Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

Tisto kar ti označuješ kot obešanje na besede je samo negiranje zavestne (al pa iz nevednosti) narobne interpretacije mojih besed.

Po potrebi lahko navedem :grim

Nikar navajt, vsaj zame ne, prosim. :) Sem pa nekaj citatov tistih tvojih najbolj udarnih postov poslal na tajnistvo@sds.si in tajnistvo@nsi.si, upam da ne zameriš. Boš lahko njim povedal vse, kar ti leži na duši. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikar navajt, vsaj zame ne, prosim. :) Sem pa nekaj citatov tistih tvojih najbolj udarnih postov poslal na tajnistvo@sds.si in tajnistvo@nsi.si, upam da ne zameriš. Boš lahko njim povedal vse, kar ti leži na duši. :grim

A ti koga predstavim :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zokiju samo čestitke...upam da bo ljubljano poštimal tko kot je mercator.

Sam da ne boste mel tud take plače :( in delovnega urnika :( kot delavke v Mercatorju :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem si rekla, da se v te teme ne bom več vmešavala, pa vseeno imam eno pripombo.

Delavke v Mercatorju se kaj dosti niso pritoževale (sem jih kar nekaj spraševala ravno v tistih časih ko se je šlo za nedeljsko delo, itd), ker so predvsem ob nedeljah delale same študentke in take, ki so hotele delati zaradi boljšega zaslužka.

Sicer pa se lahko sliši kruto kakor se hoče, ampak v Sloveniji imamo kapitalizem. Temu primeren odstotek potrošniške družbe, ki od trgovin vedno več pričakujejo. Zato se tudi dela na petek in svetek. Ampak vsak človek ima možnost izbire. V samem štartu od izobrazbe, do delovnega časa. Če so se nekatere tako močno pritoževale nad delovnim časom, pa vseeno niso zamenjale službo je to čisto njihov problem. Tudi jaz delam dopoldne in popoldne (pa sem si sama tako službo izbrala in imam super plačo), pa tudi vsako drugo soboto delam, pa se ne pritožujem. Ok, včasih že pojamram, da bi raje bila prosta, kot pa da moram delati, ampak jaz sama se se odločila za tak urnik in za tako službo. Če mi bo enkrat to preveč hodilo, bom menjala službo. Ker dela je vedno dovolj, samo moraš biti pripravljen delat. Zato prosim lepo, ne preveč o tem, kako so boge reve trpele v času Jankoviča v Mercatorju, ker so le toliko, kot so same hotele. Po drugi strani pa sedaj Jankoviča ni več tam, pa bodo ženske spet vse nedelje delale, pa bodo spet imele isti urnik, kdo bo pa takrat kriv??

Kar se pa Jankovičeve plače tiče pa sem sicer že enkrat rekla, pa bom še enkrat. On je Manager, ki je plačan toliko, kolikor je dober. Očitno je bil zelo dober (poglej ceno delnice, ko se je on Mercatorju pridružil in poglej ceno delnice danes oz. na zadnji dan, ko je Mercator zapustil), pa ti bo približno jasno, kako dober je. In za svoje delo je bil primerno ali celo mogoče premalo plačan (ne vem, ker nisem videla njegove plačilne liste). Zagotovo pa ni bil preveč plačan, ker ne smete pozabiti, da si ni sam plače dajal, ampak je tudi on imel delodajalce, s katerimi je podpisoval pogodbe in kateri so mu postavljali pogoje........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem si rekla, da se v te teme ne bom več vmešavala, pa vseeno imam eno pripombo.

.

.

.

Če so se nekatere tako močno pritoževale nad delovnim časom, pa vseeno niso zamenjale službo je to čisto njihov problem. Tudi jaz delam dopoldne in popoldne (pa sem si sama tako službo izbrala in imam super plačo), pa tudi vsako drugo soboto delam, pa se ne pritožujem. Ok, včasih že pojamram, da bi raje bila prosta, kot pa da moram delati, ampak jaz sama se se odločila za tak urnik in za tako službo. Če mi bo enkrat to preveč hodilo, bom menjala službo. Ker dela je vedno dovolj, samo moraš biti pripravljen delat. Zato prosim lepo, ne preveč o tem, kako so boge reve trpele v času Jankoviča v Mercatorju, ker so le toliko, kot so same hotele. Po drugi strani pa sedaj Jankoviča ni več tam, pa bodo ženske spet vse nedelje delale, pa bodo spet imele isti urnik, kdo bo pa takrat kriv??

