Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

ja meni vsi priporočajo roadsmart 2, tako motristi kot serviserji-prodajalci, recimo Čarman.sem bolj tourer  kot sport voznik.no ga pa tudi bolj na trdo vsake toliko čez ovinke zapeljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji model roadsmartke sva imela oba z očetom (on na TDM) jaz pa na XX, on je bil zadovoljen, meni pa se je zdelo da ima pnevmatika tendenco da sili iz ovinka.. Je pa res da sem po tem motor podložil in spredaj nekoliko spustil, s tem setupom pa nisem še poizkusil z Roadsmartko.

Samo za info, sedaj ima oče na FJR isto Metzelerke in pravi da mu guma pri določeni hitrosti ustvarja nekaj malega vibracij, ki jih prej ni čutil..

Pravijo pa, da se je kvaliteta Roadsmartki precej dvignila, tako da mogoče poizkusi z njo.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj so gori premehke gume sport kvalifajer-se mi ne ljubi v ang.pisat-jih pokurim še pred konc sezone.zato bom vzel kaj bolj zdržljivega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in boš kar sam centriral kolesa?

 

se pa trenutno nagibam k dunlop road smart 2 ali pa metzeler z6, zaenkrat našel metzelerke precej cenejše od dunlopa.

To pot ne, ker jih tudi motiral nisem sam. Samo kolesa gor pa dol ostalo je naredil vulkanizer. Do naslenje menjave bom imel tudi pripravo za centriranje... Sem pa izkoristil priliko in očistil zavore vilice felge in vse kar pri zmontiranih kolesih ni tako dostopno.

Popravljeno . Popravil Lini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji model roadsmartke sva imela oba z očetom (on na TDM) jaz pa na XX, on je bil zadovoljen, meni pa se je zdelo da ima pnevmatika tendenco da sili iz ovinka.. Je pa res da sem po tem motor podložil in spredaj nekoliko spustil, s tem setupom pa nisem še poizkusil z Roadsmartko.

Samo za info, sedaj ima oče na FJR isto Metzelerke in pravi da mu guma pri določeni hitrosti ustvarja nekaj malega vibracij, ki jih prej ni čutil..

Pravijo pa, da se je kvaliteta Roadsmartki precej dvignila, tako da mogoče poizkusi z njo.. :D

kolega ima na GTR-u Metzeler, sicer ne jamra, od navdušenja pa tud ne skače.mislim pa da je bil bolj zadovoljen z Bridgestonkami in Dunlopom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kombinacija sportsmart2 in podložka pod zadnji amortizer 6mm... rezultat je TOP. Sprobano na Jezerskem in rezultati so impresivni z dvema in solo na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem včeraj peljal XX-o na sprehod :kva2:  Preprosto navdušen nad enako kombinacijo - sportsmart2 + 6mm podložka. Motor je zelo, zelo okreten - tudi prejšnji lastnik ga je sprobal in pravi da je čist drug motor. Jaz žal ne morem podat primerjave, pa glede na to, da je motor zdaj top - niti ne grem probat brez :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi pri moji hondi novi accu. Sem iskal max. zmogljivo škatlo za sprejemljivo ceno, kar še smukne v luknjo pri xx-i. Občasno na potovanju prav pride vsaka Ah za kakšne gadgete.

 

Za info, notri gre brez spodnjih gumjastih distančnikov kot ulito http://www.motobatt.com/MBYZ16H in še ostane nekaj mm . Mere 151*87*145.

