupan, komaj čakam da se porihtam sebe in motor...pol pa Z MOTORJEM PROTI AVTOMOBILISTOM V BOJ :fight2:

Glej, da te zaradi te izjave kakšen vročekrvni avtomobilist, ki te pozna, ne mara motoristov in prebira tale forum, ne vzame na "nišan" in boš v drugo zelo, zelo "obupan", če boš le preživel...

Res je, da veliko napak storijo tudi avtomobilisti... dejstvo pa je, da smo načeloma vsi velikokrat prehitri in, da premalo predvidevamo.

Primer: Dva dni nazaj sem na delu ceste kjer je omejitev 90. vozil 80. do 85. km na uro.

50. metrov niže pod klancom je stranska cesta, ki je ne vidiš in s katere se je vključevala voznica Cliota.

Verjamem, da je preverila ali je prosto. Takrat je še bilo. Ko je bila že na cesti,"pridrvim" čez nekaj malih sekund, jaz. O:-) :eek: :slap: Ko mi je po sunkovitem zaviranju uspelo zaustaviti, sem trobil, bliskal, mahal z roko, preklinjal "babo" za volanom ipd. Ko sem jo kasneje prehitel, pa sem ji za slovo požugal še z roko.

Bila je tako prestrašena, da me še pogledati ni upala.

Če bi vozil 10. km več bi se ustavil v njenem zadnjem delu. Kljub upoštevanju omejitve nisem dovolj predvideval in v tistem trenutku valil vso krivdo na njo. Moja velika NAPAKA, ki se je srečno izšla.

Pisalo bi: Voznica Cliota odvzela prednost motoristu, ki je pripeljal z neprilagojeno hitrostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, nisem imel v mislih pravi BOJ, bolj je to letelo na boj za obstanek, s katerim se ubadajo npr. tudi kolesarji. Pa še nekaj, da ne bo pomote ne zagovarjam slepo motoriste, ker imamo pred svojim pragom kaj za pometat. Je pa šla ta debata v smer, ki točno nakazuje stanje v našem prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na nekatere zagrizene avtomobiliste je VELIKO vprašanje kdo je bolj vročekrven (verjetn si to itak mislila negativno). In kdo kaj komu dokazuje.

Motorist lepo mirno odvijuga mim kolone in gre naprej, vse pozabljeno, zafrustrirani voznički pa bi ga ravno zato najraj povozili! In z avti obtičijo v kolonah potem pa čim je 5m placa gas v škarje in nepregledne ovinke.

Običajno tisti zagrizenci, ki non-stop nažigajo z avti ostanejo v svojih "varnih" kletkah. Redki istočasno vozijo tudi motor. Zakaj? Morda ravno zato ker se bojijo takih kot so oni sami.

ja, motoristi so/smo res eni sami angelčki ... zagrizenci so pa valjda praviloma nemotoristi ... tako je najbolje, sam sebi ego nabijat in druge v gnojnico tišat ...

Meni praviš "get a life", jaz pa tebi pravim "GET A MOTORBIKE" pa boš pol začutla kak je to!

Preveč se držimo načela meni se ne more zgoditi!

po mojem nima več placa v garaži, k je tok polna motorjev ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo pretiravate s tem obtoževanjem avtomobilistov, kvazi sovražnikov motoristov.....

svetujem vam, da se enkrat poleti peljete z avtom proti obali, po stari cesti....pa opazujte kaj se dogaja na cesti...s strani motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa sami presodite. Morda sem za to potezo res sam kriv, ker sem zagrizen motorist!

Pustite mi vsaj to veselje...

Če obljubiš, ampak res obljubiš, da nauš nikol z avtom pizdarije naredu, niti po nesreči in kakem čudnem spletu okoliščin ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če obljubiš, ampak res obljubiš, da nauš nikol z avtom pizdarije naredu, niti po nesreči in kakem čudnem spletu okoliščin ...

Obljubim, :grim :grim :grim če se mi le ne bo "zaklalo"! :hmm:

Pa še pojasnilo vsem;

Ko sem odprl temo "Avtomobilisti proti motoristom" (oboje sem pač tudi sam), niti pod "razno" nisem imel v mislih "BOJA" dobesedno, ampak zgolj v velikosti, moči ipd. Torej, eni proti drugim zaradi "ranljivosti"!

