Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Ti, ampak kako časopis objavi dokument z glavo davčna tajnost? A vse te naše inštitucije puščajop po naročilu?

Zaradi tega jih bo pol Zokijev advokat zjebal, pa spet ne bo nič in Zoki se nam bo smejal naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, ampak kako časopis objavi dokument z glavo davčna tajnost? A vse te naše inštitucije puščajop po naročilu?

Jep, a ni to fajn :D

Se mi zdi, da bi tako moralo biti tudi po defaultu. Visok profil, visoka odgovornost, visoki zneski, visoka stopnja preglednosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, da DURS uporablja Supervizor pri nadzoru transakcij državnih organov. Supervizor je relativno nova aplikacija, ki jo je razvil/vodil razvoj Matej Kovačič iz Komisije za preprečevanje korupcije (glej povezavo). Glede na to, da imamo državo že 20 let in da, po mojem vedenju, obstaja kopica podatkovnih baz v različnih organih države in lokalne samouprave, kjer se beleži vso finančno poslovanje, je naravnost neverjetno, da DURS do sedaj (kakor kaže) ni imel orodja za enostaven nadzor nad izdatki državnih organov in lokalne samouprave.

Skratka, mešetarji se gredo finančnega inženiringa preko davčnih oaz in vsega podobnega, z dobro podkovanimi finančniki in z uporabo vse tehnologije, ki je na razpolago, DURS in nadzorni organi pa so do nedavnega tavali v temi in hodili okrog gledati papirje. No comment.

Mimogrede, Supervizor je že do sedaj pokazal na anomalije in privilegiran status določenih podjetij pri srkanju proračunskega denarja. Ukrepov, ki bi to razčistili, nisem zaznal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, a ni to fajn :D

Se mi zdi, da bi tako moralo biti tudi po defaultu. Visok profil, visoka odgovornost, visoki zneski, visoka stopnja preglednosti.

emmm, ja. Ne. Ni fajn. Tako kot ni fajn, da lahko župan z mal telefončkanja zapre obvoznico, tako ni fajn, da davčni upravi beži dokumentacija v časopise. Toko kot ni fajn, da minister zataji svoje imetje, in se pol opraviči, češ, raztrgali bi mene in firmo.

Z ukinitvijo davčne tajnosti bi dobili odgovor na marsikatero vprašanje, ampak....trenutno so pravila drugačna, in to da se jih take institucije držijo le ko jim ustreza, ni prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, a ni to fajn :D

Se mi zdi, da bi tako moralo biti tudi po defaultu. Visok profil, visoka odgovornost, visoki zneski, visoka stopnja preglednosti.

Sam potem po naših zakonih nebi nardil nič in nikoli. Pri nas se naredi le tisto kar pride skozi po alternativnih stranpoteh!! Ena teh je tudi lobiranje (beri legalno podkupovanje z davkoplačevalskim denarjem) "Roka roko umije" prekleto drži.

Kaj mislte, kaj bi zoki naredu brez njegovih krivin katerim se danes reče "menadžment"?? Ja ja ...in tako "zakonito poslovanje" se dobro plača.

Sem že zelo od blizu videl kako izgleda dokazovanje moči v MOL-u in verjemte da je klavnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jankovič je za Ljubljano naredil največ od vseh županov. Vsi župani "handlajo" z zemljišči - vsi brez izjem. V Ljubljani pa je edino Zoki res nekaj naredil tudi za mesto.

Ko sem v soboto s fotoaparatom preveril dogajanje v Ljubljani, lahko rečem, da v strogem, starem centru, ki se sedaj razteza preko Trnovskega pristana do "Špice" še NIKOLI ni bilo toliko življenja. In Zoki ne bi bil Zoki, če tega ne bi preverjal osebno, kar sem zabeležil s fotoaparatom (le nakej od 300 fotografij dogajanja).

