Skoči na vsebino

Zaščitna čelada...


snoopy

ČELADA-> DA ali NE  

176 članov je glasovalo

  1. 1.

    • VEDNO!!! :grim
      157
    • Skoraj vedno :)
      14
    • Malokdaj :?
      0
    • Skoraj nikoli :BUA:
      0
    • Nikoli. :nono:
      5


Priporočene objave

Vedno s čelado na glavi. Prejšnji teden sem natočil gorivo in podzavestno s čelado na glavi šel poravnat račun. Možakar na Petrolu me je nadrl zakaj hodim s čelado v objekt! Prestrašil se je, da ga bom oropal. :lol1:

Čudno...mene so nadrli samo zaradi rolarjev :P

Drgač pa mal čudna tema no... Mislem, d ni dileme

Ni dileme...poglej anketo!!10%

Sem mislil da ljudje mal več damo na lastno varnost!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno...mene so nadrli samo zaradi rolarjev :P

:hmm: Se sploh ne čudim, da so te nadrli, če si na črpalki "tankal" rolarje! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Se sploh ne čudim, da so te nadrli, če si na črpalki "tankal" rolarje! :whistle:

Mogoče je namesto dizla cviček natankal in jih je zato poslušal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna varnost voznikov koles z motorjem in motornih koles v letu 2005 najdeš tukaj. Če se ti ne da vse brati pravi statistika o neuporabi varnostnih čelad to:

40% vseh umrlih voznikov koles z motorjem ni uporabljalo varnostne čelade, 40% med hudo telesno poškodovanimi in 21% med lahko telesno poškodovanimi. Evo še tabelco:

IPB Slika

u mater a toliko :? :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sploh ne čudim, da so te nadrli, če si na črpalki "tankal" rolarje!

Mogoče je namesto dizla cviček natankal in jih je zato poslušal.

Kaj še niste slišal ze kerozin(jetfuel)??? :naughty: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo poredko se zgodi da sem brez čelade na motorju pa še to ponavadi ker jo odstopim naključni sopotnici B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statistika uporabe čelad za voznike motornih koles (par postov nazaj sem dal link statistike, kjer je bilo samo za voznike koles z motorjem, glede uporabe čelade). Po pisanju na policijo, so mi prijazno poslali statistiko še za voznike motornih koles. in sicer:

V letu 2005 je bilo mrtvih 25 voznikov motornih koles (22 jih je uporabljalo varnostno čelado), 125 je bilo hudo telesno poškodovanih (v 113 primerih je bila uporabljena varnostna čelada, v 4 primerih pa uporaba ni znana), 213 je lahko telesno poškodovanih (v 193 primerih je bila varnostna čelada uporabljena), nepoškodovanih pa je bilo 127 voznikov (varnostno čelado jih je uporabljalo 117, v 5 primerih pa uporaba ni znana).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi bilo bolj pomenljivo, koliko jih ima komplet dainese opremo in supersport motor ...

PS: IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi bilo bolj pomenljivo, koliko jih ima komplet dainese opremo in supersport motor ...

PS: IPB Slika

Uuuuu... maaater?!

Če nebi imel moj kolega zadnič pri karambolu integralne čelade, bi bil don's verjetno brez čeljusti!!! :o :grim :grim :grim

Za razmiselt! :hmm:

Sedaj pa hod' okrog, kot da ni b'lo nič!!!!!!!!! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je čelada najbrž rešila življenje, ker bi drugače priletel z glavo direkt v robnik, tako je nastradala moja zvesta NZI čelada. RIP :worship: Tudi ko sem bil mulc sem zmeraj nosil čelado, zato mi je tudi sedaj ni težko nosit, nosim jo pa zmerej in povsod, samo da se na motor vsedem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še slika od čelade, me prav zanima, kako bi bilo, če bi imel odprto čelado, saj sem po asvaltu poradiral direkt z obrazom naprej.

lp

Rudi

post-482-1149888455_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auč! Mislim, da bi zelo bolelo...

Kakorkoli - tudi jaz vedno nosim čelado, čeprav le kot sovoznica in mi sploh ni fora, da so nekateri taki kavalirji, da sopotnikom odstopajo čelado! Če kdo misli, da bi lahko bil sopotnik (samo enkrat sigurno ne greš, a ne?) naj si nabavi čelado in jo ima potem za kar precej časa... Mogoče zgleda butasto - jaz imam čelado vedno s seboj v avtu - enkrat sem jo pustila na sprednjem sedežu in so me ustavli policaji - boh ve, kaj so si mislili... :whistle: ampak kakor nanese, da sem sopotnica na motorju - voila! je čelada na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno v razmislek;

Davno tega, ko sem bil še ""pameten" in lep", sem treščil iz ovinka. Počil sem v tablo, ki označuje "doooolg, zalomljen ovinek". Prepričan sem, da nisem bil počasen! Na glavi sem imel podkapo, integralno čelado, zapeto kot je treba!?! :? , a še sam ne vem, kako to, da mi jo je ob srečenju z "ogrado" odneslo z glave.