:blink:

Joj pupa pupa kake kvasiš :grrr

A si že kdaj pomisnla, da si pač delavke ki so stare nad 40 ali 45 ne morej privoščiti odpovedi ker jih s tako starostjo ne bo noben več vzel v drugo službo :doze:

Pa kdo bo takrat kriv? Janković ker je župan Ljubljane in je že v volilni kampaniji naznanil da bo mesto zaživelo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

Joj pupa pupa kake kvasiš :grrr

Dobro, no, punca je pač na egotripu, dejmo razumet :grim Tudi super plačo ima. :whistle:

Ker ima vsak možnost izbire, v samem štartu od izobrazbe, do delovnega časa, itd., morda bo enkrat izbrala, da sama postane predsednica uprave Mercatorja in potem tudi županja. Se odločiš, izbereš in... puf- :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

Joj pupa pupa kake kvasiš :grrr

A si že kdaj pomisnla, da si pač delavke ki so stare nad 40 ali 45 ne morej privoščiti odpovedi ker jih s tako starostjo ne bo noben več vzel v drugo službo :doze:

Pa kdo bo takrat kriv? Janković ker je župan Ljubljane in je že v volilni kampaniji naznanil da bo mesto zaživelo :whistle:

zakaj pa bi si nakopale odpoved??? kake pa ti sedaj kvasiš????? Prosim, pojdi v Mercator, pa eno trgovko, ki je nad 45. vprašaj kako se počuti in kaj je naredila, da se bo boljše počutila. In potem še naprej razpravljaj z mano, ok?

Jah itak bo Jankovič kriv...... v vsakem primeru je on kriv, pa če je res ali ne....... grešnega kozla je treba najti......

Dobro, no, punca je pač na egotripu, dejmo razumet :grim Tudi super plačo ima. :whistle:

Ker ima vsak možnost izbire, v samem štartu od izobrazbe, do delovnega časa, itd., morda bo enkrat izbrala, da sama postane predsednica uprave Mercatorja in potem tudi županja. Se odločiš, izbereš in... puf- :photo:

uff... nekaj svetlobnih let od tega.....

nikoli si ne bi želela biti karieristka in tudi nisem. Zato se zaveda poti, ki sem jo izbrala in probam iz nje največ potegniti. Mi grejo pa občasno na kak organček ljudje, ki se non stop samo pritožujejo in jokajo in stokajo, a naredijo bolj malo za to. In ja..... če si naredil trgovsko šolo, se moraš zavedati, kaj te čaka, če si v tem poklicu oz. si izberi drug poklic. Če lahko diplomirani pravniki v štacuni prodajajo orodje, ker trenutno nimajo druge zaposlitve, si lahko tudi trgovci izberejo drugo službo, če jim ta ni všeč. Pa ni treba branže menat...... greš pač k enemu privatniku.

Zakaj sem omenila plačo? Ker ima večina delavk, ki so pripravljene ob nedeljah delat (in ravno v Mercatorju to možnost imajo oz. so jo imele (zdej ne vem kako je, ko ni Jankoviča)) veliko večjo plačo kot pa tiste delavke, ki delajo pri enem privatniku v mali štacuni. Da ne govorimo o regresu, mogoče celo božičnici, dopustu in bolniški..............

In ne mečem vseh v isti koš... govorim samo za tiste ljudi, ki se razburjajo v kakem shitu od službe morajo delati, a ne naredijo nič, da bi spremenili.......

