Skoči na vsebino

Avtomobilisti proti motoristom


moto rider

Priporočene objave

Komur ni jasno, KATERE VOZNIKE sem mislil z "avtomobilčki" je to brezvezen pingpong.

Vendar, ker smo nestrpni in ni vse po vaše pa dajmo žaliti: butelj, pametnjakovič... itd, itd

"Lepa" vzgoja in taka tudi v prometu. Tisti ki žalite sami dokazujete svojo nestrpnost in taki ste tudi na cesti!

Zanimivo kako vedno eni in isti, ko mu stopiš na žulj, čustveno reagirajo. (v katerikoli temi)

Očitno nekateri ne prenesejo direktnosti in krute realnosti na cesti.

Za tiste, ki so bolj IZKUŠENI, PAMETNI in ZRELI: Slovenijo sem prevozil po dolgem in počez s kamionom, zdej jo bom pa še z motorjem!

Predvidevam, da na tem forumu sodelujejo pretežno motoristi. Zato ne razumem, zakaj taki plazovi in napadi na moje izjave, saj sem se postavil 100 % na stran motoristov.

Sicer sem pa povedal svoje stališče in se lahko pred monitorjem tudi raztrgate!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komur ni jasno, KATERE VOZNIKE sem mislil z "avtomobilčki" je to brezvezen pingpong.

Vendar, ker smo nestrpni in ni vse po vaše pa dajmo žaliti: butelj, pametnjakovič... itd, itd

"Lepa" vzgoja in taka tudi v prometu. Tisti ki žalite sami dokazujete svojo nestrpnost in taki ste tudi na cesti!

Zanimivo kako vedno eni in isti, ko mu stopiš na žulj, čustveno reagirajo. (v katerikoli temi)

Očitno nekateri ne prenesejo direktnosti in krute realnosti na cesti.

Za tiste, ki so bolj IZKUŠENI, PAMETNI in ZRELI: Slovenijo sem prevozil po dolgem in počez s kamionom, zdej jo bom pa še z motorjem!

Predvidevam, da na tem forumu sodelujejo pretežno motoristi. Zato ne razumem, zakaj taki plazovi in napadi na moje izjave, saj sem se postavil 100 % na stran motoristov.

Sicer sem pa povedal svoje stališče in se lahko pred monitorjem tudi raztrgate!

No ti bom poskušal spet z obdelavo tvojega posta razložiti zakaj je težko sprejeti tvoj način razmišljanja.

Debata je 100% potrdila, da smo motoristi trn v peti avtomobilčkom.

Debata ni potrdila nič takšnega. Če nisi opazil, je to motoristični forum. Tistih, ki niso vozniki ali sovozniki na motorju, je tukaj zelo malo. In od kje ti potem zaključek o motoristom kot trnu v peti avtomobilistom, če ti odgovarjajo samo motoristi in se jih večina ne strinja s teboj?

Nasprotniki motoristov razpišite se konkretno z ARGUMENTI kaj vas tako moti!

-Da smo hitrejši, okretnejši, glasnejši... ?

-Ali da se nas ustrašite ko vas "kar" naenkrat "od nekje" prehitimo...?

Vsi motorji niso hitrejši, okretnejši ali glasnejši od vsakega avtomobila. Ponavadi imajo boljše pospeške vendar težje spreminjajo smer in imajo zelo majhno stično površino s podlago. In ja, tudi na motorju je moteče, ko te, na državni cesti, pri 100km/h, naenkrat prehiti nekdo s 180km/h.

Glejte v vzvratna ogledala in dajajte smernike!

Ror bom pa naluknjal da me boš mogoče slišal med telefoniranjem.

Ror boš naluknjal, ker meniš, da je to dobro zate. To, da bi to lahko motilo druge ljudi in da ni v skladu s predpisi, te niti najmanj ne briga. Tako kot tistega ne, ki misli, da so smerni kazalci okras na vozilu.

Motor JE bil in vedno BO hitrejše prevozno sredstvo od avta. In kot takega ga JE POTREBNO sprejeti!

