Skoči na vsebino

Izdelava go-kart


X-S!D3

Priporočene objave

A pa boste se tudi vozili s temi rač. programi, al bo tudi kdo flex u roke prjeu pa kej nardil??

haha tko se govori :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ful zanimiva tema. A je kdo pomislu, da bi kupu kakšna rabljena nekonkurenčna jajca od kakšnega tekmovalca - npr. Jurce, in potem dal gor motor po svojem okusu?

Z izdelavo je po mojem ta problem, da če to delaš pri mojstrih, te tako oberejo, da je dražje kot novo. Če pa delaš sam, rabiš pa nepregledno vrsto orodja in znanja. Zabaven bi bil kit go-card. Še bolj pa bi bilo zanimivo narediti kakšnega od tistih slovitih kit avtov, mislim da se v taki obliki dobi Morgana in še ene par ekscentričnih strojev (kdobivedelkje). Žal se njihova cena giblje okrog 10 mio.

Še neki - a se kdo kaj z modelarstvom ukvarja? Zadnje čase sem zasvojen s svojim 1.8 nitro offroad buggyjem. Samo, žal ga na vsaki vožnji razbijem. Me pa veseli, da mja moto statistika ni tako strašljiva.

Bilo bi zanimivo odpreti forum za samogradnje in kitgradnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor OSAMI: ....ta stvar ki jo jst delam je precej manša kot buggy za avtokros(divizija 1 ma omejitev min.420kg, 2wd in max.1300ccm), jst računam na 250kg...

...kar se tiče cen je pa tako da se je treba znajdit...mal pogledat po kakem autoodpadu, mal porabit veze....

jst mam srečo-mam ene par dobavitelju k mi kej zrihtjo zston alpa po nabavni ceni,mam prjatla orodjarja, drugi prjatu mi zreže kej na laser in tako šiba stvar naprej...zaenkrat več kot %k sit nisem dau za nič-sprednje gume z platišči 145*70-10,sprednja pesta costum narejena, poliesterski dirkalni sedež rabljen, ležaji+ uniboli za prednji konc....usaka našteta stvar po 5k sit :OK:

Dolenc kok češ za motor? Je komplet elektrika, uplinjač auspuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor OSAMI: ....ta stvar ki jo jst delam je precej manša kot buggy za avtokros(divizija 1 ma omejitev min.420kg, 2wd in max.1300ccm), jst računam na 250kg...

...kar se tiče cen je pa tako da se je treba znajdit...mal pogledat po kakem autoodpadu, mal porabit veze....

jst mam srečo-mam ene par dobavitelju k mi kej zrihtjo zston alpa po nabavni ceni,mam prjatla orodjarja, drugi prjatu mi zreže kej na laser in tako šiba stvar naprej...zaenkrat več kot %k sit nisem dau za nič-sprednje gume z platišči 145*70-10,sprednja pesta costum narejena, poliesterski dirkalni sedež rabljen, ležaji+ uniboli za prednji konc....usaka našteta stvar po 5k sit :OK:

Dolenc kok češ za motor? Je komplet elektrika, uplinjač auspuh?

dolenc ima zaenkrat še vse se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kaj zaj pubeci.. nič še niste naredli al se vam je vstavlo al kak?...

no, če rabi kdo bremzo.. mam komplet, celinder, šlauh pa čeljust.. spredna zavora od aprilije rd 125.

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

kolikor sem gledal taka tema še ne obstaja

mene zanima če se je že kdo lotu delat gokarda s tomosovim motorjem

vse izkušnje slike komentarji dobrodošli :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi da je bla ena tema o gokardih tm pr tistih temah od atv-jev drgaci je pa meu en frend narjenga z motorjm od apn-a pa je bil kr uredu. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej jst sm že naredil grušt in nosilec za motor sedaj me zanima kakšni prenosi so dobri in gume :? :?

da ne bo prevelika cifra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

2t motr je neprimern za tak projekt. Je premalo zanseljiv, ter prepožrešen, prešvoh ter premalo navora.

Bolš da gre gor kaj večjega 500cc+ 4T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2t motr je neprimern za tak projekt. Je premalo zanseljiv, ter prepožrešen, prešvoh ter premalo navora.

Bolš da gre gor kaj večjega 500cc+ 4T

to pa ne bo držalo .)

je mel bratranec 2 karta, oba 100ccm, enega zračno hlajenega, drugega vodno. (vodno hlajena mašina je mela še sklopko, ta druga pa ne - verižnik direkt na glavni gredi).

ko vidiš kaj dela ta 100ccm 2-taktna lahka mašinca gledaš samo takole: :eek: :eek: :eek:

na račun tega pa je seveda bla potrebna generalka po vsaki vožnji na kartodromu.

PS: zgoraj napisano velja seveda za dirkalni kart.

če pa hočeš težko kobilo, kjer nočeš drugega vzdrževanja kot dolivanje bencina je pa seveda drugo...ampak potem pa go-kart izgubi svoj pravi smisel... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo slike...

Ševedno iščem poceni motor....

lp

[attachmentid=96542][attachmentid=96541]

[attachmentid=96543]

[attachmentid=96544]

post-13156-1178108347_thumb.jpg

post-13156-1178109530_thumb.jpg

post-13156-1178109755_thumb.jpg

post-13156-1178109916_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo slike...

Ševedno iščem poceni motor....

lp

wau, tole pa kr fajn zgleda, je pa vrjetno tud kr težko? :? Všeč mi je kako si naredil tisto vpetje amortizerja spredaj, da lahko nastavljaš višino :OK: O kakšnem motorju pa premišluješ?

hmm :hmm: sedaj ko sm si bl podrobno ogledal slike, dvomim da je tisto sploh narejeno za nastavljanje višine :? :? :blush:

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda u redu, ta zadeva mora biti pa kar težka? Kaj je z amortizerji, cemu tiste luknjice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tisto je tudi za nastavljanje višine :P

Iščem pa dober in poceni motor, 40+KM, 4t alpa usaj kakšna večja 2t kubatura-zaradi navora.

ponudbe na PM :D

Aja, in drugi ste lotili kej švasat?

zaenkrat nima 100kg(nevem točne cifre)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tisto je tudi za nastavljanje višine :P

Iščem pa dober in poceni motor, 40+KM, 4t alpa usaj kakšna večja 2t kubatura-zaradi navora.

ponudbe na PM :D

Aja, in drugi ste lotili kej švasat?

zaenkrat nima 100kg(nevem točne cifre)

se mi je na začetku zdelo da bo to za to, samo nism bil čist siguren, ker ubistvu je to najvišji položaj, pa so se mi te...''nosilci'' koles zdel že nekako v dost vodoravnem položaju...da če bi hotel nižat nebi več šlo...ampak verjetno je to samo na slikah tako za videt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem bom prodajal dirkalni okvir, z felnami in gumami, zadno gred, disk, sedež, rezervar, volan.. itd... če koga zanima naj se javi... map pa tud en doma izdelan z veliko orginal delov.... ga lahko dam zraven z doplačilom.. je pa izpravn in gre ko ... :)

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D :D :D :D :D :D :eek: :fredy:

(mala uganka je to)

:eek: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!