Pa še to... oba moja starša (in poznam še ogromno drugih), ki so zaradi propada podjetij ostali ravno nekje v tistih letih (40.-45.let stari) na cesti, pa so čisto vsi našli službe. Pa to mislim od navadnih delavcev, do tehničnih direktorjev.......... in vedno bom trdila, da če si pripravljen delat, boš delo vedno našel......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za svoje delo je bil primerno ali celo mogoče premalo plačan (ne vem, ker nisem videla njegove plačilne liste). Zagotovo pa ni bil preveč plačan, ker ne smete pozabiti, da si ni sam plače dajal, ampak je tudi on imel delodajalce, s katerimi je podpisoval pogodbe in kateri so mu postavljali pogoje........

Se preveč nisem ubadal s tem kdo bo izvoljen za župana naše prestolnice.

Vem pa eno! In to je to, da se ta gospoda, ki se danes imenuje menagment prav lepo poserje na delavsko rajo. In g. JANKOVIČ je bil eden izmed njih.

Mercator je veliko sodeloval z našim podjetjem, sodelujemo še danes in prav nobenega moralnega mačka ni imel g. Jankovič ko je izsiljeval za cene, rabate, super rabate, sponzoriranje rokometašic in še kaj bi se dalo našteti. Če mu ne bi sponzorirali njegovega rokometnega kluba, bi neč tebi, neč meni prepolovil dobavo in spustil v Mercator kakšnega makaronarja, ki so stali v vrsti. Vso zalogo za Mercator smo morali skladiščiti v svojih skladiščih, seveda na naše stroške, plačilo za realizirani produkt pa dobili plačano ko so robo odpeljali na trgovske police. Če si želel izdelek imeti na polici v prvi vrsti in v višini oči povprečno velikega kupca pa si se še dodatno moral pogajati za ceno ali ponujati super, super rabate. Ja Pupa in vse to je počel zato, da so delavke imele v Mercatoreju "človeka vredne plače".

Ja res kako močno skrbi današnje menagerje za delavsko rajo.

Plače si ni sam dajal. :lol1: :lol1: :lol1: Ne kdo pa mu jo je dajal? Ja, ja! Seveda plaču mu je določala pogodba, ki jo je sklenil z Nadzornim svetom Mercatoreja d.d.. In kdo so ljudje v NS. Same politične kurbe in strankarski kolegi, ki nadzirajo sami sebe. Menagerske pogodbe pa sestavljene tako, da se ti od višine dohodka, bonitet in odpravnin v glavi zvrti.

Delavski predstavniki v NS, kljub temu, da so popolnoma enakovredni predstavnikom kapitala, pa nimajo nobenih možnostih vplivanja na odločitve lastnikov in uprav, ker so po Zakonu o Gospodarskih družbah vedno v manjšini in vedno preglašeni.

In kdo so predsedniki Nadzornih svetov in predsedniki uprav? Se ve! To so vedno in povsod skoraj politični strankarski kolegi ali koalicijski politični kolegi vladajočih strank. Tako je bilo, tako je in tako bo še naprej. To pa zato, ker smo Slovenci že od nekdaj hlapčevski narod.

Lahko poveš svoje mnenje in prav je tako. Jaz pač na podlagi svojega dela, ki ga opravljam poznam Jankoviča še tudi iz druge plati. Mu pa je treba priznati, da je dober čeprav brezkompromisen poslovnež. Seveda najbolj dober za svoj žep in svoj transakcijski račun.

In, če bo tako dober župan bomo še videli in izvedeli kaj boste Ljubljančani imeli od tega. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se preveč nisem ubadal s tem kdo bo izvoljen za župana naše prestolnice.

Vem pa eno! In to je to, da se ta gospoda, ki se danes imenuje menagment prav lepo poserje na delavsko rajo. In g. JANKOVIČ je bil eden izmed njih.

Mercator je veliko sodeloval z našim podjetjem, sodelujemo še danes in prav nobenega moralnega mačka ni imel g. Jankovič ko je izsiljeval za cene, rabate, super rabate, sponzoriranje rokometašic in še kaj bi se dalo našteti. Če mu ne bi sponzorirali njegovega rokometnega kluba, bi neč tebi, neč meni prepolovil dobavo in spustil v Mercator kakšnega makaronarja, ki so stali v vrsti. Vso zalogo za Mercator smo morali skladiščiti v svojih skladiščih, seveda na naše stroške, plačilo za realizirani produkt pa dobili plačano ko so robo odpeljali na trgovske police. Če si želel izdelek imeti na polici v prvi vrsti in v višini oči povprečno velikega kupca pa si se še dodatno moral pogajati za ceno ali ponujati super, super rabate. Ja Pupa in vse to je počel zato, da so delavke imele v Mercatoreju "človeka vredne plače".