Tukaj sem ti že napisal, da to vedno ne drži. V Sloveniji si ponavadi hitrejši zato, ker lahko hitro prehitevaš kolone, ki se nabirajo za tovornjaki in avtobusi, na državnih cestah. Avtomobilisti tega ne morejo. Lahko si pa hitrejši tudi, če voziš 130 po cesti, kjer je omejitev 90, ker večina ljudi ne gre dosti čez omejitve.

Ko bodo "navadni" B kategorniki to sprejeli v svojih glavah bomo motoristi varnejši.

Ko bodo navadni ljudje to dojeli, potem bomo mi, uebermenschi varnejši. Eee, WRONG.

Ko bomo mi dojeli, da nam nič ne pomaga, če smo imeli prav, ko bomo dva metra pod zemljo, kar je bilo že neštetokrat napisano na tem forumu, potem bo, mogoče, manj žrtev. Mi smo, poleg pešcev in biciklistov, najbolj ranljiva skupina v prometu. Mi moramo misliti tudi za tistega drugega, če ta tega ni sposoben. Tukaj se je nabralo čez leta ogromno nasvetov tistih, ki so bolj izkušeni (jaz se s 5 leti motoriranja in 25.000km še zmeraj nimam za izkušenega). Nasvet, prepričaj se, da te je avtomobilist opazil pred prehitevanjem, je postal moje vodilo. Včasih se zgodi, da tega ne upoštevam. V nekaj primerih bi zaradi tega skoraj kratko potegnil. A se splača riskirat?

En primer, ki ga Fičo opisuje je specifičen - ko se avto zaleti v motorista odzadaj. Tu nimam kaj komentirati. Primer z zavijanjem čez dvojno polno črto je kriminalen, a se ti lahko zgodi vsak dan - lepo se pelješ po svoji strani in nekdo iz druge smeri zavije na tvojo stran iz kakršnegakoli razloga. To je tudi pri avtomobilih zelo pogost vzrok nesreče, vsaj po navedbah policije. Tretje je spregledal ga je... Nekdo je dobro napisal, ne zaupaj nobenemu. Če vidiš priključek s stranske ceste in avto, ki čaka priložnost, da zapelje na glavno cesto, po kateri se ti pelješ, potem prilagodi hitrost temu, da boš lahko reagiral na vsa možna početja voznika avtomobila. Če temu ni tako pomeni, da si bil prehiter. In to, da si imel prednost ti ne bo nič pomagalo.

Ker ne moreš vsakega avtomobilista učiti CPP-a, je lažje začeti pri sebi. Pomesti pred svojim pragom. Je pa res, da je najlažje reči, da so drugi krivi, npr. avtomobilistični psihopatski motoristo-morilci. Kar je pa hudo narobe je pa to, da s tem mlajšim in manj izkušenim pošiljaš napačno sporočilo. Ceste niso bojišče kjer smo mi carji hitrosti proti fovšljivim avtomobilistom. Ceste so prometna infrastruktura po kateri mi VSI potujemo iz točke A v točko B. Cilj je, da prideš varno iz A do B in ne, da prehitiš vse med A in B. Prehitevaš, ko je varno. Voziš hitro, ko je varno. Vse ostalo je tombola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj se umiri malo, sej ne morš verjet.

z obdelavo tvojega posta razložiti zakaj je težko sprejeti tvoj način razmišljanja.

Seveda je težko, če pa primerjaš glasnost rora s smernimi kazalci! Bog ne daj, da bi ti urejal prometno politiko. Zaradi mene ti ni potrebno ničesar sprejeti.

To kar počneš s svojo razčlenitvijo pomeni samo:

1. na vsak način (bolesten) prepričati nekoga v svoj prav,

2. da si užaljen, ker po tvojem si daleč najbolj izkušen, mi smo pa mladi, zeleni, ...

3. da imaš preveč časa.

Lahko tudi obrnemo zadevo: Avtomobilisti so tisti, ki so najbolj ogroženi... takrat ko motorist stopi z motorja, he he

Pojdi raje malo na sonce in izkoristi dan.

Popravljeno . Popravil Matjažek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar si uganil je to, da imam preveč časa in sem ga pripravljen tratiti v debati s teboj :headbang:

Ma, ni blema, ti kar naprej :photo: :hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En primer, ki ga Fičo opisuje je specifičen - ko se avto zaleti v motorista odzadaj.

