Skoči na vsebino

Sony PSP


Priporočene objave

Oj!

Ima kdo kaj izkusenj s Sony PSP zadevo? A se da kaksne "varnostne kopije" z neta dol snet pa potem igrat? Je treba to softwerko ali hardversko odklenit (podobno, kot PS2)?

Koliko so v povprecju velike te igrice (koliksno spominska kartica bi vsaj za leto ali dve zadoscala)?

Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu rabljene konzole (so starejse kaj drugacne od novejsih)?

Thanks!

Schtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj praviš če bi to vprašanje postavil temo nižje :hmm:

PS2 :fredy:

psp ni ps2 :>

ja dajo se dobit tako filmcki ze narjeni za to stvar, pa igrce tut. po torrentih mas vse. za zasctio pa jest nwem. sm pa nekje naletu na en forum glede tega, sam nwem naslova vec .sori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj praviš če bi to vprašanje postavil temo nižje :hmm:

PS2 :fredy:

Vidim, da si ful doma v tem :? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, možno je. Nevem sicer kako je po novem s software-om, ampak če imaš verzijo software-a 1.5 lahko igre vlečeš iz neta in daješ na spominske kartice ter nemoteno igraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj.jst mam filme pa nevem kako naj jih dam gor k rabm nek program.prosim dejte mi link od njega! :doze:

pa se neki zlowdu sm si spil pa ga dam gor pa pise cano,t start data corraupted

pa mam v iso obliki pa pol exstraktam

pa dobim en file umd pa se eno papco k je ful stvari zravn!(lovdam prek torrenta)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pils rabm pomoc :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tko, k nabavljate PSP-ja.

Mar bi nabavili Nintendovega DS Lite-a:

IPB Slika

IPB Slika

23. junija pride v Slovenijo (če boste kupili, kupite v Mullerju, ki ima najceneje), s parimi dodatki se pa igra vse DS igre, pa tudi GBA igre zastonj. Poleg tega je živa Homebrew scena (aplikacije narejeno od uporabnikov). Ena najboljših aplikacij se imenuje Moonshell, s katerim se na DS-u predvaja filme, MP3je in gleda slike.

Omeniti moram še trajanje baterije, ki je pri PSP-ju 3-4 ure, pri DS-u pa 10-14 ur.

Novi DS Lite ima od starega, poleg zmanjšane teže in velikosti, zelo izboljšan tudi LCD.

PSP stane 60kSIT, novi DS Lite pa 35kSIT.

Primerjava novega in starega DS-a:

http://video.google.com/videoplay?docid=54...13165&q=ds+lite

Primerjava DS Lite-a in PSP-ja:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...0&q=ds+lite+psp

DS ima malo morje iger, ki se jih z nakupom dodatnih komponent, da igrati zastonj.

Edit: Aja, pozabil sem na nalagalni čas iger. Če se hočete nasmejati, poglejte tole:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...sp+loading+time

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tko, k nabavljate PSP-ja.

Mar bi nabavili Nintendovega DS Lite-a:

IPB Slika

IPB Slika

23. junija pride v Slovenijo (če boste kupili, kupite v Mullerju, ki ima najceneje), s parimi dodatki se pa igra vse DS igre, pa tudi GBA igre zastonj. Poleg tega je živa Homebrew scena (aplikacije narejeno od uporabnikov). Ena najboljših aplikacij se imenuje Moonshell, s katerim se na DS-u predvaja filme, MP3je in gleda slike.

Omeniti moram še trajanje baterije, ki je pri PSP-ju 3-4 ure, pri DS-u pa 10-14 ur.

Novi DS Lite ima od starega, poleg zmanjšane teže in velikosti, zelo izboljšan tudi LCD.

PSP stane 60kSIT, novi DS Lite pa 35kSIT.

Primerjava novega in starega DS-a:

http://video.google.com/videoplay?docid=54...13165&q=ds+lite

Primerjava DS Lite-a in PSP-ja:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...0&q=ds+lite+psp

DS ima malo morje iger, ki se jih z nakupom dodatnih komponent, da igrati zastonj.