post-33605-0-35214100-1346161248_thumb.jpg

post-33605-0-14531900-1346161280_thumb.jpg

post-33605-0-50946000-1346161318_thumb.jpg

post-33605-0-59192400-1346161333_thumb.jpg

post-33605-0-12979300-1346161354_thumb.jpg

post-33605-0-68930000-1346161375_thumb.jpg

post-33605-0-99692400-1346161384_thumb.jpg

post-33605-0-93246400-1346161403_thumb.jpg

post-33605-0-27122100-1346161416_thumb.jpg

post-33605-0-34541300-1346161434_thumb.jpg

post-33605-0-97600300-1346161447_thumb.jpg

post-33605-0-87300500-1346161466_thumb.jpg

post-33605-0-17894800-1346161487_thumb.jpg

post-33605-0-50451700-1346161505_thumb.jpg

post-33605-0-66635000-1346161520_thumb.jpg

post-33605-0-44575300-1346161542_thumb.jpg

post-33605-0-93679100-1346161771_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm, ja. Ne. Ni fajn. Tako kot ni fajn, da lahko župan z mal telefončkanja zapre obvoznico, tako ni fajn, da davčni upravi beži dokumentacija v časopise. Toko kot ni fajn, da minister zataji svoje imetje, in se pol opraviči, češ, raztrgali bi mene in firmo.

Z ukinitvijo davčne tajnosti bi dobili odgovor na marsikatero vprašanje, ampak....trenutno so pravila drugačna, in to da se jih take institucije držijo le ko jim ustreza, ni prav.

Jaz bi rekel temu raziskovalno novinarstvo :D /sarcasmpress

Sej verjetno je bilo to lansirano z druge strani ampak dokler se takole drug drugega obkladajo mi je ok, ker slej ko prej si bodo dovolj govna zmetali v obraze da bo folk enkrat pogruntal s kakšnim gnojem ima opravka. Upam (ja sej vem kako upanje umre).

Sem pa napisal, da bi mi bilo ljubše, da bi bilo to že po defoltu tako, da bi finančno stanje odgovornih bilo povsem transparentno.

Jankovič je za Ljubljano naredil največ od vseh županov. Vsi župani "handlajo" z zemljišči - vsi brez izjem. V Ljubljani pa je edino Zoki res nekaj naredil tudi za mesto.

Pa prosim te ... opravičevanje, da itak vsi isto počnejo je krivo za takšno stanje kot je. Tako argumentiranje je nagravžno, ker na koncu bo plačal njegove ekscese folk, ki je itak najnižje na dohodkovni lestvici. Če je delal svinjarije (v kar jaz sploh ne dvomim) sodi za zapahe pa mi je popolnoma vseeno, če je zaradi tega pač nekaj več potrošnikov na m2 v centru ljubljane.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prosim te ... opravičevanje, da itak vsi isto počnejo je krivo za takšno stanje kot je. Tako argumentiranje je nagravžno, ker na koncu bo plačal njegove ekscese folk, ki je itak najnižje na dohodkovni lestvici. Če je delal svinjarije (v kar jaz sploh ne dvomim) sodi za zapahe pa mi je popolnoma vseeno, če je zaradi tega pač nekaj več potrošnikov na m2 v centru ljubljane.

Na žalost ti napadi brez resnih utemeljitev tudi niso nad nivojem "nagravžnosti" (avtr. prav.: KeC).

Zaenkrat Našemu županu ni še nihče nič dokazal, kaj je pa za Ljubljano naredil za razliko od drugih je pa videti iz aviona.

Povsem jasno pa je, da teh gradbenih sprememb ne bo plačal ON iz svojega žepa, kar bi seveda raznim KeCom najbolj odgovarjalo, ampak jih bomo plačali meščani sami. Boljša kvaliteta življenja pač ni zastonj - čeprav je tudi to Jankovč naredil v projektu "Biciklej".

Teh zadev pač Jankovičevi nasprotniki enostavno ne dojemajo in si želijo spet kako županjo, ki se bo na govorniški oder ali sprejem upala le totalno zadeta od šnopsa.

Pa ne me spet narobe razumeti. Nisem zato, da se župani okoriščajo na tak način ... ampak Jankoviča pa ne bi NIKOLI zamenjal za kakega drugega cepca, narkomana, alkoholika tega ali onega spola.

Kakorkoli obrneš - z Jankovičem je Ljubljana dobila največ.

Pa če se vsi postavite na glavo.

Lp

ps.: Zdaj grem pa :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je edino merilo kdo da več?

Ne kdo naredi nekaj korektno, pravično, vzdržno in pošteno?

Hja tudi prav.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je edino merilo kdo da več?

Ne kdo naredi nekaj korektno, pravično, vzdržno in pošteno?

Hja tudi prav.

