Skoči na vsebino

Proti Bohinju s polnim gasom


eMBe

Priporočene objave

:topic: ....un ovink na Zatrniku zgleda že lepo in prov, sam je cesta lih v ovinku neravna(grbine), sploh če greš prot Pokluki gor + mejhn naprej gor je pol metra peska od bankine oziroma roba ceste proti sredin ceste - in to v ovinku!! Peska je tok da se ceste sploh ne vid ne spodej. Pristojni za odstranitev peska so, kolikor vem, že obveščeni, če pa ne bo nč, bo pa res treba metlo tm gor met tko k na Ridah :topic:

Popravljeno . Popravil Killroy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV zdaj si pa malo šovinistično v meglo brcnil. .) ...

Master, oba dobro veva kako je. Smo takilele in drugačni. Vsi smo motoristi. Nikakor se pa ne eni ne drugi ne moremo deklarirati in izjasnjevati za vse motoriste. Javna cesta je pa le javna cesta. Z vsemi udeleženci! In dirkanje tja ne spada. In tam sem mislil, da so dirkači moteči. No ja, mogoče je bil sam stavek nerodno spisan. Niso na cesti moteči motoristi, kateri si žele dirkališče. Moteči so tisti, kateri svoj dirkalni manjko na javni cesti sproščajo. In ker to največkrat opravičujejo z odsotnostjo dirkališča v Sloveniji, se mi je tako zapisalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta enostavno NI dirkališče

:grim :OK:

In dirkališča so dovolj blizu.

:nono: :cry:

In ti Beno to dobro veš! Zato zagovarjanje divjanja po cestah ne drži vode! Že divjanje samo ne, nikakor pa ne še zagovarjanje tega!

Ni vsaka hitra vožnja tudi že (brezglavo) divjanje. Celo po kolenu gre pri nizkih hitrostih in varno - le vaditi je treba na kakšnem dirkališču oz. poligonu... :yes:

Za povrhu pa motorizem ni samo hitrost in polaganje ovinkov. Je še vse kaj drugega. Tako da motoristi NE potrebujemo dirkališča. Potrebujejo oz. želijo ga samo posamezni motoristi! In ti so moteči! Zelo moteči in to tudi drugim motoristom ne samo avtomobilistom!

Opa, s tem se pa ne strinjam.

'Dirkališče' oz. poligon (ustreznih dimenzij in konfiguracije) potrebujejo PREDVSEM začetniki - to jest AVTOŠOLE! Še več - menim, da bi vožnja na (resnem) dirkališču (oz. poligonu) morala biti obvezen del pridobivanja izpita (razen morda kakih 'omejenih variant').

Če bi s tem 'na svoj račun' prišli tudi tisti, ki radi vozimo po dirkališčih, pa nimamo prav pogosto časa se tri do štiri ure vozit do Grobnika ali Pannonie (in potem nazaj), pa tudi ne bi nič škodilo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem rekel, jara kača o dirkališčih se vije naprej. In spet bo jokcajne o tistih nekaj urcah fure do tam in ogromnih stroških o tem. Se mi res ne da ponavljat! :doze:

In poligoni varnih voženj niso dirkališča. Izstreljevanje mimo ostalih udeležencev v prometu z 200 in več km/h po možnosti po levem pasu pa tudi ni trening varne vožnje! Tako, da ne mi sedaj teh primerjav oz. enačenj dirkališče - varna vožnja - poligon zganjat! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa fajn ovinki ja ta Zatrnik :whistle: :devil: :devil:

post-1406-1151401550_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, spet se bo zvrtela stokrat zjodlana popevka o dirkališču. :SS

Cesta enostavno NI dirkališčeIn dirkališča so dovolj blizu. In ti Beno to dobro veš! Zato zagovarjanje divjanja po cestah ne drži vode! Že divjanje samo ne, nikakor pa ne še zagovarjanje tega!

Za povrhu pa motorizem ni samo hitrost in polaganje ovinkov. Je še vse kaj drugega. Tako da motoristi NE potrebujemo dirkališča. Potrebujejo oz. želijo ga samo posamezni motoristi! In ti so moteči! Zelo moteči in to tudi drugim motoristom ne samo avtomobilistom!

Cesta ni dirkališče...to mi je jasno.

Katera dirkališča so dovolj blizu???