Naj ne bom narobe razumljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljubim, :grim :grim :grim če se mi le ne bo "zaklalo"! :hmm:

Pa še pojasnilo vsem;

Ko sem odprl temo "Avtomobilisti proti motoristom" (oboje sem pač tudi sam), niti pod "razno" nisem imel v mislih "BOJA" dobesedno, ampak zgolj v velikosti, moči ipd. Torej, eni proti drugim zaradi "ranljivosti"!

Naj ne bom narobe razumljen!

Kar se tiče ranljivosti, mislim, da je blo tam proti Litiji kar 1:1 (yamaha r6 versus clio). :hmm:

Povzetek ostalih pripomb na temo ki bi jih imel pa je;

Motoristi (ajd ne vsi ampak večina) prehitri, avtomobilisti pa (ajd ne vsi ampak večina) prepočasni - ja recept za katastrofo nego kaj?

V praksi pa zgleda takole nekako...

Motorist: Grem mal rejsat - saj se bom enih 10% od Grobnika nazaj potegnu, da bom varen...

Avtomobilist: Ja od kje se je pa ta narisu?

Obadva: BUM!

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne vesta, kaj sem hotel s tem povedati.

Povsem konkretno;

Letos, pa je šele začetek motoristične sezone, bi mi skoraj ubili tri prijatelje. Pa je bil vsak samo toliko kriv, da je bil tam, kjer izgleda nebi smel biti, čeprav je imel kljub vsemu to pravico. Npr;

- Stal je pred semaforjem in ga je avto nabasal od zadaj.

- Zapeljal - obračal (avto) preko dvojne neprekinjene črte in ga tako rekoč "ubil"!!!

- Spregledal ga je, ker ga pač ni videl (vmes pa telefoniral) itd. itd. itd... Teh primerov je še in še...

Res pa je, da smo tudi "mi" večinoma prehitri. Toda, takšne je potrebno izločiti!

To ni nikakršno podpihovanje in nestrpnost, ampak opozorilo, da bi se kljub temu "da smo divjaki, arogantneži in pocestni tolovaji", nebi več dogajalo.

Tudi sam sem avtomobilist, a se prav zaradi tega, še toliko bolj zavedam, da je potrebno bolj paziti na, ponavadi hitrješe udeležence na dveh kolesih v prometu.

Naj se debata (zdrava) nadaljuje. Nikomur ne bo v škodo, temveč le v korist!

To je moje mnenje, (ne enosmerna odločitev, da imam prekleto prav)!

Žal je takih nesreč tudi med avtomobilisti. Motoristi niso pri tem nič posebnega, le malo bolj ranljivi.

Dejstvo je, da moraš v prvi vrsti zase poskrbeti. torej PRIČAKOVATI, da se ti lahko kaj takega zgodi. Jaz sem izjemno oprezna pri vožnji z avtom, pa sem včeraj ponoči skoraj ubila skuterista. Kaj naj rečem v izgovor? Da ni imel močne luči, da so bile table napoti? Dejstvo je, da ga nisem videla in če ne bi bilo boljše polovice, bi mu zaprla pot............ Ampak fant je vozil precej počasi. Verjetno je sam predvideval, da se mu lahko kaj takega zgodi.

Ko greva z mojim na furo dostikrat potrobi.... ker ima občutek, da bi lahko naredil pizdarijo, pri kateri bi poškodbe in posledice midva nosila. Ne vem, ali sva imela srečo, ali pa je to pomagalo, še vedno sva živa..... tudi zato, ker on skrbi namesto drugih za naju... žal drugi pač ne bodo........

@fičo

Niti ne vem, kaj si hotel z odpiranjem te teme. Take in podobne debate so se še zmeraj izrodile v kregarije. Dejstvo je, da smo vsi udeleženci v prometu. In da smo vsi ljudje... torej včasih storimo napako. In to, da kratko vedno potegne motorist, ne more biti razlog, da se avtomobiliste kar počez označuje za brezbrižneže.

To problematiko je nemogoče obdelovat samo z dvema barvama. Pa kakršnimakoli že.

se podpišem pod tole......

