Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Torej, kolikor sem raziskoval blokira se lahko motorje ki nimajo več kot 70kw, ter prostornino 1000 kubikov ali manj, potem je pa tukaj še tisto razmerje med težo in močjo. Ve kdo iz prve roke povedati kako je z blokado pri ducati monster 2004 620 kubičen. Mislim, da ima okoli 10kw preveč, zanima me pa predvsem zaradi teže in tistega razmerja, ki je potem. Pa okvirno ceno blokade ? Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. februar 2016 at 18:20, interista pravi:

Torej, kolikor sem raziskoval blokira se lahko motorje ki nimajo več kot 70kw, ter prostornino 1000 kubikov ali manj, potem je pa tukaj še tisto razmerje med težo in močjo. Ve kdo iz prve roke povedati kako je z blokado pri ducati monster 2004 620 kubičen. Mislim, da ima okoli 10kw preveč, zanima me pa predvsem zaradi teže in tistega razmerja, ki je potem. Pa okvirno ceno blokade ? Hvala. :)

motor mora imeti najmanj 175 kilogramov mokre teze ce ga mislis blokerat na 35 kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, interista pravi:

Pod mokro težo je mišljen motor, z bencinom, oljem in ostalimi tekočinami ?

Spodnje besedilo razkriva nekaj, kar bi rad vedel.

12.   »masa vozila« je masa vozila, pripravljenega za vožnjo, brez potnikov oziroma potnic (v nadaljnjem besedilu: potnik) in blaga, z voznikom (75 kg; voznik se ne upošteva pri vozilih, ki spadajo v kategorijo dvo- in trikolesnih motornih vozil), z 90 odstotki goriva in polnimi rezervoarji tekočin, razen odpadne vode, ter rezervnim kolesom in orodjem, pri avtobusih pa tudi z drugim članom posadke (75 kg), če je zanj predviden poseben sedež;

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako dovgo traja postopek da ti zmontirajo in zrihtajo papirje za A2 blokado? 
Nabavil bi motor iz Kranja in bi se rad kr peljal domov proti Štajerski, da si prihranim stroške prevoza z kombijom. 

Kolko sem seznanjem pa nemorem brez blokade registrirat motorja. 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti morš dobit blokado prvo, ta pa je vezana na šasijo motorja in dokler pirdejo ti papirji gre 1-2 tedna mimo
js sm zdej za bmw-ja čakou 10dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Bear pravi:

ti morš dobit blokado prvo, ta pa je vezana na šasijo motorja in dokler pirdejo ti papirji gre 1-2 tedna mimo
js sm zdej za bmw-ja čakou 10dni

pa nisi menda blokiral BMW k1200r. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sm že 1x reku, nism meu namena menjat do septembra ko bom meu neomejeno ampak sklep okoliščin je biu da sm dobu dober dnar za prejšnjega, in bmw-ja za dobro ceno

jebat ga

edit:
pa še na 25kw sm ga mogu :whistle:

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Bear pravi:

kot sm že 1x reku, nism meu namena menjat do septembra ko bom meu neomejeno ampak sklep okoliščin je biu da sm dobu dober dnar za prejšnjega, in bmw-ja za dobro ceno

jebat ga

edit:
pa še na 25kw sm ga mogu :whistle:

a nima mal več kw izvorne moči od zakonskega limita?

Popravljeno . Popravil a-rod
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

use motorje ki jih vidiš pod nickom sm meu na 35kw  (tazen 125tke) brez problemou, je pa res da se lahko vedno najde kdo ki se bo utaknu-načeloma dokler je blokada not in razmerje uredu ni problemou

edit
ker uporabljam motor tudi za prevozno sredstvo me ustvijo usaj 1x na teden

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bear pravi:

use motorje ki jih vidiš pod nickom sm meu na 35kw  (tazen 125tke) brez problemou, je pa res da se lahko vedno najde kdo ki se bo utaknu-načeloma dokler je blokada not in razmerje uredu ni problemou

edit
ker uporabljam motor tudi za prevozno sredstvo me ustvijo usaj 1x na teden

Trije pogoji so. 

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW (1) in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg (2) in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo (3). Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl.

Deklica (ali deček) na tehničnih pregledih, bi mogla biti tako bistra, da bi predelavo vpisala v homologacijski kartonček in ne v prometno, kot velva zakon.

 

S tem ko je na to pravilo (oz zakon) bodisi pozabila ali pa zavestno spregledala je "odobrila" 35/25kw v prometni in s tem se zgodba konča.

S tem tudi izpolnjuješ pogoje 0,2kw/kg, ker si efektivno na 35kw.

 

Edina rešitev je, da se pri postopku registracije začne predelave (zmanjšanje nazivne moči) vpisuje v homologacijski kartonček.

Dokler bodo določeni servisi dopuščali se bodo ljudje vozili z 25kw hayabusami. Po pravici povedano, glede na zakonodajo in glede na to da sem  bil sam v podobni zmedi kar podpiram to. Sej ni da bi kdorkoli zanalašč šel 35kw fejkat da dobi ceneje zavarovanje pa da jebe policaje - enostavno gre za splet okoliščin ko se ti pojavi šansa da menjaš motor, izpita (neomejeno) pa še nimaš.

Popravljeno . Popravil 5413lvl3145
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vpisano v homologaciji polnih 120kw in zadej pod predelave zmanjsana moc na 25kw in tako tudi v prometni 25kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, 5413lvl3145 pravi:

Simpl.