NE ZAGOVARJAM DIVJANJA PO CESTI ZATO MI NE SERI!!!! :angry: Če rečem da je čez zatrnik dobra cesta in ovinki še ne pomen da zagovarjam divjanje. In kot je že pred mano nekdo povedov se ob ustreznem znanju, gumam in asfaltu da ovinek tut zelo varno po kolenu izpeljat.

To da motoristi ne potrebujemo dirkališča si pa še najbl mem ustrelu. A se ti sploh zavedaš kolk znanja za varno vožnjo prov na dirkališču dobiš. Dobiš občutek za motor in filing kako ravnati v kritičnih situacijah ki se lahko zgodijo tudi pri ležerni in počasni vožnji.

Pa da za konec še malo preuredim tvoj lovski podpis:

Nelovcu govoriti o lovu je isto kot tebi govoriti o užitkih v ovinku. .)

@Beno: Všeč mi je una skladovnica drv ob cesti, da te varno ustavi ob morebitnem padcu. :D

Ja kle sm šu 310 kmh če ne še več ... in skladovnice drv še opazil nisem :D :D :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Sedaj se jokate kako primanjkuje dirkališče, potem če bi bilo zgrajeno pa kako je predrago in bi stanje na cesti bilo podobno sedanjemu. Tako da nima smisla kaj graditi. :grrr

lp

P.S. "lahko pa se seveda tudi motim"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. "lahko pa se seveda tudi motim"

živiš v zmoti :grim :grim :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Sedaj se jokate kako primanjkuje dirkališče, potem če bi bilo zgrajeno pa kako je predrago in bi stanje na cesti bilo podobno sedanjemu. Tako da nima smisla kaj graditi. :grrr

lp

P.S. "lahko pa se seveda tudi motim"

In če ne bi zgradili dirkališča vsakemu motoristu na dvorišču bi še vedno velika večina jamrala kako je dirkališče oddaljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če ne bi zgradili dirkališča vsakemu motoristu na dvorišču bi še vedno velika večina jamrala kako je dirkališče oddaljeno.

Sj po svoje mate prov...

Sam useen bi blo fajn tut u Sloveniji neki konkretnga met :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj po svoje mate prov...

Sam useen bi blo fajn tut u Sloveniji neki konkretnga met :OK:

Tudi jaz sem za dirkališče v Sloveniji.

Hočem pa rečt, da bodo na dirkališče v SLO hodili tisti, ki že sedaj hodijo na dirkališča v tujino, cestni dirkači, pa bodo še naprej našli milijon izgovorov zakaj še naprej dirkajo po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če ne bi zgradili dirkališča vsakemu motoristu na dvorišču bi še vedno velika večina jamrala kako je dirkališče oddaljeno.

Velika večina? Možno...

Velika večina je tudi prepričana, da obvlada motor več kot dovolj in so jim razne delavnice varne vožnje pod častjo. In predvsem - velika večina še nikoli ni skusila vožnje po dirkališču in nima pojma, kako koristen je tak trening tudi za vožnjo na cesti...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališče gor al dol!

Za normalno vožnjo po cestah, kjer odstopajo hitrosti od omejitev do + 20% ne rabiš ne vem kakšne izkušnje z dirkališča. Če pač nimaš dovolj izkušenj pač ne goniš - pika. Vsi goniči, ki se petardirajo po cesti pa morajo vedeti, da so potrošni material oz. material za črno kroniko..... KER SO SAMI TAKO ŽELELI! Nihče vas ne sili v divjanje!

Kako pa to enostavno logiko spravit v trmaste slovenske buče je pa velik problem - ne gre in ne bo šlo! Ne mi slučajno tole spljuvat, ker je to moje mnenje, ki ni vredno komentarja, samo delim ga z vami, bi rekel v vednost..... mogoče se tudi motim. Dirkališče bi pa z veseljem sprobal, pa ne zaradi izkušenj, te sem nabral v realnih razmerah na cesti ampak zato, da občutim dirkaški adrenalin, ki ga nekateri iščejo na cesti, kar pa ni in nikoli ne bo sprejemljivo! Posledice preveč bolijo...

LP mal čuden od vročine, ampak normalen Mare!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem za dirkališče v Sloveniji.

Hočem pa rečt, da bodo na dirkališče v SLO hodili tisti, ki že sedaj hodijo na dirkališča v tujino, cestni dirkači, pa bodo še naprej našli milijon izgovorov zakaj še naprej dirkajo po cestah.

