Skoči na vsebino

Isle of Man TT Races


Godspeed

Priporočene objave

Točno tako! Nevem kaj sanjate...tisti domačini kolikor sem gledal in slišal razne prispevke, poznajo vsako past, vsako izboklino, trenirajo cele dneve po teh progah/cestah, res so naučeni da znajo tako voziti. Ne more pa nek tujec, še predvsem slovenksi državljan tam posegati po nevem kakšnih rezultatih. Sklep: dobronameren škoda vas/nas je...

ah no. če sta v Daytoni med deset vozila dva naša, če imamo pilota ki je zmagal 24ur Le Mansa, in svetovnega prvaka v endurancu v eni osebi, Toti in Katrašnik pa sta bla na Manu med najbolšimi rookiji, se bi znal kdo tud zelo hitro pelat. tega pa nezna kar en cestni tiščač. ampak Dirkač s Kilometrino. pa velikmi prihi. jeklenim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tuje agencije organizirajo ogled te dirke, sam v sloveniji je vse skupaj pregnilo da bi kaj takega organiziral. Krivi so pa takšni kot sta vidva ( malo višje na foromu). :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti si v lastni režiji obiskal dirko al z kako agencijo?

Lastni.

Po moje z agencijo..... :slap:

Je pa zanimivo, da se v 28. letih, ni "dirkališče" čisto nič spremenilo... :hmm: :grrr

Dirkališče je kolikor vem isto malo dalj časa... letos je bila 101. izvedba, za traso pa nisem ziher.

Ravno v nedeljo bo "mad sunday", to je dogodek, ki ga kaže najbolj obiskat, da vidite, da je nemogoče res mogoče :naughty:

ah no. če sta v Daytoni med deset vozila dva naša, če imamo pilota ki je zmagal 24ur Le Mansa, in svetovnega prvaka v endurancu v eni osebi, Toti in Katrašnik pa sta bla na Manu med najbolšimi rookiji, se bi znal kdo tud zelo hitro pelat. tega pa nezna kar en cestni tiščač. ampak Dirkač s Kilometrino. pa velikmi prihi. jeklenim.

Daytona in LeMans sta pisti, dirkališči, kjer ne kaže pričakovat da korenina porine asfalt navzgor, luknje velikosti krožnika itd... in ko imaš take malenkosti, v skupni dolžini malo manj kot 60 km, naštudirane, verjemi, da imaš veliko prednost. In linija je še kako pomembna, prevsem na goratem delu, ki je malo naluknjan in poflikan.. meni tudi ni uspelo držati tempa z domorodci prve 3-4 runde, ko sem pa malo naštudiral pa je letelo da ni bilo za verjet... :evilgrin: :naughty:

Pelji se npr po tej ravnini preko 300 na uro potem pa ovinek po kolenu, pa zapelji na luknjo ali izboklino.. če maš srečo, je na nasprotni strani žična ograja in snežno bele ovčke, vsaka pri svojem grmu v senci, če nimaš, je zid debel 50 cm zložen iz kamenja.

El B.

post-127-1212508429_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno mi je uspelo na Youtube naložit posnetek Kalšekove vožnje iz Mana. Glede na to, da sem se zraven spravljal skoraj dve leti :whistle: so bili ti deževni dnevi kot naročeni...

Zaradi dolžine je celotna vožnja razdeljena na štiri dele:

-

-

-

-

Dosti krat sem pregledal posnetek pa še vedno mi slika nekam prehitro leti... .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Howli-Mowli.... :blink: Tole pa je ''Hard Rock-Aleluja'' :krneki: Saj se skor nič ne vidi-samo sonce-senca-sonce-... Res morajo bit sami profoti, da se jih več ne zlima ke po skalah.

To moram it gledat v živo čimprej!! Je bilo planirano za letos, pa so me poplave zjebale... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
Sori ma tle se kaže kdo ima več "jajc" sem si ogledal posnetke in to je res bolanija pi.... pa saj je polno pist po svetu z izletnimi conami!!

tam ni takega adrenalina... po moje :whistle: :krneki:

majo pa res velka jajca da se po tistih obloženih ovinkih tak hitro vozijo... in to kar nekaj časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako veš, da je MadSunday 31. maja? Ker, kolikor vem je vedno 1. nedeljo v Juniju. Lahko pa, da se motim. Nikjer nisem dobil podatka MadSundaj:XX.May(June).2009 :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da sem narobe datum gledal.

Zmeraj je na ta drugo nedeljo v tistih 14 dneh, se pravi če je prva nedelja 31.5.09 je druga 7.6.09 in takrat je Mad Sunday.

A boš skoču pogledat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako so mi napisali tudi na nekem britanskem forumu, pa sem podvomil v tvoj post...

Če bom šel tja? Upam :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem, ki greste drugo leto gor sem fouš ...

Predvsem zaradi tega.

NORTON

In Norton zna tut dobr rezultat narest saj majo že iskušnje izpred let ko je z njim leta 1992 in Wanklovim agregatom zmagal legendarni in tudi že pokojni Steve Hislop "Hizzy", ki je tudi prvi človek, ki je na otoku Man presegel povprečno hitrost kroga preko 120 milj ( Honda RC30) :worship:

post-8975-1227987909_thumb.jpg

post-8975-1227987934_thumb.jpg

post-8975-1227988162_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

če ma kdo željo, pa se kej okol Bleda vrti ..... mam doma dirke:

TT superbike 2008

TT superstock 2008

TT supersport 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tale isle of Man je res dirka v pravem pomenu besede,dirka za katero moraš res imeti znanje ter 100% obvladati motor + "biti malo nor", da lahko nekaj dosežeš oz. "da sploh dosežeš cilj".

Mislim tudi, da si zasluži več medijske pozornosti, prenose v živo na večih kanalih, itd.; saj se verjetno strinjate da so dirke tega tipa precej zanimivejše od dirk moto gp, superbike,itd.

V teh dneh sem si z neta tudi potegnil predogleda sezon 2007 in 2008 in kar nisem se mogel nagledati (predogled sez. 2007 traja npr. dobri dve uri in pol, tako da res precej vidiš in si ustvariš neko sliko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!