Skoči na vsebino

Kako brez dynometra , zvedet kolko kw ima scooter ?


Simple

Priporočene objave

Torej , najprej se opravičujem če je bilo o tem že pisano ampak prek iskalnika nisem nič zasledil.

Zanima me kako lahko izmerim moč mojega skuterja ?

Če sem prav razumel je en konj 33000 pound/feet na minuto ... torej recimo ..da naš skuter če ima 1 konj moči lahko naredi 100 feet (cca 300 metrov) z 330 pound ( cca 140 kg ) težo v eni minuti.

Torej lahko to izmerim tako da izmerim kolko je skuter težek z mano gor ( 135 kg ) in potem zračunam kolko metrov bi moral nardit v eni minuti za imet 1 konj.

Po izračunu mi pride da če bi imel moj skuter 1 konj bi jaz naredil 330 metrov v 1 minuti.

A mi lahko poveste če je to prav al sm čist vse falil kr sem zaspan ? :zzz:

In recimo grem sprobat tole stvar in nardim teh 330 metrov v 20 sekundah ..

To pomeni da ima skuter 3 konje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej , najprej se opravičujem če je bilo o tem že pisano ampak prek iskalnika nisem nič zasledil.

Zanima me kako lahko izmerim moč mojega skuterja ?

Če sem prav razumel je en konj 33000 pound/feet na minuto ... torej recimo ..da naš skuter če ima 1 konj moči lahko naredi 100 feet (cca 300 metrov) z 330 pound ( cca 140 kg ) težo v eni minuti.

Torej lahko to izmerim tako da izmerim kolko je skuter težek z mano gor ( 135 kg ) in potem zračunam kolko metrov bi moral nardit v eni minuti za imet 1 konj.

Po izračunu mi pride da če bi imel moj skuter 1 konj bi jaz naredil 330 metrov v 1 minuti.

A mi lahko poveste če je to prav al sm čist vse falil kr sem zaspan ? :zzz:

In recimo grem sprobat tole stvar in nardim teh 330 metrov v 20 sekundah ..

To pomeni da ima skuter 3 konje ?

Verjetno :OK: Sej imajo skoraj vsi skuterji 50cc med 3 in 4 konji :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da si se zmotu v merskih enotah oz. pretvorbi

100feet ni približno 300m ampak 30m

meter je skoraj trikrat večja enota od feet-a

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap verjetno sm se zmotu v merskih enotah.

Sm, sem naredu še eno fulll hudo napako...še dobro da je niste opazli.

Glede na to da s skuterjem se nikoli ne peljem v 90° stopinjski klanec ampak po ravnem torej teža je polovična.

Ker pol teže se prenese na zemljo pol pa jo je treba vleči.

Nevem kako bi lahko izračunal še kolko me veter zaustavlja in gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap verjetno sm se zmotu v merskih enotah.

Sm, sem naredu še eno fulll hudo napako...še dobro da je niste opazli.

Glede na to da s skuterjem se nikoli ne peljem v 90° stopinjski klanec ampak po ravnem torej teža je polovična.

Ker pol teže se prenese na zemljo pol pa jo je treba vleči.

Nevem kako bi lahko izračunal še kolko me veter zaustavlja in gume.

em...na dynotu se tut ne meri kolk ga veter ustav in kolk gume... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa se meri moč na gredi in moč na koli :D :D :D sicer pa zakaj bi sploh rad to vedo?

ja no, sj mene tu zanima kolk mam konjev na zadni koli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš različne moči

moč na gredi, moč na kolesu in efektivna moč

sami porizavajalci eni napišejo v prometno moč na gredi, eni pa moč na kolesu

zelo se opazi to pri avtomobilih

najbojše da daš na dyno, kot to nekaj na pamet računaš...ker neboš moral točno izmerit čas katerega si prevozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm se pogovarju z eno firmo, ki je dobila dyno pred nekaj tedni.Pa mi je majstr reku, da bi me 2(dve) meritvi prsle 12k. Jst sm se odloču za 2: eno pred in eno po predelavi. Da se vid razlika.

