Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

en vic na to temo se lah da se je že slišu pa nč hudega

so delali anketo u veleju kojk je še kaj slovencev

pa prašajo prvega ,kaj ti misliš kolk je še kj slovencev v velenju?

pa pravi on,

PA IMA NAS MNOGO......

SMEH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je lahko v nekem okolju priljubljen ali ne. Če si nepriljubljen, se moraš vprašati zakaj? Poglej Nizozemce! Kamorkoli pridejo, povsod so dobrodošli. Poglej Jugovino in Turke! Kamorkoli pridejo, jih nihče ne mara? Le zakaj?

dobro, da si na Nizozemce opozoril. Mi mislimo, da jih imamo radi. Koliko Nizozemcev pa ti poznaš? Moj brat živi že 5. let v NL, pa ti lahko potrdi, da so to eni od bolj neprijaznih ljudi...... Še bolj zanimivo pa je: si vprašal kakega nizozemca katere imajo pa oni radi pri njih, v njihovi državi?

Pa še... bistvena razlika je med jugosi, ki imajo čisto svojo kulturo in način življenja in med Evropejci (pa čeprav severnimi), kjer se kultura in način življenja niti ne spreminja toliko......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, da si na Nizozemce opozoril. Mi mislimo, da jih imamo radi. Koliko Nizozemcev pa ti poznaš? Moj brat živi že 5. let v NL, pa ti lahko potrdi, da so to eni od bolj neprijaznih ljudi...... Še bolj zanimivo pa je: si vprašal kakega nizozemca katere imajo pa oni radi pri njih, v njihovi državi?

Pa še... bistvena razlika je med jugosi, ki imajo čisto svojo kulturo in način življenja in med Evropejci (pa čeprav severnimi), kjer se kultura in način življenja niti ne spreminja toliko......

Pupika, Pupika, zanaša te s teme. Najbolj pametna za vsako ceno. Pa ti po gentlemansko odstopim "prav" in ti rečem, da je tako kot praviš. Jugoviči so zakon, ker so neprilagodljivi. Vsi ostali pa so drek. O.K. Se strinjam. Boš zdaj rekla, da se ne smem strinjati? :blink: :blink: :cry: :cry:

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ddaaallleeeččč od tega........

lepo je, da se strinjaš z mano. Še lepše bi bilo, če bi razumel, kaj hočem povedati in mi ne polagal besede v usta. Meni jugosi niso zakon, daleč od tega..... Se pa znam tudi postaviti v njihovo kožo in pogledati stvari iz njihove perspektive.

me zanima, koliko nas, ki bi recimo živeli v tujini znali jezik države, v kateri živimo, če bi nas vsi razumeli z našim maternim jezikom?

Bi ti znal nemško, če bi te vsi nemci razumeli, ko govoriš slovensko?

verjetno ne.........

pa recimo, da smo vsi katoliki. In bi živeli v neki državi - recimo Banana republika v Afriki. Kaj si ne bi ti želel, da bi imel možnost moliti v neki instituciji, glede na to, da bi vse ostale verske "sekte" imele svoje molitvene institucije?

Če si boš realno odgovoril, potem boš vedel, o čem govorim.... če si ne boš in boš spet neke razloge proti iskal, potem je čisto brez veze debatirati s tabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ddaaallleeeččč od tega........

lepo je, da se strinjaš z mano. Še lepše bi bilo, če bi razumel, kaj hočem povedati in mi ne polagal besede v usta. Meni jugosi niso zakon, daleč od tega..... Se pa znam tudi postaviti v njihovo kožo in pogledati stvari iz njihove perspektive.

me zanima, koliko nas, ki bi recimo živeli v tujini znali jezik države, v kateri živimo, če bi nas vsi razumeli z našim maternim jezikom?

Bi ti znal nemško, če bi te vsi nemci razumeli, ko govoriš slovensko?

verjetno ne.........

pa recimo, da smo vsi katoliki. In bi živeli v neki državi - recimo Banana republika v Afriki. Kaj si ne bi ti želel, da bi imel možnost moliti v neki instituciji, glede na to, da bi vse ostale verske "sekte" imele svoje molitvene institucije?

Če si boš realno odgovoril, potem boš vedel, o čem govorim.... če si ne boš in boš spet neke razloge proti iskal, potem je čisto brez veze debatirati s tabo....

