Skoči na vsebino

Madžarska


Leteči

Priporočene objave

Uporabil iskalnik a našel nič o teh krajih.

Za ta vikend se z mojo za cca 4 dni odpravljava na Madžarsko. Najin cilj je Balaton ter njegova okolica, morda jo potegneva do Budimpešte. Zaenkrat čist tako brez plana kot se nama bo sproti zazdelo.

Zanima me kaj se v teh krajih splača videt, morda tudi kaj ne :P

Poleg tega upam da bo kdo znal povedat kakšno je stanje ob Blatnem jezeru v tem času (glavni turistični sezoni) se bo dalo kaj dobit za spanje ali je bolj kriza in je norija in turistov ko dreka kot recimo na celotni Jadranski obali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom posplošil, ker je že nekaj let od tega;

Balaton je turistično kar dobro obiskan. V sezoni sploh. Severno "obalo" sva (mimogrede) obdelala pa moram reči, da je O.K. Z Če pričakuješ "Jadran", si pa v zmoti. Predvsem, kar se vode tiče, pa še kakšna kača zraven, ki pravijo da ni strupena. Blatna voda itd. A to je organska "svinjarija", ki jo je potrebno spregledati.

Apartmajev in campingov je dovolj. So pa relativno dragi, tako da sva jo midva potegnila kar v apartma, čeprav to ni najin privilegij na dopustih.

Ja nič... Zanimivo zagotovo! Vsega pa t'ko ne smeš vedeti, sicer ne bo pričakovanj. Drago ni, ni pa tako poceni, kot so nekateri vpili!

Kar pojdita, pa bo vse O.K.!!!

Če te bo kaj več zanimalo, me pa poPM-mej!

Te :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da imajo tam Gold Fassl. Kar okej pir. :grim

Vidi ga poznavalca! Halooooo, Gold Fassl je avstrijski (Ottakringer). Pri Hunih se pije Dreher, ki je bajdvej kr OK. :grim

Drugače sta pa tako Balaton kot Budimpešta zakon! :OK: Res pa je, da na Balatonu nimaš kaj dosti za videt, razen seveda brhkih Mađaric. :grim

V Budimpešti pa obvezen ogled Citadele in gradu v Budimu, ter parlamenta in opere v Pešti, pa še kaj bi se našlo, pa se trenutno ne spomnim.

Edini problem je ta, da Huni ne razumejo, še manj pa govorijo katerikoli tuj jezik. V bistvu se mi je že zgodilo, da me ena zelo fejst deklina na črpalki ni razumela niti takrat, ko sem ji s prsti kazal številko črpalke kjer sem tankal, tako da sem jo moral odpeljat ven in ji pokazat. Ampak ob njenem prijaznem nasmešku in besedi "merci" (z zelo čudnim naglasom) sem pozabil na vse. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ob njenem prijaznem nasmešku in besedi "merci" (z zelo čudnim naglasom) sem pozabil na vse. :blush:

Hehe, prodal duso za nasmeh... :naughty:

No, saj jaz bi tudi.. se kaj vec, menda :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidi ga poznavalca! Halooooo, Gold Fassl je avstrijski (Ottakringer). Pri Hunih se pije Dreher, ki je bajdvej kr OK. :grim

Boli me Qrac če je jodlarski, Atile ga prodajajo in dober je. To je meni čisto dovolj. B)

Saj Union je tudi žabarski pa ga ti žlempaš ko hepan. (pa še zanič je) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsepovsod je fajn... sam majo take cene da te stisne (več ali manj je avstrijskih in nemških gostov)... sicer pa če si pun para, si vsepovsod dobrodošel :grim v glavnem:

govorijo več ali manj nemško- starejši... mladi pa tud angleško znajo...

piva, ki so užitna: Soproni aszok, steffl, dreher, Stella A majo tud se mi zdi

hrana je dobra... priporočam domače spec kot so bogračgujaš oz paprikaš z domačimi testeninami (galuska po njihovo(slo ne vem)). pa tud vina majo dobra, ker je lih taka pokrajina in lega

cene se gibljejo tam okoli 30Eur na noč... odvisno kje pa kak naletiš...

Balaton je dolg cca 72km, tko da ni neka huda razdalja.

