Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Svašta, vsi vse vedo, sploh pa davčna, tudi uradnim uvoznikom je vse jasno, to traja ze več let, kradejo milijone državi...

A noben pa nič ne more, ker zakon ni sprejet, ker še niso povezani s homologacijskimi uradi... ???? :headbang:

- kupijo vozila z "miljon" prevozenih km

- 30 - 50 eur stane da elektronski stevec z "miljona" spravijo na "realne km"

- kupijo opraskano, obtolceno vozilo

- domaci klepar ga mal obdela

- poceni sleperist jih cel kup naenkrat pripelje

- predelajo servisno knjigo

- al pa kupijo tut ok avte, samo na pravem trgu in od pravega kupca, tu ze malo manj zasluzka

... pa se bi se dalo nastevat

Itak mi pa ni cisto jasno, kako gredo skozi dajatve pri prepisu, ki so minimalne, ce prepis naredis pri posredniku?

Zakaj bi sploh se kdo kaj moral utajevat ?

Verjetno je resnica nekje vmes, eni so za zapret, enim bodo samo mal zakon priredil (z novimi luknjami)...

Se pa spomnim casov, ko si za nov avto, ce si ga kupil decembra, dobil dišeco smrekco, da ne omenjam casov, ko si ga cakal pol leta...V tujini so pa talal pooooopuste, da so nam se sline cedile...Kaj je pa dones - od 1000 eur pa naprej popusti in to ze v oktobru....??? Mogoce je tudi tukaj za iskat tako velike razlike med uvozenimi sivci in uradnimi. Kako lahko naenkrat tut nasi take popuste dajejo? Kaj pa prej?

Jaz sem sel svoj moped sam iskat.

Probal sem se cimbolj informirat (tut na motosvetu :winkiss: )

Iskat tja kjer je takih veliko.

Takrat, ko so poceni.Je bil celo odlicno ohranjen.

Je se v garanciji. Ki velja tudi pri nas.

In ce bi ga takrat takoj prodal, bi precej zasluzil glede na nase cene - sem sivi uvoznik, utajevalec, prevarant ...?

Folk se znajde kakor ve in zna.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če je že kje napisan. Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s podjetjem TK Komerc iz Logatca.

Mi je padu en NOV motor v oči sam nevem kako zadeve stojijo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš, plačaš, pelješ.

Preden pelješ, zahtevaš vse papiruse.

Pa čim prej, preden se bo DURS zbudil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splošno o tem kako to podjetje posluje je že napisano par strani nazaj.

Nekako tako je potekalo tudi v mojem primeru.

Rokov se ta prodajalec ni držal!!!

Cenejši nakup oz. denar, ki sem ga pri tem prišparal pa mi ne zadostuje za vse živce, ki sem jih pri tem izgubu.

Tri mesece klicarjena in prosjačenja tega prodajalca, kje je garancija je bilo neuspešno in polno izgovorov. Šele po urgenci na prodajalca v Nemčiji sem končno uspel, da so mi aktivirali garancijo. Na kolenih mogu prost!! Sej mi je logično, da se stvar lahko zavleče, ampak tri mesece ???? Moram pa povedat, da je imel nov motor tri napake, zato je bila tudi želja po čimprejšnji aktivaciji garancije tok bolj potrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš, plačaš, dooooolgo doooolgo čakaš, zapravljaš dodaten denar za telefone, izlete v Logatec, zgubljaš živce, pamet, dobiš sladkorno, potem si šele lahko srečen, da odpelješ in seveda upaš da nebo treba uveljavljat garancije... prišparal pa 300-500 €

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Sej sem tudi sam prišel do zaključka, da je škoda živcev. Razlika pa je samo 700 evrov, glede na to da je motor (Ktm) vreden več kot 11000 evrov se ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DURS zato noče posegati v sive trgovce ker imajo sigurno nekateri njihovi izbranci dodaten zaslužek od ta sivih :angry: , samo ne vem kako se lahko to dogaja v naši POŠTENI, NEKORUPCIJSKI državi tega res ne morem verjeti :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DURS zato noče posegati v sive trgovce ker imajo sigurno nekateri njihovi izbranci dodaten zaslužek od ta sivih :angry: , samo ne vem kako se lahko to dogaja v naši POŠTENI, NEKORUPCIJSKI državi tega res ne morem verjeti :evilgrin:

Janša je pa zakon :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če je že kje napisan. Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s podjetjem TK Komerc iz Logatca.