Ja res kako močno skrbi današnje menagerje za delavsko rajo.

Plače si ni sam dajal. :lol1: :lol1: :lol1: Ne kdo pa mu jo je dajal? Ja, ja! Seveda plaču mu je določala pogodba, ki jo je sklenil z Nadzornim svetom Mercatoreja d.d.. In kdo so ljudje v NS. Same politične kurbe in strankarski kolegi, ki nadzirajo sami sebe. Menagerske pogodbe pa sestavljene tako, da se ti od višine dohodka, bonitet in odpravnin v glavi zvrti.

Delavski predstavniki v NS, kljub temu, da so popolnoma enakovredni predstavnikom kapitala, pa nimajo nobenih možnostih vplivanja na odločitve lastnikov in uprav, ker so po Zakonu o Gospodarskih družbah vedno v manjšini in vedno preglašeni.

In kdo so predsedniki Nadzornih svetov in predsedniki uprav? Se ve! To so vedno in povsod skoraj politični strankarski kolegi ali koalicijski politični kolegi vladajočih strank. Tako je bilo, tako je in tako bo še naprej. To pa zato, ker smo Slovenci že od nekdaj hlapčevski narod.

Lahko poveš svoje mnenje in prav je tako. Jaz pač na podlagi svojega dela, ki ga opravljam poznam Jankoviča še tudi iz druge plati. Mu pa je treba priznati, da je dober čeprav brezkompromisen poslovnež. Seveda najbolj dober za svoj žep in svoj transakcijski račun.

In, če bo tako dober župan bomo še videli in izvedeli kaj boste Ljubljančani imeli od tega. .)

Kar veliko od napisanega se strinjam. Od tega, da se management (no, ne ravno poserje) na delavsko rajo, od tega, da je bil brezkompromisen kar se tiče rabatov in popustov itd....... Pa to vseeno ne pomeni, da ni bil dober manager. Ker ena in edina funkcija managerja je, da podjetje spravi v višave dobičkov. Včasih pa tudi za ceno navadnih ljudi - žal. Delam v eni taki veliki firmi (no, tako veliki vseeno ne), pa so mi te stvari jasne. Ampak kje je problem? Problem je v zakonodaji, ki to dopušča. To konstantno ponavljam. Res je, da je to zakonodajo oblikovala prejšnja vlada, kateri sem bila jaz od nekdaj veliko bolj naklonjena, kot sem sedaj tej, pa vseeno lahko kritično rečem, da vsega niso prav delali (predvsem zaradi tega, ker politik že po definiciji najprej zase poskrbi, potem za ostale - nazadnje za "male" ljudi). Ampak kje gre zameriti človeku, ki je to znal izkoristiti v prid, zaradi katerega je bil postavljen na to delovno mesto in naredil dobičke tako sebi (seveda, ker je manager in lastnik delnic), kot firmi kot taki?

Če se slovenija ne zna postaviti in zaščititi slovensko blagovno znamko in mercator to izkoristi in določene firme spravi v skorajšnji bankrot ni to problem in napaka enega človeka, ampak je napaka sistema. In to je dejstvo oz. vsaj jaz tako vidim zadevo. Kaj misliš, da Interspar kaj drugače dela? Ali pa Hoffer, ali pa Tuš, itd...???

no, po mojih izkušnjah z NS-ji tam predvsem sedijo ljudje, ki so bili za "normalno 8. urno delo" v večini primerov nesposobni, so bili pa ali politiki ali dobri ritolizniki, da so se tja priklatili.... ampak to je že druga zgodba......

Eno vprašanje - ti zase ne boš najboljši manager in predvsem zasvoj žep in svoj TRR?? Valda..... če ti zakonodaja to omogoča... oprosti, ampak meni bi bil malo čuden, če ne bi izkoristil, kar ti dopuščajo (tako razni NS-ji pa uprave, itd.. do države kot take z zakoni).........