Asimilacija je del kulture vsakega posameznika. Glede na to, da že celo življenje bolj ali manj živim po svetu, je bila zmeraj moja prednostna naloga, ko sem prišel v neko okolje, naučiti se njihovega jezika in se čimbolj zliti z okolico.

O tistem z verskimi sektami pa bi težko debatiral, ker me nobeno enoumje, tudi cerkveno, preprosto ne zanima. :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene ne... pa vseeno se mi zdi, da je ustava napisana nekako tako, da imajo vsi enake pravice in dolžnosti. Torej naj imajo tudi muslimani đamijo......

seveda si se asimiliral... ker sicer te ne bi nihče jebal. Če ti ne bi bilo treba, tega ne bi počel...... samo hinavci pa ne priznajo, da smo sami krivi, da se jugosi v SLO niso asimilirali.......

aja, pa zašla sva iz teme...... tu je govora o Jankoviču...... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dejstvo, da je bil srbohrvaški (jugosovanski esperanto) uradni jezik tudi v Sloveniji pa nobenmu ne prižge vsaj diode v glavi? Torej URADNI jeziki so bili trije in ,,Priseljeni brat,, zaposlen tukaj je imel pravico govoriti po svoje in ti si ga moral razumeti...pravtako so tebe morali razumeti v Beogradu. Znanje Slovenščine ni bil pogoj za službo pa čeprav si delal recimo kot informator na vratih recmo Cankarjevega doma. Slovenčki smo se učili srbohrvatski v šoli....makedončine se nismo...Srbijanci (al pa kdorkoli v YU) se ni učil slovenščine zato je bilo govoriti slovensko v BG skrajno utopčno. V Nemčiji turščina pač ni uradni jezik, a ne?

Zahtevati tolmača pa je bilo sila nepripoočljivo in človek se v tistih časih ni rad preveč izpostavljal s takimi ,,šovinističnimi,, (takrat beseda ,,nestrpen,, ni bila tako IN takrat si pač namesto te takoj dobil ,,šovinizem, seperatizem, ... ) izpadi za takšno malekost kot je nakup karte...al si ti mogoče se?

A novoletni glasbeni program v LJ (prestolnica)vam je bil všeč?... Prešernov trg je sedaj preimenovan v Tuđmanovega...no ja je pa vseeno fajn tale Zoki a ne? :kva1:

PS v ustavi piše da imajo pravico do verskega objekta...nikjer pa ne piše, da mora župan postaviti to v prvi plan pri svojem programu, nikjer ne piše, da mora občina iskati ustrezo lokacijo, nikjer ne piše, da mora MO prodati parcelo in nikjer ne piše, da ne smejo imeti problemov z urejanjem gore papirjev/soglasij...itd.

...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dejstvo, da je bil srbohrvaški (jugosovanski esperanto) uradni jezik tudi v Sloveniji pa nobenmu ne prižge vsaj diode v glavi? Torej URADNI jeziki so bili trije in ,,Priseljeni brat,, zaposlen tukaj je imel pravico govoriti po svoje in ti si ga moral razumeti...pravtako so tebe morali razumeti v Beogradu. Znanje Slovenščine ni bil pogoj za službo pa čeprav si delal recimo kot informator na vratih recmo Cankarjevega doma. Slovenčki smo se učili srbohrvatski v šoli....makedončine se nismo...Srbijanci (al pa kdorkoli v YU) se ni učil slovenščine zato je bilo govoriti slovensko v BG skrajno utopčno. V Nemčiji turščina pač ni uradni jezik, a ne?

Zahtevati tolmača pa je bilo sila nepripoočljivo in človek se v tistih časih ni rad preveč izpostavljal s takimi ,,šovinističnimi,, (takrat beseda ,,nestrpen,, ni bila tako IN takrat si pač namesto te takoj dobil ,,šovinizem, seperatizem, ... ) izpadi za takšno malekost kot je nakup karte...al si ti mogoče se?

A novoletni glasbeni program v LJ (prestolnica)vam je bil všeč?... Prešernov trg je sedaj preimenovan v Tuđmanovega...no ja je pa vseeno fajn tale Zoki a ne? :kva1:

PS v ustavi piše da imajo pravico do verskega objekta...nikjer pa ne piše, da mora župan postaviti to v prvi plan pri svojem programu, nikjer ne piše, da mora občina iskati ustrezo lokacijo, nikjer ne piše, da mora MO prodati parcelo in nikjer ne piše, da ne smejo imeti problemov z urejanjem gore papirjev/soglasij...itd.