Budimpešta je pa razred zase! aja, pa vsepovsod pazte, da vam kje kaj ne ukradejo!

v BP poglejta: citadello- razgled je na celo Pešto, ribiško utrdbo (halászbastya), grajsko četrt (Várnegyed),

parlament je veličasten- cena malo manj, pa tud ne vem če vaju pustijo, ker sta sam 2. pol je Matjaževa cerkev zelo lepa, pa muzeji... sicer ne vem kolk vas to zanima, povem lahko :002

v glavnem lepo se mejta pa upam da vama bo tud vreme služilo!

aja, na madž cestah je poostren nadzor prometa, tko da...

leteči, pojdi na kurzor.hu pa vpiši siofok al pa balaton, obstaja tud siofok.com.

Upam, da sem kaj pomagala, če pa kaj ni oz ne bo jasno, sem na PM (po želji tud tel dam).

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini problem je ta, da Huni ne razumejo, še manj pa govorijo katerikoli tuj jezik.

ko smo bili mi gor se je dalo sporazumevat v nemškem jeziku, za silo...to pa je tudi vse...angleški jezik je tam neznanka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Malo gledam tole varianto izleta do Balatona.

Mene pa zanima kje ste peljali do Balatona. Ali ste šli na Dolgo vas in mimo Baka naprej do Balatona ali ste vžgali kakšno drugo pot npr. dol na Letenye in Nagykanizso?

Po kateri strani je bolje iti okrog jezera? Po severni ali južni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam tole varianto izleta do Balatona.

Mene pa zanima kje ste peljali do Balatona. Ali ste šli na Dolgo vas in mimo Baka naprej do Balatona ali ste vžgali kakšno drugo pot npr. dol na Letenye in Nagykanizso?

Po kateri strani je bolje iti okrog jezera? Po severni ali južni?

V vsakem primeru, tudi če greš čez Dolgo vas, greš kasneje čez Letenye in mimo Nagykanisze proti Balatonu. Zato ti je enostavneje že v startu iti na Letenye. To pa pomeni Ptuj-Ormož-Središče ob Dravi-Čakovec-Goričan/Letenye....Ali pa Ptuj-Varaždin-Čakovec...Po katerikoli strani boš šel okoli jezera, bo isto. Kaj dosti ni za videti. Raje bolj misli na svojo varnost na madžarskih cestah. Včasih znajo voziti še precej "rusko". Na Madžarskem boš dobro in ugodno spal, dobro jedel in pil. Le solate ne naročaj, če ne želiš dobiti vloženih stvari na krožnik. Ko si že na Balatonu, skoči še do Budimpešte. Je le 70 km oddaljena in ne pozabi vinjete za avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru, tudi če greš čez Dolgo vas, greš kasneje čez Letenye in mimo Nagykanisze proti Balatonu. Zato ti je enostavneje že v startu iti na Letenye. To pa pomeni Ptuj-Ormož-Središče ob Dravi-Čakovec-Goričan/Letenye....Ali pa Ptuj-Varaždin-Čakovec...Po katerikoli strani boš šel okoli jezera, bo isto. Kaj dosti ni za videti. Raje bolj misli na svojo varnost na madžarskih cestah. Včasih znajo voziti še precej "rusko". Na Madžarskem boš dobro in ugodno spal, dobro jedel in pil. Le solate ne naročaj, če ne želiš dobiti vloženih stvari na krožnik. Ko si že na Balatonu, skoči še do Budimpešte. Je le 70 km oddaljena in ne pozabi vinjete za avtocesto.

če greš do budimpešte in hočeš spati malo ceneje je med balatonom in budimpešto, mali kraj z jezerom velence, malo naprej od szekesvehevara. sicer ne pričakuj modnenega letovišča ampak kamping je poceni.

jaz sem se vračel precej južneje od balatona tako da sem izpustil siofok, ker sem si želel pogledati Pecs. pa mi ni žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madžarska ni tako nedolžna, kot zgleda. Sploh od Baja-e naprej proti romunski meji pazljivost nase in na svoje stvari ni odveč. Pa, bog ne daj, komu ustavljati ob cesti. Deset let sem delal z njimi in doživel kar nekaj večjih neprijetnosti. Zato s tem delom Madžarske previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Oktobra sem malo bluzil po Budimpešti. Sicer ni blo motoristično temveč backpacking varijanta. Tja sva šla z mojo kar z vlakom. Splača se kupit karto iz Zagreba, ker je pol ceneje (približno 50€ povratna, karto pa se ne da kupit na vlaku, razen če kopuješ od ene do druge meje!). Skratka šla sva čisto na blef z nekaj evri v žepu in cotami za par dni :)