Tole bi se meni dons skoraj zgodilo. Na semaforju ko iz Drenikove zavijaš na Celovško (proti severu) je treba počakat pešce, da gredo čez cesto... in jst lepo počas speljem do prehoda za pešce, kjer se ustavim... en tip pa potegne za mano in si v tistem trenutku začne prižigat cigaret. Ko si je hotel prižgat cigaret, je pogled usmeril na cigareto in ko je spet pogledov na cesto, je na hitro zabremzu in se ustavil 2 cm pred mojim motorjem :angry2:

na srečo se je pravočasno ustavu, drugač se zame ne bi lih najbol izšlo (pa po možnosti še za kkšnga pešca, k je biu takrat na prehodu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, HHV in ostali! Nima se smisla "špetirati" :fight2: z "Matjažeki", ki vidijo kako trava raste... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, dialog je zdrav, a ne se tolk :fight2: Pejte rajš na Coca-Colo!!!

Pa še ena, ki je tukaj čisto "mim";

"Živite tako, da ko boste umrli,

da se boste kljub temu smehljali,

ko bodo vsi okoli vas jokali"...

Saj vem, da nima nič s to temo, povedal sem pa le... :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še ena malenkost, ki bo moralno dotolkla določene pametnjakoviče (sebodožeprepoznali)... :naughty:

Zadnjih 9 let na cesti preživim 8-10 ur dnevno (ker od tega živim, dragi moji). Zato mi ne bo noben @fritz in podobni nakladal o izkušnjah... :BUA: Čutil sem se dolžnega in motiviranega, da sodelujem v tej temi.

Ampak ponovno sem ugotovil, da forume običajno "obvladujejo" tisti (sebodožeprepoznali), ki več vozijo po internetu kot po cesti. :BUA: - Auaaa to boli...

Zato mi je žal za vsako minuto, ki sem jo porabil v tej temi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne razumem, zakaj taki plazovi in napadi na moje izjave...

Zato:

... sem se postavil 100 % na stran motoristov. ..

Haklc je v 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še ena malenkost, ki bo moralno dotolkla določene pametnjakoviče (sebodožeprepoznali)... :naughty:

...

samo še ena malenkost, katera ne bo prepričala "Matjažekov".

Opažam, da je veliko profesionalnih voznikov raznih dostavnih vozil, najsi bodo kombiji ali tovornjaki, tisti tranzitni ali tisti iz gradbišča, enostavno arogantnih do amena. Ne samo da s telefoni v rokah letijo po sredi ceste, tudi v oči te gledajo, ko ti enostavno s svojimi dinozavri zapro celotno cesto, ker jim ni čakati še nekaj sekund. Oni so pač v službi in se jim mudi delati. Motorist bo že počakal, saj je na cesti za zajebancijo. :angry2: Vozniki kombijev se pa tudi v veliki meri istovetijo z vozniki formule 1. Ni jim važna smer vožnje, oba pasova sta njihova, in ni da bi se z vožnjo pred njimi držal omejitev, saj te lahko enostavno povozijo.

Taki so pač "Matjažeki", ki mislijo da so nepogrešljivi, nezgrešljivi, edini razsodni in vsevedni o prometu!

Pa k sreči niso vsi kombijisti in tovornjakarji taki. So tudi taki, ki svojo mrcino v koloni še pomaknejo kakšen cm bolj proti robu, da se lahko pomaknem mimo njega naprej. In vsakemu prijazno pokimam. A verjetno za volanom ne sedi "Matjažek". :P

Dejstvo je, da s prevoženimi kilometri in urnino še ne dobimo v zakup razsodnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ če pa primerjaš glasnost rora ..........

Ko sem v avtu, slišim glasnost rora šele, ko je motor mimo mene. In moram priznati, da sem se že nekajkrat precej ustrašil.Sploh, ko je bil motorist toliko hitrejši od mene, da ga prej nisem opazil oz.bil pozoren nanj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da na tem forumu sodelujejo pretežno motoristi. Zato ne razumem, zakaj taki plazovi in napadi na moje izjave, saj sem se postavil 100 % na stran motoristov.

