Skoči na vsebino

Proti Bohinju s polnim gasom


eMBe

Priporočene objave

Mulo, če ti ata pa mama plačujeta da lahko uživaš na dirkališčih, še ne pomeni da se lahko spuščaš na osebni nivo in vpiješ drugim kateri povedo svoje mnenje, da naj ti ne serjejo! JASNO!

Tvoja priredba mojega podpisa je pa le lepo izkazala za kaj ti gre. Za užitke v ovinkih! In ne za varnost na cesti! Koleno gor ali dol pa tu tudi nima veze. Tema govori o pretiranih hitrostih na Bohinjki in s tem povezanim ogrožanjem drugih udeležencev. Ovinek pa ti zaradi mene lahko izpelješ magari po ušesu ali pa po brkih, ko-če ti bodo zrasli!

In ponavljam, motoristi ne potrebujemo dirkališča. Posamezniki ga želite in potrebujete! In nehajte se že enkrat predstavljati kot celota. če ste le njen del! No, saj mogoče ti bo čez leta jasno, da se svet ne vrti samo okoli tvojega popka!

Ne, o varni vožnji, tečajih, pomenu in aktivizmu v tej smeri seveda nimam najmanjšega pojma! Sedim doma na kahli z laptopom v naročju in le pametujem. :P :P :P

Grdo si me obtožu da propagiram dirkanje po cesti in takim obtožbam ne bom tiho!

Pa ne mi govort o osebnih nivojih ki jih kle gor ni. Žov v tvojem avatarju vidim samo divjo svinjo in pojma nimam s kom se pogovarjam zato o bontonu in spoštovanju tebe kot najbrš starejšega ne razmišljam.

Z zadnjim stavkom si obrazložu stanje zato tuki zaklučujem ker nima smisla :xx: in ker je navsezadnje tut off topic.

Vse skupi je itak še ena debata ki ne bo rešila nič.

Lep pozdrav .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh primerjat Grobnik in Mobikrog? Grobnik je bila GP pista, Mobikrog pa vojaška baza hangarjev s povezavo - eh! :slap:

Grobnik je bila včasih GP pista, zdaj je pa pač pista, ki se na njej dogaja to kar se. Mobikrog, je pa bivše letališče oz. točna lokacija pista med hangerji, ki so jo povezal tako da se lahko vozijo v krogih. Torej mobikrog ni vojaška baza. :wallbash: To je bilo včasih, kot je bilo včasih Grobnik GP dirkališče. Cesta je pa cesta, kjer so bili in bodo še drugi udeleženci prometa. :(

Sicer pa poimenujte to kakor hočete, vseeno je bolj varno kot pa na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grdo si me obtožu da propagiram dirkanje po cesti in takim obtožbam ne bom tiho!

Pa ne mi govort o osebnih nivojih ki jih kle gor ni. Žov v tvojem avatarju vidim samo divjo svinjo in pojma nimam s kom se pogovarjam zato o bontonu in spoštovanju tebe kot najbrš starejšega ne razmišljam.

Z zadnjim stavkom si obrazložu stanje zato tuki zaklučujem ker nima smisla :xx: in ker je navsezadnje tut off topic.

Vse skupi je itak še ena debata ki ne bo rešila nič.

Lep pozdrav .)

No, vidiš, si se že naučil malo bolj normalen ton ubirat. Bravo! Še točno boš prebral, kaj drugi pišejo, pa se ne bo treba ne razburjat niti obrazlagat. Kajti nihče ti ni rekel, da propagiraš dirkanje na cesti. Napisano je bilo le da ti dobro veš, da cesta ni dirkališče, kajne? In kaj tu ni res?!

In če na nekoga vpiješ " NE SERI", to je osebno! Črno na belem! To, da se vsi ne poznamo osebno je pa tudi res. A večina rednih udeležencev tega motosveta se pozna in ve s kom govori. Tudi ti boš, ko boš tu dlje časa in če bo tvoje udejstvovanje kaj več kot mimogrede čvekec. In verjamem, da boš imel kaj ponuditi ostalim motoristom, kot motorist in kot človek. Le počakati moramo še malo, kajne!

