Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

Bistvo parkomatov (časovno omejenega parkiranja "ob ulici") je : da je dostopnost parkirnega mesta uporabnikom prijazna.

Paradoks ?

Če ista vozila na istih mestih stojijo po 9+ ur, je to zelo neprijazno 1.137 avtomobilistom, ki iščejo prostor za kakšno urico ali manj, da bi kaj opravili v bližini. Vsakič, ko pritečeš in namečeš kovance, si zeznil nekoga, ki bi tvoj prostorček nujno potreboval. Beseda dneva je torej : "velik obrat vozil". Pri nas smo še bolj zaostali in uporabljamo "pay & display", kjer lahko tako goljufaš. Naprednejši sistem je "pay by space", kjer ti naprava ne dovoli podaljšati parkirnega časa, če prej ne odpelješ za kakšno urico ali dve. Seveda se lahko prestaviš na drugo prosto mesto.....

Tako da je to resnično pozitivno za uporabnike.....

Če potrebuješ daljše parkiranje, so temu namenjene parkirne hiše in zunanja parkirišča.

Za zastonj parkiranje nam še vedno preostane udeležba v zastojih na vpadnicah ;-)

Govorimo o parkiriščih ki bi MORALA biti podpora uporabnosti UKCja. Pa jih žal ni oziroma so neprilagojena. Če imam pregled ali karkoli že ne morem ven hodit prestavljat avto ali podaljšat plačila. Sam sem izkusil kako to zgleda ko si komaj "vozen" in ti vsake 100m hoje predstavlja že cel podvig. Če parkiram v garažno hišo pa colajo da je joj a ravno takrat ko si na bolniški si švorc. Dejstvo je da bi UKC moral imeti posvečena parkirišča z možnostjo parkiranja s sprejemljivim plačilom ob odhodu oziroma če že plačujemo zavarovanje naj še to krije voluharska organizacija.

V glavnem mesto postaja vedno bolj neprijazno za uporabnike ki se ravno ne valjajo v denarju in teh je vedno več. Pred leti se je vedno in povsod našel parkirni prostor četudi ni bil ravno lep ampak kaj, parkiral smo pa le, in nihče nas ni dajal iz kože zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tam cenejš un parking na zgornji strani, nasproti MVZT-ja?

Verjetno je, le pazi, da ne daš parkirnega listka preblizu mobilnemu telefonu saj ti ta poškoduje magnetni zapis (opozorila o tej možnosti ni nikjer) in ko te potem zavaljen, zatežen osebek, ki opravlja funkcijo odgovorne osebe na lokaciji, prvo napizdi, da si malone idiot, ker to ne veš in si dovolil, da se je zgodilo ter potem gladko pove, da moraš plačati parkiranje za 24ur, potem ti ne preostane drugega kot morilski pogled in grožnja z inšpekcijo. Ko je potem hotel zaračunati še dodatnih 1€, da mi je izdal drugo kartico za 1 uro parkiranja (samo parkiranje sem plačal) je bilo treba ponoviti morilski pogled, da ga je ta nesramnost minila. In vse to zaradi 15-minutnega parkiranja, da bi oddal moto sedež na avtobus.

Kasneje ta isti dan mi avtomat na izhodu iz parkirišča JP Parkirišča Ljubljana, pri Cvetličarni, ni sprejel Urbane, s katero sem prišel na parkirišče. No, tukaj je, po GSM kontaktu s klicnim centrom, zadeva bila takoj rešena (stric so odprli rampo na daljavo).

Pravim vam, prekladanje s piksno po LJ je en sam stres :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tam cenejš un parking na zgornji strani, nasproti MVZT-ja?

WTF is MVZT?

Pred šihtom parkiram občasno, kadar potrebujem kišto in hiter premik sredi dopoldneva in čim manj izgube časa. Cena je nižja, kot parkirišče na Njavrotovem park placu ob železnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF is MVZT?

Pred šihtom parkiram občasno, kadar potrebujem kišto in hiter premik sredi dopoldneva in čim manj izgube časa. Cena je nižja, kot parkirišče na Njavrotovem park placu ob železnici.

Min. za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo..ja, nasproti njihovega sedeža je Njavrotov park plac s problematičnimi listki z magnetnim zapisom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Min. za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo..ja, nasproti njihovega sedeža je Njavrotov park plac s problematičnimi listki z magnetnim zapisom ;)

Ahaaaa, vse jasno.

