Skoči na vsebino

Preveč motornega olja v avtomobilu


border

Priporočene objave

Zanima me kaksne so lahko vse mozne posledice, ce je v motorju avtomobila prevec motornega olja, kot je predpisal proizvajalec. (recmo dovolejno 3.5L, ga pa je 4.5L)?

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) ali to, da ga je ful preveč, kaže tudi merilna šipka?

2) spusti vun en liter, če ga je tolko preveč.

3) Sicer bo vse prekleto mastno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaksne so lahko vse mozne posledice, ce je v motorju avtomobila prevec motornega olja, kot je predpisal proizvajalec. (recmo dovolejno 3.5L, ga pa je 4.5L)?

Če ga je ful preveč, ti ga potegne v sesalni kolektor in raznese mašino :)

Če je pa kakih 5mm nad max. šipke, ga pa mal bolj v rdeče teraj, ga bo že pokuril :blush:

Če te pa ful moti, ga pa pozaugaš s tanko cevko skozi šipko pri ogretem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga je ful preveč, ti ga potegne v sesalni kolektor in raznese mašino :)

Če je pa kakih 5mm nad max. šipke, ga pa mal bolj v rdeče teraj, ga bo že pokuril :blush:

Če te pa ful moti, ga pa pozaugaš s tanko cevko skozi šipko pri ogretem motorju.

Ne bi rekel, da raznese mašino; prej ti porine ven semeringe in prebije tesnilo pokrova ventilov. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rekel, da raznese mašino; prej ti porine ven semeringe in prebije tesnilo pokrova ventilov. .)

Če ga je ful preveč, ti ga potegne v sesalni kolektor

naprej v zgorevalni prostor, in ker se olja ne da stiskat, mora nekaj popustiti :whistle:

Pa še to pri večjih količinah in šanse za kaj takega so res minimalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaksne so lahko vse mozne posledice, ce je v motorju avtomobila prevec motornega olja, kot je predpisal proizvajalec. (recmo dovolejno 3.5L, ga pa je 4.5L)?

Ja, to je lahko kar veliko sr.... :angry:

Meni je zaradi približno pol litra olja preveč (ker očitno eni mehaniki ne znajo gledat šipke :slap: ...) zapacalo zračni filter in senzor za pretok zraka. Prav zdajle sem z rednega servisa (olje ni bilo menjano pri njih...)... Senzor so lahko očistili, filter pa so morali zamenjat. No, pa sem ob 5 jurjev :angry:

Medtem ko bi pri enem litru olja preveč verjetno lahko nastalo še kaj hujšega. Najbolje ga je ven potegnit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!