To gre nekak tako kot če rečemo "Đastin časti a Kec plača" :OK:

In kdo je zdej tuki đek?? Valjda Đastin.... od kje bo pa Kec vzel jim pa dol visi!! :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peter s. ima starša slovenca

slovensko ne zna

še angleško zanič

nemški poslovnež

živi v dubaju - jaka zgodba :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC vzame od tega, da dela dobro, korektno, fer in z veseljem. Đek je že po defoltu, tak da ga ne moti če Đastin časti.

Če pa si hotel karkoli drugega s tem povedati pa bolje vzeti kakšno drugo primerjavo.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli obrneš - z Jankovičem je Ljubljana dobila največ.

Pa če se vsi postavite na glavo.

Verniki so venomer isti, Janševi, Jankovićevi, levi, desni, klerikalni...

Jankoviću kapo dol za določene projekte, predvsem krožišče Tomačevo in novo vpadnico, mostove v Mostah, P+R Dolgi Most in Stožice in druge projekte s katerimi je razbremenil največjo težavo Ljubljane. Pohvala za urejanje prostora ob Ljubljanici. Fej za projekt Stožice, za parkomate, ki poznajo samo eno ali dve uri parkiranja in ne vračajo denarja, fej za draga in neuporabljena parkirišča blizu obvoznice (Žale, Soča, PopTV idr.).

Če se mu dokaže to, kar ga DURS sumi, potem upam, da ga bodo zaprli, ne glede na vse napisano prej (tudi Zidarjeva firma je marsikaj zgradila pa to še ne pomeni, da je Zidar svetnik).

Glede projekta Bicikelj (javno-zasebnega partnerstva) sem pred kratkim pobaral MOL, zakaj je projekt ustavljen, saj od postavitve zadnjih dveh postaj v bližini Stožic, pred več kot letom dni, niso postavili čisto nobene nove postaje in zakaj niso pokrili BTC-ja, kjer je ogromna fluktuacija ljudi. Odgovor sem dobil od Europlakata in ni povedal nič, kaj se s projektom dogaja (tudi na spletni strani projekta BicikeLJ boste kaj takšnega zaman iskali). Povedali so le, da delajo po ključu vsakih 400m od centra ena postaja, in bodo do BTC-ja na tak način prišli. Avto-moto zveze so pred kratkim delale raziskavo sistemov izposoje koles v evropskih mestih in za BicikeLJ takoj ugotovile, da ima premajhno pokrivnost področja mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peter s. ima starša slovenca

slovensko ne zna

še angleško zanič

nemški poslovnež

živi v dubaju - jaka zgodba :SS

Zakaj pa to pod župane?

Ok, nej ti bo.

P.S. ima enega od staršev, ki je samo po narodnosti slovenec. Menda. Po državljanstvu pa prepričan militantni inkvizit iz države Vatikan!

Vse države tega sveta bi morale sprejeti zakon, da državljani Vatikana, tja bi avtomatsko štel vse, ki so posvečeni v duhovnike, ne morejo imeti nobenega drugega državljanstva!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verniki so venomer isti, Janševi, Jankovićevi, levi, desni, klerikalni...

Jankoviću kapo dol za določene projekte, predvsem ..., P+R Dolgi Most

Ta je bil realiziran že 100 let pred Zoklnom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slej ko prej si bodo dovolj govna zmetali v obraze da bo folk enkrat pogruntal s kakšnim gnojem ima opravka.

Ne. Pa veš, zakaj ne?

Ker folk=gnoj. Tisto "na vrhu" pa je samo "smetana od gnoja".

(svetle izjeme izključene)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem jasno pa je, da teh gradbenih sprememb ne bo plačal ON iz svojega žepa, kar bi seveda raznim KeCom najbolj odgovarjalo, ampak jih bomo plačali meščani sami. Boljša kvaliteta življenja pač ni zastonj - čeprav je tudi to Jankovč naredil v projektu "Biciklej".

Logiš. Ne bi pa še njemu parcel in milijonov plačeval. Za svoje delo je plačan - ima plačo in ugled in dupeliznike, ki mu vlažijo rinček.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peter s. ima starša slovenca

slovensko ne zna

Bo jeba, ko ga bo fotr priznal pa se bo mogu še latinsko naučit ... al pa vsaj makaronsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verniki so venomer isti, Janševi, Jankovićevi, levi, desni, klerikalni...

