Skoči na vsebino

V-Strom day


Fritz

Priporočene objave

Ali lahko vprašam, kaj je na zadnji sliki?

LP

Popravljeno . Popravil horn3t
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

746 km je pisalo na števcu sinoči ob 10.30 ko sem porinil motor v garažo. Hvala vsem za prijetno druženje.

Srečno vsem še naprej :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav z dopusta iz Kranjske Gore. Hvala Glažarju za lepo turo, vsem ostalim pa za družbo. Turo smo probali načrtati na zemljevidu - priloga

Dopustnika sva se danes kopala na Bledu pod budnim očesom Žrebca, ki sva ga srečala, ko je bil na službeni dolžnosti.

Lp Igor In Darja

post-12758-1248710460_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste bili vsi malo utrujeni.Nobenega glasu ,od dopustnikov edino moram pohvalit Ofsajda poglejte kerlca ob 10.30h je pospravil motor v garažo ob 7.45 je že tipkal po računalniku.

Upam da ste bili z furo zadovoljni je bila malo dolga pa saj poznate mene da se ne vsedem na motor če jih ni okoli 400km,v slučaju da jih kaj zmanka pa naredim majhen ovinek okoli vaške cerkve.

Pa malo podatkov iz garmin naprave kilometrov iz Mojstrane je bilo 455km na poti smo bili 12h ,na motorju 8h ,počitka smo si prvošili 4h ,povprečna brzina v vožnji je bilo 57km/h

Pa da še opišem pot kje nas je vodila ker je bilo kar nekaj vprašanj kje pa se nahajamo.iz Mojstrane smo jo vžgali proti Cavazzo-Carnico naprej proti San Francesco kjer so jo nekateri prevozili kar dvakrat,in naprej Pradis di Sotto, Tramonti di Sotto,Tramonti di Sopra in čez prelaz Passo Rest v Amprezzo čez naslednji prelaz Passo di Mavria in nadaljevali do Belluno ,Alemagne kjer smo zavili levo proti San Martino mimo jezera Lago Del Vajont , Contron do naslednega jezera kjer smo se tudi ostavili napravili malo fotografij,seveda so me spraševali kako se imenuje jezero v tistem trenutku je odpovedalo znanje a sem obljubil da vam povem kje smo se slikali TO JEZERO SE IMENUJE, LAGO DI BARCIS ,gremo naprej proti Andriesu kjer smo zaradi pomanjkanja kilometraže naredili ovinek okoli vaške Cerkve in se vrnili nazaj na pravo pot cesto SP63 Bosplans,naprej Poffabro kjer je bilo naših rovt dovolj smo zavili v civilizacijo proti Spilimbergu naprej proti Gemoni del Friuli in končno nazaj domov.

Kako je pa pot izgledala v sliki pa si jo oglejte zgoraj ,hvala Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heloo :yea1:

Včeraj smo spravili pod streho tudi letošnjo Happy birthday tour , ki je postala tradicionalna, II. po vrsti. :worship: V mesecu juliju in avgustu nas 9 Štromarjev praznuje rojstne dneve

in ravno 9 motorjev je včeraj vijugalo po Italiji. Slavljenci so:

Tiger, Ofsajd, Dady, Djume, Benny, Žrebec, Luc, Janetka in Crni

4 slavljenci so manjkali a smo imeli nadomestilo : Igor, Niko, Jure in Iced (Uroš)

Ob točno 9:00 uri smo po kavici odštromali Glažarjevemu presenečenju naproti. Četica proti Kranjski Gori je imela 8 Štromov:

3 mali:

2x črn LJ, KR

1x rdeč LJ

5 velikih:

3x moder vsi KR

1 siv KR

1 rdeč LJ

Po uri in pol smo imeli prvi postanek in prav vesela sem bila da je Glažar kadilec, drugače :unsure: …. Ustavili smo se ob cesti, ki vodi do gostilne Sella Chianzutan.