P.S.: mimogrede, tista divja svinja iz avatarja je en žleht star merjasec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej v tujini majo vse bols :grrr

A pol hodita tut na morje v jodlarijo, k majo take cudovite plaze :?

ja in..če je pa res..naj se pa pri nas potrudijo pa boljše ceste naredijo.

aja na morje greve pa al v grčijo, španijo italijo francijo pa še bi se našlo.... a bi se kaj mogoče :? :P

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobnik je bila včasih GP pista, zdaj je pa pač pista, ki se na njej dogaja to kar se. Mobikrog, je pa bivše letališče oz. točna lokacija pista med hangerji, ki so jo povezal tako da se lahko vozijo v krogih. Torej mobikrog ni vojaška baza. :wallbash: To je bilo včasih, kot je bilo včasih Grobnik GP dirkališče. Cesta je pa cesta, kjer so bili in bodo še drugi udeleženci prometa. :(

Sicer pa poimenujte to kakor hočete, vseeno je bolj varno kot pa na cestah.

Ma dej zdej tle dlake cepit al je bla baza al pa letališče. :headbang: Grobnik je še vedno sto svetlobnih let pred mobijem in je pravo motoristično dirkališče. Se pa strinjam, da je bolj varno žgat po mobiju kot po cesti - čeprav izlet zaradi kakšne večje napake ne bo nič manj bolel kot na cesti razen, da ni drugih udeležencev prometa, ki ti vozijo v nasprotni smeri! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo! Še točno boš prebral, kaj drugi pišejo, pa se ne bo treba ne razburjat niti obrazlagat. Kajti nihče ti ni rekel, da propagiraš dirkanje na cesti. Napisano je bilo le da ti dobro veš, da cesta ni dirkališče, kajne? In kaj tu ni res?!

In če na nekoga vpiješ " NE SERI", to je osebno! Črno na belem! To, da se vsi ne poznamo osebno je pa tudi res. A večina rednih udeležencev tega motosveta se pozna in ve s kom govori. Tudi ti boš, ko boš tu dlje časa in če bo tvoje udejstvovanje kaj več kot mimogrede čvekec. In verjamem, da boš imel kaj ponuditi ostalim motoristom, kot motorist in kot človek. Le počakati moramo še malo, kajne!

:OK: Tole bi pa moral vsake tolko časa nalimat gor. Poučno za tiste, ki jim še bodo (če jim bodo) brki zrasli..

:drunk: HVV.... če bo kdaj priložnost :drunk: ost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje smo ostal :doze: :D :D

to je vse skupej naravna selekcija :grim vsak let jih mora tolk pa tolk umret da je vse skup v ravnovesju .)

Sicer kruto povedano, a realno...in verjemte mi da ne bo nč drgač ne drug let ne čez 10 let :grrr umirali bojo in "dirkači" po cestah in umirjeni nedeljski vozniki,...tko da brezveze da se sploh kregamo

Dirkališče ja, super bi bilo če bi ga imeli tud pr nas...pa sej ni važno al bi nanj hodilo večje število motoristov kot hodijo sedaj na Grobnik in drugam, al pa bi jih bi bilo samo nekaj tistih, ki bi ga uporabljali zaradi bližine...če bi z njim rešili eno ali dve življenji pa se splača .) sej je blo že napisano v eni temi koliko je vredno eno človeško življenje ;) ...no ja vsaj zase vem, da če bi v SLO bilo dirkališče cestaka sploh prodal ne bi :grrr

Aja pa a mislte da je sam na Bohinjki tako "divjanje"...kolk je še takih cest po SLO, sam tm zgleda nikogar ne motijo motoristi :grrr

drgač pa HHV hočeš ali nočeš...vsi smo motoristi z dušo in srcem, sam da eni nori drugi pa mal manj nori....tko kt so jagri eni tm zato da se ga nagonjo včasih ,eni ste pa tm zarad tistega kar je bil prvotni namen lovcev, a je tko ;)

lp kađiva B)

P.S. pa srečno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej zdej tle dlake cepit al je bla baza al pa letališče. :headbang: Grobnik je še vedno sto svetlobnih let pred mobijem in je pravo motoristično dirkališče. Se pa strinjam, da je bolj varno žgat po mobiju kot po cesti - čeprav izlet zaradi kakšne večje napake ne bo nič manj bolel kot na cesti razen, da ni drugih udeležencev prometa, ki ti vozijo v nasprotni smeri! ;)

Ok kaj je letališče al kaj jest vem kaj , si sam odpru temo. Zdaj je kot dirkališče za avte oz motorje.Pa sej ni važno. Siguren sem, da če bi imeli v Sloveniji 3 GP dirkališča, še zmeraj bi bilo divjanja proti Bohinju , proti Kočevju in skoz kje se je divjalo doslej. Črna kronika je pa polna motoristov...... Žalostno. In če po pravici povem, imam poln k.... nekaterih pisarij tukaj. Mobikrog ni pista, Grobnik je predrag in še in še....Na prometni cesti je pa vse super...