Zavaljenemu in zateženemu osebku je pa ime Roman. Sicer je čisto simpatičen nakladač iz podeželja.

Cena tam je pa višja kot na parkiriščih v bližini. Verjetno zaradi monopolne lokacije.

No, kakorkoli, čakamo Klimbrin nasvet kako goljufati, kar še ne pomeni, da obstaja možnost daljšega parkiranja, temveč da le obstaja možnost krivinovatanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, mogoče je sicer res tak človek ampak pri meni se je pokazal tak kot sem zapisal pa sem lepo in prijazno pristopil do njega, da bi rešila zaplet s parkirnim listkom, odšel sem pa precej pod stresom zaradi dejstva, da se lahko nekdo tako obnaša. Spraševal sem se ali bi se možakar umiril, če me ne bi bilo toliko skupaj in mu ne bi zagrozil. Tako se ne dela z ljudmi/strankami.

Ne spomnim se ali je cena tam višja a če imaš opravke na avtobusni/železniški postaji je to ena od opcij v neposredni bližini. Kakršnokoli divje parkiranje na tisti lokaciji pomeni izredno visoko verjetnost, da boš dobil kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, mogoče je sicer res tak človek ampak pri meni se je pokazal tak kot sem zapisal pa sem lepo in prijazno pristopil do njega, da bi rešila zaplet s parkirnim listkom, odšel sem pa precej pod stresom zaradi dejstva, da se lahko nekdo tako obnaša.

Kaj pa si pričakoval od nekoga, ki je zaposlen v "Njavrovi" firmi? ŽIP itak obstaja za vse drugo, ne pa za to kar je deklariran. Sedaj bodo itak imeli težave, ker imajo po novem premajhen delež invalidov in bodo morali davke plačevati. Se jih bo pa spet dokapitaliziralo, kot nazadnje, ko jim je firma v izgubi velikodušno nakazala milijončke.

Odnosi s strankami so jim zadnja briga, Romana je pa verjetno zeblo ali pa se mu je domov mudilo. Lahko mu je tudi nivo antifriza v sistemu padel. ;-) Kot ostalo, kar diši po SDS-u je tu tudi odnos do strank ostal še iz prejšnjega sistema. In posledično je tudi različna obravnava strank. Za znane vse, za druge kakor veter piha.

Tu bi bilo pa res bolje, da bi MOL te park place pohopsal in tržil.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ŽIPu so že dolgo slabovoljnji (po ukinitvi torbic še plačilni avtomati), ker tudi za pir nimajo več. Dodatna napaka je bil nakup predrage Designe (take, kot jo favorizira MOL, tako da mogoče je kakšna bodoča računica s prevzemi).

Sicer pa so ŽIP parkingi med najcenejšimi.

@I30 : sem že hotel priporočiti parking pri "stari pralnici" na Vilharjevi (3 EUR za cel dan), pa so ga ravno prekvalificirali samo za abonente.

Aja, Jankovič trenutno nima nič pri tem, tako da sem mem

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes ponoči sem si že lahko privoščil bus po 1.20€.

Kaj čmo, ne da se le lepo žvet, enkrat je treba plačat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponoči sem si že lahko privoščil bus po 1.20€.

Kaj čmo, ne da se le lepo žvet, enkrat je treba plačat!

Mesečno si kup ;-), boš praktično oropal občino, če se boš le dovolj vozil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesečno si kup ;-), boš praktično oropal občino, če se boš le dovolj vozil :D

Ali pa tisto mesečno za brezposelne - tista je samo 17€ .. še vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesečno si kup ;-), boš praktično oropal občino, če se boš le dovolj vozil :D

Ali pa tisto mesečno za brezposelne - tista je samo 17€ .. še vedno.

Sej jest še nimam težav z 1.2€. Broj jedan bo pa kmal začutu o čem govorim, glede na to, da pozna vozovnico za brezposelne... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Broj jedan bo pa kmal začutu o čem govorim, glede na to, da pozna vozovnico za brezposelne... :ninja:

A' ti v naprej veš zadeve?

Iz kofeta - al' kako?

šlogaš?

Po kateri šlogen-šoli pa delaš: "cigojneršule" al' "Danyevezvezde" ... ?

;)

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A' ti v naprej veš zadeve?

Iz kofeta - al' kako?

šlogaš?

Po kateri šlogen-šoli pa delaš: "cigojneršule" al' "Danyevezvezde" ... ?

;)

Ma ne gre za šloganje....

Le k matematiki sem hodu!