Vožnja na dirkališču bi itak morala biti obvezen del izpita za motorno vozilo (razen morda za kakšne po moči/hitrosti omejene variante).

Ampak tudi brez tega bi razne 'Šef'-e in 'The Doc'-e lažje spravu na dirkališče, do katerega se bi pripeljal v uri / dveh kot pa na dirkališče, obisk katerega je celodnevni oz. že bolj dvodnevni projekt...

Ko pa bi enkrat bili tam, pa bi hitro skusili svoje meje...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država še ni dojela, da denar motoristov odteka v tujino. Če bi bilo dirkališče pri nas bi šlo 8 % davka od storitev v slovenski proračun in ne hrvaški, avstrijski ali madžarski, nekaj pa bi ga prišlo tudi od tujcev in ne samo Slovencev. .)

Predlagam, da cesto za Bohinj speljejo krožno, zavarujejo ovinke in..... IMAMO DIRKALIŠČE. Promet med 08:00 in 16:00 uro zaprt zaradi delovanja bohinjskega dirkališča. Pa imamo dve muhi na en mah (dirkanje bo Bohinjki in pa dirkališče). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

NE ZAGOVARJAM DIVJANJA PO CESTI ZATO MI NE SERI!!!! :angry: ...

Pa da za konec še malo preuredim tvoj lovski podpis:

Nelovcu govoriti o lovu je isto kot tebi govoriti o užitkih v ovinku. .)

Ja kle sm šu 310 kmh če ne še več ... in skladovnice drv še opazil nisem :D :D :D .)

Mulo, če ti ata pa mama plačujeta da lahko uživaš na dirkališčih, še ne pomeni da se lahko spuščaš na osebni nivo in vpiješ drugim kateri povedo svoje mnenje, da naj ti ne serjejo! JASNO!

Tvoja priredba mojega podpisa je pa le lepo izkazala za kaj ti gre. Za užitke v ovinkih! In ne za varnost na cesti! Koleno gor ali dol pa tu tudi nima veze. Tema govori o pretiranih hitrostih na Bohinjki in s tem povezanim ogrožanjem drugih udeležencev. Ovinek pa ti zaradi mene lahko izpelješ magari po ušesu ali pa po brkih, ko-če ti bodo zrasli!

In ponavljam, motoristi ne potrebujemo dirkališča. Posamezniki ga želite in potrebujete! In nehajte se že enkrat predstavljati kot celota. če ste le njen del! No, saj mogoče ti bo čez leta jasno, da se svet ne vrti samo okoli tvojega popka!

.... A se ti sploh zavedaš kolk znanja za varno vožnjo prov na dirkališču dobiš. Dobiš občutek za motor in filing kako ravnati v kritičnih situacijah ki se lahko zgodijo tudi pri ležerni in počasni vožnji.

...

Ne, o varni vožnji, tečajih, pomenu in aktivizmu v tej smeri seveda nimam najmanjšega pojma! Sedim doma na kahli z laptopom v naročju in le pametujem. :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se s to problematiko sploh ukvarjamo, je taista po celem svetu. Nekateri bodo pač na polno žgali po cestah in nima veze koliko se bo po forumih in vsepovsod drugje debatiralo in poskušalo glede tega kaj storiti, ker se ne bo prav nič glede tega spremenilo. Dejstvo je, da če si kupiš SS motor si kupil športno mašino in konec debate. To pomeni, da, ko greš na cesto boš do neke meje vozil športno. Koliko športno pa je odvisno od posameznika. Eni imajo motorje, da potujejo od A do B in v tem uživajo (to pomeni da v tem primeru njihov motorizem ni šport) eni pa da terajo (v tem primeru to postane šport).

Če bi v Sloveniji zgradili res eno super dirkališče kaj bi bilo? Bi vsi motoristi iz Slovenije hodili na dirkališče žgat in bi se na cestah norija umirila? Malo verjetno! Vikend Grobnika, če si malo bolj resen te stane 100+ jurčkov (vstopnina, gume, bencin), da ne govorim o obrabi materjalov (bremze itd.). Menim, da tistim, ki sedaj žgemo po dirkališčih bi blo ful boljš, ker ne bi bilo treba daleč hodit žgat, kamikaze bi pa še vedno žgale po cestah.

Torej, bezveze, tisti, ki tiščijo po cestah bodo še naprej tiščali po cestah in odstotek teh kamikaz se bo na žalost fental in to je to.