Ta cesta je kot naše Ride, kjer se adrenalinci fjakajo gor in dol …. Capucino je bil 1,30 €, WC na štrbunk, imeli pa smo na razpolago čistilo za vizir čelade in papirnate brisačke.

Pušači so spet kadili in skupaj smo čakali Žrebca in Ofsajda, da se navozita po ridah, :evilgrin: vmes pa si ogledovali Iced-ovega Zukija, na katerem je bilo kar nekaj zanimivosti

poleg aluminijastih stranskih kovčkov. Iced je bil prvič v naši družbi … zatorej Wellcome. Pot do prelaza Passo di Rest na višini 1.059 m je bila zavita, ozka in ni ji bilo videti konca.

Največ pozornosti svoji vožnji je posvečal Iced, ki je bil zaradi kovčkov precej širok in je bilo treba biti pozoren na morebitno srečanje z avtomobili.

Po spustu s prelaza smo počivali ob kapelici, ki so jo leta 2002 restavrirali in tam smo nekateri tudi malicali, nekateri pa so bili na dieti. Lani sem imela seboj torto,

letos pa do zadnjega nisem vedela bom šla na turo ali ne (zdravje), zato sem seboj vzela domače rumove kroglice, a tik pred postrežbo so imele obliko feltn.

Zrak je bil super, sem ga rabila, ker sem bila zaradi vseh tistih špagetarskih ovinkov kar zelena v obraz. Pa nisem bila edina, slabo je bilo tudi Darji in Meliti.

Glažar v kurbiš rdeči majci nas je imel vse pod nadzorom in dal komando, katero smo vsi ubogali brez pomisleka, saj ne vem če bi znali s tistih rovt sami domu.

Nadaljevali smo pot in osvojili še prelaz Passo di Maurina na višini 1.298 m. V bližini kraja Belluno smo imeli postanek, ura je bila 15:00. Čas je bil za capuccino :kava: , vodo, feltne, čik ….

Iceda smo malo povprašali kako se počuti med nami …. Crni in Melita pa sta se itak ves čas cmokala. :whistle: Večina pa nas sploh ni vedela kje smo. :krneki:

Naj omenim tudi, da so makaronarji zelo nasilni vozniki :headbang: in so se v našo lepo formirano kolono vrivali z avtomobili in motorji ….. no saj čez nekaj časa smo imeli zadoščenje …

enega od adrenalincev je zasliševal carabinier, eden se je zložil pod zaščitno ograjo (upajmo da je vse o.k.) en clio pa je zapustil cesto, ker mu je bil jarek ljubši.

Zdaj smo se že vozili po lepih, širokih cestah, ki niso zahtevale napora in so dopuščale ogled nagic :blush: in kopalcev ob reki … in s takim ritmom vožnje smo prišli do jezera Lago di Barcis,

kjer smo naredili 2 gasilski sliki. Eno od spredaj in eno od zadaj. Nekateri smo že kazali znake utrujenosti a "ne daj se Ines" ….. smo šli naprej …do vaškega turna, kjer smo naredili krog okol in okol

Neka mamca si je zatisnila ušesa ….. bog si ga vedi zakaj, prou nobenega hrupa nismo zganjali … in kot je lider Glažar omenil smo se vrnili v civilizacijo… skozi koruzno polje in nasade trt ….. čista eksotika …. Na zadnjem postanku se je vsega vajen Niko začel razburjat in spraševat Glažarja zakaj mu garmin že celo večnost oblubla 140 km do Mojstrane … in se km-ji nikakor ne zmanšajo …..

Odgovor je: vaški turn in koruzno polje … :lol1:

Prvič sem občutla kako je to, če ti ritka zaspi in jo sploh ne čutiš. Kdor bo trdil da ob 18:30 na zadnjem postanku ob rumeni pumpi ni :grrr bil utrujen, ta laže :grim , kdor trdi da ni bil lačen, ta laže.

