Skoči na vsebino

game developing


Priporočene objave

mene pa zanima če je kdo kle v tem poslu ozr. se kdo s tem ukvarja kot hobi, je že kdo kaj spravu skup, itd.

jst in en moj prijatelj sva pred pol leta odprla amaterski game-dev team Jarac-Soft, in trenutno končujeva igro Muzzle: SF, igra je v stilu super maria :D imela sva že tudi narejeno svojo wb-page www.jarac-soft.com, vendar so nama odklopili ker sva pozabila plačat gostovanje :blush: :)

zj pa ni denarja :BUA: uglavnem za tole igro še ne veva al bo free al bo shareware, če bo share bo verjetno zlo pocen, potem pa začneva delat na novih igrah, mal bl dodelanih, sicer pa kle je screenshot (zelo nizka kvaliteta, zato k je .jpg, .bmp format je pa prevelk d bi ga dav sm) hmal pa pride tudi demo verzija igre :) bom sporoču vse potrebno :D

post-5472-1148936136_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

superca :OK: ...sam glede plačljivosti je pa tako...tudi če bo samo 1 $ bo preveč....v današnjem času je freeware najbolj oblegan, potem pa plačljive igre, toda take, ki ti ponujajo res veliko...on-line, dobra podpora, grafika...skoraj ne vidim pripravljenost, da bi ti kdo plačal za tako igro, kakršno delata...sicer pa daj demo, bomo stestirali...lahko tudi kako beta verzijo vržeta ven.....

srečno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

superca :OK: ...sam glede plačljivosti je pa tako...tudi če bo samo 1 $ bo preveč....v današnjem času je freeware najbolj oblegan, potem pa plačljive igre, toda take, ki ti ponujajo res veliko...on-line, dobra podpora, grafika...skoraj ne vidim pripravljenost, da bi ti kdo plačal za tako igro, kakršno delata...sicer pa daj demo, bomo stestirali...lahko tudi kako beta verzijo vržeta ven.....

srečno... :)

ja o tem sem tudi sam razmišlov, vendar obstaja kar nekaj internetnih založnikov arkadnih iger ( www.alawar.com) kjer prodajajo take igre tudi po $20, kar se nam v sloveniji zdi veliko, vendar v bolj razvitih državah to ni tako, ne verjamem da bi kdo v SLO odštel toliko denarja za tako igro, vendar posel v tujini dobro laufa :) baje se da dobiti za arkadno igro, če je dobro narejena dobiti tudi po $50.000 :eek:

igro bova submitala na www.gamextazy.com, v primeru plačila pa bom kupil še varnostni sistem, ki stane $150, vendar pa nudi popolno zaščito pred crackanjem (generator serijske številke deluje glede na specifikacije računalnika in doseženih highscorov v igri :eek: ), podpira tudi omejevanje demo verzije na čas igranja, prav tako pa preko tega programa in web-page razvijalcev programa potekajo vsa nakazila denarja

ko bo demo, bom dav link, beta verzija pa že obstaja vendar je preveč obsežna .) prilepim, ko se bova odločila ali bo free ali shareware, če bo shareware, prilepiv bom ne .) :)

sicer pa hvala za kompliment in dobre želje :D mogoče omejim beta verzijo in prilepim, bom pa sigurno še danes prilepil nekaj screenshotov in mal bl podrobno opisov igro, ko pridem iz šole ( sem namreč pri pouku računalništva :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, nočem bit nesramen al pa kej takega, ampak tole kar si poslal ni vredno niti 0.1$. Na webu obstaja ogromno freeware igrc, ki izgledajo bolje od tegale screenshota.

Pa tud če bi zgledala boljš, please, please, please, ne mislt da boste z gejmi, ki jih naredite v pol leta kdaj kaj zaslužili. Pozabite vse tiste zgodbice o temu, da je kdo naredu gejm kar sam pa potem ogromno služil. Za vsakim uspešnim gejmom je zadaj ogromna mašinerija, tud za večino sw gejmov to velja. Pa ne mislt da kar nakladam, sem 10 let delal v gejmerski industriji pa tudi sam sem naredil fw game ene par let nazaj.