Če gremo po tej definiciji čez ves vrh gospodarske veje (lahko tudi politično skupaj damo, si že tako z roko v roki hodita), potem ne najdemo enega "dobrega" managerja, ki bi ustrezal vsem pogojem in vsem ljudem, kajne?

Dejstvo je, da meni Jankovič v svojih dejanjih in načinih vodenja ne odstopa od povprečja manegerske srenje v SLO.... dejsto je tudi to, da je on bolj izpostavljen kot so nekateri drugi, ki za manj dela in uspeha poberejo veliko več denarja, pa veliko bolj so nesposobni. A sedaj jaz na to malo drugače gledam, ali sem naivna..... ej komu mar..... v končni fazi mi "mali ljudje", za katere je nazadnje poskrbljeno itak nažalost ne bomo kaj dosti spremenili. Lahko pa se prilagodimo okoliščinam, se sprijaznemo, da imamo kapitalizem, ki je 50. let za srednjeevropskim kapitalizmom, pa probamo čimprej iz te "krize" ven priti, kar se da zdravi in pri močeh...... ampak tega se itak spet ne razume dobro.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa bi si nakopale odpoved??? kake pa ti sedaj kvasiš????? Prosim, pojdi v Mercator, pa eno trgovko, ki je nad 45. vprašaj kako se počuti in kaj je naredila, da se bo boljše počutila. In potem še naprej razpravljaj z mano, ok?

Em glej še enkarat si preber kar si napisala:

Če so se nekatere tako močno pritoževale nad delovnim časom, pa vseeno niso zamenjale službo je to čisto njihov problem.

:eek:

Ne vem sicer kako še drugače zamenjaš službo-ali daš odpoved, ali pa odpoved dobiš a ne. Druge varjante ni :doze:

joj joj joj, sej bom zaklučla pr tej temi, ker nima smisla :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mercator je veliko sodeloval z našim podjetjem, sodelujemo še danes in prav nobenega moralnega mačka ni imel g. Jankovič ko je izsiljeval za cene, rabate, super rabate, sponzoriranje rokometašic in še kaj bi se dalo našteti. Če mu ne bi sponzorirali njegovega rokometnega kluba, bi neč tebi, neč meni prepolovil dobavo in spustil v Mercator kakšnega makaronarja, ki so stali v vrsti. Vso zalogo za Mercator smo morali skladiščiti v svojih skladiščih, seveda na naše stroške, plačilo za realizirani produkt pa dobili plačano ko so robo odpeljali na trgovske police. Če si želel izdelek imeti na polici v prvi vrsti in v višini oči povprečno velikega kupca pa si se še dodatno moral pogajati za ceno ali ponujati super, super rabate. Ja Pupa in vse to je počel zato, da so delavke imele v Mercatoreju "človeka vredne plače".

Ja res kako močno skrbi današnje menagerje za delavsko rajo.

in kot si že napisal ti to pove kaj?....da ste imeli že v štartu zelo velike marže in da ste še vedno imeli dobiček....sicer ne več takšnega, da bi si direktor vsako leto lahko zamenjal par mercedesov,dobiček je pa le bil.....RVC ste le dosegli, drugače bi že nehali sodelovati z njim,ali pa bi propadli....

in zakaj bi imel moralnega mačka?....postavil je svoje pogoje, na katere ste pristali.....če vam ne bi bilo všeč, bi pač nehali sodelovati,simple as that.....

se ti mogoče dozdeva, da je z drugimi velikimi trgovci kaj drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in vedno bom trdila, da če si pripravljen delat, boš delo vedno našel......

Točno tako, nekateri boščki revčki pa raje jamrajo in valijo krivdo na druge, in zato nekaterih ne moreš prepričati, brez veze !

Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em glej še enkarat si preber kar si napisala:

Če so se nekatere tako močno pritoževale nad delovnim časom, pa vseeno niso zamenjale službo je to čisto njihov problem.

