Skoči na vsebino

Toliko o laganju števcev in moja zgodba


NejcZ

Priporočene objave

Tako je bilo. Bil sem s sošolcem na obisku pri prijateljici, katera je morala ob pol 10 domov. Nato sva z frendom odšla do igrišča, kjer smo še malo igrali košarko, nakar so se vsi razšli. (do tu je offtopic...). In js predlagam da greva na eno nočno turo, k so fajn prazne ceste in bi se dalo fajn terat motor. In se odpraviva z Mozirja pod polno proti Nazarju, Ljubno, vse obkrožive večkrat, nato v Nazarju zavijema na bencinsko, ker je mene srbela glava, pač, se nardi. Nato oba pod polno speljema, špura pred stop znakom (kjer se seveda nisva ustavila, le zakaj, če je prazna cesta sem mislil) . Potem sva po števcu pelala 80+ (pač, vseskozi je govora o tem kolko lažejo števci), motor pa je bil Aprilia SR50 DiTech (oba enakega), in vseskozi nama je sledil nek avto (niti pomislil nisem da je lahko policija), seveda šponama do konca proti Mozirju, zavijema z obvoznice, nakar naju prehitita policista in začne mahat z ono oranžno zadevo, in ustaviva sred ceste, čist presrana. Policist stopi iz avtomobila, ztahteva dokumente. Potem reče: Nista vidva tista, ki so vaju že zadnjič opozorili za vožnjo sopotnika brez čelade?" In rečem da sma ja. Pol me vpraša kaj treba nardit pred STOP znaki, sem se posmnil na onega prej pred pumpo z špuro prevoženega, odgovoril sem da se res nisem ustavil, sm pa čist upočasnil, pogledal in nadaljeval vožnjo. Potem je zael govoriti o hitrosi (pomemben del), in je rekel da neju je dobil vseskozi med 80 in 90 km/h (nič predelan skuter), js čist čudno gledam, pa kak, nikol ne gre tolk. Me vpraša kdo je dal ven blokade, sem rekel da sem ga ravnokar kupil, tako da nevem. Potem je še rekel da naj voziva po pameti in da bo naslednjič sam delal tehničnega. Potem je zaželel lahko noč in odšel, brez vsakršne kazni in ni zasegel motorja kot je rekel. Seveda sma bla oba čist presrana in sva se domov peljala skos 40. Se ustavla pr men, pač kr nisma mogla verjet. Frend je takoj rekel, "Kurca laže števc!".

In kaj želim povedat? Na mojem skuterju števec ne laže, pa rečte kar čete, pa eni policai so face pa spet rečte kar hočte. Pa še veliko srečo imam, policaji so me že trikrat ustavili zaradi napak ki sem jih naredil, pa še nikoli nisem plačal kazni, tako da imam same dobre izkušnje vsaj zaenkrat.

To je to od mene, lp.

( se opravičujem za vse tipkarske napake, ampak pišem s pico v roki, pa se mi ne da popravljat)

Popravljeno . Popravil Nejko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mojemu bivšemu ditechu je števc lagal okoli 5km/h pri končni hitrosti

drugače pa dobra zgodbica in da se ti je dal to pisat :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrš si še mladoletn ... počakaj do polnoletnosti pol boš pa vidu kolk se ti bodo polcaji še fer zdel .)

drgač pa ditechu laže števc 10 ali več (preveč) ... stestirano .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar verjetno ne laže... :eek: In ja, sem še mladoleten.

Popravljeno . Popravil Nejko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da te ni meru z radarje če je za tabo vozil. Je najbrž samo na svoj števc gledal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo spet ena đabe tema za nabijanje :doze:

Tvoj post bo izgleda zgled nadaljnim, če prav razumem :wacko: Drugače pa.. verjetno da avti ne lažejo tolk dost, čeprav velja rek bolje preveč kot premalo :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če je hotel policaj ŠE povdariti tvojop PRE velikansko HITROST s tem da je DODAL par kilometrov na uro? :?

Nisem odštel te možnosti, ampak na tehničnem so tudi rekli 78 frendu z identičnem motorju (pa po mojem da ga tam ne špona pod polno...), pa je vseeno naredil.. :nono:

Popravljeno . Popravil Nejko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma to skus laže. Pr malagutiju F-15 (firefox) je tut enkrat kazal mal preveč, enkrat j premal, pr runnerju pa kaže za ene 5 preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej obstajajo tudi že možnosti, da daš štebec nasatvit da kaže pravilno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediš si od kolesa števec gor in je rešeno :) . Najbolši so od Sigme, ker eni ne morejo brati senzora tako hitro pri pospeševanju :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ja, kako pa to nastavs??