...

Vsak čast, Lina. :yea1: :yea1: :yea1: Zelo dober post. Ampak marsikomu ne bo všeč. Meni je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi ti znal nemško, če bi te vsi nemci razumeli, ko govoriš slovensko?

Seveda bi :grim

Moj stric se je poročil z bosanko. Po 3 letih v Sloveniji je govorila lepše kot jaz :)

Ne buč klaftat. Krivi smo mi, da se nekateri niso naučili slovensko. Ko greš v Italijo moraš govoriti v njihovem jeziku, malokdo govori angleško. V Sloveniji, pa ko se pogovarjamo z nekom, kateri govori srbohrvaščino, se pa mi matramo, da nas bo on razumel.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi :grim

Moj stric se je poročil z bosanko. Po 3 letih v Sloveniji je govorila lepše kot jaz :)

Ne buč klaftat. Krivi smo mi, da se nekateri niso naučili slovensko. Ko greš v Italijo moraš govoriti v njihovem jeziku, malokdo govori angleško. V Sloveniji, pa ko se pogovarjamo z nekom, kateri govori srbohrvaščino, se pa mi matramo, da nas bo on razumel.

si pa res brihta..... če bi en moj post prebral, bi videl, da non stop trdim, da smo sami krivi, ker smo jih razumeli.... če jih ne bi, potem bi se morali naučiti slovensko. Ima pa Lina pri vsem tem zagotovo prav........ morali smo razumeti.

:hmm: gatolina, ti pa hitro spreminjaš mnenje..... najprej trdiš, da so oni bedaki, zdej si se pa hitro obrnil in daš Lini prav, ko te je označila skoraj da ne za bedaka, ker nekaj trdiš, kar ni res .)

aja, saj sem že prej omenila, da samo hinavci ne bi priznali, da smo si sami krivi, da je taka situacija .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa res brihta..... če bi en moj post prebral, bi videl, da non stop trdim, da smo sami krivi, ker smo jih razumeli.... če jih ne bi, potem bi se morali naučiti slovensko. Ima pa Lina pri vsem tem zagotovo prav........ morali smo razumeti.

Sej se strinjam s tabo. Sem ti samo odgovoril, da bi jaz znal nemško, če bi živel v Nemčiji, pa četudi bi me razumeli. Tako kot žena mojega strica :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALO PUPA ...a veš kaj je uradni jezik? In kaj je bilo zapisano v ustavio SFRJ o uradnih jezikih na področju SFRJ? Kako si ti predstavljaš da bi lahko to negirali...oz kaj naj bi po tvoje počeli da bi se prišleki naučili slovensko? Imeli so pravico govoriti drugače in naša dolžnost je bila, da jih razumemo. Seveda bi jih lahko nerazumeli...seveda pa bi s tem lahko prišli v nemilost pri oblasteh.

Gledano širše:

JA sami smo si krivi, ker smo sploh rinili v povezavo z jugo, sami krivi, da smo izbrali komunizem, sami krivi, da smo tudi v jugi bili bolj papežki od papeža (pobijali in preganjali lastne ljudi, pa tudi tuživeče nerslovane) in v prazen prostor navažali ljudi drugih republik....

A ja a noben nima nič za povedat čez ali za novoletni glasbeni program v LJ? Hrvaški izvajalci pravijo, da so honorarji v SLO dobri...domači bendi jamrajo....ste imeli roke v luftu in skisano ,,tuge polno,, faco ob ,,nek mi ne svanaaaneee,,.?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbijanci (al pa kdorkoli v YU) se ni učil slovenščine zato je bilo govoriti slovensko v BG skrajno utopčno.

Se motiš, govoriš na pamet ali pa nekaj predvidevaš.

Srbi bi ti rekli, da širiš neke lažne glasine.

Ti povem, da so se v srbskih osnovnih šolah ob angleščini, nemščini in ruščini, srbski otroci učili tudi slovenskega jezika.