Vseeno pa nekaj napotkov:

1) spedenajta si site

2) v nulo spedenajta kakšne 3 levele v igri, tako da bo fenomenalno zgledal in da se bo tudi res super igral:

- grafično mora igrca zgledat bolje

- igra mora met kakšno idejo zadaj, zgodbico v treh stavkih, ki se bo slišala atraktivno

- 1. level naj bo lahek in enostaven, tako da se ne bojo že od začetka pobijal

- kontrole naj bodo intuitivne. Najdi nekoga, ki še ni videl igrce in mu brez navodil daj za igrat. Poglej kje ima težave in potem to spedenaj, da jih ne bo več

3) ta "demo" verzija naj ne bo večja od 1-2Mb, da se jo bo dalo hitro downloadat

No tolk na hitrco. Pa ne zamerit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, nočem bit nesramen al pa kej takega, ampak tole kar si poslal ni vredno niti 0.1$. Na webu obstaja ogromno freeware igrc, ki izgledajo bolje od tegale screenshota.

Pa tud če bi zgledala boljš, please, please, please, ne mislt da boste z gejmi, ki jih naredite v pol leta kdaj kaj zaslužili. Pozabite vse tiste zgodbice o temu, da je kdo naredu gejm kar sam pa potem ogromno služil. Za vsakim uspešnim gejmom je zadaj ogromna mašinerija, tud za večino sw gejmov to velja. Pa ne mislt da kar nakladam, sem 10 let delal v gejmerski industriji pa tudi sam sem naredil fw game ene par let nazaj.

Vseeno pa nekaj napotkov:

1) spedenajta si site

2) v nulo spedenajta kakšne 3 levele v igri, tako da bo fenomenalno zgledal in da se bo tudi res super igral:

- grafično mora igrca zgledat bolje

- igra mora met kakšno idejo zadaj, zgodbico v treh stavkih, ki se bo slišala atraktivno

- 1. level naj bo lahek in enostaven, tako da se ne bojo že od začetka pobijal

- kontrole naj bodo intuitivne. Najdi nekoga, ki še ni videl igrce in mu brez navodil daj za igrat. Poglej kje ima težave in potem to spedenaj, da jih ne bo več

3) ta "demo" verzija naj ne bo večja od 1-2Mb, da se jo bo dalo hitro downloadat

No tolk na hitrco. Pa ne zamerit.

hvala za napotke, zgodba je, v igro pa sigurno vključiva še po vsakemu levelu en del stripa, in pač tko naj bi se odvijala zgodba, 1. in 2. level sta že sedaj zelo enostavna, navodila so simpl, pač smerne tipke, + nekaj drugih kontrol, ki pa so vse napisane v meniju, podpira tako shranjevanje screenshotov v določeno mapo v igri (pritisneš F2) in shranjevanje ter odpiranje položajev v igri (F5/F6), igra ima tudi help meni v katerem se seznaniš z vsemi objekti ozr. bitji v igri, igra ima 3 načine igranja: klasični (prideš do konca levela in greš naprej), časovno omejeni (do konca levela moraš priti v določenem času) in način, kjer moraš pobrati vse kovance da lahko dokončaš level, igra ima tudi kar vredu glasbeno podporo, demo verzija pa bo ravno zaradi glasbene podlage in velikega backgrounda velika okrog 3-4 MB, celotna igra pa trenutno računam okrog 10 MB (odvisno od stripov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem včasih delal z 3d Game studiom, se da demo verzijo snet z uradne strani. Gre za precej zmogljiv editor, v katerem uporabljaš njihov 3d pogon. Neke osnovne modele in skripte imaš, lahko pa narediš svoje v 3dsmaxu ali maji, za skripteranje pa se lahko uporabi c++. Zelo zmogliva zadeva in preprosta za uporabo.

Kej več o izdelavi iger si lahko prebereš tudi na 3delavnici.

Da bi pa samo programerov, je pa fajn da delaš v kakšni knjižici, recimo DirectX ali OpenGL. za slednjega je dobra stran za učenje NEHE. Pa neki časa sem poskušal z še eno knižico SDL, men je bla bol všeč ker so bili "lepše" pisani tutoriali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem včasih delal z 3d Game studiom, se da demo verzijo snet z uradne strani. Gre za precej zmogljiv editor, v katerem uporabljaš njihov 3d pogon. Neke osnovne modele in skripte imaš, lahko pa narediš svoje v 3dsmaxu ali maji, za skripteranje pa se lahko uporabi c++. Zelo zmogliva zadeva in preprosta za uporabo.

Kej več o izdelavi iger si lahko prebereš tudi na 3delavnici.

Da bi pa samo programerov, je pa fajn da delaš v kakšni knjižici, recimo DirectX ali OpenGL. za slednjega je dobra stran za učenje NEHE. Pa neki časa sem poskušal z še eno knižico SDL, men je bla bol všeč ker so bili "lepše" pisani tutoriali.

sem registriran na forumu: www.3delavnica.com, www.slogamedev.net, www.gamedev.net, www.garagegames.com tko da informacije prihajajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!