Enkrat je bil po radiju oglas za nastavitev števcev ;)

Najlažje in najceneje pa bo montirat kolesarski števec. Mal problema boš mel s priklopom tistega dela, ko pride na kolo gor, ampak nč hujšega. Malo invativnosti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat je bil po radiju oglas za nastavitev števcev ;)

Najlažje in najceneje pa bo montirat kolesarski števec. Mal problema boš mel s priklopom tistega dela, ko pride na kolo gor, ampak nč hujšega. Malo invativnosti :OK:

Niti ni tako težko, s tekočim lepilom, onim ko je na pištolo okoli zalepiš in drži :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če policaju števec laže? :)

ka še vi niste nikol vidl policijskega avtomobila znotraj :? .) tam nad menjalnikom je ekran ki je powezan na kamero ki je fiksirana nekje spredaj na avtomobilu in ta kamere meri use , hitrost , razdaljo use . obistwo radar sam na drugačen princip .)

zato ti lohk policaj točno powe kulk si se pelu od točke A do točke B use ti powe kje ti je hitrost padla in kje si pospeševal

sploh je to izpopoljnjena tehnologija montirana v civilne policijske vozove aka Mondeo ALfa in ostale.

Popravljeno . Popravil DIESEL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka še vi niste nikol vidl policijskega avtomobila znotraj :? .) tam nad menjalnikom je ekran ki je powezan na kamero ki je fiksirana nekje spredaj na avtomobilu in ta kamere meri use , hitrost , razdaljo use . obistwo radar sam na drugačen princip .)

zato ti lohk policaj točno powe kulk si se pelu od točke A do točke B use ti powe kje ti je hitrost padla in kje si pospeševal

sploh je to izpopoljnjena tehnologija montirana v civilne policijske vozove aka Mondeo ALfa in ostale.

Nekaj podobnega ja.. Majo pa policaji tudi starejše civilne avtomobile. Zadnjič peljem proti velenju čezlokovico, k je 50 omejitev se mi zdi, pred mano en grd opel, rjav, ga prehitim z 70, potem pa me on prehiti in ustavi.. policaj u civilu :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se 10kmh ni dosti on tudi ni konstatno isto vozo ampak je bremzal in pospeševal in zato je pač prišlo do tega da si se ti vozo tolko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vracamo se k stevcu za kolo......

vceri sm s glih pogovarju z enim, ki popravlja kolesa, pa "mojster" pravi da je maximalen razmak med senzorjema 5mm, da se lahko stevec razbere hitrost.

Pol sm pa mal gledu kje bi to lahko zmontiru, pa edino primerno mesto najdu na prednji zavorni celjusti. Kako je s tem pri vas(nekom, ki ima stevec namontiran in ni tega sam "vidu pr frendu")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka še vi niste nikol vidl policijskega avtomobila znotraj :? .) tam nad menjalnikom je ekran ki je powezan na kamero ki je fiksirana nekje spredaj na avtomobilu in ta kamere meri use , hitrost , razdaljo use . obistwo radar sam na drugačen princip .)

zato ti lohk policaj točno powe kulk si se pelu od točke A do točke B use ti powe kje ti je hitrost padla in kje si pospeševal

sploh je to izpopoljnjena tehnologija montirana v civilne policijske vozove aka Mondeo ALfa in ostale.

Tako policijsko vozilo se imenuje provida. In jih ni ravno veliko po Slo.. Navadno je to civilni policijski avto, medtem ko ostali policijski avtomobili te tehnologije nimajo vgrajene. Tako da, če so bili policaji v navadnem policijskem avtu, so lahko hitrost preverjali le preko svojega števca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vracamo se k stevcu za kolo......

vceri sm s glih pogovarju z enim, ki popravlja kolesa, pa "mojster" pravi da je maximalen razmak med senzorjema 5mm, da se lahko stevec razbere hitrost.

Pol sm pa mal gledu kje bi to lahko zmontiru, pa edino primerno mesto najdu na prednji zavorni celjusti. Kako je s tem pri vas(nekom, ki ima stevec namontiran in ni tega sam "vidu pr frendu")

Jaz imam magnet na robu felne nalepljen, senzor pa je naret na vilce, tako kot pri kolesu in vredu kaže :) . Prvo sem mel preveč noter magnet in ni kazalo, potem pa sem dal, tako da malo čez rob felne gleda prvi del magneta in lepo dela :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!