Edit: Aja, pozabil sem na nalagalni čas iger. Če se hočete nasmejati, poglejte tole:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...sp+loading+time

tale filmček je bil kuj zraven, to si morte pogledat - tip res neve kaj govori, nima pojma (sem zdržal samo prvih 5min) :slap:

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...3&q=ds+lite+psp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da DS ne podpira nobenih filmov, glasbe, še manj pa 3D pospešenih iger. Poleg tega ima PSP 333Mhz procesor. Kolikor plačaš, toliko dobiš. Aja, pa baje z leti (ali že prvo leto) na DS-u nastanejo mrtve pike in, ne da bi Nintendo to štel kot reklamacijo, je lastnikom DS-a rekel, da se naj kar sprijazijo s tem :slap: V Jokerju sem enkrat bral opis te Nintendove drkalice in so ga precej skurcali. Nevem, jaz bi raje dal še 20.000sit zraven in imel pošteno drkalico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala vsem za koristne odgovore.

Prvic slisim, da je ta DS tako dober. Najbolj razsirjen je GameBoy, vsaj med nasimi mulci. Ko sem PSP in GameBoy, je PSP cisto nekaj drugega. Seveda tudi mnogo drazji. Vse prednosti PSP-ja pa se razblinijo kot milni mehurcek ob predpostavki, da se ne da igrat/gledat z neta downloadanih datotek. Original so seveda pregresno predrage (ja, ja, saj vem, avtorske pravice :SS ).

V oci mi je pa padlo, da mora biti neka fora z verzijo software-a (oz. firmware-a), ker PSP-je nekateri skoraj nove prodajajo po 35-40 kSIT.

Kako pa je s PSP-jem, ce kupim npr. verzijo, ki ima nalozen sowtware 1.50 in jo dam odklenit. Lahko potem igram tudi novejse igrice, ali so ze kaj pogruntali proti temu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, na žalost ti moram povedati, da smo verjetno premalo podkovani v tem. Ampak igre iz neta bi ziher morale nekako špilat, ker drugače jih ne bi bilo na netu. Probaj poiskat kakšen PSP forum in povprašaj o tej zadevi. Sem ziher, da je to najbolj oblajan topic in ti bodo lastniki znali svetovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da DS ne podpira nobenih filmov, glasbe, še manj pa 3D pospešenih iger. Poleg tega ima PSP 333Mhz procesor. Kolikor plačaš, toliko dobiš. Aja, pa baje z leti (ali že prvo leto) na DS-u nastanejo mrtve pike in, ne da bi Nintendo to štel kot reklamacijo, je lastnikom DS-a rekel, da se naj kar sprijazijo s tem :slap: V Jokerju sem enkrat bral opis te Nintendove drkalice in so ga precej skurcali. Nevem, jaz bi raje dal še 20.000sit zraven in imel pošteno drkalico.

O pi*da kakšne buče in laži kotališ:

- itak da DS podpira filme (Movie Player SD, Movie Player CF, Play-Yan, Play, 4GB Max Media Player)

- Seveda ima 3D pospešene igre (za to skrbita procesorja ARM7 in ARM9 (poglej si Wikipedio, ker očitno nimaš pojma o čem govoriš)): (Mario Kart DS, Super Mario 64, The Legend of Zelda, New Super Mario Brothers,...)

- DS ima veliko več iger in to dobrih, za razliko od PSP-ja (kar poglej si www.gamespot.com)

- kakšna laž o mrtvih pixlih. Ravno obratno je: Sony ne zamenjuje PSPjev z mrtvimi ali živimi pixli. Nintendo ti ga zamenja z novim takoj, ko ga prineseš (kar povprašaj na Jokerjevem forumu; verjemi mi, da konzole poznam 10x bolje kot ti, ker spremljam sceno že 15 let)

Matr kakšen lažnivc.

Aja, DS-a se najbolj splača v Sloveniji kupiti v Mullerju. Imajo najnižje cene, ker uvažajo direktno od svojih podružnic iz Nemčije. Ostali prodajalci dobivajo robo od uradnega uvoznika (Emona Obala Koper), ki ima prašičje marže.

Za več o vsem tem obiščite Jokerjev Forum in Konzole Slovenija.