Pa še to. Nisem vozil niti na Grobniku niti na Mobikrogu. Ni pa rečeno da nikoli ne bom. Bil sem pa na obeh.

Ampak jaz motor uporablljan kot prevozno sredstvo, vozim pa ...hmmm.... kaj je hitro in kaj počasi???

Pa varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika večina? Možno...

Velika večina je tudi prepričana, da obvlada motor več kot dovolj in so jim razne delavnice varne vožnje pod častjo. In predvsem - velika večina še nikoli ni skusila vožnje po dirkališču in nima pojma, kako koristen je tak trening tudi za vožnjo na cesti...

D.

velika vecina se bremzati ne zna; pri odpiranju gasa pa visijo na balanci kot opica z drevesa.

dirkalisce ima pomen tudi pri izobrazbi voznika enoslednega vozila.

kako in zakaj naj vsak sam pretuhta, da ne bom komu pameti solil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi rabmo ovinke in prot bohinu je kr neki dobrih ...

Tole je največja buča, kar sem jih slišu, takoj za tisto iz Pepelke....

Ovinki so mogoče že fajn, ampak - kdor ne čuti nuje, da se bo vozil od roba d oroba gume in po možnosti frajerisal pred sabo ali kolegi, s katerimi je na furci, takih ovinkov verjetno ne "rabi".

Še vedno zagovarjam, da je motocikel predvsem prevozno sredstvo, na pisti je pa pač tudi športni rekvizit (tako, kot recimo BMW M3 CSL). Žal pa vse preveč ljudi ne loči, kdaj so na dirkališču in kdaj na javnih voznih površinah, ki so namenjene splošni rabi in tudi niso pripravljene enako kakovostno, kot dirkališča (oprijem, varnostne/izletne cone, boksi, ...).

Now, go figure.

"If you want to make it happen doesn't make it happen."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkanje na dirkališču ni nujno najboljši trening za voznjo po javnih cestah. Razni treningi varne vožnje in podobno je tisto kar je priporočljivo za večino voznikov. Vsi ne vozimo SS motorjev in vsi ga na cesti ne žgemo daleč čez omejitve. Eni imamo motor kot prevozno sredstvo in nam ni potrebno vsakodnevno dokazovanje na cesti ali na dirkališču.

Najprej se spravi na dirkališče in odpelji par krogov, potem pa govori...

Sicer ne govorim o 'dirkanju' na dirkališču, pač pa o vožnji na dirkališču oz. poligonu oz. kateremkoliže prostoru, na katerem lahko za nekaj časa odmisliš nepredvidljive faktorje kot so pesek na cesti, nasprotni promet, ipd. in se lahko osredotočiš na svojo vožnjo in počasi odpravljaš napake, ki jih počneš tudi na cesti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se nekih manevrov in limitov navadi na dirkališču, jih lahko brezskrbno preslika na civilne ceste? Mislim, da ne. Drugačen asfalt, zavoji, pogoji ... .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se nekih manevrov in limitov navadi na dirkališču, jih lahko brezskrbno preslika na civilne ceste? Mislim, da ne. Drugačen asfalt, zavoji, pogoji ... .

Seveda ne.

Če študiraš višjo matematiko, boš pa verjetno tudi osnovnošolsko matematiko (za silo) obvladal, a ne?

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se nekih manevrov in limitov navadi na dirkališču, jih lahko brezskrbno preslika na civilne ceste? Mislim, da ne. Drugačen asfalt, zavoji, pogoji ... .

Daleč od tega, da bi jih lahko kar preslikal.

Ampak na cesti je pač preveč dodatnih motečih dejavnikov, da bi se lahko skoncentriral na tehniko vožnje in jo dejansko osvojil.

OK, mogoče za mene, ko sem malo starejši in sem pozno po doooolgem času sedel na motoriziran dvokolesnik.

V vsakem primeru pa mislim, da bi vožnja po poligonu, ki omogoča kaj več kot slalom in max 50km/h morala biti obvezni sestavni del priprave na izpit. Po 21 letih vožnje so me 17 ur "podili" po mestu in kazali kje ima izpitna komisija finte, da te vrže, tehnike vožnje pa sem se začel učiti šele potem, ko sem izpit naredil. In še to učenje je bilo relativno neuspešno do trenutka, ko sem zbral pogum in se podal na stezo, kjer sem se lahko dejansko skoncentriral na vožnjo.

Tako, da naj vas preveč ne zavede govor o dirkalšču. V glavnem je to prostor tako za trening vožnje kot tudi za izvajanje voženj na limitu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se spravi na dirkališče in odpelji par krogov, potem pa govori...