Vse je v razmerju; lahko si hiter na cesti ampak ne bodi kreten in ne slajdaj po kolenu 240+ proti Bohinju, kar je pa itak taka bula, ker ga tam ni ovinka, da bi šel 240+ pa še po kolenu - ste tisti k to lapate preveč isle of man gledal pa preveč curijevo temo bral! ;)

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika večina? Možno...

Velika večina je tudi prepričana, da obvlada motor več kot dovolj in so jim razne delavnice varne vožnje pod častjo. In predvsem - velika večina še nikoli ni skusila vožnje po dirkališču in nima pojma, kako koristen je tak trening tudi za vožnjo na cesti...

D.

Dirkanje na dirkališču ni nujno najboljši trening za voznjo po javnih cestah. Razni treningi varne vožnje in podobno je tisto kar je priporočljivo za večino voznikov. Vsi ne vozimo SS motorjev in vsi ga na cesti ne žgemo daleč čez omejitve. Eni imamo motor kot prevozno sredstvo in nam ni potrebno vsakodnevno dokazovanje na cesti ali na dirkališču.

Spoštujem tiste ki obvladajo športni motorizem in znajo to pokazati na dirkališču. Žal mi je, da pri nas ni dirkališča ala Grobnik vendar je to realnost. Obstajajo pa še druge možnosti in prav na teh straneh je kar nekaj supermoto mojstrov in mojstric, ki vsak teden tekmujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkaliče v Sloveniji imamo in to Mobikrog. Je pa res da mal pri organizaciji škripa. Posamezne skupine morajo najemat prostor itd. Sej ne vem točno kakšni so pogoji za najem Mobikroga. Naj nekdo napiše, ki ga je že najel. Tud res, da ni pravih izletnih con, ampak nasproti pa noben avto ne bo prišel. Torej je še zmeraj boljše, kot pa divjanje po cestah. Torej da v Sloveniji ni kje sproščat adrenalina, ni čisto res. Res pa je, kot je že nekdo pred mano napisal, da tist ki hoče dirkat gre na dirkališče, pa naj bo to Grobnik, ali pa Mobikrog. V vsaki vasi pa res ne more bit urejeno dirkališče. In tudi, če bi imeli dirkališče tipa Grobnik, veliki cestnih dirkačev ne bi šlo gor, ker potem bi bili pa že drugi razlogi (predrago, predaleč (ker je slovenija tako velka)nimam časa,niso me not spustil.... itd.)Samo bi se bilo potrebno samo nekak organizirat, da bi se na Mobikrogu dalo več vozit (sam ne vem kako :whistle: ) In za zakjuček: Tudi če bi se vsak vikend na mobikrogu dalo dirkat, bi verjetno samo tisti prihajali, ki so se tudi do sedaj v lastni organizaciji podali na dirkališče, vsi ostali, ki so pa doo sedaj dirkali po Slovenskih cestah, bodo pa še naprej.

Pa varno vožnjo

PS: Večkrat se zapeljem do mobikroga, in pride tudi velik motoristov iz cele Slovenije. In ker se nič ne dogaja obrnejo in grejo. Če bi se dalo kakšn urnik organizirat za celo sezono in to preko AMZS. Sam to je pa že druga zgodba..... LP .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobikrog ni glih pojem dirkališča. Sem vozil na Mobikrogu in na Grobniku in ni primerjave, kljub temu, da na Grobniku na nekaterih delih že iz asfalta trava raste. .) Barva na pisti, ozka pista, pesek... niso glih pojmi varnega dirkališča. Tisto je bolj za supermoto kot pa za cestake (moje mnenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam en izstrelek, ki je pripravljen v sezoni naredit (po njegovi izjavi) na relaciji 10 km, 6000 km (ker so taaaaaki lepi ovinki) :kva2: :wacko: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobikrog ni glih pojem dirkališča. Sem vozil na Mobikrogu in na Grobniku in ni primerjave, kljub temu, da na Grobniku na nekaterih delih že iz asfalta trava raste. .) Barva na pisti, ozka pista, pesek... niso glih pojmi varnega dirkališča. Tisto je bolj za supermoto kot pa za cestake (moje mnenje).

Se popolnoma strinjam s tabo. :OK: Ampak vseeno, bolše kot pa na cesti in čez naselja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh primerjat Grobnik in Mobikrog? Grobnik je bila GP pista, Mobikrog pa vojaška baza hangarjev s povezavo - eh! :slap:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!