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto iger:

Mario Kart DS: http://www.youtube.com/watch?v=81fF-7iyPt8...rio%20kart%20ds

Super Mario 64: http://www.youtube.com/watch?v=4VpRtYa6UyQ...4%20ds%20review

Zelda DS: http://www.youtube.com/watch?v=2HayJb3xjKg...arch=zelda%20ds

New Super Mario Brothers: http://www.youtube.com/watch?v=S_qANF5w98E...20brothers%20ds

Matr če to ni 3D sem <insert anything here>.

Ostalih dobrih iger je tudi na kupe.

In vse to se da na DSu špilat ZASTONJ. Nobenega zajebavnja s firmware-om.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

jst mam psp, zdle ze 7 mescov :OK: :OK: masinca res huda, lohk delas use, od interneta, do muske, filmov,... sam nacin igranja je ubijalski sam spili so (pre)dragi, tko de se z 2ma sosolcema mal menavamo spile(zaenkrat jih mamo 6)

aja pa lohka potegnes igre z neta pa jih das na memory stick, sam bos mogu dt gor slabsi software... tko de se bl splaca kupt rablene igre, oz de mas se ksnga prjatla k ma psp pa de skupi igre kupujeta pa pac mal menjavata ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam psp, zdle ze 7 mescov :OK: :OK: masinca res huda, lohk delas use, od interneta, do muske, filmov,... sam nacin igranja je ubijalski sam spili so (pre)dragi, tko de se z 2ma sosolcema mal menavamo spile(zaenkrat jih mamo 6)

aja pa lohka potegnes igre z neta pa jih das na memory stick, sam bos mogu dt gor slabsi software... tko de se bl splaca kupt rablene igre, oz de mas se ksnga prjatla k ma psp pa de skupi igre kupujeta pa pac mal menjavata ;)

Internet ima tudi DS: Opera DS

Muzika in filmi tudi: Moonshell (zastonj) in malo morje komercialnih predvajalnikov filmov

Ima tudi Linux: DSLinux

Tudi organizator: DSOrganize (s tem, da je funkcionalnost touchpad-a nepogrešljiva. Ne predstvaljam si pisanja teksta v Internet Browserju ali organizatorju s tipkami in ne s touchpadom po navidezni tipkovnici)

Prosim, naštej mi 5 dobrih špilov za PSPja, ki niso predelave s PS2. Edini, ki bi ju lahko dal v ta spisek sta Daxter in Locoroco.

Koliko iger na PSPju lahko špilaš preko interneta (z uporabo Wi-Fi) proti drugim igralcem?

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Okej, konzole sem res nehal spremljati po padcu Mega Drive-a, Super Nintendo-a, Game Gear-a itd.. Kar sem povedal je pisalo v Jokerju. Če ga najdem, skeniram stran in jo prilepim sem. Sony naj ne bi imel nikakršnih mrtvih pikslov, medtem ko se na DS-u pojavljajo in nikakor ti jih ne upoštevajo kot reklamacijo.

2. Pri DS-u nisem zasledil nič o 3D pospeševanju. 3D pa ni 3D pospešeno! Slednje je mehčanje kvadratov oziroma izrisovanje poligonov s trikotniki. Lahko si pogledaš še na spodnjih dveh slikah. Pri DS-ovem Splinter Cellu so lepo vidni kvadratki medtem ko jih PSP-jev nima.

3. ARM7 procesor deluje pri 33mhz, ARM9 pa pri 67mhz. PSP-jev naj bi deloval pri 333mhz, čeprav sem slišal neke špekulacije, da deluje pri "samo" 222mhz. Še zmeraj je zmogljivejši od Nintendovih.

4. Ekran pri DS-u ima 256x192 pixels (krat 2), ekran PSP-ja pa 480x272. Problem je v tem, da je pri DS-u igralen največkrat samo en zaslon, drugi je pa za razne uporabne aplikacije znotraj igre.

Trenutno mi zmanjkuje časa, bom se pa še oglasil....