Deklica (ali deček) na tehničnih pregledih, bi mogla biti tako bistra, da bi predelavo vpisala v homologacijski kartonček in ne v prometno, kot velva zakon.

 

S tem ko je na to pravilo (oz zakon) bodisi pozabila ali pa zavestno spregledala je "odobrila" 35/25kw v prometni in s tem se zgodba konča.

S tem tudi izpolnjuješ pogoje 0,2kw/kg, ker si efektivno na 35kw.

 

Edina rešitev je, da se pri postopku registracije začne predelave (zmanjšanje nazivne moči) vpisuje v homologacijski kartonček.

Dokler bodo določeni servisi dopuščali se bodo ljudje vozili z 25kw hayabusami. Po pravici povedano, glede na zakonodajo in glede na to da sem  bil sam v podobni zmedi kar podpiram to. Sej ni da bi kdorkoli zanalašč šel 35kw fejkat da dobi ceneje zavarovanje pa da jebe policaje - enostavno gre za splet okoliščin ko se ti pojavi šansa da menjaš motor, izpita (neomejeno) pa še nimaš.

Ne poznaš zakonodaje in nekaj nabijaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BigOne pravi:

ne razumem nič več :dry:

do zdaj sem bil ziher da gre blokirat motorje ki imajo v orginalu največ 72kw. 

Ne sekiraj se preveč. Če boš kršil zakonodajo, ti bo to prej ko slej nekdo povedal. Blokiraš lahko marsikaj, vendar se potem postavi vprašanje ali takšen motor spada v kategorijo A2, kar posledično pomeni, da moraš imeti kategorijo A. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>Ne poznaš zakonodaje in nekaj nabijaš. 

Važno da ti vse veš in lahko zvečer boljše volje zaspiš ker si taka veleuk pomankljivih slabo zapisanih zakonov.

 

>Imam vpisano v homologaciji polnih 120kw in zadej pod predelave zmanjsana moc na 25kw in tako tudi v prometni 25kw

 

Potem pa vso srečno, meni ni šlo skozi in je sledil zaseg. Karkoli ima preko 70kw izvorne moči ne moreš blokirat... oziroma lahko, samo legalno vozit z A2 ne smeš.

Popravljeno . Popravil 5413lvl3145
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, 5413lvl3145 pravi:

>Ne poznaš zakonodaje in nekaj nabijaš. 

Važno da ti vse veš in lahko zvečer boljše volje zaspiš ker si taka veleuk pomankljivih slabo zapisanih zakonov.

 

>Imam vpisano v homologaciji polnih 120kw in zadej pod predelave zmanjsana moc na 25kw in tako tudi v prometni 25kw

 

Potem pa vso srečno, meni ni šlo skozi in je sledil zaseg. Karkoli ima preko 70kw izvorne moči ne moreš blokirat... oziroma lahko, samo legalno vozit z A2 ne smeš.

Ker ne poznaš zakonodaje, nekaj nabijaš in hkrati mešaš dve različni stvari. Ena stvar je blokiranje motorja, druga stvar je vožnja določenega motorja s kategorijo A2. Če nekdo hoče blokirati 200 konjski motor, bo pač to storil, če obstaja blokada za njegov motor. Zakaj to stori, je čisto njegova stvar. Potem je pa imetnik kategorije A2 tisti, kateri mora izbrati motor v skladu s tremi pogoji. 

Kar pa se tiče Bear-a; sledil bo zaseg, kar si že ugotovil na lastni koži. Zato je pa potrebno prej prebrati kakšno vrstico več. Pa ne razburjaj se toliko, ker škoduje lepoti. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben a2 voznik se "hvali" s tem da bi jim motor zasegli, vecinoma so zelo veseli ker organi, ki nadzirajo to gladko spregledajo oz. zgleda to se odobravajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, cikadina pravi:

noben a2 voznik se "hvali" s tem da bi jim motor zasegli, vecinoma so zelo veseli ker organi, ki nadzirajo to gladko spregledajo oz. zgleda to se odobravajo.

Nisem ne lačen ne žejen :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mene prou briga a se vozijo z izpitom al brez dokler nimam zarad tega kakih sitnosti.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 2. 2016 at 10:50, 5413lvl3145 pravi:

Potem pa vso srečno, meni ni šlo skozi in je sledil zaseg. Karkoli ima preko 70kw izvorne moči ne moreš blokirat... oziroma lahko, samo legalno vozit z A2 ne smeš.

Motor so ti zasegli (?) .. zakaj?
Ker si odblokiran motor vozil za A2? Če je to tako, potem je to normalno. Prekršek, tu ni dileme.

Kaj pa to, če je v prometni vpisano recimo 25kW, dejansko pa je motor odblokiran na 35kW, voziš ga pa z A neomejeno. Kako je s tem? A je to prekršek? Ker zadnje čase ko malo prebiram oglase in vidim, da je tega kar nekaj na tržišču in v oglasih to celo piše npr. : homologiran in reg. 25kW, odprt na 35kW. Kako je s tem?

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar vozi blokiran motor ki ima vec kot 70kw z A2 izpitom.. Jaz in 5413lvl3145 sva ze sla cez to ;) 

No sej mogoce bos imel moznost spoznati Sezansko sodnico :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!