Hostel se da rezervirat preko neta, pa sva se odločila, da ga raje poiščeva, ko prideva v mesto. Povsod delijo "gusarske zemljevide" na katerih so označeni hostli, znamenitosti in seveda gostilne. Po dveh neuspelih poskusih (imeli prostor samo za eno noč), sva našla tegale, ki bi bil pogojno dober tudi za motoriste; http://www.budapesthostel.com/museum/index.html Cena hostlov je nekje med 8-25€. Če nisi preveč zbirčen pač spiš v skupnih prostorih in si deliš kuhinjo in kopalnico, plačaš tistih 10€/noč, pa še zvečer je dobro vzdušje, ko se družba zbere :beer2:

Javni prevozi so zelo dobri. Cena turistične 3dni vozovnice znaša 10€. Vključuje VSA javna prevozna sredstva. Podzemna je lepo urejena in seveda zelo hitra (si na drugem koncu mesta v 5-10min in ne v 45min, kot recimo v Lj).

Glede znamenitosti se najde za vsakega nekaj in ni bojazni, da bi zmanjkalo idej kam iti. Budimpešta je lepa in dobro urejena. Cene ogledov so enake kot povsod. Priporočam ogled Citadele ponoči.

Navigacija v mestu ni teška, saj so ulice lepo označene. Seboj sem imel GPS, ki pa ga v 4 dneh nisem rabil. Tudi javni prevoze se, da hitro skapat... Zadeva skoraj idiot proof :P

Kar se hrane tiče ni panike, je pa večji problem dopovedat kaj bi rad. Vsaj po mojih izkušnjah jim Angleščina in Nemščina ne gre najbolje. Kar se cen hrane tiče je isti šmorn kot pri nas. Imajo pa hostli tudi skupne kuhinje, tak da si ni problem zvečer spečt jajca in zjutri skuhat kofeta... Aja ko smo glih pr kofeti, imajo kar dobro za razliko od Čehov in Slovakov. Tudi pivo je užitno, je pa res, da ni Laško.

Glede varnosti tudi ni bilo panike. Pač na vlko maso ljudi srečaš tisti procent čudakov, pa kjer koli si. Vsa zadeva primerljiva z Lj.

post-5959-1170187803.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam tole varianto izleta do Balatona.

Mene pa zanima kje ste peljali do Balatona. Ali ste šli na Dolgo vas in mimo Baka naprej do Balatona ali ste vžgali kakšno drugo pot npr. dol na Letenye in Nagykanizso?

Po kateri strani je bolje iti okrog jezera? Po severni ali južni?

Dolga vas - Lenti - Bak - Keszthely - Balaton, sploh ni slaba varjanta, je pa odvisno, kaj si želiš in od kod prihajaš. Po tej varjanti je cesta mogoče malo slabša (ožja), kar pa ni problem za motor, spodnja varijanta, ki jo je opisal Gattolina pa je boljša cesta samo za moj okus preveč tranzitna in nezanimiva za vožnjo z motorjem. Predlagam tudi ogled Keszthelya.

Če imaš čas in hočeš videti čim več naselij okoli Balatona in jezero samo, potem predlagam severno pot, ampak vsake oči imajo svojega malarja...

Madžarska ni tako nedolžna, kot zgleda. Sploh od Baja-e naprej proti romunski meji pazljivost nase in na svoje stvari ni odveč. Pa, bog ne daj, komu ustavljati ob cesti. Deset let sem delal z njimi in doživel kar nekaj večjih neprijetnosti. Zato s tem delom Madžarske previdno.

:eek: Nimam dolgoletnih izkušenj z Madžari, sem se pa že vozil po Madžarski, tudi mimo Baje, pa nebi mogel reči, da sem doživel kaj slabega.

Ampak kot praviš, previdnost ni nikoli in nikjer odveč .)

Popravljeno . Popravil Metlca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga vas - Lenti - Bak - Keszthely - Balaton, sploh ni slaba varjanta, je pa odvisno, kaj si želiš in od kod prihajaš. Po tej varjanti je cesta mogoče malo slabša (ožja), kar pa ni problem za motor, spodnja varijanta, ki jo je opisal Gattolina pa je boljša cesta samo za moj okus preveč tranzitna in nezanimiva za vožnjo z motorjem. Predlagam tudi ogled Keszthelya.

Če imaš čas in hočeš videti čim več naselij okoli Balatona in jezero samo, potem predlagam severno pot, ampak vsake oči imajo svojega malarja...