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je pa vse tu gor, kakor si tudi sam rekel:

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Portable

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_ds#Technology

DS proti PSP-ju je nekako tako kot Game Boy proti Game Gearu. Slednji je imel precej manjši trg, čeprav je peljal GB-a hcat na najbližji travnik. Edina pomanjkljivost so bile baterije, saj jih je konzola izžela v nekaj desetih minutah. Ampak, sej smo vsi igrali na adapter. Skratka PSP je trenutno najbolj izpopolnjena prenosna konzola, saj ima v originalu že vse tisto, kar je potrebno za DS-a še dokupiti. Seveda je dražja, ampak tudi oprema za DS ni zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si našel eno izmed najbolj drekastih iger na DSu.

Matr a bi že nehal zavajati!!! :nono:

Kakšen 3D, ki ni 3D in da ne teče na obeh ekranih?!?!

for what it's worth viewtiful joe runs 3d on both screens constantly.

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=31794

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

PSP dela na 222Mhz, ker bi drugače namesto 3-4 ure delal manj kot dve uri na bateriji. DS Lite dela na enem polnjenju do 10 ur. Poleg tega je kvaliteta LCDjev, živost barv, kontrasta in svetilnosti na DSu priznano boljša kot na PSPju.

Najbolj hardwareska izpopolnjena ja, samo zakaj se pa DS prodaja bolje kot PSP? Da ne govorimo o prodajnih številkah iger.

Japanese hardware sales, 3 July - 9 July

DS Lite: 149,454

PSP: 31,959

Japan software sales: July 3-9, 2006

New Super Mario Bros. (NDS, Nintendo) - 134,568 | 2,137,680

More Brain Age (NDS, Nintendo) - 50,634 | 2,700,187

Tekken Dark Resurrection (PSP, Namco) - 49,426 | NEW

Brain Age (NDS, Nintendo) - 33,771 | 2508373

Rockman ZX (NDS, Capcom) - 33,652 | NEW

Animal Crossing: Wild World (NDS, Nintendo) - 26,234 | 2,911,295

English Training DS (NDS, Nintendo) - 21,956 | 1,239,164

I think I've made my point.

Pozabljaš, da ljudje igrajo igre in ne hardwareskih karakteristik.

Aja, glede cen.

Cena PSPja je 60kSIT, da predvajaš filme, potrebuješ še recimo spominsko kartico, recimo 1GB Memory Stick Pro, ki stane 14kSIT = 74kSIT

Cena DSa je 36kSIT, pomnilniške kartica 1GB = 11kSIT, SuperCard adapter = 49€ = 12kSIT = skupaj 59kSIT

Za 15kSIT manj na DSu predvajaš filme, organizator, IRC klient, zastonj igre (GBA, GB, NES, SNES), Linux in še in še.

Aja o nalagalnem času iger na PSPju si pa lahko ogledaš tole:

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...time&time=0

Sony naj ne bi imel nikakršnih mrtvih pikslov, medtem ko se na DS-u pojavljajo in nikakor ti jih ne upoštevajo kot reklamacijo.

Prekleta pi*ka la*niva.

DSa ti TAKOJ zamenjajo če imaš mrtev ali stuck pixel.

Pri Sonyju je tako, da ti ga zamenjajo šele po 7ih mrtvih pixlih.

Sony Won't Honor PSP Dead Pixels???

Console manufacturer won't replace PSP units with dead pixels on screen

Sony Computer Entertainment's PlayStation Portable handheld console has finally launched in North America today to the delight of portable gaming fans, but news from Canadian retailers regarding SCE's replacement service policy for the new console threatens to rain on their parade. Ever since it launched in Japan late last year, the PSP hasn't exactly built a confident reputation regarding it's build quality. A potential issue concerns "dead pixels", which means few pixels on your screen that never change color because they are essentially "broken". Depending on where exactly these pixels are, this could actually prove quite distracting.

In the PSP's defense, dead pixels have been an issue for many other devices with high-quality LCD screens, and mainly stems from manufacturing defects. Most manufacturers of such devices (like LCD monitors for PCs) are willing to replace products with dead pixels, provided that your number of busted pixels meets their "tolerance level". Some are little more lenient however and will replace your unit no matter what. The surprise here is that SCEA reportedly will not warrant ANY number pixels, period. Be it five or one on your brand new PSP screen, it appears they will not recognize dead pixels as a manufacturing defect.