Sicer sem pa povedal svoje stališče in se lahko pred monitorjem tudi raztrgate!

Lej Matjažek, že lepo in prav, da poveš svoje mnenje, ampak moraš razumeti, da jih je večina tu hudo realnih, česa so krivi avtomobilisti in kaj zakrivjo motoristi. in jih večina dobro ve, da so motoristi v veliki večini sami krivi za to, kar se jim dogaja....... nažalost!

Ti praviš, da boš (prihodnjik) prevozil SLO počez in počez tudi z motorjem. Torej je še nisi.... torej ne vem koliko imaš izkušenj s tem (seveda pa tudi realno sliko o tem) kaj se dogaja na cesti...... In če boš priletel v ovinek 120 tam kjer je omejitev 90 in bo nekdo malo bolj po tvoji strani pripeljal in te bo zraziral tako, da te bodo mogli postrgati s ceste me zanima, koliko se ti bo dalo ubadati s tem, da je dejansko on po tvoji strani pripeljal. vprašaj se pa tudi, kako bi bilo, če bi pripeljal samo 90 in te ne bi tako ven neslo itd.... če bi potem mogoče imel malo več možnosti, da bi preživel.

In če nekdo ni avtomatično za ne pomeni, da je avtomatično proti. Veliko tu razume, kaj ti pišeš in se na nek način mogoče tudi strinjajo, samo dejstvo je, da realnost je pa druga.... in ti to tudi hočejo dopovedati.

Sicer pa gre v naravi vedno za zakon močnejšega in motoristi so udeleženci v prometu, ki so najmanj močni (pa ne mislim koliko konjev imajo, da se razumemo)........ zato bi se jaz na svojem in na tvojem mestu raje obnašala temu priemrno, kot pa da vpiješ (tole v bistvu me malo spominja na Don Kihota) na ves glas "kako bi moralo biti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanč, ko sm šla do Mosta na Soči, je en tovornjakar hotu kar ven skočit, ko sem se mimo kolone pelala. Ne vem al me je mislu pretepst. Sem rajš gas dala. :?

Zaglibila sta se dva tovornjaka, ker je bla cesta mal preozka in so se vsi začel u rikverc premikat. Jest bi se mal težje, ker je blo mal klanca navzgor.

Nasprot je pršu motorist in je povedu, da je dost placa da grem lohk mim. No placa je blo za cel avto in še kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soška je tako in tako živ obup...kljub par popravljenim delom ceste... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

never ending story! :slap:

ko sem na motorju me razpizdijo avtomobilisti, kombiji in tovornjakarji, ki se devajo po cesti, te zapirajo ali ogrožajo.

ko sem v avtu me razpizdijo drugi avtomobilisti, kombiji in tovornjakarji, ki se devajo po cesti, te zapirajo ali ogrožajo, še posebaj pa kaki počasni motoristi ki se devajo po kaki lepi ovinkasi podeželski cesti, v ovinku se skoraj ustavijo, po ravnini pa ravno toliko navijejo da jih ne morem prehitet.

ko sem v kombiju me razpizdijo motoristi in avtomobilisti, ki ti blendajo če greš prehitevat tovornjaka in tovornjakarji, ki se prehitevajo med sabo.

ko sem v letalu me razpizdi politika letalskih družb, ki prepovedujejo kajenje na letalu in ne dajajo več neomejeno zastonj pijače.

bom šparal živce pa samo še doma bil! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

never ending story! :slap:

ko sem na motorju me razpizdijo ...

ko sem v avtu me razpizdijo ...

ko sem v kombiju me razpizdijo ...

ko sem v letalu me razpizdi p...

bom šparal živce pa samo še doma bil! :ninja:

a si siguren ????

ko sem doma me razpizdijo določeni osebki ne motosvetu.

nikjer ni prav :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

never ending story! :slap:

ko sem na motorju me razpizdijo avtomobilisti, kombiji in tovornjakarji, ki se devajo po cesti, te zapirajo ali ogrožajo.

ko sem v avtu me razpizdijo drugi avtomobilisti, kombiji in tovornjakarji, ki se devajo po cesti, te zapirajo ali ogrožajo, še posebaj pa kaki počasni motoristi ki se devajo po kaki lepi ovinkasi podeželski cesti, v ovinku se skoraj ustavijo, po ravnini pa ravno toliko navijejo da jih ne morem prehitet.

