Skoči na vsebino

Avtoradio


Dejan-V

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sodelavec ima Aprilio Atlatnic-a 500 in ima tudi avtoradio z zvočniki, tako da ko se vozi muzika igra kot v avtomobilu z spuščenimi šipami. Zdaj bi si pa jaz to vgradil v skuterja mojega. Kupil bi dober avtoradio in pa zvočnike. Zanima me kako bi se dalo to zadevo naredit, kam se da skrit zvočnike, kolk bi me stal električar ali pa avtoakustičar da mi to uredi.

Še slike od motorja, da ocenite kam bi se dalo to zadevo spravit

www.dejan-v.moj-album.com

Prosim za resne odgovre, in izkušnje tistih ki to imajo!

LP

Dejan-V

Popravljeno . Popravil Dejan-V
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen. Ponavadi se dajo zvočniki in avtoradio pod sedež. Lahko pa jih skriješ tudi pod stranice ali prednjo masko, kjer je dovolj prostora. Jaz sem na svojem typhoono mel vezano na akomulator, ker se med vožnjo polni, tako da ni problem da bi se bal, da se izprazne. Dajo se kupit tudi že izrezni nastavki iz "pohodnega železa", ki jih potem samo vstaviš pod sedež. Če maš vsaj malo znanja o elektriki ti nebi smel bit problem "priredit" avtoradja, da bi ga lahko vezal na akomulator, drugače pa te električar tudi ne more dosti računat.

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Svinčenem akutu boš škodil le če ga boš dolgo pustil pri miru brez polnenja in da bi pustil da se sprazne preveč (ne vem na pamet točne napetosti), če je pa avtoradijo gor prikloplen pa normalno da ni problema razn da se ti hitreje prazne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm meu radio not pato sm sam naredo en mali pa vlek zvočnik sm z stolpa vzeu avtoradio pa to neki skup zvezo pa je špilal k rasica sam kurc ko sm meu slab akumolato pa sm na mestu špilav zy sm si pa nov akumolator kupo pa nimam več tega not tko da če se boš furau pol ga polni sam če boš stau pa ti ne priporočam špilat meu sm pa vezanega na akumolator :eek: :BUA: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sm mel pa na svoji endurci 125ccm sam na žalost nimam nobene slike. Radio sem vgradil v prednjo masko (masko sem celo naredil sam), zvočnike pa v zadnji kovček :D Špilal odlično pa še komande sem imel spredaj vse, glede akomulatorja pani bilo panike če se mi je spraznil ker sem imel nožni zaganjač :D sej pa velikokrat preveč spraznil in mi je tudi crknil (akoulator).manjal sem ga dvakrat :S

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radio si vgrad kakršen koli tudi boljši lahko, pri zvočnikih pa ostani pri malo bolj osnovnih, in ti ne bo nikoli crknil akumolator!!! :OK: Ker je glaven vzrok da ti crkne akumolator to, ker vsi dajejo gor neke močne zvočnike!! :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej se vidi da nimaš pojma o avtoakustiki :BUA:

kako bo zvočnik kriv za tolikšno porabo toka, ko pa radio in njegov ojačevalec ni zmožen dati toliko ven :?

prosim če obrazložiš ko vidim da toliko veš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je čisto isto kot na avtu. npr. Če pozabiš v hladnejšem vremenu prižgane luči 15 min. v avtu se ti lahko zgodi da ti avto ne vžge. Ker izprazne toliko akumolator. Isto je z radijem na motorju. :photo:

Če maš pa take komentarje, močnejši ko so zvočniki veš more radijo pa ojačevalec dat energije vn. tk da stfu!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

potem bi po tvoji logiki moglo bit tkole:

če imaš ojačevalec 300W RMS, in daš gor 1000WRMS woofer, potem da ta isti ojačevalec ven 1000WRMS, ker zvočnik pač tolko rabi,............. stari obvladaš :OK: :headbang:

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je on mislo da nedaš glih maximalno moč zvočnikov ki jo premore ojačevalec ampak si mal bl skromn.

Popravljeno . Popravil ffaca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm naredu že to desko za v skuterja za pod sedež..notr sm tud že vgradu tele zvočnike http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=49878 in zdej me pa zanima kakšen avtoradio bi šou na te zvočnike...s cd mp3 pa ne predrag...placa mam pa dost d ga vgradim pod sedež .)(zanima ma rms pa nalimite mi kakšne linke do radiev)

hvala v naprej..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je on mislo da nedaš glih maximalno moč zvočnikov ki jo premore ojačevalec ampak si mal bl skromn.

Ej kOci, niso vsi tk zabi** ko ti. Nekateri se vsaj malo spoznajo nato za razliko od tebe. Za vzgled si vzam ffaco. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm naredu že to desko za v skuterja za pod sedež..notr sm tud že vgradu tele zvočnike http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=49878 in zdej me pa zanima kakšen avtoradio bi šou na te zvočnike...s cd mp3 pa ne predrag...placa mam pa dost d ga vgradim pod sedež .)(zanima ma rms pa nalimite mi kakšne linke do radiev)

hvala v naprej..lp

yaou tole zgleda kr dober ja tist se mi dopade LED-dica pri visokih al poudarjenih tonih nisn glih podrobno brau a sm to zasledi upam da ti dober rata =)

LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej kOci, niso vsi tk zabi** ko ti. Nekateri se vsaj malo spoznajo nato za razliko od tebe. Za vzgled si vzam ffaco. :slap:

:lol1:

ko si boš sam podru avto pa napelu kable not za ojačevalc do prtljažnika pa signalne kable od radia do prtljažnika, radio vgradil, naredu kišto za woofer pa naštimal vse skup da lepo igra pol se oglasi, do takrat pa bodi sam tiho, ker vidim da nimaš 3 čiste

[attachmentid=87224]

vrjem da vem mal več o avtoakustiki kot si misliš ;)

post-9362-1164980426_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

čaki ne štekam kej ma veze tista škatla u kofanu z avtoradiom na motorju :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ti msls da je avtoradiu ugradit u motor za dzabe ...5 min dela???....ce hocs da gre tko k je treba bos kr sraufu!!!......... :xx: se bom zadrzu........ .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki ne štekam kej ma veze tista škatla u kofanu z avtoradiom na motorju :headbang: :headbang:

preberi temo od začetka pa boš vidu, .......on je meni rekel da nimam pojma, pa vem malo več o tem kot si on misli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ma zato ni treba dat slike od saxo-ja

moj nono je nrdu parim frendom in to ful hart mi smo samo kable zvezali on pa zrezu dsko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!