Lahko pa temu rečeš tudi "numerologija", da bo bolj mistično... :ninja::music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne gre za šloganje....

Le k matematiki sem hodu!

Lahko pa temu rečeš tudi "numerologija", da bo bolj mistično... :ninja::music4:

Mater - kako pomembna oseba sem postal.

:smoke:

Zdaj sem že predmet numerologije.

:hooray:

Fak-kdo-b-si-misliu.

:kva2:

V redu začetek novega leta, v redu!

:010:yea2::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Skratka - 0,8 evrov za furo je veljala cena reci in piši 7 dolgih let ... In zdaj je problem podražitev?

Problem? Mislim, da ni nihče izpostavljal tega kot problem. Debatirat smo začeli, kako je za jankoviča netaktičen čas pred volitvami objavljati te podražitve.

In nato smo prišli na področje brezplačnih javnih storitev ...

Problema pa nobenega posebnega razen obvezne Urbane in nezmožnost plačila posamezne vožnje na avtobusnih postajah (vseh) ali samih avtobusih z uradno plačilno valuto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem?

Jaz te probleme rešujem po svoje - še vedno namreč nimam urbane. Če že tako nanese, grem pa peš .. tudi iz šiške do Črnuč, če je treba. Definitivno sem ugotovil, da je Ljubljana "malomisto" in ljudje enostavno preveč cirkusirajo okoli tega s čim se bodo peljali in kam - v tako majhnem mestecu.

BTW: če ti urbana ni všeč je pa ne imej - saj ti tudi Eurocard-a, Diners-a, AmercanExpressa-a ni treba imeti, pa z njimi lahko plačuješ skoraj povsod ne glede na nacionalno valuto. Mislim, svašta ... kakšen bedast razlog za kritizerstvo.

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bil Zoki car, pa ni, bi bil LPP v Ljubljani zastonj oz. vožnja ne bi presegala vrednosti 0,50 eur !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bil Zoki car, pa ni, bi bil LPP v Ljubljani zastonj oz. vožnja ne bi presegala vrednosti 0,50 eur !

Takšne izjave so res svetovne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bil Zoki car, pa ni, bi bil LPP v Ljubljani zastonj oz. vožnja ne bi presegala vrednosti 0,50 eur !

Yes, ali onda ne bi imali štadijon. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

BTW: če ti urbana ni všeč je pa ne imej - saj ti tudi Eurocard-a, Diners-a, AmercanExpressa-a ni treba imeti, pa z njimi lahko plačuješ skoraj povsod ne glede na nacionalno valuto. Mislim, svašta ... kakšen bedast razlog za kritizerstvo.

Le toliko, da boš lahko ponovno prebral lasten nonsens. In ne, nimam urbane in je ne rabim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne izjave so res svetovne.

ja tako kot je brezplačen mestni prevoz v novi gorici in še kje ! in kaj je tukaj svetovnega ?! aja prvič slišiš! ne slišiš dobro ! daj rjuhce ven !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako kot je brezplačen mestni prevoz v novi gorici in še kje ! in kaj je tukaj svetovnega ?! aja prvič slišiš! ne slišiš dobro ! daj rjuhce ven !

Dragi Razgledanec,

seveda si samo ti, za razliko od mene butlja, slišal za "brezplačen" prevoz. Oprosti, ker sem slaboumno podvomil v tvojo besedo.

Ponižno, dlicen

OK, brez zajebancije. Ali ti misliš, da je na svetu karkoli brezplačnega? Ali ti misliš, da Zoki, populist kakršen je, ni pomislil ali slišal, da bi naredil LPP brezplačen? Jaz verjamem, da preden ga je podražal, je temeljito preveril, ali ne bi denarja lahko noter prinesel na drug način. Človek je trgovec in dobro ve, da nič kupca oz. volilca ne odbija tako kot podražitev.

Povsod po Sloveniji je javni promet v izgubi in občine plačujejo zunanjemu izvajalcu javnega prevoza (npr. Veolia), da ga ta izvaja.

Svetovna se mi pa zdi lahkotnost, s katerimi nekateri streljate sodbe, običajno ne da bi imeli sploh pojma, kaj vse je potrebno pri teh zadevah upoštevat. Takšne debate se v veliki večini primerov vršijo za šanki in na forumih namenjenih širokim množicam.

// V primeru, da delaš na MOLu in imaš v te stvari strokovni vpogled in torej govoriš argumentirano, se ti pa opravičujem.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!