Skoči na vsebino

Avtomobilisti proti motoristom


moto rider

Priporočene objave

a) Za tiste, ki so bolj IZKUŠENI, PAMETNI in ZRELI: Slovenijo sem prevozil po dolgem in počez s kamionom, zdej jo bom pa še z motorjem!

B) Predvidevam, da na tem forumu sodelujejo pretežno motoristi. Zato ne razumem, zakaj taki plazovi in napadi na moje izjave, saj sem se postavil 100 % na stran motoristov.

Sicer sem pa povedal svoje stališče in se lahko pred monitorjem tudi raztrgate!

a) torej si zaenkrat bolj kamionar, kot motorist ...

B) ker ne gre za 'nas' in 'njih'... če bi bili 'mi vsi skupaj smo ljudje, ki uporabljamo različna prevozna sredstva in pazimo ,da en drugemu ne zagrenimo življenja', bi bilo super... no, večina im a v glavi delitev, po možnost binarno 'motorist' vs. 'avtomobilist'.

na konc dneva smo vsi doma ljudje, ki si slečejo gate, da se poserjejo v WC školjko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, popravljam in se opravičujem prizadetim: izraz slovenčki zamenjam s Slovenci.

Obenem pa od tebe sedaj pričakujem, da boš naslavljal druge narodnosti tako kot je treba in ne boš uporabljal raznih "čefurjev, trenerkarjev, tajužnih" oznak.

Doslednost je doslednost, a ne? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi obrnemo zadevo: Avtomobilisti so tisti, ki so najbolj ogroženi... takrat ko motorist stopi z motorja, he he

Pojdi raje malo na sonce in izkoristi dan.

Poglej, enostavno te bom postavil na laž: jutri se bom peljal v avtu ... daj, bodi frajer, pripelji se z motorjem, pa stopi z njega ... okej?

hehe

Samo še ena malenkost, ki bo moralno dotolkla določene pametnjakoviče (sebodožeprepoznali)... :naughty:

Zadnjih 9 let na cesti preživim 8-10 ur dnevno (ker od tega živim, dragi moji). Zato mi ne bo noben @fritz in podobni nakladal o izkušnjah... :BUA: Čutil sem se dolžnega in motiviranega, da sodelujem v tej temi.

Ampak ponovno sem ugotovil, da forume običajno "obvladujejo" tisti (sebodožeprepoznali), ki več vozijo po internetu kot po cesti. :BUA: - Auaaa to boli...

Zato mi je žal za vsako minuto, ki sem jo porabil v tej temi!

ti pač živiš od furanja kamiona, jaz pa od furanja interneta ... tudi meni je žal, da si tak, kot si. Prepameten si za to državo, če mene vprašaš.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ste zapel. Se bom pa pošalil na svoj račun.

Kaj, če je bil dolenc. Garant je bil pijan. Šmarenca dela čudeže.

Tud sam sem dolenc. Itak sam šmarenco pijemo.

Za dolenca motorista velja: Al je pijan al je pa na motorju. Če je posreč je pa oboje.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, enostavno te bom postavil na laž: jutri se bom peljal v avtu ... daj, bodi frajer, pripelji se z motorjem, pa stopi z njega ... okej?

:OK: :OK:

Sym, to si pa zdaj tak kul odgovoril kot kaki profesionalni morilec.

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK:

Sym, to si pa zdaj tak kul odgovoril kot kaki profesionalni morilec.

:OK: :OK:

mah, na kurac mi grejo že svakojaki močni motoristični petelini ... vsak misli da če ma čelado in rokavice da pa je nepremagljiv in da bo obračunaval s tistimi, ki se pač v avtu peljejo ... problem čelade je v tem, da jo lahko za bradni del fajn na vlečno kljuko zahaklaš pa ga vlečeš po cesti za sabo ... pri rokavicah mu pa sredince zavozlaš pol ga pa v rit nasuvaš :)

no, tolk o tem od mene v tej debati ... grem se mal v živo z ljudmi pogovarjat, s takimi, ki jih ne jebe večvrednost, ker se jim je enkrat ratal na motor usest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je razultat, kdo vodi.