Mi je padu en NOV motor v oči sam nevem kako zadeve stojijo :hmm:

Če imas čas pa dobre(jeklene)živce ti kar se zmeni pri tem tipu bo pa trajalo da boš dobil kar ti na začetku obljubi.Če pa mu kaj preveč zagrozis te kar preko tel pošlje v tri ........!To vem iz lastnih izkušenj.Pa lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek pač verjame da obstajajo tudi pošteni ljudje ter da jim je vredno zaupati! :slap:Sej usi pa spet niso pokvarjeni al ja????????? :hmm:

A to misliš tele sive uvoznike, ki goljufajo z davki na evropskem nivoju? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš tele sive uvoznike, ki goljufajo z davki na evropskem nivoju? :whistle:

Sicer pa bi lahko ( pravzaprav bi morala) za red poskrbeti država.

Če imajo čas pošiljati obvestila o tem, da sem jim dolžan 89 centov, potem bi lahko tudi zaposlili kakega človeka, ki bi se malo pozabaval s temi uvozniki.

Kdo je torej (večja) baraba??

Podjetnik, ki želi zaslužiti čim več,

potrošnik, ki želi izdelek za čimmanjši ceno, ali

država, oz. njen organ, ki ve kaj se dogaja, pa ne stori ničesar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skupaj je tipična slovenska logika, samo da prišparam in da se lahko hvalim kako sem jaz kupil isti motor kot ti za 168€ manj, dokler smo takšni bo tudi te vrste posel cvetel, preden pa vse skupaj zmečemo v isti koš sivih uvozov, izogibanja DDVjev, DMVjev itd... je treba to tudi argumentirati. Vem da Harley v USA stane tolko dolarjev kot pri nas evrov, tečaj je pa 1,45 cca allora? Verjetno so tudi kje japonci cenejši kot pri nas pa je nekdo to raziskal in našel modus. Dvomim da vsivprek goljufajo državo.

Vem pa zase da sem in bom kupil Hondo v Sloveniji od uradnega zastopnika, stvar osebne odločitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bernardek, povej mi en pameten razlog, zakaj bi za neko stvar plačal več, kot je treba??

Da bi se pred sosedom hvalil, da sem jaz plačal 168,9 € več kot on?? Da bi mu pokazal, da sem jaz za 168 € večji as, kot je on???

Pa saj ni stvar samo v menjalniškem tečaju.

Če že omenjaš ZDA:

V Nemčiji se da dobiti nemške avtomobile višjega razreda (BMW, Daimler, Passat, razni porschi, pa tudi VR6), ki so najprej izvoženi v ZDA, nato uvoženi iz ZDA, homologirani in predelani za evropski trg (luči in podobna sr.nja), z boljšo opremo kot v Evropi, za manjši denar, kot če bi ga kupil v Nemčiji.

Pa verjemi, da ne v ZDA ne V Nemčiji ne upajo utajiti davka.

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skupaj je tipična slovenska logika, samo da prišparam in da se lahko hvalim kako sem jaz kupil isti motor kot ti za 168€ manj, dokler smo takšni bo tudi te vrste posel cvetel, preden pa vse skupaj zmečemo v isti koš sivih uvozov, izogibanja DDVjev, DMVjev itd... je treba to tudi argumentirati. Vem da Harley v USA stane tolko dolarjev kot pri nas evrov, tečaj je pa 1,45 cca allora? Verjetno so tudi kje japonci cenejši kot pri nas pa je nekdo to raziskal in našel modus. Dvomim da vsivprek goljufajo državo.