Ampak v nedeljo smo not prinesli tudi sobotno furo, ki je zaradi dežja padla v vodo … zato je bilo treba malo potegniti vse skupaj ….. in če bi vas zdajle vprašala:

A gremo še enkrat isto? Bi zagotovo vsi rekli : JAAAAAAAAAAAAAAA. :kva2:

Cene bencina se v Italiji gibljejo od 1,27-1,31 :eek: € za liter. Če sem se zmotila vprašte tiste, ki vozijo velike štrome, ti so stalno tankali. Na Dovje smo prišli okol 21 ure ….

Praktično smo bili že doma. Ker sem še 3 dni na dopustu, mi je bilo vseeno kdaj bom zlezla v pižamo. Spila bi hladno pivo na dušek, pa sem raje še en kafe, ker mam že tko prenizek pritisk.

Skratka, junak dneva je bil Iced, ki je preživel krstno vožnjo med štromarji … trofejo v kilometrih je pobral Ofsajd …. Slavljenec dneva je bil Žrebec, ki ja ravno včerej pihnil 40 svečk,

specialni gost med štromarji je bil Jure z Yamaho TDM. Car dneva pa je Glažar, ki nam je pripravil izlet po sistemu IRON STROMAR.

Hvala vsem in vsakemu posebej …. :wub:

Kdaj gremo spet? :naughty:

tule vas čaka 17 slikic

http://moj-album.com/album/16486451/

bye bye

by Janetka press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

ja, včeraj je bilo NORO!!!. Sem bil prvič na takšni vožnji.

Dolomite sem si predstavljal nekako drugače in sem bil kar malo razočaran nad pokrajino. Sneg tam očitno naredi svoj čar. Zakon je bla tista kuruza "in the middle of no where"....

Vidim, da imajo motoristi radi Dolomite predvsem zaradi prelazov. Italjani so čisto odtrgani, norci. Preveč divjajo.

Jaz sem kar težko lovil tempo. Sem še ta frišn in moram še precej ovinkov prevoziti, pa bo. Kovčki so pa že dol :headbang: . Pa tudi rit je bolela in noge. Kaj me sploh ni bolel... :whistle:

Hvala vsem za prijaznost in potrpežljivost. Res ste fajn družba in upam, da me še vzamete s seboj.

Še posebej hvala pa tebi Glažar! :worship:

LP, Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janetka,

dobro ,odlično poročilo kot vedno. :worship::winkiss:

Tura je bla odlična,družba prav tako super :yea1: :grim

Na dolžino sem pa jaz itak vedno pripravljen kadar grem z Glažarjem in mi to ne dela problemov. :unsure:

Sem ravno v formo prišel,ko smo šli proti domu. :krneki:

Sam nekateri mamo službe drug dan,nekateri ste pa frej,a ne. :O

V glavnem je blo res fajn,tud okrog turna je bil nov asfalt položen za nas :whistle: :lol:

Sam nov ključ od kovčka bom moral dat delat,ker sem ga čist znucal od stalnega odpiranja. :whistle::winkiss:

Kakšna slika pa jutri ,dons ni blo časa jih na računalnik vržt.

Lepo se mejte vsi skup. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Štromarji :worship:

En lep pozdrav vsem !!

Me prav veseli , da se nekaj dogaka na naši sceni ...po drugi strani , pa mi je prav žal , da se letos nisem mogel udeležiti naših skupnih druženj ...

Zdravje je tisto , ki nas drži skupaj - zato pa ga je trebe kar čuvat !!

No samo toliko , da vas vse lepo pozdrvavim - zahvalim Janetki za "poizkus" obiska v bolnici - Joma Joica ...carsko ...ter vsem ostalim , za klice in želje o čimprerjšnjem okrevanju ....