5 : 2 za naše :lol1: ( boljši smo kot na eurosongu )

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, na kurac mi grejo že svakojaki močni motoristični petelini ... vsak misli da če ma čelado in rokavice da pa je nepremagljiv in da bo obračunaval s tistimi, ki se pač v avtu peljejo ... problem čelade je v tem, da jo lahko za bradni del fajn na vlečno kljuko zahaklaš pa ga vlečeš po cesti za sabo ... pri rokavicah mu pa sredince zavozlaš pol ga pa v rit nasuvaš :)

no, tolk o tem od mene v tej debati ... grem se mal v živo z ljudmi pogovarjat, s takimi, ki jih ne jebe večvrednost, ker se jim je enkrat ratal na motor usest ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je dodat. Vsem motoristom je treba (tako kot piše zgoraj) +

Gume prerezat, pa zajle pocvikat, po koren v aspuh zabit.

Aja pa prsilt da frutek pijejo in mehko serjejo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi res..........

Bi pa v redno prakticiral pogled v ogledalo........

Na cesti Dvor -Kočevje lahko potem samo v retrovizor gledam. Kdo bo pa naprej gledal in vozil :hmm: :hmm: :hmm: ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo še ena malenkost, katera ne bo prepričala "Matjažekov".

Opažam, da je veliko profesionalnih voznikov raznih dostavnih vozil, najsi bodo kombiji ali tovornjaki, tisti tranzitni ali tisti iz gradbišča, enostavno arogantnih do amena. Ne samo da s telefoni v rokah letijo po sredi ceste, tudi v oči te gledajo, ko ti enostavno s svojimi dinozavri zapro celotno cesto, ker jim ni čakati še nekaj sekund. Oni so pač v službi in se jim mudi delati. Motorist bo že počakal, saj je na cesti za zajebancijo. :angry2: Vozniki kombijev se pa tudi v veliki meri istovetijo z vozniki formule 1. Ni jim važna smer vožnje, oba pasova sta njihova, in ni da bi se z vožnjo pred njimi držal omejitev, saj te lahko enostavno povozijo.

Taki so pač "Matjažeki", ki mislijo da so nepogrešljivi, nezgrešljivi, edini razsodni in vsevedni o prometu!

Pa k sreči niso vsi kombijisti in tovornjakarji taki. So tudi taki, ki svojo mrcino v koloni še pomaknejo kakšen cm bolj proti robu, da se lahko pomaknem mimo njega naprej. In vsakemu prijazno pokimam. A verjetno za volanom ne sedi "Matjažek". :P

Dejstvo je, da s prevoženimi kilometri in urnino še ne dobimo v zakup razsodnosti!

Že dolgo nisem enga tako dobrega posta prečital :OK: vse je res :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav !

Vsi omenjajo da smo motoristi sami divjaki, vendar pa v člankih v opisu nesreč vedno večkrat ugotoviš da sploh ni bil motorist kriv ampak voznik osebnega vozila. Ker ni videl ali iz neznanih razlogov zavil levo ali desno skratka gorza. Ter še en problem se pojablja kaj me zelo moti, da ko kje pokne vsi samo gledajo kaj se je zgodilo z motorom in avtomobilom, noben pa prav noče pomagat motoristu, ki leži v bolečinah ali kaj drugega. Pa se vprašam ? Zakaj ob izpitu moramo potem sploh delat prvo pomoč in še cena je tako visoka, ko pa če je kaj se nič ne zgodi oz. nobeden ti ne pride pomagat, vi samo kukajo iza voglov ko pokne.

Marsikdo se bo vprašal zakaj to razlagam ?

Zato ker sem bil sam pred kratkim žrtva tega.

Namreč sam sem motorist že od malega, lani sem prodal motor in si letos spomladi naročil že novega, čakal 2 in pol meseca da sem ga končno dobil in nato se prpeljem komaj iz salona domov in nato se grem peljat in dobrih 1000m od doma mi že eden vzel prednost in sem že razbil motor, ko sem padel so vsi samo gledali, jaz sem se komaj izkopal izpod motora, se komaj pobral z bolečinami in opazoval kako so samo gledali ljudje iza vogalov nobeden pa ni prišel blizu dokler se nisem začel na ves glas dret da naj nekdo poklice rešilca itd,.... Še hujše nato ko je poknilo je takoj priletel na cesto iz hiše oče od povzročitelja nesreče in me začel nadirat da se (motoristi) saj ne znamo vozit in da samo divjamo in gorožamo promet. Kaj sem si mogel !!! V bolečinah poslušat norega človeka, namesto da bi mi pomagal !!!!!!!!!!!!