A ja. mozno pa je tud, da se valji nocjo zavrtet, ker je to le 50ccm, dyno je pa narjen za mocnejs motorje (take inf. sem dobil od tega majstra)

"namrač otom trops" :whistle: Upam da vam je jasn

Popravljeno . Popravil sas005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am dyno je pač tko ane, maš jih več vrst oz. uporabe ;) jz rečem da je čist komot da ti za 50ccm nebo zavrtel ker maš verjetn premal konjev .) pa dam ti tut primer ane, dyno za avte ki imajo od 200hp naprej, neboš mogu 50ccm skutr prpelat pa zmert :)

am sam men negre h glavo zakaj bi ti za 50ccm šu mert. nebo bistvene razlike.

povem ti da ti bo skuter šu tm ene recmo 80 realnih oz. 105 po števcu, ko boš šu pa na cesto bo ti pa šlo 90 po števcu,

a me razumeš kaj ti hočm povedat :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okey, ker je povsod morm nardit mal offtopica...a se vam zdi, da tisti merilci al kwa so...za hitrost, ko so postavljeni na cesti...pa sej veste ktere mislm (VAŠA TRENUTNA HITROST JE: 95 km/h :devil: )...a to meri dokaj realno al kwa? Mislm...kolk mislte da je točno...ene +- 5 km/h? :)

LP

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni nikol ni prov kazalo ko sm mel na števcu 80 a tm je pisalo 50 (z sport predelavo sm mel takrat)

jz mislim zato da laže ker skuter nima uspedaj tablice oz. pravokotne oblike in se zato uni žarki neodbijajo pravilno.

tko so bli tut narejeni tastari policijski radarji, in samo zaradi motorjev so zdej dobil nov lasarski radar ki je veliko bolj natančen za motorje-skuterje....tko da smo najebal ježa :D

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem hvala bogu, ker jst sm mim prletu 105 po števcu, sm že mislu, da mi za 10 števc laže...no, sj mi za ene 5 pa res... :D in to z gus predelavo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva s fotrom sma se v avtu pelala mimo pa je točno kazalo (na števcu točno na 50 igla, in tam 50 kazalo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva s fotrom sma se v avtu pelala mimo pa je točno kazalo (na števcu točno na 50 igla, in tam 50 kazalo)

ja, prej smo omenil, da je avto drgač kot motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap za avto nerečem, .) sam ti povem da čim majša hitrost je pr avtu bolj točn kaže in glih obratno (no to govorim za te bl starejše avte) zdej te ta naj novejši to pomoje še preveč kaže :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi avtomobilski stevci lazeo, a manj kot uni na motorjih.

Stevc v avtu lahko laze samo navzgor(ce gres 100 po stevcu gres realno 95-98), nikoli manj ker ce bi bilo tko, bi lahko vsi, ki dobijo kazen za prehitro voznjo poslali poloznico na naslov proizvajalca z izgovorom, da je bilo na stevcu x km/h, na radar so pa nameral x+ km/h. In sm kr preprican, da bi tovarna to kazen morala kriti.

S tem ko stevci kazejo vec se proizvajalec pravno zasciti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej , najprej se opravičujem če je bilo o tem že pisano ampak prek iskalnika nisem nič zasledil.

Zanima me kako lahko izmerim moč mojega skuterja ?

Najcenejša možnost je, da si nabaviš taprave konje, pa jih v vprežeš skuterja, in potem vidiš, koliko konjev bo skuterček še zmogel potegniti.

Ko boš določil število konjev, ki jih tvoj skuter še potegne, to število deliš z 1,36 in rezultat ti pove, koliko kW

ima skuter.

:grim :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejša možnost je, da si nabaviš taprave konje, pa jih v vprežeš skuterja, in potem vidiš, koliko konjev bo skuterček še zmogel potegniti.

Ko boš določil število konjev, ki jih tvoj skuter še potegne, to število deliš z 1,36 in rezultat ti pove, koliko kW

ima skuter.

:grim :grim :grim :grim

mislm da si falil rubriko... :lol1: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!