:eek: Nimam dolgoletnih izkušenj z Madžari, sem se pa že vozil po Madžarski, tudi mimo Baje, pa nebi mogel reči, da sem doživel kaj slabega.

Ampak kot praviš, previdnost ni nikoli in nikjer odveč .)

Tudi jaz nisem imel predsodkov vse do trenutka ko so me pri belem dnevo skoraj ubili oboroženi roparji. Ko sem poklical policijo in podal ovadbo, so madžarski policisti sami povedali, da se takšne stvari pri njih redno dogajajo in da sem imel srečo, da so nastreljali samo vetrobransko steklo. Zato.....?! Ne vem kaj ti naj rečem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, smo tudi mi bili lansko jesen na Balatonu, pa je bilo po večini vse kar OK. Proti jutru, ko je bilo že vsega dovolj (alkota), se je en njihov model najdu in hotu kolegu plunt denarnico, kar mu k sreči ni uspelo. Tko da kar se tega tiče, previdnosti ni nikoli dovolj.

Šli smo pa uno varjanto Ptuj - Ormož - Središče ob Dravi - Varaždin pa gor na madžarsko naprej. Cesta tako tako (dosti kolesnic), pa kurbice na vsakem parkplacu, noja pa še vmes se bi kaka našla.

Kar se pa deklic in piva tiče pa :OK: sami komplimenti. Je bila ena s tako lepimi modrimi očki da smo mislili kar gor ostat. He he

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, smo tudi mi bili lansko jesen na Balatonu, pa je bilo po večini vse kar OK. Proti jutru, ko je bilo že vsega dovolj (alkota), se je en njihov model najdu in hotu kolegu plunt denarnico, kar mu k sreči ni uspelo. Tko da kar se tega tiče, previdnosti ni nikoli dovolj.

Šli smo pa uno varjanto Ptuj - Ormož - Središče ob Dravi - Varaždin pa gor na madžarsko naprej. Cesta tako tako (dosti kolesnic), pa kurbice na vsakem parkplacu, noja pa še vmes se bi kaka našla.

Kar se pa deklic in piva tiče pa :OK: sami komplimenti. Je bila ena s tako lepimi modrimi očki da smo mislili kar gor ostat. He he

Ne moreš primerjati prestolnice Budimpešte in Balatona z ostalo Madžarsko. Eno sta bisera. Ostalo pa bolj ali manj zaostala "štala".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil omeniti, da če boste že šli do Budimpešte, si vsekakor vzemite čas, se iz nje zapeljite ob Donavi navzgor in si oglejte staro mestece Szentendre, nadaljujte do gradu oz. utrdbe Višegrad in še malo naprej mogočno katedralo v Esztergomu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil omeniti, da če boste že šli do Budimpešte, si vsekakor vzemite čas, se iz nje zapeljite ob Donavi navzgor in si oglejte staro mestece Szentendre, nadaljujte do gradu oz. utrdbe Višegrad in še malo naprej mogočno katedralo v Esztergomu.

Če boste šli do Budimpešte, si ne pozabite kupiti vinjete za avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

KAko je kaj s sporazumevanjem na Madžarskem? Angleščina, nemščina, bantu, ... ?

mađarščina in bantu, pogojno nemščina, vsekakor prej kot angleščina.

PS: za pir se samo zaderi ŠUR!!! (z umlautom na U-ju) - več ne rabiš :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mađarščina in bantu, pogojno nemščina, vsekakor prej kot angleščina.

PS: za pir se samo zaderi ŠUR!!! (z umlautom na U-ju) - več ne rabiš :grrr

Lepo. Kak pa naj svojo piti naročim? 2 dcl coca cole in 3 dcl radenske?

Najbolje, da si omislim sopotnico, ki zna slovensko in madžarsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa, da začneš normalno piti pir. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAko je kaj s sporazumevanjem na Madžarskem? Angleščina, nemščina, bantu, ... ?

Kar sem hodil po Madžarskem, sem srečal samo eno osebo, ki je za znala nemško, pa še to za -2. Aja, pa na eni bencinski črpalki mi je noro "vljudna" prodajalka rekla "merci". In to je tudi vse. Res pa je, da nisem poizkusil vzpostaviti stika z ne vem kolikimi, samo s 50 mogoče 60-imi.

Lepo. Kak pa naj svojo piti naročim? 2 dcl coca cole in 3 dcl radenske?

Nariši, bo najlažje. Ali še bolje, poslušaj Zdrawca. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!