Povzročitelj nesreče je bil 19 leten mladenič, ki je iz dvorišča vzvratno propeljal za tako brezino da sem se komaj izogno da nisem treščil direktno v avto. Kljub temu je bil udarec tako močan, da sem še danes 14 dni po nesreči še na bergli ker sem si vredu pošlkodoval gležen in bom še kak teden.

Na zavarovalnici pa čakam na odgovor kaj bodo naredili z motorjem ker je vse skupaj bil star 3h in 16 km, ker po pravici bi moral dobit novega, ker škode je za polovico novega, ca. 800 tisoč, oni pa sedaj mučkajo !!!!!!!

Tako da to se dogaja na žalost, nič kriv in nastradaš polno koliko se da.

Žalostno vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že res, da velikokrat avtomobilist povzroči prometno nesrečo, kjer je udeležen motorist, samo dejstvo je pa tudi, da bi bilo teh nesreč veliko manj, če ne bi motoristi vozili hitreje od predpisov oz. če ne bi nekateri divjali.

Ja, vem ja...... avtomobilisti tudi vozijo nad dovoljeno hitrostjo, samo je pa tudi dejstvo, da so bolj opazni........

vsak naj zase poskrbi in naj ne računa na druge, da bodo zanj skrbeli, pa bo najmanj nesreč.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da si meu vse zavarovano in papirje in izpit pa to ... bodi serečen, da ti ni kaj hujšega telesnih poškodb... in če prav razumem, je to skoraj tvoj sosed? Se bosta že ob priliki pogovorila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav res je da je odvzem prednosti in nepozornost ostalih udeležencev v prometu vzrok za prometne nesreče kjer nastradajo motoristi.

Po drugi strani pa tudi vozniki dvokolesnikov niso/smo vzor kar se vožnje tiče. Velikokrat ko se peljem s kake popoldanske furce mimo mene prileti kak izstrelek na dveh kolesih, zadnjič sem malo pred Ribnico skoraj skočil iz motorja, ko je nekaj z žvižgajočim glasom priletelo mimo mene. Da boš takšnega videl ni šans pa lahko gledaš, da ti oči izstopijo iz jamic. Če bi njemu na cesto skočil pes ali zapeljal traktor mu ne pomaga pa magari, če je vsak teden na maksijevi delavnici varne vožnje.

Ravno par dni nazaj smo debatirali doma o velikem številu prometnih nesreč in ugotovili da so v večini primerov udeleženi vozniki SS primerkov, morda je 10 ali 20% žrtev na čoperjih, cruiserjih in podobnih drek pumpah, vse ostalo so izstrelki na dveh kolesih.

NE rečem da so sedaj vsi enaki ali da bi jih tlačil v isti koš, tudi ne trdim da sem sam na cesti svetnik, daleč od tega, rad bi samo povedal da lahko za svojo varnost največ naredili sami. še vedno je veliko večja možnost da se izogneš psu, otroku ali avtomobilu sredi naselja če voziš s 80km /h kot če letiš blizu prebitja zvočnega zidu.

Še vedno trdim da je žrtev hudičevo malo glede na to kar se lahko vidi na cesti.

Dobro predvidevanje ti zna velikokrat rešiti glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zabec, socustvujemo s tabo. Ni lepo da prinesem domov NOV motor, frisen iz salona in ti ga tko en mulo sesuje. :nono:

Jst isto samo cakam, kdaj mi bo kdo tko izsilil. Izven naselja marsikdaj peljem prehitro, po naselju se pa omejitev vec al manj drzim. Sam ni kej, enkrat bo vsakega tokalo, mogoce edino kako raketo na dveh kolesih prej..

Nism hotu blodit pa sm vseeno zablodu. :wacko: Kar sm hotu rect, Zabec, hitro se pozdravi pa dobro uredi z zavarovalnico.

Ostali pa dejte se ahtat po cesti! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo gledal odmeve danes?