Jaz se tega niti ne spomnim, povedal mi je kolega, ki je peljal za menoj. Mislil je, da mi je ob trku "odpadla glava".

Imel pa sem srečo, da sem padel v vrt med paradajze.

Asfalt bi bil "kažin"!!! :o :o :angry: :( :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno v razmislek;

Davno tega, ko sem bil še ""pameten" in lep", sem treščil iz ovinka. Počil sem v tablo, ki označuje "doooolg, zalomljen ovinek". Prepričan sem, da nisem bil počasen! Na glavi sem imel podkapo, integralno čelado, zapeto kot je treba!?! :? , a še sam ne vem, kako to, da mi jo je ob srečenju z "ogrado" odneslo z glave.

Jaz se tega niti ne spomnim, povedal mi je kolega, ki je peljal za menoj. Mislil je, da mi je ob trku "odpadla glava".

Imel pa sem srečo, da sem padel v vrt med paradajze.

Asfalt bi bil "kažin"!!! :o :o :angry: :( :grim

Sorry! Pozabil sem še en pameten nasvet;

VELIKOST ČELADE!

Nobena glava ni enaka! Zato je modro preveriti več modelov in znamk. Ta se mora tesno prilegati glavi!

Posebno tisti z majhno brado, morajo posebno pozornost posvetiti traku za pripenjanje čelade, da se ob eventuelnem padcu ne sname preko brade!!!

Pa ne šparajte z denarjem!

Glava je le ENA!!!!

Moderator - prejšnji post zbriši! Hvala

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z moje strani eno v prid jet čeladam. Poleti me je, pod integralko (Shoei XR900), mučila neznosna vročina pri vožnji skozi mesto. Neprijetno počutje verjetno ne vpliva dobro na voznika. Zato sem si pred kratkim nabavil jet čelado (Dainese Stream Tourer). Z upoštevanjem vsega prej napisanega in z zavedanjem, da jet čelada ne daje takšne zaščite kot integralka, z jetko vozim zelo defenzivno. Pri tem moram reči, da sem odkril nov užitek v vožnji po mestu, zračenje in vidni kot sta odlična, čelada je pa zelo neprijetno glasna pri hitrostih nad 80km/h, kar mi preprečuje, da bi se spozabil na obvoznici.

Ko bo možnost se bom uzrl za Schubertko J1 s podbradnim ščitnikom. Do tedaj - integralka je zakon, a tudi jet čelada ima svoj segment uporabnosti.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi bilo bolj pomenljivo, koliko jih ima komplet dainese opremo in supersport motor ...

PS: IPB Slika

Holly Shit! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno en dam na glavo drugega kot kompozitno integalko.. Glava je samo ena in preveč dragocena, da bi tvegal z raznimi jet ali preklopnimi čeladami (saj vem da se dobijo tudi kvalitetne, jaz vseeno bolj zaupam enemu kosu..)

Sem pa tudi jaz že imel probleme na črpalkah, ob plačevanju s čelado.. Že ene 3x se mi je zgodilo, da sem dobil pridigo, da moram čelado snet pred vstopom <_< Ampak sem vedno povedal svoje nazaj, kajti dokler ne bo zakona ki to prepoveduje, ali vsaj slikce na vratih, ki označuje prepovdan vstop s čelado, mi ne bo noben črpalkar solil pameti kaj je prav kaj pa ne. Malo neprijetno je poleti pri 35°C snemat čelado, podkapo, ruto, posledično zaradi tega odpenjat jakno pri vratu in si še snet rokavice, da lahko spet vse nazaj na glavo spraviš, samo zato kej si je un na blagajni tako zamislil.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno en dam na glavo drugega kot kompozitno integalko.. Glava je samo ena in preveč dragocena, da bi tvegal z raznimi jet ali preklopnimi čeladami (saj vem da se dobijo tudi kvalitetne, jaz vseeno bolj zaupam enemu kosu..)