"DEAD PIXEL WARRANTY AND TESTING...

We have just been infomned by Sony that they will not be warranting any dead

pixel units. They are only warranting hardware defects ie broken buttons,

malfuction with drive and so on. Dead Pixels are not considered a defect by Sony

of America and will not be warrantied."

Fortunately though it seems that consumers who pick up the Nintendo DS handheld, released in the US on November 21st, won't have to put up with the problem to any degree - despite a number of reports of dead pixels from early adopters. In a statement issued soon after the problem came to light, Nintendo offered to inspect and even fix the problem at no cost as long as the machine is returned within the one-year warranty period.
Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TZ, nehi se napenjat, master Andy1 te je zmlel v sončni prah, kakršnega lahko sicer sproducira le vsemogočno stopalo Krišne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Drekastih? Kaj hočem. Naslov mi je všeč, igra tudi (vsaj PC izvedba).

2. Glede LCD-jev, kot je že bilo rečeno, sem prebral drugače.

3. 3D ni nujno tudi 3D pospešeno. Vsi, ki smo kdaj kupili 3D pospeševalec za PC, vemo kaj ta počne (mehča teksture). Vse je dobro razvidno iz slikic, ki si jih nalepil. Nisem rekel, da špili ne tečejo na obeh ekranih v 3D tehniki. Rekel sem, da je eden od ekranov navadno za kakšen vmesnik, ki ga igra potrebuje in eden za samo dogajanje. Obstojajo tudi izjeme, jasno. Meni dva ekrana, ki sta za centimeter narazen ne ustrezata. Sploh, če bi naj prikazovala isto dogajanje.

4. Podpora iger je v prid DS-u. Ampak isto je bilo z Game Boyem. Ogromno iger, a le malo kvalitetnih.

5. Pazi posplošuješ! Nalagalni čas igre, ne iger. Ja, res so ga biksnili z tem loadanjem, ampak te igre nisem igral. Ostale so se loadale dovolj hitro, da mi ni postalo dolgčas.

6. AndY1, prosim, da me nehaš tako ali drugače žaliti, če hočem povedati svoje mnenje. Ali to, kar sem prebral v priznanih igračkarskih revijah (verjetno že vedo, kar govorijo). Obnašaš se popolnoma otroško in na vsak način hočeš uveljaviti svoj edini prav. Kot da bi rekel, da so vsi, ki ne vozijo Mercedesov pojebki matere narave, ker ne vedo, kaj je dober avto. S tvojim DS-om si obrišem rit, ker je dovolj velik, da lahko 4 krat potegnem po anusu. To je vse.

TZ, nehi se napenjat, master Andy1 te je zmlel v sončni prah, kakršnega lahko sicer sproducira le vsemogočno stopalo Krišne ...

Zmlel? Kaj bi naj bil to - duel? Boli me mehko meso za DS in PSP. Imam laptop in navadni računalnik, ki zmoreta marsikaj drugega kot omenjeni drkalici. Ampak, če bi se že odločal za nakup, bi raje imel PSP, ker mi je DS češki, da ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kesam, na PSP-ju se res pojavljajo mrtvi piksli. Vendar citiram:

Evo, biu dons u bigbangu, in so mi ful prijazno sprejeli reklamacijo, skratka nobenih problemov. Prodajalec mi je takoj ponudil novo konzolo, vendar ko sem jo sprobal u trgovini je tudi ta imela dva mrtva pixla. Potem mi je prinesel seno in ta je bila ok! Tko da ma zdej PSP-ja s prfect screenom. Tko da priporocam tudim ostalim, ki imate tezave z mrtvimi pikami da cim preje opravite reklamacijo, preden si uvoznik umisli kasno toleranco glede mrtvih pixlov. Thats it :>

Res čudno, da DSji nimajo problemom s mrtvimi piksli.

Svojga DSja nažgam že precej časa, pa niti sledu o enem mrtvem pikslu.

