Skoči na vsebino

Zaščitna čelada...


snoopy

ČELADA-> DA ali NE  

176 članov je glasovalo

  1. 1.

    • VEDNO!!! :grim
      157
    • Skoraj vedno :)
      14
    • Malokdaj :?
      0
    • Skoraj nikoli :BUA:
      0
    • Nikoli. :nono:
      5


Priporočene objave

Vse več je nesreč v katerih so udeleženci motoristi,

ki pa ne nosijo zaščitne čelade.

Ste tudi vi med njimi?

PS:upam da bo anketa tut uspela(mal kompliceran jo je nastavt :huh: )

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami pa ugotavljajte zakaj? :hmm:

ker maš hudo ženo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst jo mam med vožnjo vedn na glav .) treba to varnost pa to čeprau mi je pa mučno da mi čupo pokvar :angry: , al ipak bolš da gre u pm čupa ko življenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tud VEDNO čelado gor, tud če se pelem sam 20m....

Bom kupu pa tud jakno eno..čimprej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada obvezno zmeraj! Če je nimam, pa tudi če se peljem sam 50m, se počutim kot da bi bil nag na motociklu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zmeraj na glavi, zraven pa tudi vsa ostala bojna oprema .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagovarjam, da je ena od razlik med motoristom in voznikom motornega kolesa čelada na glavi! Vedno!

In motoristi so zato pametnejši kot vozniki motornih koles! .)

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse nad 25km/h čelado gor. Hm, to pomeni vedno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo :topic: in staro ampak se mi zdi, da paše sem... :lol1:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vožnjo z motorjem imam vedno čelado na glavi. Pripeto z jermenom.

jaz včasih še na biciklu pri adrenalinskih spustih :kva2:

na motorhu pa itak nikoli brez nje :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse več je nesreč v katerih so udeleženci motoristi,

ki pa ne nosijo zaščitne čelade.

Lahko tole statistiko utemeljiš s kakšnim konkretnim virom, ali je to streljanje "kar tako" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelado imam vedno na glavi, tako med vožnjo z motorjem, kot med vožnjo s kolesom.

zakaj tudi na kolesu? :hmm: zato ker sem pred 5 leti doživel padec s kolesom pri hitrosti 30 km/h na glavo in sem videl kaj pomeni pasti na glavo brez čelade tudi pri malih hitrostih. posledice tega padca čutim občasno še danes....če bi takrat nosil čelado, mi takrat verjetno sploh ne bi nič bilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tole statistiko utemeljiš s kakšnim konkretnim virom, ali je to streljanje "kar tako" ?

Prometna varnost voznikov koles z motorjem in motornih koles v letu 2005 najdeš tukaj. Če se ti ne da vse brati pravi statistika o neuporabi varnostnih čelad to:

40% vseh umrlih voznikov koles z motorjem ni uporabljalo varnostne čelade, 40% med hudo telesno poškodovanimi in 21% med lahko telesno poškodovanimi. Evo še tabelco:

IPB Slika

Popravljeno . Popravil Vikking
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za voznike motornih koles nisem našel podatkov v zvezi z neuporabo varnostne čelade. So pa v danem zgornjem linku podatki posebej za voznike koles z motorjem ter voznike motornih koles.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado nosim zmeraj :yes: , ne glede na to ali je motor ali moped. ALi grem na cik al na daljso turo.

Dvakrat se mi je zgodil, da sem nesrecno dobil čebelo v celado(zaradi prekasnega zaprtja vizirja) in verjemte da hudičevo ni fain, ko ti tisto zapoje v čeladi :grrr . Zato sem se navadil zapreti vizir "po hitrem postopku" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno da je čelado vedno treba imeti na glavi. Prav tako jo nosim tudi na skuterju al pa na poniprascu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo nosim vedno!!! :grim

Včasih še ko spim. :o Sami pa ugotavljajte zakaj? :hmm:

Ja jst sem tut parkrat že spau s čelado na glavi... Do tega je pršlo spontano... Več o tem pa tukaj

Drgač pa mal čudna tema no... :doze: Mislem, d ni dileme :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno s čelado na glavi. Prejšnji teden sem natočil gorivo in podzavestno s čelado na glavi šel poravnat račun. Možakar na Petrolu me je nadrl zakaj hodim s čelado v objekt! Prestrašil se je, da ga bom oropal. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno s čelado na glavi. Prejšnji teden sem natočil gorivo in podzavestno s čelado na glavi šel poravnat račun. Možakar na Petrolu me je nadrl zakaj hodim s čelado v objekt! Prestrašil se je, da ga bom oropal. :lol1:

Nadrl praviš? Jest bi mu čelno spustu! :naughty:

No ja resno pa; to so spet fore pobrane iz tujine. V Angliji so ravno zaradi (kriminala) prepovedali vstop na pumpe v čeladi. Eh spet zaradi enih par gnilih jabuk vsi naje$%mo! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno s čelado na glavi. Prejšnji teden sem natočil gorivo in podzavestno s čelado na glavi šel poravnat račun. Možakar na Petrolu me je nadrl zakaj hodim s čelado v objekt! Prestrašil se je, da ga bom oropal. :lol1:

Kot prvo bi ga nadrl nazaj. Dere se lahko frajer na svojo babo in froce.

Kot drugo ni prepovedano iti do blagajne s čelado. Čelado moraš sneti samo na zahtevo policaja ali carinika.

Kot tretje, kdo mi bo varoval čelado medtem, ko bom v stavbi? Naj jo nesem pod pazduho zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo nesem vedno zraven, ko grem plačat... Ne mislim kupovat nove samo zato, ker bi mi jo kdo sunil v teh treh minutah, ko sem noter. Drugače pa jo VEDNO uporabljam,- sem se enkrat zalotil da sem jo dal na glavo, ko sem po pranju postavljal motor v garažo.. Ja, to mora preiti v navado, da ko motor vžgeš, daš čelado na glavo, šele potem se odpelješ. Mi je enkrat sigurno rešila življenje- padec sicer pri 120 km/h, ampak je bila precej podrsana, tako da brez čelade ne sedem na motor, pa na kolo tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!