HVALA !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu Glažar me je povabu na izlet s kasto- sm reku, ne more bit slabo in sm šu. :naughty:

Vtis na koncu:

čeprav sm biu črna ovčka med štromarji, sm se počutu odlično, fura Glažarju primerna, kaj nej rečem- vsi ste face,

hvala :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu Glažar me je povabu na izlet s kasto- sm reku, ne more bit slabo in sm šu. :naughty:

Vtis na koncu:

čeprav sm biu črna ovčka med štromarji, sm se počutu odlično, fura Glažarju primerna, kaj nej rečem- vsi ste face,

hvala :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

ja, včeraj je bilo NORO!!!. Sem bil prvič na takšni vožnji.

Dolomite sem si predstavljal nekako drugače in sem bil kar malo razočaran nad pokrajino. Sneg tam očitno naredi svoj čar. Zakon je bla tista kuruza "in the middle of no where"....

Vidim, da imajo motoristi radi Dolomite predvsem zaradi prelazov. Italjani so čisto odtrgani, norci. Preveč divjajo.

Jaz sem kar težko lovil tempo. Sem še ta frišn in moram še precej ovinkov prevoziti, pa bo. Kovčki so pa že dol :headbang: . Pa tudi rit je bolela in noge. Kaj me sploh ni bolel... :whistle:

Hvala vsem za prijaznost in potrpežljivost. Res ste fajn družba in upam, da me še vzamete s seboj.

Še posebej hvala pa tebi Glažar! :worship:

LP, Uroš

Uroš lepo, da si preživel in se javil, smo se že mal bal zate. Boš pa videl, da je okolica Dolomitov čudovita, sam ko boš mal ovinke naštuderu in jih boš lahko gledal (ha, ha, ...). Sicer pa si na koncu že kar lepo čez ovinke peljal.

lp igor in darja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Vsem en lep Dolomitski pozdrav :worship:

Včeraj se srečno vrnili iz 4 dnevnega potepanja po prekrasnih Dolomitih.Vidim,da je tudi vam Glažar napravil veselje in skomine po ooovinkihhh.Zaenkrat samo tole; meli smo se suuuperrr,vreme je blo suuuperrr,družba je bla suuuperrr,Dolomiti so pa itak suuuperrr.Štab smo imeli v Arabbi od tam pa furali vse raznorazne passe(passo pordoi 2239n.m.v.,canazei,moena,passo di valles,passo di farzarego,cortina di ampezzo,...vse do stelvia in v Švico)Skratka napravili nekaj čez 1500km-noro lepo.Bili v družbi in se meli krasno Joma&Jomica,Dady&Vanda,Pavli in "posvojeni osamljeni motorist iz okolice Lj.Andrej.Več podrobnosti ko strnemo vtise in uredimo fotke pol kaj gor prilepim.Živjo vsem :winkiss: :naughty: Joma&Jomica :yea1::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Vsem en lep Dolomitski pozdrav :worship:

Včeraj se srečno vrnili iz 4 dnevnega potepanja po prekrasnih Dolomitih.Vidim,da je tudi vam Glažar napravil veselje in skomine po ooovinkihhh.Zaenkrat samo tole; meli smo se suuuperrr,vreme je blo suuuperrr,družba je bla suuuperrr,Dolomiti so pa itak suuuperrr.Štab smo imeli v Arabbi od tam pa furali vse raznorazne passe(passo pordoi 2239n.m.v.,canazei,moena,passo di valles,passo di farzarego,cortina di ampezzo,...vse do stelvia in v Švico)Skratka napravili nekaj čez 1500km-noro lepo.Bili v družbi in se meli krasno Joma&Jomica,Dady&Vanda,Pavli in "posvojeni osamljeni motorist iz okolice Lj.Andrej.Več podrobnosti ko strnemo vtise in uredimo fotke pol kaj gor prilepim.Živjo vsem :winkiss: :naughty: Joma&Jomica :yea1::yea1:

A ja; pa še samo tole;