ko sem v kombiju me razpizdijo motoristi in avtomobilisti, ki ti blendajo če greš prehitevat tovornjaka in tovornjakarji, ki se prehitevajo med sabo.

ko sem v letalu me razpizdi politika letalskih družb, ki prepovedujejo kajenje na letalu in ne dajajo več neomejeno zastonj pijače.

bom šparal živce pa samo še doma bil! :ninja:

Pa to je to :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa če motorist predvideva, da v naselju nima kaj nad 50 km/h vozit, ker ga bo verjetno kdo izsilil..... :blink:

Tudi res..........

Ko sem v avtu, slišim glasnost rora šele, ko je motor mimo mene. In moram priznati, da sem se že nekajkrat precej ustrašil.Sploh, ko je bil motorist toliko hitrejši od mene, da ga prej nisem opazil oz.bil pozoren nanj...

Bi pa v redno prakticiral pogled v ogledalo........

Sicer pa moram povedati, da jaz naredim veeeeliko več kilometrov z avtomobilom, kot z motorjem, pa se mi je samo enkrat zgodilo, da me je motorist ogrožal. In sicer lani, ko je prehiteval v škarje. Pa še to je bilo zaradi njegovega neznanja, ker je imel dovolj prostora, da bi se peljal po črti. Ampak sem pač reskiral felno, pa se umaknil na pločnik.

Ko sem na motorju, pa je slika povsem drugačna. Velikokrat se zgodi, da avtomobilisti "čudno" reagirajo.

Seveda se najdejo osebki, kot tisti, ki sem ga omenil na začetku teme, ki je namerno zapeljal na levo, ko sem ga prehiteval. Vsi ostali pa so zmedeni, dobesedno debelo gledajo in včasih butasto reagirajo na povsem vsakdanje situacije. Smerokazov precej avtomobilistov sploh ne uporablja več (a jih razumem, saj s telefonom v eni in čikom v drugi roki res ne moreš prižgati še smerokaza), ne gledajo v ogledalo, .....

Kot je enkrat rekel moj prijatel Pir, moraš biti na motorju, če hočeš preživeti, paranoičen in v vsaki situaciji predvidevati vse mogoče kombinacije.

Da ne bo nesporazumov, naj povem še to, da se po naselju večinoma vozim po omejitvah, izven naselja pa ga včasih stisnem, seveda kolikor mi moja stara kripa to dovoljuje.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem obdobju, je čedalje več prometnih nesreč, kjer so žrtve motoristi. Predvsem zaradi malomarnosti med avtomobilisti!

Jaz bi dodal tudi zaradi objestnosti in občutka premoči ! :cry:

Včeraj sem se peljal iz Žalca proti Celju,pa me je en temno rdeč dokaj nov megan CE 72... :doze: skoraj s ceste zrinil. Peljal sem lepo v koloni, po sredini voznega pasu, ko se mi idiot postavi ob bok in začne kazat naj se umaknem na bankino, pa še nekaj mahat zraven. Seveda sem ga spustil naprej, saj pri takih nikoli ne veš. Nato smo se tistih nekaj km do Celja peljali v koloni. Profitiral je največ 10 metrov :eek:

No pa mi povejte zakaj me je izsiljeval....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, verjetno je res mel na zadnjem odbijaču rodoslovno drevo narisano...za ene 5 generacij nazaj.... :doze:

Mislim, ja, sam tisti, ki nimajo čistoih SLO korenin vsaj 5 generacij nazaj delajo pizdarije po cesti, čistokrvni slovenčki pa nikoli.

Grem v vomitorium, ker moram res bruhat! :SS (ups, nisem zdržala do tja :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla, prosim da za mene in moje sonarodnjake ne uporabljaš več žaljivega izraza "slovenček"

Poleg tega se ti in tebi podobni z uporabo tega žaljivega izraza postavljate na enako raven kot tisti, ki za vse, kar je narobe, krivijo "one južno od Kolpe".

Ker si moderator imaš možnost, da ta svoj post, ki je zame kot Slovenca žaljiv, izbrišeš

hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!