Od PSPja za 60 čukov bi pričakoval več. Pizda po 1 tednu - 6 mrtvih pikslov kot poroča debeli Stipe. Čez 2 meseca bo mel samo še pol zaslona.

Kakšna jajca je res ta PSP.

Sony me je pošteno razočaral.

ok narokometalec, kot prvo, mrtvi pixli ne pridejo zaradi uporabe - so tam od začetka in ostanejo v istem številu do konca življenja zaslona - razen mogoče v zelo redkih primerih...

kot drugo, monkeyspanker, DS ima zaslon od 256.000 barv, PSP pa od 16 mil. - upam da ti je zdaj jasno zakaj DS nima mrtvih pixlov...

No misliš da veš kaj sem hotu povedat, DS zgleda kot da ga je že zdavno povozil čas.

Sicer pa brezveze se kregat, vsak igra kr mu res paše. In tko je prav. Več ponudbe, boljša izbira, pa za vsakega nekaj.

Sam mal mi bedno, da skoz neki eni zdaj PSP blatijo, pa ga sploh še možnost niso mel sprobat (in to ravno lastniki DS-ja, kot da bi jim nekdo na žulj stopil).

Aja, o DS-ovih mrtvih pikslih:

got my ds from ebgames while back and when I brought my ds home, i noticed my ds had 10 dead pixels all different colors so i went back to the store and again my ds had 2 dead pixels so i went back and once again my ds had three dead pixels so now iam going to the nintendo company to get a ds with no dead pixels.

I just get a new GBASP with a dead pixel!

Now I'm trying to replace my console...

Hi, I recently received a Nintendo DS for Christmas, when I opened it, I had a dead pixel, I kinda felt like I was complaining, or being to picky , but it was distracting me, and I wanted a DS without this defect. So I returned it to E.B. only to find that the one they replaced it with also had a dead pixel.. I think when when Nintendo says "With a small number of Nintendo DS screens, one or two dots on the screen may appear to be "stuck" on a particular color, such as white or red. This effect is caused when a particular pixel (the dots that make up the screen) is not working properly, even with the high quality standards set by LCD manufacturers. You will find this situation is common in many LCD devices, (PC monitors, televisions, cell phones, etc.).", what they really mean is, a small number of people are complaining. I am very unhappy that I have to return my DS again, and im debating on whether or not to to get another one, or just get a refund. Another holiday rushed product. tsk tsk

Its true. Many people are not complaining since they believe nintendo are a good company since they are addressing the problem. THerefore, they will not hassle nintendo.

Ive got 4 ds in a row with dead pixels from 2 different stores. It is a large number of units that are affected, or does 100% ds with dead pixels in my experience count as a small number?

I am also contacting nintendo directly to sort this out. If they send me a new ds with yet another dead pixel i will go mad.

Just tried to get a DS with my tax return, and lucky guy that I am I get one with a dead pixel, center bottom. So I rush back to the store and trade it in as they're closing for a DS with two dead pixels, and a small clump of dead pixels on the left side. Two days later, (They close early sunday and I work till 6) I take it back and trade it in. This time I open the box in the store. Dead pixel right side. I traded it, and the games I had bought for it in and now I'll wait until the DS Light, before I try again.... Wish me luck. By the by, all the systems I've traded in were blue, maybe it's something they're doing with their newer sysytems.

Skratka, DS ni tako neranljiv kot si misliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še slike nekaterih iger za PSP:

In še slike iz iger za DS:

Lahko rečeš, kar želiš, grafični pogon DS-a ne konkurira PSP-jevemu.

post-1649-1153473780_thumb.jpg

post-1649-1153473789_thumb.jpg

post-1649-1153473800_thumb.jpg

post-1649-1153473811_thumb.jpg

post-1649-1153473827_thumb.jpg

post-1649-1153473860_thumb.jpg

post-1649-1153473881_thumb.jpg

post-1649-1153473897_thumb.jpg

post-1649-1153473911_thumb.jpg

post-1649-1153473927_thumb.jpg

post-1649-1153473987_thumb.jpg

post-1649-1153474004_thumb.jpg

post-1649-1153474021_thumb.jpg

post-1649-1153474047_thumb.jpg

post-1649-1153474063_thumb.jpg

post-1649-1153474205_thumb.jpg

post-1649-1153474223_thumb.jpg

post-1649-1153474241_thumb.jpg

post-1649-1153474259_thumb.jpg

post-1649-1153474274_thumb.jpg

post-1649-1153474404_thumb.jpg

post-1649-1153474445_thumb.jpg

post-1649-1153474478_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kesam, na PSP-ju se res pojavljajo mrtvi piksli. Vendar citiram:

Aja, o DS-ovih mrtvih pikslih:

Skratka, DS ni tako neranljiv kot si misliš.