.....lahko si še ne vem kako pozoren in previden, voziš po predpisih, pol te pa skine nekdo, ki mu je med vožnjo slučajno šminka padla pod sedež in medtem, ko jo je iskal, je slučajno malce zavil na nasprotni pas in pol :xx: .....

nič.... tako tudi veliko ljudi v avomobilih umira. Procentualno mogoče celo več, kot motoristi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, motoristi so/smo res eni sami angelčki ... zagrizenci so pa valjda praviloma nemotoristi ... tako je najbolje, sam sebi ego nabijat in druge v gnojnico tišat ...

se podpišem pod tole...... dodal bi, da smo eni navadni noji. :yes: glavo v pesek, saj me ne vidite :devil:

danes bil na Mariji, vozil po predpisih :whistle: ubogi avtomobilisti kako sem jih ogrožal :cry: če se postavim na svojo stran(motorist) me je ta drhal ogrožala 100% :slap: še kolesarji O:-) pa brez zamire, še naprej lep dan. :worship: Lp vaš motoristek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bi bilo lepo in prav ko bi vsi vozniki vedeli kje se nahajajo ogledala na njihovem vozilu. :blink:

Tako pa se večkrat dogaja da avto zavija desno in na kolesarski stezi odreže kolesarja

s kolesa(moja izkušnja-žal večkrat prakticerana).

Lahko pa zavija levo brez smerokaza ,pa je motorist(če ima"srečo")končal samo na havbi

Pa to da motoristi prehitr vozjo...tut modeli k majo avto s 150KM++ prehitr vozjo.

LP

Pa ne vozit počas ampak s pametjo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata je 100% potrdila, da smo motoristi trn v peti avtomobilčkom.

Nasprotniki motoristov razpišite se konkretno z ARGUMENTI kaj vas tako moti!

-Da smo hitrejši, okretnejši, glasnejši... ?

-Ali da se nas ustrašite ko vas "kar" naenkrat "od nekje" prehitimo...?

Glejte v vzvratna ogledala in dajajte smernike!

Ror bom pa naluknjal da me boš mogoče slišal med telefoniranjem.

Motor JE bil in vedno BO hitrejše prevozno sredstvo od avta. In kot takega ga JE POTREBNO sprejeti!

Ko bodo "navadni" B kategorniki to sprejeli v svojih glavah bomo motoristi varnejši.

Konec

Popravljeno . Popravil Matjažek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :kva2:

Dej, no, nedojebano mladče, povej enemu lastniku poršeja kako je motor hitrejše prevozno sredstvo. Potem se pa še pojdi z njim preganjat po ovinkih oz. tista prve tri ovinke, ko mu boš še uspel mukoma slediti.

Še eden, ki misli, da si je z nakupom motorja kupil absolutno prednost na cesti :slap: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata je 100% potrdila, da smo motoristi trn v peti avtomobilčkom.

Nasprotniki motoristov razpišite se konkretno z ARGUMENTI kaj vas tako moti!

-Da smo hitrejši, okretnejši, glasnejši... ?

-Ali da se nas ustrašite ko vas "kar" naenkrat "od nekje" prehitimo...?

Pa dobro. A si ti malo čuden ali se samo delaš takega???

A ti res vsi namigi, ki si jih dobil, ne premaknejo tistega stikala??

Tu se oglašajo(mo) MOTORISTI?? A bo šlo? Motoristi, ki pa imajo(mo) za razliko od tebe, tudi veliko lastnih izkušenj z avtomobilom. Kakšni nasprotniki motoristov, zaboga???

Matr, a je to tako težko razbrat? Ali se ti zdi nemogoče, da bi kak motorist rekel, da ga tudi sami serjemo?

:doze: :doze:

Motor JE bil in vedno BO hitrejše prevozno sredstvo od avta. In kot takega ga JE POTREBNO sprejeti!

Aha. Torej je potrebno sprejeti, da imamo motoristi vso pravico kršiti prometna pravila. Piši Žlendru.

fičo, oprosti, ampak do prepotentnih mulcev nisem imel nikdar potrpljenja.

Saj ne bom več. Častna pionirska :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nedojebano mladče

do prepotentnih mulcev nisem imel nikdar potrpljenja.

Oh, se opravičujem tistim z VELIKO izkušnjami... Kdor nima nč pametnega za napisat mu ostanejo le žalitve!

Jaz stojim za tem kar napišem in tisto tudi argumentiraml!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

......... nedojebano mladče, .......

Najprej poglejte kakšno sliko ima v profilu KLIKNI, potem ga žalite. :kva2:

P.S. zgolj v vednost in ravnanje.