Sem pa tudi jaz že imel probleme na črpalkah, ob plačevanju s čelado.. Že ene 3x se mi je zgodilo, da sem dobil pridigo, da moram čelado snet pred vstopom <_< Ampak sem vedno povedal svoje nazaj, kajti dokler ne bo zakona ki to prepoveduje, ali vsaj slikce na vratih, ki označuje prepovdan vstop s čelado, mi ne bo noben črpalkar solil pameti kaj je prav kaj pa ne. Malo neprijetno je poleti pri 35°C snemat čelado, podkapo, ruto, posledično zaradi tega odpenjat jakno pri vratu in si še snet rokavice, da lahko spet vse nazaj na glavo spraviš, samo zato kej si je un na blagajni tako zamislil.. <_<

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Auč! Mislim, da bi zelo bolelo...

Kakorkoli - tudi jaz vedno nosim čelado, čeprav le kot sovoznica in mi sploh ni fora, da so nekateri taki kavalirji, da sopotnikom odstopajo čelado! Če kdo misli, da bi lahko bil sopotnik (samo enkrat sigurno ne greš, a ne?) naj si nabavi čelado in jo ima potem za kar precej časa... Mogoče zgleda butasto - jaz imam čelado vedno s seboj v avtu - enkrat sem jo pustila na sprednjem sedežu in so me ustavli policaji - boh ve, kaj so si mislili... :whistle: ampak kakor nanese, da sem sopotnica na motorju - voila! je čelada na glavi.

Pametna deklica :OK: , ko bi bilo več takih :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je vedno na glavi! Edina izjema je kadar se zapeljem do kakšnega soseda, 100, 200m. Ja vem. Lahko bi šel peš ali z kolesom, pa vseeno.. peljem pa zelo počasi, okoli 20 km/h. Vem pa da se tudi na takih kratkih relacijah in malih hitrostih lahko zgodi vse mogoče.. :( Čelado imate zaradi sebe in ne zaradi policistov :OK: To maš v glavi pa je!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ne bom lagau in povem, da če kej štelam po motorju pa grem probat, al pa da se grem zapelat 'okrog hriba' počasi po ulici, al pa do trgovine, do katere ni treba po glavni cesti, nimam čelade...

ja vem...neodgovorno, pelješ se ravno tako, zgodi se ravno tako pri 20 na uro, še najrajši pa takrat ko nimaš čelade...ampak ne vem...sej zdej jo mam čedalje bolj pogosto gor, tud kadar grem le do štacune, ker so mi marsikatere izkušnje ostalih dale mislit :blink:

na glavni cesti pa seveda vedno čelada

pa tud drugim ne vrjamem, da če greste le sprobat motor kakšnih 100-200 metrov, da imate vedno čelado :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dam roko na srce in po pravici povem iz ulice ven se še nisem peljal brez čelade,pa ne zaradi policajev ampak zaradi moje glave.Čelada mi je že 4X pomagala 2X je bila samo lepotno poškodovana 2X zelo poškodovana(OJEJ,če je nebi bilo na glavi) in je zavarovalnica plačala novo. Vse 4 karambole sem imel v neposredni bližini doma 500m do 2Km,nikoli po moji krivdi vedno me je izsilil avto. Enkrat sem bil toliko v nezavesti,ko me je policaj spraševal:kje sem bil,odkod sem se pripeljal itd. sploh nisem znal odgovoriti za kazen (namesto da bi poklical rešilca) mi je dal pred vso množico parkrat za pihat ni mu blo jasno da aparat nič ne pokaže.Šele po ca 1/2 ure,ko sam se pripeljal z motorjem domov, sem se vsega ponovno zavedal in našel listek do pihanja seveda 00 Alko.Zato šenkrat NIKAMOR BREZ ČELADE tudi na ulico NE lahko sosedova " kokoš" porine vzvratno avto z garaže ali iza lepotnega grmičevja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral: ''Glava, rad te imam. Zato ti bom kupil čelado, s katero bova oba zadovoljna...''

Sem se pa enkrat zalotil, da sem dal čelado na glavo, ko sem postavljal motor z dvorišča v garažo (10 metrov...). Tako da,- ja! Čelada mora priti v avtomatsko dejanje, kot pas v avtomobilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, uporaba čelade ti mora priti v podzavest. Jaz se npr. počutim zelo neprijetno na motorju brez čelade, kar nekaj ne štima, kot bi šel po cesti peš brez hlač.. Tako da je res uporabljam praktično vedno, tudi za najkrajše poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, DeX, kot bi bil nag. Tako se tudi jaz počutim, če je nimam na glavi.

Fantje, ki se vozite brez čelade: vprašajte se zakaj se vozite brez nje... Poglejte, kdor vas pozna, tako ve da imate motor. Kdor vas pa ne, je pa tako vseeno, a ste na motorju s čelado, ali brez, ali pa nagi.

Tako, da, če se imate radi, čelado NA GLAVO. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!