Glavni navigator,zumo boy je bil Dady,za kar se mu v imenu cele ekipe zahvalim za odlično vodenje in varen povratek domov. :OK::OK::OK::OK::OK::OK:

:eek: takšne pa izgledajo očke od lepot Dolomitov!!! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja; pa še samo tole;

Glavni navigator,zumo boy je bil Dady,za kar se mu v imenu cele ekipe zahvalim za odlično vodenje in varen povratek domov. :OK::OK::OK::OK::OK::OK:

:eek: takšne pa izgledajo očke od lepot Dolomitov!!! :eek:

Lepo, da ste uživali in se varno vrnili domov. Z Drajo sva se tudi pred dopustom v Kranjski Gori dva dneva potepala po Dolomitih in kot si napisal še in še lepo. Tudi midva sva prespala v Arabbi potem pa okoli gore in množice prelazov domov. Passo Stelvio naju je mikal vendar sva ga za prvi potep po Dolomitih izpustila, da ne bi bilo vsega preveč - kilometrov in vtisov.

Edina slaba stran je odličen asfalt neskončnih ovinkov, ki je krepko načel gume. In ker je večina dobrih ovinkov povezanih z vzponi, ki kar mikajo po ... so se pojavile še težave s hladilno tekočino. Pod motorjem se po vožnji pojavi madež. Sled tekočine vodi do pumpe hladilne tekočine, če se tako reče zadevi med valjema, v katero vodi več nekoliko debelejših cevk. Tekočino sem dotočil, kako dalje ne vem. Servis? Ima kdo izkušnje s tem?

lp igor in darja

PS

Joma in Jomica in ostali štromarji če boste kaj okoli Kranjske Gore vozili vabljeni na kavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da ste uživali in se varno vrnili domov. Z Drajo sva se tudi pred dopustom v Kranjski Gori dva dneva potepala po Dolomitih in kot si napisal še in še lepo. Tudi midva sva prespala v Arabbi potem pa okoli gore in množice prelazov domov. Passo Stelvio naju je mikal vendar sva ga za prvi potep po Dolomitih izpustila, da ne bi bilo vsega preveč - kilometrov in vtisov.

Edina slaba stran je odličen asfalt neskončnih ovinkov, ki je krepko načel gume. In ker je večina dobrih ovinkov povezanih z vzponi, ki kar mikajo po ... so se pojavile še težave s hladilno tekočino. Pod motorjem se po vožnji pojavi madež. Sled tekočine vodi do pumpe hladilne tekočine, če se tako reče zadevi med valjema, v katero vodi več nekoliko debelejših cevk. Tekočino sem dotočil, kako dalje ne vem. Servis? Ima kdo izkušnje s tem?

lp igor in darja

PS

Joma in Jomica in ostali štromarji če boste kaj okoli Kranjske Gore vozili vabljeni na kavo.

Igor & Darja :worship::worship:

Najprej hvala za povabilo na :kava: k vama domov,ki ga bo bova ob prvi priliki izkoristila.(seveda bova prej pronto,pronto,da bosta 100%doma)Kot si napisal, tile ovinki v Dolomitih kar silijo po še in še in se jim težko odrečeš.Cesta in asfalt sta pa itak v vseh pogledih super.Gume kar liže, seveda je posledica tega pač način vožnje in asfalt,ki nenormalno "grabi"še posebno, če se vozita dva.

Problem z hladilno tekočino mi ni znan,saj nihče od nas ni imel nikakršnih problemov z motorjem in je bilo vse bp.Priporočam,da pelješ mopek k dobremu zdravilcu,da ga malo pregleda in če je potrebno kaj pošravfa ali zamenja,pritegne kakšno cevko.

Tudi za vaju in ostale štromarje velja isto,če furate tod okoli vabljeni na kak :kava: ali pijačko.