:eek:

Ne vem sicer kako še drugače zamenjaš službo-ali daš odpoved, ali pa odpoved dobiš a ne. Druge varjante ni :doze:

joj joj joj, sej bom zaklučla pr tej temi, ker nima smisla :rolleyes:

Hmmm lubica, mogoče je fino, da dajo odpoved, ko imajo že drugo službo, katero si poiščejo še, ko so zaposlene. Si ti že kdaj menjala službo? OZ. si sploh že dovolj stara, da greš v službo??

se mi zdi, da ne............. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm lubica, mogoče je fino, da dajo odpoved, ko imajo že drugo službo, katero si poiščejo še, ko so zaposlene. Si ti že kdaj menjala službo? OZ. si sploh že dovolj stara, da greš v službo??

se mi zdi, da ne............. :doze:

Ja veš, osebno ne poznam nobenga primera, da bi delavka stara 45 let, ki bi hotla oz je zamenjala službo, prišla na delovno mesto z boljšimi delovnimi pogoji. Torej, grejo tut one verjetno na slabše, razen mogoče parih izjem, ki imajo kake veze, pa še to je vprašanje, ker če bi mele veze, verjetno že v tistem momentu nebi ble v Mercatorju a ne.

Res je, da nisem zaposlena, ker študiram, ampak delam pa kot redni šiht vsak dan(razen hvala bogu, po novem ne vikendov in ne praznikov; čeprav sem tut to dala že skoz), 6 let, tko da nebi o tem.... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja veš, osebno ne poznam nobenga primera, da bi delavka stara 45 let, ki bi hotla oz je zamenjala službo, prišla na delovno mesto z boljšimi delovnimi pogoji. Torej, grejo tut one verjetno na slabše, razen mogoče parih izjem, ki imajo kake veze, pa še to je vprašanje, ker če bi mele veze, verjetno že v tistem momentu nebi ble v Mercatorju a ne.

Res je, da nisem zaposlena, ker študiram, ampak delam pa kot redni šiht vsak dan(razen hvala bogu, po novem ne vikendov in ne praznikov; čeprav sem tut to dala že skoz), 6 let, tko da nebi o tem.... :grrr

Lej, obstajajo branže, kjer je fluktacija zaposlenih večja. Recimo, trgovina je že ena od teh. Pa leta tu niti niso toliko pomembna. Bolj so pomembna znanja in izkušnje. Zato ne vidim razloga, da se ne bi dalo menjati, če bi želel. Je pa odvisno kaj tebi pomenijo dobri delovni pogoji. Če delaš na petek in svetek od osme ure pa do desete zvečer in imaš zaradi tega nek količnik plače, v dugi službi, kjer se dela manj ne moreš pričakovati enakega količnika. Torej če želiš imeti isto plačo, pa manj dela, to žal ne bo šlo..... lahko pa imaš slabšo plačo, pa boljše ostale delovne pogoje (predvsem urnik), pa še vedno smatraš, da si šel na boljše. Ali obratno seveda - boljša plača, slabši delovni pogoji, pa še vseeno smatraš, da si šel na boljše. Odvisno je od tega, kaj ti želiš in zakaj menjaš službo. In ja, jaz poznam par delavk v štacunah (starih 40. in več let), ki so uspešno menjale službo. Nekatere so tudi postale poslovodje - ravno zaradi izkušenj in znanja. Res je, da teh primerov tudi jaz ne poznam veliko. Pa verjetno predvsem zato, ker obstajajo ženske, ki zaradi boljše plače vstrajajo v tem, ali pa ženske, ki se samo bunijo in nič ne naredijo (velja enako za moške - le v Mercatorju je več trgovk kot trgovcev).......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, obstajajo branže, kjer je fluktacija zaposlenih večja. Recimo, trgovina je že ena od teh. Pa leta tu niti niso toliko pomembna. Bolj so pomembna znanja in izkušnje. Zato ne vidim razloga, da se ne bi dalo menjati, če bi želel. Je pa odvisno kaj tebi pomenijo dobri delovni pogoji. Če delaš na petek in svetek od osme ure pa do desete zvečer in imaš zaradi tega nek količnik plače, v dugi službi, kjer se dela manj ne moreš pričakovati enakega količnika. Torej če želiš imeti isto plačo, pa manj dela, to žal ne bo šlo..... lahko pa imaš slabšo plačo, pa boljše ostale delovne pogoje (predvsem urnik), pa še vedno smatraš, da si šel na boljše. Ali obratno seveda - boljša plača, slabši delovni pogoji, pa še vseeno smatraš, da si šel na boljše. Odvisno je od tega, kaj ti želiš in zakaj menjaš službo. In ja, jaz poznam par delavk v štacunah (starih 40. in več let), ki so uspešno menjale službo. Nekatere so tudi postale poslovodje - ravno zaradi izkušenj in znanja. Res je, da teh primerov tudi jaz ne poznam veliko. Pa verjetno predvsem zato, ker obstajajo ženske, ki zaradi boljše plače vstrajajo v tem, ali pa ženske, ki se samo bunijo in nič ne naredijo (velja enako za moške - le v Mercatorju je več trgovk kot trgovcev).......

