Skoči na vsebino

Madžarska


Leteči

Priporočene objave

...

Nariši, bo najlažje. Ali še bolje, poslušaj Zdrawca. :grim

Preklemane pijandure, a bi še iz mene radi naredli alkoholika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne obremenjuj se z jezikom,

sem prepričan da se boš vse zmenil,

btw pivo ni šur ampak šör, priporočam da doma prej treniraš :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme je Madžarska zelo lepo urejena. Jaz sem bil tam v toplejših mesecih, takrat so me takoj čez mejo pozdravili s cvetjem okrašen električni dragovi (del ob Blatnem jezeru do Budimpešte).

Za avtocesto je obvezen nakup vinjete, toda če greš ob blatnem jezeru je ne potrebuješ, lepša je seveerna obala. Vinejto pa lahko kupiš na vsaki bencinski črpalki, toda pri nakupi vinejte pa ti komplicirajo kot da bi ti izdajali vstopni vizum za državo.

Nasploh je Budimpešta prekrasna prestolnica, nekaj je bilo že povedanega priporočam pa ti še nočni ogled Budimpešte z ladjo in obisk Margaretinega otoka, ki poleti postane čudovit centralni park. Toda za ogled celotne Budimpešte bi potreboval najmanj teden dni, toda še v tem času bi ti marsikaj ušlo.

Drugače pa ima Budimpešta v bližini živalskega vrta tud kamp, vendar bi priporočal hotel z varovano garažo. Nočitev z zajtrkom in garažo dobiš že za 20 eurou na osebo. V nekaterih hotelih pa se garaža plača posebej. preračunavanje njihove valute je v tolarje zelo enostavno- 1:1. Sam tudi evre še vedno preračunavam.

Z angleščino si ne moreš pomagati ravno veliko toda s ˝telovadbo˝ se lahko zmeniš vse.

Želim ti lepo vreme in prijeten vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtocesto je obvezen nakup vinjete, toda če greš ob blatnem jezeru je ne potrebuješ, l

V zadnji številki turistične revije Horizont piše, da na Madžarskih avtocestah za motocikle vinjeta ni potrebna. Obvezna je samo za avtomobile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Nekje pred 1. majem sva z ženo namenjena v Budimpešto. Prenočila bi eno oz. dve noči. A ima kdo kakšen namig, kje dobiti v mestu nočitev z možnostjo varnega parkiranja motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje pred 1. majem sva z ženo namenjena v Budimpešto. Prenočila bi eno oz. dve noči. A ima kdo kakšen namig, kje dobiti v mestu nočitev z možnostjo varnega parkiranja motorja?

ko grem službeno, grem v Hotel Benczur http://www.hotelbenczur.hu/

Prenovljen hotel, varen parking, "center Budimpešte", Metro v bližini, mirna soseska...

Cena je mal "višja", sam je hotel res super... LCD, balkon, velika soba, ornk fruštek.. ipd.. (prenovljen del.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko grem službeno, grem v Hotel Benczur http://www.hotelbenczur.hu/

Prenovljen hotel, varen parking, "center Budimpešte", Metro v bližini, mirna soseska...

Cena je mal "višja", sam je hotel res super... LCD, balkon, velika soba, ornk fruštek.. ipd.. (prenovljen del.)

Tudi tale je soliden hotelček:

Szônyi Út 38

1142 Budapest, Budapest

Hotel Szonyi : N47 31.708 E19 05.841

http://www.ohb.hu/szonyi/index.en.html

Popravljeno . Popravil Calmo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil turo okoli Balatona in ugotovil, da je cesta št. 75 (mejni prehod Dolga vas -> Lenti -> Keszthely) v katastrofalnem stanju...

Če se boste kaj vozili v teh krajih pojdite raje po poti Pince -> Tornyiszentmiklós -> M70 do Letenye -> naprej po št. 7 do Balatona link. Za M70 ni potrebna vinjeta (sicer lahko greste po lokalni cesti, vendar je ta prav tako zanič).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil turo okoli Balatona in ugotovil, da je cesta št. 75 (mejni prehod Dolga vas -> Lenti -> Keszthely) v katastrofalnem stanju...

Če se boste kaj vozili v teh krajih pojdite raje po poti Pince -> Tornyiszentmiklós -> M70 do Letenye -> naprej po št. 7 do Balatona link. Za M70 ni potrebna vinjeta (sicer lahko greste po lokalni cesti, vendar je ta prav tako zanič).

cesta od Lentija proti Zalaegersegu je že lani bila sama jama :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no!!

Enako pot naredil včeraj, pa sva jaz in motor v kar dobrem stanju :evilgrin:

Ja, (hard) enduro pomaga :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej haj rozi, vasárnap kirándulunk, meglásd rozi, unatkozni nem fogunk :whistle::lol1:

ninči obvlada madžarsko, tko da če kdo kaj rabi, PM prosim :) ljudje pa z tujim jezikom niso kaj na ti... imajo princip tujega nočemo, svojega ne damo... starejši govorijo rusko, mladi pa so bolj na nemščini... čeprav niso kaj prida na tem področju... v turističnih destinacijah že, v kakšni zakotni vasici pa bolj težko...

ja, budimpešta je pa res lepa, najlepša je zvečer, osvetljena, razgled iz Gerhardovega hriba ali pa iz Grajske četrti

ja ene ceste so ubi bože.. tko ko pri nas...

lobo, lahk bi mi biu sponzor, pa bi komot šla zravn- seveda s svojo kobilico, ne bi biu ne lačen pa ne tvoja žejna...

(ne ne sej bo, sem se odločila, da v kmalu naredim izpit, ker ne bo grelo to več tako.. kolegica mi je zadnjič na nos vrgla a ga še nimaš :grrr :slap: )

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej haj rozi, vasárnap kirándulunk, meglásd rozi, unatkozni nem fogunk ....

A če tole prijavim v soboto v oštariji, bo vse v redu, ali bo treba bežat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če tole prijavim v soboto v oštariji, bo vse v redu, ali bo treba bežat ?

probaj pa boš videl... samo mora bit mlada, ledik pa fraj.. drgače pripravi nizki štart :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če tole prijavim v soboto v oštariji, bo vse v redu, ali bo treba bežat ?

če boš imel s sabo "labda virag" nebo nič narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Az égen milliónyi csillag ragyog, de én mégis magányos vagyok. Nincs senki aki csillagom lehetne, nincs senki aki őszintén szeretne.

Uf, tale je pa depresivna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka ste brihtni :glare: :wacko:

Za tem Falus turizmom je še ena srednje dolga zgodba. Pa ne povemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!