Nikoli nisem rekel, da DS ni neranljiv in da nima mrtvih ali stuck pixlov. Je pa dejstvo, da ti DSa zamenjajo za mrtev ali stuck pixel. Moj sodelavec je 2 tedna nazaj kupil v Mullerju Lite-a in je imel stuck oranžen pixel. Muller mu ga je zamenjal brez besed, kar je tudi prav.

Je tudi res, da ti pri nas, v Sloveniji PSPja zamenjajo za mrtve, stuck pixle, vendar v US in ostalih Eu državah tega, na žalost, ne počnejo.

Kar me pa razpizdi je pa to, da govoriš neresnice, da ti DSa ne zamenjajo, če imaš mrtev ali stuck pixel, kar ni res. Zdaj poskušaš to speljati na pogovor o tem, da sem trdil, da DS nima mrtvih ali stuck pixlov, vendar vemo, da govor ni bil o tem.

Ti si trdil, da ti DSa ne zamenjajo, kar seveda ni res.

Zgodbe o mrtvih pixlih boš našel za vsak[/n] LCD zaslon, ker je to pač narava LCD zaslonov. Razlika je le v tem, koliko je firma, ki ti je prodala izdelek z LCD zaslonom, pripravljena tolerirati število mrtvih pixlov.

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še slike nekaterih iger za PSP:

In še slike iz iger za DS:

Lahko rečeš, kar želiš, grafični pogon DS-a ne konkurira PSP-jevemu.

Hvala za fotke; lepe so.

Nikoli nisem trdil, da ima DS superiorno 3D grafiko, kot PSP. Vsekakor PSP ima superiorno 3D grafiko, vendar so s tem žrtvovali trajanje baterije + ko nimaš priključenega polnilca, ti osvetljenost LCDja PSP avtomatično zmanjša na nižnjo stopnjo in se je ne da spraviti na najvišjo osvetlitev.

Prav zaradi potratnosti so tudi frekvenco CPUja zmanjšali z 333Mhz na 222Mhz, vendar se tudi to že da pretentati:

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=21683

Ne vem sicer, kaj Sony dela narobe, da jim PSP ne uspe dominirati trga (med drugim je Sony zdaj tudi skenslal UMD filme za PSPja), vendar ima očitno Nintendo z DSom pravi recept za uspeh. Ima odlično 1st party in 2nd party podporo, 3rd party pa tudi ne šepa.

Zavedati se je treba, da specifikacije ne pomenijo vedno uspega.

Poleg tega Nintendo omogoča brezplačno WiFi povezavo igranja špilov z drugim preko interneta; za zdaj za 4 špile (Mario Kart SD, Animal Crossing: Wild World, Tony Hawk, Metroid Prime), naslednji taki pa še pridejo:

IPB Slika

Sega je z Dreamcastom imela boljšo konzolo kot PS2, pa poglej, kako se je obrnilo.

Dejstvo je, da je potrebno imeti čim boljo podporo; PS2 je imel boljšo kot Xbox in GC, pa je najšibkejša konzola od teh 3, pa poglej, kaj se je zgodilo.

Dejstvo je pa tudi, da ima Nintendo odlično podporo pri ročnih konzola od časa GameBoya in da mu prinaša neverjeten uspeh.

Nintendo je dejansko imel v planu predstaviti naslednika GameBoyAdvance-a in naj bi bil DS bolj prehodna konzola. Kot se je zdaj izkazalo, DS žanje neverjetne uspehe, GBA naslednika so prestavili in so vse moči usmerili v DSa in Wii-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!