Vem pa zase da sem in bom kupil Hondo v Sloveniji od uradnega zastopnika, stvar osebne odločitve.

mogoče mi pa glih 168 Eur fali (mogoče 500) do željenega konjička!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošteno razmišlanje, vendar riziko ostaja, do daljnega ali pa vsaj do izteka garancije in potem.....

dober nov japonc se težko pokvari ampak vendar.... Evropska garancija je na papirju lepa stvar, pri nas pa dokler ne probaš ne veš. Hvala bogu nimam izkušnje, vendar me ne zaminajo te varijante, bomo vidli kolko teh firm bo na trgu čez leto dve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo dons sm dau avans za motor in so rekl da papirji so 10 dni po tem ko pride motor v slo :whistle:

... skoraj mesec dni je okoli ... je že kaj novega ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
... skoraj mesec dni je okoli ... je že kaj novega ?!?

Žal še vedno niste pogruntali, da naziv sivi uvoznik ne velja VEČ ! Zakaj, zato ker smo v evropi in lahko kjer koli v EU kupiš vozilo, zato o uvozu ne gre več govoriti, ampak o nakupu ! Lahko samo rečejo, da smo kupili avto ali motor pri nepooblaščenem prodajalcu za dotično znamko vozila ! O neplačanem DDVju in DMVju se pa lahko DURS samo skrije, ker ne znajo pobrat tega ali pa nimajo sploh zakona, da bi to lahko izvajali ! Zna se tudi zakomplicirat, če bi se kdo od večjih prodajalcev rabljenih spustil v "obvezno homologacijo", ki jo moramo opravit, pa čeprav je Slovenija ratificirala v paketu ob vstopu v EU zakone o registraciji že enkrat registriranih vozilih v EU, in jih dejansko je obvezna upoštevat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal še vedno niste pogruntali, da naziv sivi uvoznik ne velja VEČ ! Zakaj, zato ker smo v evropi in lahko kjer koli v EU kupiš vozilo, zato o uvozu ne gre več govoriti, ampak o nakupu ! Lahko samo rečejo, da smo kupili avto ali motor pri nepooblaščenem prodajalcu za dotično znamko vozila ! O neplačanem DDVju in DMVju se pa lahko DURS samo skrije, ker ne znajo pobrat tega ali pa nimajo sploh zakona, da bi to lahko izvajali ! Zna se tudi zakomplicirat, če bi se kdo od večjih prodajalcev rabljenih spustil v "obvezno homologacijo", ki jo moramo opravit, pa čeprav je Slovenija ratificirala v paketu ob vstopu v EU zakone o registraciji že enkrat registriranih vozilih v EU, in jih dejansko je obvezna upoštevat !

avto/motor mora biti pri nas homologiran, pa naj bo nov ali star, ne glede na to ali je že bil ali ne homologiran v kateri članici EU :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacija vozil spada v interno državno gospodarsko politiko, kamor gredo tudi registracije, teh. pregledi itd... tudi na tem področju se stremi k poenotenju na nivoju EU vendar bo še dolga. Predvsem je to povezano s koncesijami za opravljanje navedenih dejavnosti, ki so čudno zelo dobičkonosne.

Sivi uvozniki ali nepooblaščeni prodajalci po novem pa s tem nimajo ravno dosti veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej, preletel sem nekaj zanimivih odgovorov na to temo, ker me verjetno kot večino, najbolj gane cena motorja.

moje mnenje o nepooblaščenih prodajalcih je takšno, da nekateri verjetno res "mutijo", nekateri pa so verjetno iznajdljivi glede na našo zakonodajo.

isto "mutenje oz. iznajdljivost" je na raznih področjih - socialna pomoč za brezposelne, socialna za matere samohranilke, delo preko napotnic študentskih servisov in še in še. mogoče se je kdo že kje našel, vendar če nam gre v korist je vse ok. vendar pa je vse to "mutenje oz. iznajdljivost" lahko tudi pravno legalno in če je pravilno izpeljano ni nič narobe. stvar pri tem je le moralne narave.

naj še spomnim, da so včasih obstajali t.i. generalni uvozniki in prodajalci, ki so bili bog in batina, edini, in je bilo vse (cena) odvisna le od njih. ni treba posebaj poudarit, da je tudi zaslužek bil le njihov. ker to v demokratični in kapitalistični evropi seveda ni dovoljeno, so ti generalni padli in sedaj obstajajo uradni oz. pooblaščeni.