Bladzo :OK: :OK: :OK: Srebrna strela motosvetova :OK: :OK: :OK:

Prispevek :BUA: :BUA: :BUA: Ponovno smo bili prikazani kot divjaki, ki se vozijo brez čelade in se pobijajo zaradi hitrosti. Kaj pa izsiljevanje s strani drugih udeležencev v prometu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sm gledou :grim

Res je.... tut v napovedniku je blo rečeno, da so številne nesreče pogojene z neustrezno opremo in da mladi vozniki ne nosijo čelad :blink:

Sm pa prou čakou, kdaj bo tisti psiholog tam za pultom reku, da tut naša majhna državica potrebuje kako dirkališče, da bi se tam znoreli in ne na cesti.... pa nism dočakou :BUA:

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti velja zakon močnejšega. pešec<kolesar<mopedist<motorist<avtomobilist<lahkega tovornega vozila<šleparja včasih je še kje kakšno srečanja z vlakom ali traktorjem ampak v bistviu je tako da moramo sami pazit nase, ker drugi ne bodo ker imajo preveč dela z telefoniranjem, prižiganjem in otresanjem cigaret, šminkanjem, pisanjem sms-ov in podobnih stvari.

Glede opreme pa je tako da se brez čelade motoristične jakne in rokavic sploh ne spravim na motor. Če se hočejo drugi vozit brez čelade naj se, nam ki pa kupimo obvezno varovalno opremo naj odštejejo ddv da bomo lahko kupili najboljše kar smo finančno zmožni ne pa da država služi na zadevah kjer nebi smela.

Pa zaboga dejte že mal pazt nase ker je bla ta tedn res dobra "reklama" za prometno varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti velja zakon močnejšega. pešec<kolesar<mopedist<motorist<avtomobilist<lahkega tovornega vozila<šleparja včasih je še kje kakšno srečanja z vlakom ali traktorjem ampak v bistviu je tako da moramo sami pazit nase, ker drugi ne bodo ker imajo preveč dela z telefoniranjem, prižiganjem in otresanjem cigaret, šminkanjem, pisanjem sms-ov in podobnih stvari.

Glede opreme pa je tako da se brez čelade motoristične jakne in rokavic sploh ne spravim na motor. Če se hočejo drugi vozit brez čelade naj se, nam ki pa kupimo obvezno varovalno opremo naj odštejejo ddv da bomo lahko kupili najboljše kar smo finančno zmožni ne pa da država služi na zadevah kjer nebi smela.

Pa zaboga dejte že mal pazt nase ker je bla ta tedn res dobra "reklama" za prometno varnost.

Katera reklama pa je to bila...? nisem zasledil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani pa tudi vozniki dvokolesnikov niso/smo vzor kar se vožnje tiče. Velikokrat ko se peljem s kake popoldanske furce mimo mene prileti kak izstrelek na dveh kolesih, zadnjič sem malo pred Ribnico skoraj skočil iz motorja, ko je nekaj z žvižgajočim glasom priletelo mimo mene. Da boš takšnega videl ni šans pa lahko gledaš, da ti oči izstopijo iz jamic. Če bi njemu na cesto skočil pes ali zapeljal traktor mu ne pomaga pa magari, če je vsak teden na maksijevi delavnici varne vožnje.

No še jaz povem svojo zgodbo glede ponorelih motoristov. Vračala sem se iz kopra domov. Dohitela sem kolono avtomobilov in opazila da me je dohitel motorist. Počakam še zadnji nasproti vozeči avtomobil in začnem prehitevati un k***c je v tistem trenutku začel prehitevati še mene tako da se je skoraj odpeljal v obcestni jarek.

Jaz ga nisem videla v zadnjem trenutku sem ga slišala in bolj pospešila da se je obema sešlo. Jaz nevem eni so res kreteni :BUA:, da ne more malo počakati da se vse skupaj varno odvije <_< .

Tudi jaz sem bila z motorjem.

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Jaz nevem eni so res kreteni :BUA:, da ne more malo počakati da se vse skupaj varno odvije <_< .

Tudi jaz sem bila z motorjem.

Je*i ga. Eni mislijo, da samo oni znajo prehitevat. Tudi sam sem že imel probleme s takšnimi driskami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!