Skoči na vsebino

težave s sklopko


jhribar1

Priporočene objave

pri motorju tomos 14 m letnik 1982 imam naslednje težave:

1.kar naenkrat mi sklopka ni več prijela,saj je motor crknu,ko sem dal iz lera v prvo prestavo.Sklopka ni nič drsela,motor je normalno vlekel tudi s to težavo.

2.no potem sem jest dobil eno rabljeno sklopko ampak tu je bilo pa ravno obratno.Sklopka je prijela,tako da sem lahko normalno speljal ampak med vožnjo je drsela saj motor nikamor ni šel.

3.Tretji problem,ki se pa sedaj pojavlja je pa to:motor mi vleče normalno,sklopka še vedno ne prime. Ampak po parih minutah vožnje se mi sklopka podre in morm spet odpret blok in ponovno sestavit.Tisto klipsno,ki drži lamele pa plošče dam dobro gor samo sklopka se vseeno sesuje??

kakšne ideje kaj bi lahko bilo??,hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri motorju tomos 14 m letnik 1982 imam naslednje težave:

1.kar naenkrat mi sklopka ni več prijela,saj je motor crknu,ko sem dal iz lera v prvo prestavo.Sklopka ni nič drsela,motor je normalno vlekel tudi s to težavo.

2.no potem sem jest dobil eno rabljeno sklopko ampak tu je bilo pa ravno obratno.Sklopka je prijela,tako da sem lahko normalno speljal ampak med vožnjo je drsela saj motor nikamor ni šel.

3.Tretji problem,ki se pa sedaj pojavlja je pa to:motor mi vleče normalno,sklopka še vedno ne prime. Ampak po parih minutah vožnje se mi sklopka podre in morm spet odpret blok in ponovno sestavit.Tisto klipsno,ki drži lamele pa plošče dam dobro gor samo sklopka se vseeno sesuje??

kakšne ideje kaj bi lahko bilo??,hvala lp

No sedaj pa začnimo...

1.

A gre kuplongo trdo stisnit? Če je to, potem sklopko razstaviš, obrneš potisni plošči, med katerima je 6 vzmeti, ker je tisti štift, ki jih skupaj drži požrl sedišče na eni plošči in je potem sklopka vlečena samo na eno stran.

2.

Pri tej zadevi, so lamele že toliko zrabljene, da zadeva pri obremenitvi začne podrsavat, če en drugače, vzameš lamelice iz 1 sklopke in ostalo iz 2.

3.

Za to pa je kriv segerjev obroček, ker je malo raztegnjen. Torej to pomeni da ga moraš skupaj udarit, samo še vedno pa moram obrnit potisne plošče.

Če sem ti kaj pomagal sem vesel

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!