Skoči na vsebino

Italija


dr.looney

Priporočene objave

zadnji teden v juliju se odpravljava v italijo za 14 dni.

zanima me kakšni so kaj kampi po italiji?

vsak namig nasvet je dobrodošel.

nameravava si ogledati pompeje, rim, toskano. kakšne so kaj ceste?

kako je z varnostjo, predvsem naju malo skrbi za motor.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. ampak to sem že vse pregledala, napisala označila na zemljevidu :OK: .

mene bolj zanimajo informacije s prve roke izkušnje tistih ki so že bili, slike in opis so včasih varljivi .)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. ampak to sem že vse pregledala, napisala označila na zemljevidu :OK: .

mene bolj zanimajo informacije s prve roke izkušnje tistih ki so že bili, slike in opis so včasih varljivi .)

dr.looney :devil:

slike so najboljše tvoje in tiste ki ostanejo v glavi. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kempi v It lani v redu izkušnje. Večinoma urejeni, znajo biti pa precej dragi; ponekod posebej zaračunavajo tuše (žetoni) itd. Izginilo ni nič, čeprav sva nekatere stvari puščala v šotoru...

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji PM Cecotu, glede na to, da skozi "bluzi" :D po Toskani in na sploh po Italiji ti bo po moje znal najbolje svetovat .) Jaz žal v tistih koncih še nisem bil :closedeyes:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodita pripravljena na silovit poskok cen zaradi ferragosto.

samo datum preskoci z 31.07. na 01.08. in placas 15-20 % vec. za nic vec servisa. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bili na Tour-u 2002 in smo prevozil zahodno obalo od Genove do Napolija. V spominu imam kar nekaj kampov različnih kategorij in cen. Tudi samo zaračunavanje imajo različno opredeljeno, tako nekje plačaš manj za manjši šotor oz več za "big tend". Spet drugje plačaš parcelo in na njej lahko postaviš kar želiš. Slabih izkušenj nismo imeli, mogoče z zasedenostjo v času avgusta, za kar rabiš mal več potrpljenja in časa. Pri Rimu smo kampirali v zelo prijetno/preprostem kampu, tik ob obali v kraju Lido di Ostia (priporočam)!

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

bi sem lani po italiji Rimini, Toskana ,Pisa ceste uredo mtoristi so tam zakon ,ljudje še kar prijazni hrana slaba,

če gerš med vikendom harno obvezno sabo,ker tudi po 200km nimaš odprte gostilne vzemi si dovolj časa,kar se kraj tiče ni slabih izkušenj v vseh kampih ki sem bil so urejeni varovani parkingi.

lp :naughty: :rolleyes: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za informacije. :OK:

ice:

vem da cene poskočijo, ampak na žalost ne gre drugače jaz sem vezana na kolektivni dopust, ki pa je za naju v zelo neugodnem času. ampak saj je vseeno, glavno je da se greva vozit po italiji :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no in prišel je dan odhoda :OK:

še malo pa odbrziva..... :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Bi mi lahko kdo razložil koordinate v Italiji kot kako je razdeljena celotna Italija, na regije in vsaka od njih ima province? Zanima me prov po mestih in krajih, ki so na zemljevidih, ima kdo link, ki bi si to lahko pogledal bolje podrobneje?

Npr. Bi hotu pogledat kam sodijo Udine, v katero regijo sodi in nato provinco ali pa katero koli mesto na J-ugu in itd!!!

Upam, da se komu da razlagat in iskat!

lp

Nofrus

post-5113-1171220599_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz bom mel letos čas en teden od 15 aprila naprej in če bo vreme bi skočo že takrat malo pogledat Italijo, ma kdo izkušnje z Italijo v tem mescu, mislim na nočitve-privat apartmaji, glede da takrat še ni neke turistične sezone, verjetno po prvem maju, bolj aktivno odprejo vrata apartmajev ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mi lahko kdo razložil koordinate v Italiji kot kako je razdeljena celotna Italija, na regije in vsaka od njih ima province? Zanima me prov po mestih in krajih, ki so na zemljevidih, ima kdo link, ki bi si to lahko pogledal bolje podrobneje?

Npr. Bi hotu pogledat kam sodijo Udine, v katero regijo sodi in nato provinco ali pa katero koli mesto na J-ugu in itd!!!

Upam, da se komu da razlagat in iskat!

lp

Nofrus

AMZS - potovalne informacije - Italija, prikaži vse, pokaži izbor - turistične informacije - in prideš do Italjanskega linka kjer najdeš to kar želiš, link :http://www.enit.it/default.asp?Lang=UK

Je pa na AMZS en kup zelo koristnih informacij, vsaka jim čast, koristno porabijo mojo članarino !

:yea1:

Je pa Toskana zdajle prekrasna tja do konca Maja, čimprej bo treba tja po dolgem času !

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom mel letos čas en teden od 15 aprila naprej in če bo vreme bi skočo že takrat malo pogledat Italijo, ma kdo izkušnje z Italijo v tem mescu, mislim na nočitve-privat apartmaji, glede da takrat še ni neke turistične sezone, verjetno po prvem maju, bolj aktivno odprejo vrata apartmajev ?

LP

poglej tukajle http://www.hostels.com/en/it.html

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

u mater!za tole pa nism vedu.

najlepša ti dala!!

B)

OOO sej je, pa kaj misliš kje, ob Gardskem jezeru, no pa v Toskani tud ! :D :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pomoč rabim!!! - ITALIJA obvoz škornja ob morju skoz če se da - niti 10km po avtocesti!!!

Sem že prebiral vse pa to pot še ni užgal nihče zato pa povprašam vas mačke popotnovanja kaj popravite na tole furo poleti med 15 julijem in koncem avgusta (slabih 15 dni). Zanima me predvsem kaj vi svetujete za pogledat - ne muzejčke ker pičimo z motorji ampak najlepše cestice, razgledi, vzhodi, najbolši kofe, dober paradajz .) ,.... pa kje za spat, če je možno tud kdaj poležat ponoči na kakem travniku al je hitr komplikacija, kje npr. v Rimu pustit motorje čez noč (hostli, postrežčki...)... Kaj pametno met s seboj v Italiji na motorju za tako furo...

(vem da sem zahteven sam priprave so se pričele in datum se bliža :OK: )

sej plan je še kdaj pa kdaj mal čez hribe v notranjost it , pa kak San Marino, Ferrara...(na jug pa max do Napolija - pol je prevč rizično - ali pač ne?) Edin nismo se še odločl al čez Dolomite domub iz Verone al kr direkt - to bo najbrž sprotna odločitev!!! :? :( .)

Še okvirna slikca - bo pa bl svobodnjaško :OK:

[attachmentid=97599]

hvala vam pa lp

post-14218-1179572786_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super pot. A se pripravite na cesto med Benetkami in Raveno. Katastrofa :wacko: , jame,nalomljen asfalt, pokrajina dolgočasna(no vsaj meni je bila).Midva sva si potem premislila in se umaknila bolj v notranjost proti Perugi. Potem pa proti Neaplju,Rimu in čez Toskano domov.

Tule si lahko pogledaš za hostle

http://www.hostels.com/en/it.html

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super pot ,sam bilo bi bolš več po Toskani je prelepa tura, za motor ni krize ,kampi so super hostl pa bo treba prej rezervirat :? za hrano moj nasvet čim več sabo ,ker med vikendom tudi po 250km nimaš kam jest razen po 18.00 uri. imejte se :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!