 

 

ps: Zaradi odpovedi naročila, mi hodi en komad viška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Predzadnjo menjavo mi je naredil kolega, Louis je imel akcijo DID in se je ugodno izšlo. Precej dela, ker je bila veriga že zakovičena. Predlani sem moral spet zamenjati, za praktično enak denar mi jo je prodal Čarman, le da mi jo je on tudi zamenjal in sem dal malo več. Ravno tako DID, le da jo je zakovičil na motorju in se tako ni zafrkaval toliko kot kolega. Zamenjati pa mi je moral tudi drsnik. Ob vsaki menjavi verige smo zamenjali tudi zobnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predzadnjo menjavo mi je naredil kolega, Louis je imel akcijo DID in se je ugodno izšlo. Precej dela, ker je bila veriga že zakovičena. Predlani sem moral spet zamenjati, za praktično enak denar mi jo je prodal Čarman, le da mi jo je on tudi zamenjal in sem dal malo več. Ravno tako DID, le da jo je zakovičil na motorju in se tako ni zafrkaval toliko kot kolega. Zamenjati pa mi je moral tudi drsnik. Ob vsaki menjavi verige smo zamenjali tudi zobnika.

sem govoril telefonsko z Čarmanom, mi je predlagal originalni(če sem prav razumel) verižni set nasporti DID setu.cena je seveda višja a zdrži dosti dlje kot DID.sodelavec tudi fura Hondo, cbr repsol in pravi, da ga ni čez original, da zdrži res dosti dlje in več "grdega" igranja z gasom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem govoril telefonsko z Čarmanom, mi je predlagal originalni(če sem prav razumel) verižni set nasporti DID setu.cena je seveda višja a zdrži dosti dlje kot DID.sodelavec tudi fura Hondo, cbr repsol in pravi, da ga ni čez original, da zdrži res dosti dlje in več "grdega" igranja z gasom.

 

Zdravo,

 

hvala za info glede verižnega seta!

Tudi sam sem dobil enako informacijo, da je smiselno dati gor original verižni set + drsnik.

Sam niti ne vem koliko bi naj zdržal verižni D.I.D. set. Trenutno imam 30.000km in orig. set. Vožnja še kar živa. Ampak po moje že kliče po menjavi.

Delam pa znanost nad zavornimi ploščicami NISSIN, Imam nekaj nejasnosti, če ima kdo kakšne pestre izkušnje z NISSIN ploščicami me naj lepo prosim kontaktira. V naprej hvala.

 

Glede gum, iz 2 kompletov road smartk sem obul Pireli Angel. Na prednji piše made in france na zadnji china in še eno rdečo nalepljeno piko ima ob strani? Mogoče označuje, kje pride ventilček?

 

Lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me ja začelo mikati, da bi montiral na ptico kakšne izpuhe za boljši zvok.vaše izkušnje in kakšna fotka dobrodošlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem včeraj peljal XX-o na sprehod :kva2:  Preprosto navdušen nad enako kombinacijo - sportsmart2 + 6mm podložka. Motor je zelo, zelo okreten - tudi prejšnji lastnik ga je sprobal in pravi da je čist drug motor. Jaz žal ne morem podat primerjave, pa glede na to, da je motor zdaj top - niti ne grem probat brez :P

 

Zdravo,

 

s tem distančnikom ste mi dali toliko mislit, da sem ga vstavil. 

Občutki,.... res je okretnejši, ne čutiš toliko teže motorja kadar pada v ovinek. Zanimivo, glede na to, da se gre samo za 6mm?!

Če bi kdo še probal, dobi pri meni distančnik (džabe, še montiram ga), imam viška.

 

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me ja začelo mikati, da bi montiral na ptico kakšne izpuhe za boljši zvok.vaše izkušnje in kakšna fotka dobrodošlo.

 

Jaz sem z obstoječih loncev elegantno odstranil katalizatorja!

Rešil sem se porumenelih cevi in pridobil cca 20% globji zvok. 

Zadovoljen :) se mi zdi ravno prav tih-doneč.

 

Problem je na turing motorjih z mass, akrapovič,...zvokom, kadar greš kam dlje?! Si daješ pa čepe v uha?! Kje je potem računica?

Kadar sem imel R je pa moral imet zvok :)

 

Premisli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z obstoječih loncev elegantno odstranil katalizatorja!

Rešil sem se porumenelih cevi in pridobil cca 20% globji zvok. 

Zadovoljen :) se mi zdi ravno prav tih-doneč.