No ja eto, tle se pa končno strinjam s tabo. Vse je relativno. Men gre zaenkrat ok (morm takoj potrkat) in upam, srčno upam, da bo tko tudi ostalo (oz bo šlo na bolš :P ). Se pa zavedam, da se lahko stvari hitro obrnejo kontra :(

Vsekakor pa ne bo nobenmu nč pomagal, če tle neki politiziramo in to, ker še vedno velja - Pomagaj si sam in Bog (ali kdorkoli že) ti bo pomagal ;)

Zdej pa upam da res ne bom več pisala postov v tej temi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, en vic na račun Jankoviča:

- Novinar sprasuje: "Koliko casa potrebujete, da kupite z vaso placo

mercedes ?"

- Kucan odgovarja: "Ja ce skupaj s Stefko vrzeva, bi rabila tam okoli

4-5 mesecev."

- Drnovsek pravi: "Glede na to da sem sam, bi trajalo tam okoli 8-9

mesecev."

- Jankovic premisljeno: "Bi rekel tam okoli 3-4 leta."

Novinar se zacudi. "Ja gospod Jankovic, kako to mislite 3-4 leta?"

"Pa veste, mercedes je velika firma" zakljuci Jankovic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, en vic na račun Jankoviča:

- Novinar sprasuje: "Koliko casa potrebujete, da kupite z vaso placo

mercedes ?"

- Kucan odgovarja: "Ja ce skupaj s Stefko vrzeva, bi rabila tam okoli

4-5 mesecev."

- Drnovsek pravi: "Glede na to da sem sam, bi trajalo tam okoli 8-9

mesecev."

- Jankovic premisljeno: "Bi rekel tam okoli 3-4 leta."

Novinar se zacudi. "Ja gospod Jankovic, kako to mislite 3-4 leta?"

"Pa veste, mercedes je velika firma" zakljuci Jankovic.

Vis s sivo brado .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Image

navijači v Celju !

Zoki pravi da je s Srečkom zmenjen, razen če ga "ostali" ne bi hoteli ! Stadion pa ima tudi že letnico in lokacijo !

Vse skupaj že zgleda kot Grimmove, ups Zokijeve pravljice ! .) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve, koliko za delovanje naprimer dobita iz raznoraznih virov Dnevnik in Mladina, da sta še vedno nad vodo? :P

a mladino velja v vladnih in sorodnih krogih 'prepoved oglaševanja', tako da bolj gagajo, kot ne ... Dnevnika pa VAZ bojda ne misli kupit.

Če mene kdo vpraša, bo Slivak prodaj Švabom DELO d.d. ... in od tega pobral maržo, s katero bo še naprej obujal k življenju svoj Mag.

može i da se kladimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladina se ni niti prijavila za kao pluralizacijo in sredstva ! Je pa pred kratkim končno prišla do lastnih prostorov - ex blagovnica Astra !

švabi ne bodo hoteli kupit Dela ! Ist zu klein ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

švabi ne bodo hoteli kupit Dela ! Ist zu klein ! .)

Fak, a zdej ga bojo še v večjem formatu začeli tiskat :eek: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!