Koliko ur so namenili na teden za predmet slovenščine in koliko so se je v resnici naučili, pa je že drugo vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole pa res nisem vedela...angleščina, nemščina, ruščina in slovenščina....narod poliglotov torej?

se opravičujem, res nikoli nisem dobila vtisa, da bi me kdo v Srbiji vsaj približno razumel če sem lapala slovensko....pa še to iz tega ker pač določenih besed nikakor nisem znala ,,pojugosloveniti,,.

Bom pa sodelovko vprašala...sam da pride nazaj če so se kdaj učili slovensko, nemško, rusko, angleško....osnovna in srednja šola in obljubim, da bom popravek napisala.

Zakaj pa se mi in seveda ostali nismo učili makedonsko?...saj je bil tudi to eden od uradnih jezikov?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njihova čudovita kultura je lepo ovekovečena na mladininih straneh...en s pištolo strelja u luft. sredi LJ. pravoslavni božič al neki takega :doze: :kva2: ma jaaaa sej to je folklora, pa orožje nedvomno prijavljeno :lol1: ... od zdej naprej bom tudi jst to počel :kva2: sej lovska puška rukne bol na glas :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene ne... pa vseeno se mi zdi, da je ustava napisana nekako tako, da imajo vsi enake pravice in dolžnosti. Torej naj imajo tudi muslimani đamijo......

seveda si se asimiliral... ker sicer te ne bi nihče jebal. Če ti ne bi bilo treba, tega ne bi počel...... samo hinavci pa ne priznajo, da smo sami krivi, da se jugosi v SLO niso asimilirali.......

aja, pa zašla sva iz teme...... tu je govora o Jankoviču...... .)

Malo so prostaška, za žensko. Ti mi ni všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikomu tudi tvoje pisanje ni všeč. B)

Ne govorim o načinu pisanja, ne govorim o temi in stališčih. Govorim le o tem, da si v svojih postih prostaška in da se to nobeni ženski ne poda. To ti govorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera je zdaj prostaška? Pupa ali jaz?

Ti pa si v svojih postih izjemno žaljiv.

Kar marsikomu ni všeč.

Joj, oprosti, prosim. Zamenjal sem te s Puppo. Sorry, še enkrat.

P.S. Ne maram, da me nekdo žali in na argumente, ki so zgodovinsko dokazani in splošno znani, odgovarja z ironijo debila. To je vse. Pa oprosti še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njihova čudovita kultura je lepo ovekovečena na mladininih straneh...

Pa v Melburnu. Na Australian Open se je spopadlo 150 navijačev (srbi vs. hrvatom :) )

No obe, srbska in hrvaška skupnost v Avstraliji sta obsodile napad. Seveda je hrvaška skupnost obsodila srbe in obratno B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa v Melburnu. Na Australian Open se je spopadlo 150 navijačev (srbi vs. hrvatom :) )

No obe, srbska in hrvaška skupnost v Avstraliji sta obsodile napad. Seveda je hrvaška skupnost obsodila srbe in obratno B)

Brez nič ni nič. Eni in drugi so militaristi in obremenjeni z zgodovinskimi zamerami. Blesavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole pa res nisem vedela...angleščina, nemščina, ruščina in slovenščina....narod poliglotov torej?

Zakaj pa se mi in seveda ostali nismo učili makedonsko?...saj je bil tudi to eden od uradnih jezikov?

Ne bi rekel, da so bili narod poliglotov.

Neki določen čas sem srednjo šolo obiskoval v eni od bivših republik Jugoslavije in imel kar precej sošolcev, ki so prišli iz Srbije.

Verjetno ti je jasno, da se niso na eni osnovni šoli učili vseh jezikov. Odvisno od šole, oblasti in ravnatelja.

V nekih šolah Rusko, drugje Angleško, ali Nemško. Vsi moji sošolci iz Srbije pa so znali povedati, da so imeli na urniku predmet slovenščine. Poznali so tudi Cankarja, Prešerna, Župančiča itd. Pa o dvojini so tudi znali kaj povedati.

Za boljšo razumevanje. Ko sem šel v prvi letnik srednje šole se je pisalo leto 1978. Za to obdobje lahko razpravljam s teboj. Po letu 1982 pa več ne vem kako je bilo na področju o katerem govoriva. Verjetno, da je bilo drugače.

Zakaj se nismo učili makedonsko? Ne vem. Mogoče zato, ker se je nekoč državi oz. kraljevini v kateri so živeli naši predniki reklo SHS.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!