Jankoviću kapo dol za določene projekte, predvsem krožišče Tomačevo in novo vpadnico, mostove v Mostah, P+R Dolgi Most in Stožice in druge projekte s katerimi je razbremenil največjo težavo Ljubljane. Pohvala za urejanje prostora ob Ljubljanici. Fej za projekt Stožice, za parkomate, ki poznajo samo eno ali dve uri parkiranja in ne vračajo denarja, fej za draga in neuporabljena parkirišča blizu obvoznice (Žale, Soča, PopTV idr.).

Če se mu dokaže to, kar ga DURS sumi, potem upam, da ga bodo zaprli, ne glede na vse napisano prej (tudi Zidarjeva firma je marsikaj zgradila pa to še ne pomeni, da je Zidar svetnik).

In v čem vidiš razliko med nama, da sem po tvoje jaz "vernik" ti pa ne?

Sem morda kje napisal, da bi Zokija bilo treba oprostiti prestajanja kazni, če se mu dejansko DOKAŽE NA SODIŠČU nek lopovluk?

Še za Janšo, sem v zadevi patria pisal, da je tip nedolžen, dokler se mu na sodišču ne dokaže krivda.

:mellow:

Veš kaj?

Fritz?

Pejtmalu3pizdematrne!

Tko!!

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem vidiš razliko med nama, da sem po tvoje jaz "vernik" ti pa ne?

Sem morda kje napisal, da bi Zokija bilo treba oprostiti prestajanja kazni, če se mu dejansko DOKAŽE NA SODIŠČU nek lopovluk?

Še za Janšo, sem v zadevi patria pisal, da je tip nedolžen, dokler se mu na sodišču ne dokaže krivda.

Zato, ker sem govoril s preveč ljudi, ki so imeli opravka z Jankovićem ali z MOL pod Jankovićem pri kakšnih projektih. Pa tudi če ne bi, če je okrog Jankovića in Janše toliko dima, potem je verjetno kaj ognja in sem do obeh zelo sumničav, četudi kaj dobrega naredita ali znata. Moč korumpira in je zato politikom/funkcionarjem treba gledati pod prste. Kot državljan/davkoplačevalec in meščan Ljubljane/prispevkoplačevalec hočem vedeti kam gre denar in če se denar namensko porablja. Če se ne, potem želim odgovornost odgovornih in mi je čisto vseeno, če je to sv. Peter.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker sem govoril s preveč ljudi, ki so imeli opravka z Jankovićem ali z MOL pod Jankovićem pri kakšnih projektih. Pa tudi če ne bi, če je okrog Jankovića in Janše toliko dima, potem je verjetno kaj ognja in sem do obeh zelo sumničav, četudi kaj dobrega naredita ali znata. Moč korumpira in je zato politikom/funkcionarjem treba gledati pod prste. Kot državljan/davkoplačevalec in meščan Ljubljane/prispevkoplačevalec hočem vedeti kam gre denar in če se denar namensko porablja. Če se ne, potem želim odgovornost odgovornih in mi je čisto vseeno, če je to sv. Peter.

Fritz, zdaj je pa treba resno "spregovoriti" s teboj.

Lej, meni si čisto simpatičen poba ampak na momente te hudo zanese v neko fantastiko.

Ene zadeve so mogoče, druge pa niso.

In tiste, ki niso, pa jih zdrav normalen človek vseeno želi uresničiti, porajajo dvom v njegovo dojemanje realnosti.

Naj ti z rdečo označim le nekaj takih sumljivih trditev iz tvojega postka, ki kažejo na to, da bi ti na kratko povedano rad živel v neki pravljici - al' kaj?

Fant moj - življenje ni fer in življenje ni pravljica.

Realnost je pač nekaj drugega in enostavno povedano: "Drek vedno na v rhu plava. VEDNO! Čim manj smrdi - bolje je, pa vendar ostaja drek na vrhu!"

Kaj sem ti hotels tem povedati?

Nemogoče je pričakovati da bo politiko ali mesto vodil pošten človek. Poštene zajebejo že na samem začetku, jih odjebejo, zgazijo, osramotijo ... uničijo.

Razumeš?

Gledal pod prste? Ti? Ej, da ne crknem od smeha ...

:slap:

Itd.

Lej - v politiki in med župani volivci izbiramo med koščki dreka iz istega kupa in se odločamo kateri košček nam subjektivno manj smrdi.

Razumeš?

V tej situaciji najmanj smrdi košček dreka z imenom Zoki.

Basta!

Vse ostalo je nerelano pravljičarstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!