 

Problem je na turing motorjih z mass, akrapovič,...zvokom, kadar greš kam dlje?! Si daješ pa čepe v uha?! Kje je potem računica?

Kadar sem imel R je pa moral imet zvok :)

 

Premisli....

ja sej nekaj takega sem imel v mislih tudi sam, ker izpuhi so kar finančni zalogaj.in kako si odstranil katalizatorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me ja začelo mikati, da bi montiral na ptico kakšne izpuhe za boljši zvok.vaše izkušnje in kakšna fotka dobrodošlo.

 

 

ja sej nekaj takega sem imel v mislih tudi sam, ker izpuhi so kar finančni zalogaj.in kako si odstranil katalizatorja?

 

 

...zarežeš, izbiješ in zavariš nazaj. Zarezat in zbit ven ni problem. Zavari pa naj ti izkušen varilec, da bo zgledalo kot mora.

 

Moja lonca tudi brez in še prevrtan je zadnji prekat. Zvok za moje pojme ravno pravšnji.  Za celodnevne in večdnevne ture pa si vedno zaželim original.

 

Ti toplo priporočam, da pustiš kot so. Če te res drži, si najdi kake akrapo varjanta. Zvok ok in predvsem so 3x lažji. Ko te mine ropotanje elegantno rešiš zadevo nazaj v 20minutah.

 

 

...še info kako izgleda original glušnik.  http://www.ixxra.com/exhaust/exhaust.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:madona kolk informacij. Meni se Metzler Z8 Interact (upam da sem napisala prav) že več let zelo obnesejo. Sem pa večinoma na poti - torej turning vožnja in ne toliko "cestno hitrostna" :D. Za vse ostale "umazane podrobnosti" glede verige, zobnikov, ... pa jaz pojma nimam, ve Tomaž :yes:.

Srečno vsem na poti - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zarežeš, izbiješ in zavariš nazaj. Zarezat in zbit ven ni problem. Zavari pa naj ti izkušen varilec, da bo zgledalo kot mora.

 

Moja lonca tudi brez in še prevrtan je zadnji prekat. Zvok za moje pojme ravno pravšnji.  Za celodnevne in večdnevne ture pa si vedno zaželim original.

 

Ti toplo priporočam, da pustiš kot so. Če te res drži, si najdi kake akrapo varjanta. Zvok ok in predvsem so 3x lažji. Ko te mine ropotanje elegantno rešiš zadevo nazaj v 20minutah.

 

 

...še info kako izgleda original glušnik.  http://www.ixxra.com/exhaust/exhaust.htm

slišal od mojstra, da ni pametno kakorkoli predelovati originale.mi je svetoval, naj pustim kot je, original torej.svetoval je, če že menjava, menjava celotnega izpušnega sistema, ne samo slip on, če bi hotel performance varianto.drugače pa ja, slip on in teža absolutno nižja kakor tudi cena.

definitvino pa na dolge fure original zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi koga resno zanimalo za ugodno ceno prodam 2006 XX. Pred ene tremi tedni sem ga zvrnil v travo. Posledice so na sliki so pa že odpravljene. Prodam ker bi rad preizkusil še SS motor... kar mi pred tremi leti niti na misel ni prišlo in sem pač vozil čisto nekaj drugega.

 

10426701_10203978919503605_6187988638906

Popravljeno . Popravil Lini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena sprememba... Prodam ker bom razjahal za kako leto. Grem v nakup nepremičnine. Za resnega kupca bo cena zelo ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

BMW K1300S ;)

Vsak svojga hval...

 

Men se zdi XX nevrjetno dobr moped saj je bil predstavljen 1997!!!

Ves kaj je takrat BMW ponujal...

 

Skratka mel sem XX vozil VFR1200 in imam K1300S

 

Sigurno je tu se Hayabusa ki je sicer spet posebne oblike, Kavasaki? pa se kej sem pozabil.

 

Na Bmfu mi je vseč ker ima ogromno el opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!