Vsem lep štromarski pozdrav od Jome&Jomice! :OK::yea1::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sva se povsem spontano z Glažarjem malce zapeljala. Ker sva pa "solo" preveč nevarna zase in okolico :evilgrin: sva zraven vzela še vsak svojo spremljevalko, a so skrbele da sva se peljala po omejitvah O:-) . Pot naju je vodila iz Mojstrane "čez hrib" in mimo tanka v Avstrijo, prek Villacha, Katschberga in Obertauerna na Grossglockner. Glažar ni mogel iz kože, zato smo imeli vmes še mali umetniški vložek po makadamu. ( ob tem nisva pozbila na vse naše kolegice in kolege, ki imajo "fetiš" na take podlage :whistle: ).

Vreme je bilo fantastično, zato je bila temu primerna gužva na cestah po avstrijskem nacionalnem parku. Cel kup, norih Italijanov na motorjih ki so nam vse svizce prestrašili, tko da smo tut brez čokolad ostali... :headbang: . Sva pa na parkirni ploščadi pod ledenikom morala dati košarico dvema Slovenkama na motorjih, ki sta nama veselo ponudili borovničke. :cry: . Za vse tiste ki v kratkem planirate podobno, vam še povem, da vstop v park stane 18 €. Na koncu se je števec ustavil na 739km pri meni, pri Glažarju pa nekje okoli 450. Glažarju in Žemljici hvala za družbo in prekrasen dan...

srečno vsem

post-16698-1249320666_thumb.jpg

post-16698-1249320687_thumb.jpg

post-16698-1249320721_thumb.jpg

post-16698-1249320745_thumb.jpg

post-16698-1249320770_thumb.jpg

post-16698-1249320796_thumb.jpg

post-16698-1249320832_thumb.jpg

post-16698-1249320887_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Ofsajd :worship:

Kje pa si ti na sliki - vidim samo Žemljco in Glažarja kako se podita po ovinkih !!

Ko gledam takšne slik me kar malo stisne - saj kot je videti se moja sezona hoče po nasvetih zdravnikov nekoko zaključiti ??? Sicer pa se pustim presenetiti !!

Raje razmišljam o tem , da se bomo še skupno podali na Štrom meating v Dalmacijo 11-13. 09. 2009 !! :whistle:

Lep slike...... pa en lep Štromarski pozdrav vsem skupaj !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje razmišljam o tem , da se bomo še skupno podali na Štrom meating v Dalmacijo 11-13. 09. 2009 !! :whistle:

Ti samo glej da boš zdrav do takrat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Ofsajd :worship:

Kje pa si ti na sliki - vidim samo Žemljco in Glažarja kako se podita po ovinkih !!

Ko gledam takšne slik me kar malo stisne - saj kot je videti se moja sezona hoče po nasvetih zdravnikov nekoko zaključiti ??? Sicer pa se pustim presenetiti !!

Raje razmišljam o tem , da se bomo še skupno podali na Štrom meating v Dalmacijo 11-13. 09. 2009 !! :whistle:

Lep slike...... pa en lep Štromarski pozdrav vsem skupaj !!

LP

Obilo zdravja ti želim :OK: zaupanje vase je najmočnejše zdravilo! Dalmacija čaka na prihod Slo-štromčkov tako,da ubogaj in bodi priden pa bo vse OK!

Drži se !!! :yes:

Vidiš jaz sem pa kr z avto pihnil v MK-SRB,ker mi je avtodom crknu,tud to je blo zanimivo!!

l.p.

post-22424-1249369250_thumb.jpg

post-22424-1249369306_thumb.jpg

post-22424-1249369349_thumb.jpg

post-22424-1249369423_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Baracuda :worship:

Vidiš jaz sem pa kr z avto pihnil v MK-SRB,ker mi je avtodom crknu,tud to je blo zanimivo!!

:worship: če bi imel plan da se bi z štromom podal tja dol , ti sigurno ne bi crknil :headbang::headbang:

Pa brez zamere !!

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!