Skoči na vsebino

Tujec želi 'kupiti' motor - NATEG ???


gregorpi

Priporočene objave

Še nikogar od vas/nas očitno niso našponal, vi bi jih pa že prefukal pa ne vem kaj ... salonski levi... :kva2:

glih zato jih je treba ta jim to pade z glave da nas/vas nebi nategnili samo zaradi preventive

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me na kateri strani ste oglaševali in dali e-mail naslov, kamor ste dobili sporočilo "Angleža"!

Pri meni je prišlo do zlorabe na www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.). Je še kdo dal oglas na tej strani? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap,mene je tud verjetno najdu na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.).

in,a jo je kdo že fasal da govori o zlorabi? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zlorabe tukaj ne more biti ker so e-mail objavljeni na avtonetu javni in jih prodajalec prostovoljno objavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak spamming je že zloraba. .) Pri nas še ni kaznivo oz. prekršek, v nekaterih državah pa je že.

@KeC: Objava maila ni prostovoljna, ampak obvezna. Drugače ne moreš dati oglasa.

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak spamming je že zloraba. .) Pri nas še ni kaznivo oz. prekršek, v nekaterih državah pa je že.

Mhm to ja, sem govoril samo o pobiranju mailov z avtoneta. Kaj pa se potem s temi maili dela je pa drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je SPAM,če se pozanimam za oglas po emailu in potem motorja ne kupim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je SPAM,če se pozanimam za oglas po emailu in potem motorja ne kupim?

Ja. :P :D .)

No, resno. Tukaj smo videli, da gre za identična sporočila, razen imena kupcev, ki so bila poslana prodajalcem motorjev. Torej gre verjetno za SPAM oz. SLAMO. <_< No, razen, če so Britanci padli na glavo in raje kupujejo rabljena slovenska vozila za isto ali višjo ceno, kot pa imajo v UK ceno novi motorji. :D

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto tak..jaz se javim da bom dal na (Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in še drugam svoj motor na prodajo in če se bo javil bomo vidli kak daleč bo igra šla.

Definitivno bom zadevo spremljal z nadobudnim odvetnikom in natvezo, da motor prodajem zaradi denarne stiske in si zaradi tega nemorem privoščiti kakih stroškov. Sploh pa če želi motor imeti bo mogel osebno prit nekdo ponj...

Če imate kak predlog da naj kaj posebnega pazim mi prosim to napišite..najbolje na mail...bom pa seveda javil ves postopek in dogajanja.

Ajmo sodelovati ... aja ... kaj se TRRja tiče ni problema ... vsakodnevno delam z njimi v službi in nebo težave, lahko tudi točno preverim od kod bi naj bil denar nakazan ...

če bo prevara ugotovljena bom tudi poskrbel da se to malo v medije oglasi.

Popravljeno . Popravil NGregor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak spamming je že zloraba. .) Pri nas še ni kaznivo oz. prekršek, v nekaterih državah pa je že.

@KeC: Objava maila ni prostovoljna, ampak obvezna. Drugače ne moreš dati oglasa.

Objava maila je prostovoljna, ker prostovoljno oddaš brezplačen mali oglas na njihovi strani. Ali ni tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me na kateri strani ste oglaševali in dali e-mail naslov, kamor ste dobili sporočilo "Angleža"!

Pri meni je prišlo do zlorabe na www.(Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.). Je še kdo dal oglas na tej strani? :?

Pri meni in sosolcu isto na avto netu.....je pa bil "kupec" Todd kot je blo ze napisano od parih tle....mogoc pa bo le nekoga najdel in ga uspel nasrat da mu bo nakazal denar :? upajmo da se to ne zgodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni in sosolcu isto na avto netu.....je pa bil "kupec" Todd kot je blo ze napisano od parih tle....mogoc pa bo le nekoga najdel in ga uspel nasrat da mu bo nakazal denar :? upajmo da se to ne zgodi

men nej ga kr nakaže,nau nč narobe :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjetno ni spam, kajti tam so največkrat vsi maili enaki. Verjetno to deli sproti, in vsak mail posebaj napiše. Ker pa mu je že zmankalo idej, pač ponavlja ime in vsebino :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men nej ga kr nakaže,nau nč narobe :grrr

To sem mislo kot da bo nekoga uspel nasrat da bo njemu nakazal denar za tiste kao stroske oz razliko o keri je blo govora!

To verjetno ni spam, kajti tam so največkrat vsi maili enaki. Verjetno to deli sproti, in vsak mail posebaj napiše. Ker pa mu je že zmankalo idej, pač ponavlja ime in vsebino :P

Ne...od tega Todda kolk sem tle vido pa pri sosolcu so bli vsi maili isti,oz vsaj prvi pa drugi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor Policije

"Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vaše sporočilo (v zadnjem času smo prejeli že več podobnih obvestil o sumu goljufij pri nakupu vozila preko interneta) in vas obenem obveščamo, da smo ga v nadaljnje preverjanje odstopili upravi kriminalistične policije.

Lep pozdrav,

Sektor za odnose z javnostmi"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ima pa fant povsem poštene namene vam plačati maksimalno visoko ceno za motorje?

Pač ribari, za vabo ima pa najbolj človeško od vseh lastnosti: pohlep... Tako kot tisti, ki prodajajo motorje in nastavljajo cene nekam tja gor, blizu nabavne cene novega motocikla brez popusta.

In "namen prevare" je ena od najtežje dokazljivih zadev, kolikor vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi ne da vsega prebrat, pa bom vseeno napisala svojo pozitivno izkušnjo s tujci.

Jaz sem motor pred cca dvema mesecema prodala tujcu, ki je na začasnem delu v Sloveniji in sicer tip prihaja iz Venezuele.

Največji štos je v tem, da je prišel pogledat motor, s prijateljem sta si nekaj ogledovala, nato smo se zmenili za ceno, pustil mi je skoraj celotno kupnino in odšel. Drugi dan mu je moj mož peljal motor, prinesla sva mu tudi urejene papirje on pa nama je dal še ostanek kupnine. In to je to; posel je bil sklenjen.

Naj omenim še, da tip niti ni probal motorja, niti ni izrazil želje, da bi z njim naredil kakšen kilometer; aja, to je bil njegov prvi motor, izpit tudi baje ima (možno) :fredy: .

Aja, denar ni bil ponarejen; kar se mene tiče je vse štimalo, bolj idealnega kupca si skoraj ne bi mogla želet :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, denar ni bil ponarejen; kar se mene tiče je vse štimalo, bolj idealnega kupca si skoraj ne bi mogla želet

Kaj pa kakega slovenca, ki bi ti tri dni moril pa še po forumih poizvedoval o tebi, tvojem motorju ... in ti potem gnjavil, da si tam-pa-tam mal preveč gas obrnala pa tam-pa-tam mal zdrsnila ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Malo out iz teme, pa vendar: ko sem prodajal prejšnji motor, je klical ''kupec'' iz 25 kilometrov oddaljenega kraja, pa prišel na idejo če bi se dobila na pol poti... Če imaš namen kupiti motor, ga boš šel gledat par sto km daleč, ne pa to. Pa najbolj me pa razkuri to, da to po telefonu začne zbijat ceno, ka stroja še videl ni. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!