Sicer ne govorim o 'dirkanju' na dirkališču, pač pa o vožnji na dirkališču oz. poligonu oz. kateremkoliže prostoru, na katerem lahko za nekaj časa odmisliš nepredvidljive faktorje kot so pesek na cesti, nasprotni promet, ipd. in se lahko osredotočiš na svojo vožnjo in počasi odpravljaš napake, ki jih počneš tudi na cesti.

D.

Lej, meni dirkališče ne diši. Ni moj stil. Verjamem, da se lahko tam kaj naučiš, se mi pa zdi, da so za večino voznikov bolj primerni poligoni in tečaji varne vožnje na kakršnemkoli primernem mestu in pod nadzorom nekoga, ki te lahko o čem pouči. Ne vidim smisla v tem, da bi šel na Grobnik in tam motil tiste, ki res hitro peljejo. Verjetno nikoli ne bom obvladal motorja tako kot ti a mi, pri mojem stilu vožnje, vse to znanje tudi ni nujno potrebno, vsaj dokler se zavedam kje so moje meje. Se pa strinjam, da je za večino lastnikov SS-ov dirkališče edino mesto kjer lahko kolikor tolikor varno preizkusijo zmogljivosti svojih strojčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je največja buča, kar sem jih slišu, takoj za tisto iz Pepelke....

Ovinki so mogoče že fajn, ampak - kdor ne čuti nuje, da se bo vozil od roba d oroba gume in po možnosti frajerisal pred sabo ali kolegi, s katerimi je na furci, takih ovinkov verjetno ne "rabi".

Še vedno zagovarjam, da je motocikel predvsem prevozno sredstvo, na pisti je pa pač tudi športni rekvizit (tako, kot recimo BMW M3 CSL). Žal pa vse preveč ljudi ne loči, kdaj so na dirkališču in kdaj na javnih voznih površinah, ki so namenjene splošni rabi in tudi niso pripravljene enako kakovostno, kot dirkališča (oprijem, varnostne/izletne cone, boksi, ...).

Now, go figure.

"If you want to make it happen doesn't make it happen."

Bučo si si sam prčarov.

Kot dobr ovink sm namreč mislu na: dobr asfalt in preglednost kar je za motorista zlo pomembno pa če se hitr al pa počas pele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bučo si si sam prčarov.

Kot dobr ovink sm namreč mislu na: dobr asfalt in preglednost kar je za motorista zlo pomembno pa če se hitr al pa počas pele.

Lp!Beno,ne prideš jim do konca,tko da boljš,da sam bereš oz. jim ne odgovarjaš na njihova provokativna vprašanja!!Ker oni majo itak zmeraj prov,pa če bi un ovink na Zatrniku obadva po komolcu odpeljala,bi to "skoraj" vsi tle gor to zmogel dvakrat boljš k midva!Obilo hitrostnih užitkov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bučo si si sam prčarov.

Kot dobr ovink sm namreč mislu na: dobr asfalt in preglednost kar je za motorista zlo pomembno pa če se hitr al pa počas pele.

Mah, za motorista je pomembno, da mu ego ne tolče čez desno zapestje... Vse drugo je pa pač naravna danost.

Seveda ne.

Če študiraš višjo matematiko, boš pa verjetno tudi osnovnošolsko matematiko (za silo) obvladal, a ne?

D.

Če obvladaš logaritme, ni nujno, da obvladaš tudi matrike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!Beno,ne prideš jim do konca,tko da boljš,da sam bereš oz. jim ne odgovarjaš na njihova provokativna vprašanja!!Ker oni majo itak zmeraj prov,pa če bi un ovink na Zatrniku obadva po komolcu odpeljala,bi to "skoraj" vsi tle gor to zmogel dvakrat boljš k midva!Obilo hitrostnih užitkov!

hahahhaahaa, jp tak je to tle gor... :grim ....kdo bi si mislu da se na tej strani nahaja cela žlahta od Doohana pa ostalih asov, k majo zmeraj prav :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahhaahaa, jp tak je to tle gor... :grim ....kdo bi si mislu da se na tej strani nahaja cela žlahta od Doohana pa ostalih asov, k majo zmeraj prav :P

It`s ALIVE!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne jim govort otroci, k so na to ful občutljivi :devil:

poglej enih par strani nazaj, kakšna je bila njihova reakcija :D

:oops: pa ne že pet, le kako je to možno :angry2:

spet je nekdo brisal moje poste, ker ga očitno moti moje pisanje (ne smetenje !!!!) po forumu

in vedeževalec kot sem, lahko napovem, da bo tudi ta post izbrisan :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!