:topic:

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata je 100% potrdila,

in tisto tudi argumentiraml!

potemtakem argumentiraj ta procent..ker je očitno zlagan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj motor je vozen z "B" kategorijo. Pod kaj spadam (avto ali motor) :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zadnjič se je prjatu skoraj (centimetri... ) naflikal na avto, ki je STAL POČEZ ČEZ OBA VOZNA PASA v temi in zavijal desno. no tisto križišče je oster Y (pr Volčji Dragi...za tiste ki poznajo). no šla sva ene 100-120 km/h in se je prjatu komaj rešil, pravzaprav niti ne ve kako...ma štos je v tem, da sem jst bil za njim par sekund in se BABA ŠE VEDNO NI PREMAKNILA Z MESTA!!! ne vem kaj je počela, ma izraz na obrazu je bil...no neumen. dejstvo pa je, da sem luči opazil kar nekaj sekund preden je blo kritično...in lahko povem, da se kar lepo stale cel cajt na isti poziciji, enostavno je baba stala sredi ceste...

pole sva seveda malo debatirala in je reku samo, da kaj češ pizdit in delat galamo, sej boš drugič sam nardil kako tako neumno.

1. neumnost (sistemska): dovoljeno zavijat v smer, ki se je enostavno ne da speljat, če nisi po celi cesti ali pa moraš celo rikvercat. bi blo treba postavit znak prepovedano zavijanje, ker je tako in tako cesta z druge strani. pa nepokošeno je blo in je bla visoka trava, posledično slaba opaznost...

2. neumnost (nepozornost): v temi imet avto čez celo cesto in stat sredi ceste kot da maš ves čas na tem svetu v takem trapastem križišču in po kritični situaciji se še vedno ni premaknila, pa sem bil zadaj še jaz in nato kar nekaj avtomobilov...

3. neumnost (neprilagojenost): najina neprilagojena hitrost, ker je pač bila tema in je nemogoče ocenit določeno situacijo

4. neumnost (predvidevanje): tu je prjatu sicer opazil luči ma je napačno ocenil kako avto stoji na cesti (tema, ovinek, trava, itd... ) baba pa ni pomislila niti malo, da lahko kdorkoli pripelje izza ovinka (ne samo motor, tudi avtomobil, karkoli no... ).

SEŠTEVEK: GOLA SREČA, vsi živi vsi zdravi.

dejstvo je, da bi namesto nas avtomobil s tako hitrostjo kot sva šla midva, s slabšo preglednostjo (nižji in bi težko videl to situacijo) odnesel to žensko v nebesa.

kej sem tel povedat s tem? nič. največji problem na cesti je NEPOZORNOST. hitrost samo prispeva k težjim posledicam nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata je 100% potrdila, da smo motoristi trn v peti avtomobilčkom.

...

Da ne boš vsakega, ki ne trobi v tvoj rog, označil za nevemkakšnega avtomobilista, naj se predstavim.

Vozim se v glavnem z motorjem. Najsi s 122KM ali pa tistimi borimi 10KM. Avto, kupljen za teren neslavno crknil pred letom, pa tudi do takrat imel le pičle km po asfaltu. Pozimi se vozim z ženo skupaj v njenem avtomobilu. Sem dovolj motorist, da me ne boš označil za nestrpnega avtomobilista? Sem?

Ok, sedaj pa ti lahko povem:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

da si butelj! :slap:

In nič drugačen od tistih avtomobilistov, zaradi katerih ti vse, ki sede za volanom označuješ s svojimi pridevniki!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim avto in motor. Torej sem budala na kvadrat.

Mislim, da lahko napišem nekaj svojih mnenj.

Ko sem v avtu opažam, da večina voznikov dvokolesnikov vozi tik za ritjo avtomobila. Hudi so zlasti skuterji in mopedi, ki imajo zavorno pot kot tovorni vlak. Če se v takem primeru zgodi nesreča (Avto je začel zavirati), voznik dvokolesnika pristane v avtu.

Da se v mestnih središčih avto za boga ne ustavi pred semaforjem mora biti vsakemu jasno, kdor se je že vozil po mestu. Obstajajo pa točke, ki so izjemno nevarne, v takem primeru pa pride do nesreče. (Kdo je kriv, da imamo drsalnice pred semaforji?

Nekje sem zasledil, da bi zadevo zboljšali z plakati ob cestah. Ja zaboga, kaj ni že dosti razne krame, ki zmanšuje preglednost v križiščih in po mestih (kontejnerji za smeti, razno razne reklamne table vse do jumbo plakatov, zanemarjene zelene ograje (beri živa meja) itd.

Izven naselij se enkrat letno ponavadi kosijo brežine če spolh se. Koruza posejana skoraj na cesto. Hlodi zvlečeni malo manj kot na cesto, okoli pa vse posrano od traktorja. (traktor, ki je vlekel drva spolh nima kaj iskati po cesti. Kje je tisto 3m od ceste se ne dela skladovnic., itd.

No pa še kot motorist.

Ne verjamem nobenemu, niti samemu sebi, če se srečam v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!