tu pa je spet problem, ker ni konkurence, ki bi morala biti. s pojavom drugih prodajalcev pa se je zgodila za kupca zelo prijetna konkurenca, ki gre pooblaščenim v nos, saj nudijo iste stvari za nižjo ceno.

zdaj, če kupim motor kjerkoli in pri tem dobim račun, na katerem je viden obračunan DDV, in če dobim garancijsko knjižico in homologacijo in je vse poštemplano, potem je za mene vse ok. ne bi pa kupil motorja, ne da bi mi ob plačilu izročili vse našteto.

obljube ne pridejo v poštev.

jaz kot kupec pa definitivno nimam pojma na kakšen način katerokoli podjetje kupuje motorje, od koga in za kakšno ceno, kolikšen je njihov profit itd. nihče mi tudi ne garantira, da kakšni uradni oz. pooblaščeni prodajalec ne "muti".

mislim pa, da če bi se omenjeni nepooblaščeni slo prodajalci šli "utajo" davkov, bi bili čez leto dni v stečaju. če obstajajo več kot leto dni torej ne utajajo davkov ampak so drugače iznajdljivi.

poleg tega pa ima trenutno uradna aprilia "razprodajo", ki so jo poimenovali tudi outlet, zelo marketinška poteza. in vsem nam prodajajo npr. tuona za 10.800, kar je 1.200 manj od redne cene. kljub temu sem 100%, da še vedno zaslužijo še najmanj toliko.

če pa zdaj na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)u pogledam cene od nepooblaščenih prodajalcev, pa že ni več neke razlike, čeprav ga ima v logatcu za smrtonosnih 9.600, drugi za več.

ko ga bom kupoval bom moral močno premislit kje in kako, vem pa, da ne mislim izgubiti več kot bi lahko profitiral.

za konec bi pa pozval nepooblaščene prodajalce (tk, černe, igl...), da se oglasijo na forumu in povedo le to ali nam kupcem garantirajo, da je vse ok, da štimajo papirji ipd. njihov način uvoza/nakupa, marža, profit me ne zanimata.

moje mnenje, ni nujno da je pravilno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal še vedno niste pogruntali, da naziv sivi uvoznik ne velja VEČ !

No pa rečmo svetlosivi uvozniki; ampak se je nekaj premaknilo: gledam kako že zbirajo prednaročila za modele 2008 in vidim, da je pri pooblaščenem prodajalcu npr. SBA d.o.o. Honda CBR 600RR "le" 300€ dražja od enake ponudbe pri nepooblaščenem ponudniku (Moto Cherne) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa rečmo svetlosivi uvozniki; ampak se je nekaj premaknilo: gledam kako že zbirajo prednaročila za modele 2008 in vidim, da je pri pooblaščenem prodajalcu npr. SBA d.o.o. Honda CBR 600RR "le" 300€ dražja od enake ponudbe pri nepooblaščenem ponudniku (Moto Cherne) ...

samo zaradi tega ker v prednaročniški akciji pri hondi nudijo promocijski popust, sezonska cena pa še ni objavljena, isto velja za vse hondine novosti 08' bomo videli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sm isto kupu motor pr sivmu uvozniku in nism meu čist nobenih problemov, motor je biu tkrt kokr je reku, papirji pa je reku da bodo 14 dni po tem ko pride motor, ampak so pol pršli še prej :worship: pol sm motor pelu na uradn servis in so mi tm rekl da zdj k je evro garancija ti garancija velja povsod tud pri njih k sm ga meu na servisu...tko da pomoje se na uradnem servisu nebi lagal, ker so tud uradni prodajalci, pa niso mel nč prot temu da sm tm kupu, ker tud oni na vsake tok cajta uvozjo cel kontejner motorjev iz ZDA in so pol velik cnej tud tuki...tko da to da davki pa ne vem kva use niso plačani, to je čista bedarija .)

Popravljeno . Popravil _OrAzEm_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!